Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 80004
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Adamek » 2026.06.10. 14:53

Savaria1919 írta:
Adamek írta:
Savaria1919 írta:tökéletesen, köszi!
Ahogy olvasom, az URAK nem voltak igazán úriemberek. A Phöbus kapcsán akartam telefonálni az erőműnek, mert a google adatai szerint van egy kisméretű füves pálya az üzem területén (nem egészen ott, ahol régen a stadion állt, az kicsit lejjebb volt, közelebb a vasúthoz). De többszöri próbálkozás ellenére sem vették fel.
Ezt a térképet elnézegettem egy darabig: https://maps.hungaricana.hu/hu/HTITerke ... 4967%2C256
A mai OBI/Spar helyén is pálya volt

ez mikori, hogy még létezett Mussolini utca?
látom még a Tábor utcai sporttelep helyén lóverseny pálya volt, a Bányagépgyár pálya volt a Völlner, a Pamut/Hali meg az URAK pálya
amit írsz az UMSzKI mögött (OBi/SPAR) az volt a régi Pamut pálya

1940-es. A Bányagépgyár-pálya helyére épült lakóparkban éltem húsz évet

én még játszottam ott több meccsen
két pálya volt, egy füves meg egy földes/salakos
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 18016
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2026.06.10. 14:58

Adamek írta:
Savaria1919 írta:
Adamek írta:ez mikori, hogy még létezett Mussolini utca?
látom még a Tábor utcai sporttelep helyén lóverseny pálya volt, a Bányagépgyár pálya volt a Völlner, a Pamut/Hali meg az URAK pálya
amit írsz az UMSzKI mögött (OBi/SPAR) az volt a régi Pamut pálya

1940-es. A Bányagépgyár-pálya helyére épült lakóparkban éltem húsz évet

én még játszottam ott több meccsen
két pálya volt, egy füves meg egy földes/salakos

meddig létezhetett?
Találtam egy '96-os légifotót, ezen nagyjából kivehetőek a pályák: https://www.fentrol.hu/hu/legifoto/1806 ... .6923145:8
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 80004
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Adamek » 2026.06.10. 15:21

Savaria1919 írta:
Adamek írta:
Savaria1919 írta:1940-es. A Bányagépgyár-pálya helyére épült lakóparkban éltem húsz évet

én még játszottam ott több meccsen
két pálya volt, egy füves meg egy földes/salakos

meddig létezhetett?
Találtam egy '96-os légifotót, ezen nagyjából kivehetőek a pályák: https://www.fentrol.hu/hu/legifoto/1806 ... .6923145:8

passz, 96-ban szerintem már tuti nem üzemelt ha létezett is még
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Javier Arizmendi
Sztár
Hozzászólások: 4625
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2026.06.10. 19:10

zaggar írta:
Javier Arizmendi írta:
zaggar írta:
legutóbb meg talán a Loki-Deac volt ilyen, pár éve az nb2-ben.
azért ezek mindig érdekes dolgok.

ETO-Gyirmi 2024ben már smafu?


Nem, csak annak idején sztem pont te írtad, h számotokra teljesen érdektelen a Gyirmót, így nem is veendő rangadó szempontból komolyan.

Számomra azok. Idén először drukkoltam is nekik, hogy jussanak vissza a segundaba.
ETO

Avatar
dingo
Sztár
Hozzászólások: 4676
Csatlakozott: 2008.10.05. 04:18
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: dingo » 2026.06.10. 20:39

zaggar írta:
Savaria1919 írta:
zaggar írta:
kár, h a Mohács belenyúlt ebbe a sorsolásba, kaphattak volna könnyebb ellenfelet..de akkor lesz szhelyi városi derbi, a vidéki városi derbik mindig érdekesek.

A kilencvenes évek elején volt legutóbb szombathelyi városi rangadó NB-s osztályban, a néhai Sabaria-TIPO ellen (akik a hetvenes évek végén és a nyolcvanas években masszív NB II-es csapat voltak). Előtte meg a negyvenes évek közepén, a profi Sabaria FC romjain létrejött Szombathelyi FC ellen.


legutóbb meg talán a Loki-Deac volt ilyen, pár éve az nb2-ben.

azért ezek mindig érdekes dolgok.

Azok. 90 - es években még egész gyakran volt Szegeden városi derby és az örök kedvencem a KTE-KSC városi ragadó. De nem túl rég volt még SzegedGrosics-Szeol is a másodosztályban
ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS! :D

"A fiatal dingó nagyon kedves jószág, ám felnőve bizalmatlanná, harapóssá, rendkívül önállóvá válik, ragadozó természete minduntalan kitör belőle, ezért háziállatként tartása semmiképpen nem ajánlott."

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 54296
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2026.06.10. 20:45

dingo írta:
zaggar írta:
Savaria1919 írta:A kilencvenes évek elején volt legutóbb szombathelyi városi rangadó NB-s osztályban, a néhai Sabaria-TIPO ellen (akik a hetvenes évek végén és a nyolcvanas években masszív NB II-es csapat voltak). Előtte meg a negyvenes évek közepén, a profi Sabaria FC romjain létrejött Szombathelyi FC ellen.


legutóbb meg talán a Loki-Deac volt ilyen, pár éve az nb2-ben.

azért ezek mindig érdekes dolgok.

Azok. 90 - es években még egész gyakran volt Szegeden városi derby és az örök kedvencem a KTE-KSC városi ragadó. De nem túl rég volt még SzegedGrosics-Szeol is a másodosztályban

sosem értettem akkoriban (és lehet most sem) hogy az akkor régóta nb2-ben senyvedő megyei jogú városok csapatai vállalkozói, miért nem egyesítették erőiket, Sopron, Kecsó, Szeged stb. hosszú idők óta elvoltak az nb2 középmezőnyében, miközben a két csapatukat öszegyúrva, simán nb1-es gárda lehettek volna korábbtól... egyik csapatot- nyilván a nagyobb hagyományút felpimpelni, a másikat meg második csapatnak meghagyni, jó mondjuk akkoriban ennek a második csapatosdinak sem volt nagyon hagyománya ebben az országban, a vállalkozók, üzletemberek meg sosem jöttek ki egymással, hogy összefogjanak valamiben is...
Burnsley FC, Borussia Münchengladbach

Avatar
zaggar
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 3398
Csatlakozott: 2015.04.09. 16:10
Tartózkodási hely: Ország gyöngye-aranya

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: zaggar » 2026.06.10. 21:22

Maradonapoli írta:
dingo írta:
zaggar írta:
legutóbb meg talán a Loki-Deac volt ilyen, pár éve az nb2-ben.

azért ezek mindig érdekes dolgok.

Azok. 90 - es években még egész gyakran volt Szegeden városi derby és az örök kedvencem a KTE-KSC városi ragadó. De nem túl rég volt még SzegedGrosics-Szeol is a másodosztályban

sosem értettem akkoriban (és lehet most sem) hogy az akkor régóta nb2-ben senyvedő megyei jogú városok csapatai vállalkozói, miért nem egyesítették erőiket, Sopron, Kecsó, Szeged stb. hosszú idők óta elvoltak az nb2 középmezőnyében, miközben a két csapatukat öszegyúrva, simán nb1-es gárda lehettek volna korábbtól... egyik csapatot- nyilván a nagyobb hagyományút felpimpelni, a másikat meg második csapatnak meghagyni, jó mondjuk akkoriban ennek a második csapatosdinak sem volt nagyon hagyománya ebben az országban, a vállalkozók, üzletemberek meg sosem jöttek ki egymással, hogy összefogjanak valamiben is...


+ teljesen veszteséges az egész, ha vállalkozó vagy, nem akarod kidobni a pénzed az ablakon, akkor se ha tisztességesen szerezted, akkor sem, ha nem.
ezt max szerelemből csinálja, aki csinálja, vagy mostanában hatalmi ráhatásból, de kizárólag vállalkozók profitorientált szemléletével senki.
Újpest-Munkás
Serie A iránt érdekl?d? (Milan és a többiek)

"Az ön parancsa nekem nem parancs. Az én látható f?hatóságom az árkodi püspök meg a vallás- és közoktatásügyi miniszter, a láthatatlan meg, aki ígéreteimet számon tartja, maga a megváltó Krisztus."

Javier Arizmendi
Sztár
Hozzászólások: 4625
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2026.06.10. 21:46

Maradonapoli írta:
dingo írta:
zaggar írta:
legutóbb meg talán a Loki-Deac volt ilyen, pár éve az nb2-ben.

azért ezek mindig érdekes dolgok.

Azok. 90 - es években még egész gyakran volt Szegeden városi derby és az örök kedvencem a KTE-KSC városi ragadó. De nem túl rég volt még SzegedGrosics-Szeol is a másodosztályban

sosem értettem akkoriban (és lehet most sem) hogy az akkor régóta nb2-ben senyvedő megyei jogú városok csapatai vállalkozói, miért nem egyesítették erőiket, Sopron, Kecsó, Szeged stb. hosszú idők óta elvoltak az nb2 középmezőnyében, miközben a két csapatukat öszegyúrva, simán nb1-es gárda lehettek volna korábbtól... egyik csapatot- nyilván a nagyobb hagyományút felpimpelni, a másikat meg második csapatnak meghagyni, jó mondjuk akkoriban ennek a második csapatosdinak sem volt nagyon hagyománya ebben az országban, a vállalkozók, üzletemberek meg sosem jöttek ki egymással, hogy összefogjanak valamiben is...

A két kecsoi csapat kb 30 évet volt a harmadosztalyban. Épp egy időben voltam a városban Kunticcsal, jó kis harmadosztályú derbik voltak, simán elmentek második vonalnak.
ETO

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 18016
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2026.06.10. 22:05

dingo írta:
zaggar írta:
Savaria1919 írta:A kilencvenes évek elején volt legutóbb szombathelyi városi rangadó NB-s osztályban, a néhai Sabaria-TIPO ellen (akik a hetvenes évek végén és a nyolcvanas években masszív NB II-es csapat voltak). Előtte meg a negyvenes évek közepén, a profi Sabaria FC romjain létrejött Szombathelyi FC ellen.


legutóbb meg talán a Loki-Deac volt ilyen, pár éve az nb2-ben.

azért ezek mindig érdekes dolgok.

Azok. 90 - es években még egész gyakran volt Szegeden városi derby és az örök kedvencem a KTE-KSC városi ragadó. De nem túl rég volt még SzegedGrosics-Szeol is a másodosztályban

A szegedi derbi egyik meccsét ráadásul Gyulán rendezték.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 80004
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Adamek » 2026.06.10. 22:42

Maradonapoli írta:
dingo írta:
zaggar írta:
legutóbb meg talán a Loki-Deac volt ilyen, pár éve az nb2-ben.

azért ezek mindig érdekes dolgok.

Azok. 90 - es években még egész gyakran volt Szegeden városi derby és az örök kedvencem a KTE-KSC városi ragadó. De nem túl rég volt még SzegedGrosics-Szeol is a másodosztályban

sosem értettem akkoriban (és lehet most sem) hogy az akkor régóta nb2-ben senyvedő megyei jogú városok csapatai vállalkozói, miért nem egyesítették erőiket, Sopron, Kecsó, Szeged stb. hosszú idők óta elvoltak az nb2 középmezőnyében, miközben a két csapatukat öszegyúrva, simán nb1-es gárda lehettek volna korábbtól... egyik csapatot- nyilván a nagyobb hagyományút felpimpelni, a másikat meg második csapatnak meghagyni, jó mondjuk akkoriban ennek a második csapatosdinak sem volt nagyon hagyománya ebben az országban, a vállalkozók, üzletemberek meg sosem jöttek ki egymással, hogy összefogjanak valamiben is...

szerintem teljesen érthető, hogy rivális klubokat nem gyúrnak össze valami kamu eszme mentén
én nem hiszek az egy város egy klub maszlagban, ezeket jobb szétválasztani
ez kb. olyan ötlet, mint mondjuk a 60-asban miért nem egyesítették az öt nagy fővárosi klubot, most lehetne egy valag BEK győzelmünk
de kinek is
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
zaggar
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 3398
Csatlakozott: 2015.04.09. 16:10
Tartózkodási hely: Ország gyöngye-aranya

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: zaggar » 2026.06.10. 23:44

Adamek írta:
Maradonapoli írta:
dingo írta: Azok. 90 - es években még egész gyakran volt Szegeden városi derby és az örök kedvencem a KTE-KSC városi ragadó. De nem túl rég volt még SzegedGrosics-Szeol is a másodosztályban

sosem értettem akkoriban (és lehet most sem) hogy az akkor régóta nb2-ben senyvedő megyei jogú városok csapatai vállalkozói, miért nem egyesítették erőiket, Sopron, Kecsó, Szeged stb. hosszú idők óta elvoltak az nb2 középmezőnyében, miközben a két csapatukat öszegyúrva, simán nb1-es gárda lehettek volna korábbtól... egyik csapatot- nyilván a nagyobb hagyományút felpimpelni, a másikat meg második csapatnak meghagyni, jó mondjuk akkoriban ennek a második csapatosdinak sem volt nagyon hagyománya ebben az országban, a vállalkozók, üzletemberek meg sosem jöttek ki egymással, hogy összefogjanak valamiben is...

szerintem teljesen érthető, hogy rivális klubokat nem gyúrnak össze valami kamu eszme mentén
én nem hiszek az egy város egy klub maszlagban, ezeket jobb szétválasztani
ez kb. olyan ötlet, mint mondjuk a 60-asban miért nem egyesítették az öt nagy fővárosi klubot, most lehetne egy valag BEK győzelmünk
de kinek is


de egy százezres vagy még kisebb város gazdasági ereje nem ugyanakkora, mint egy kétmilliósé, és a helyi identitás mellett a vidéki csapatokat inkább a "nem vagyunk fővárosiak" tudata tartja meg önazonosnak a szurkolók szemében, ezért nem akkora tragédia az, h egy-egy klub ötvenszer is újraalakul, attól még az marad az elsőszámú csapat, akár Győrben, akár Szombathelyen vagy Pécsett.
Újpest-Munkás
Serie A iránt érdekl?d? (Milan és a többiek)

"Az ön parancsa nekem nem parancs. Az én látható f?hatóságom az árkodi püspök meg a vallás- és közoktatásügyi miniszter, a láthatatlan meg, aki ígéreteimet számon tartja, maga a megváltó Krisztus."

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 80004
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Adamek » 2026.06.10. 23:52

zaggar írta:
Adamek írta:
Maradonapoli írta:sosem értettem akkoriban (és lehet most sem) hogy az akkor régóta nb2-ben senyvedő megyei jogú városok csapatai vállalkozói, miért nem egyesítették erőiket, Sopron, Kecsó, Szeged stb. hosszú idők óta elvoltak az nb2 középmezőnyében, miközben a két csapatukat öszegyúrva, simán nb1-es gárda lehettek volna korábbtól... egyik csapatot- nyilván a nagyobb hagyományút felpimpelni, a másikat meg második csapatnak meghagyni, jó mondjuk akkoriban ennek a második csapatosdinak sem volt nagyon hagyománya ebben az országban, a vállalkozók, üzletemberek meg sosem jöttek ki egymással, hogy összefogjanak valamiben is...

szerintem teljesen érthető, hogy rivális klubokat nem gyúrnak össze valami kamu eszme mentén
én nem hiszek az egy város egy klub maszlagban, ezeket jobb szétválasztani
ez kb. olyan ötlet, mint mondjuk a 60-asban miért nem egyesítették az öt nagy fővárosi klubot, most lehetne egy valag BEK győzelmünk
de kinek is


de egy százezres vagy még kisebb város gazdasági ereje nem ugyanakkora, mint egy kétmilliósé, és a helyi identitás mellett a vidéki csapatokat inkább a "nem vagyunk fővárosiak" tudata tartja meg önazonosnak a szurkolók szemében, ezért nem akkora tragédia az, h egy-egy klub ötvenszer is újraalakul, attól még az marad az elsőszámú csapat, akár Győrben, akár Szombathelyen vagy Pécsett.

hát ezt most nem látjuk egyformán
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 18016
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2026.06.11. 00:20

zaggar írta:
Adamek írta:
Maradonapoli írta:sosem értettem akkoriban (és lehet most sem) hogy az akkor régóta nb2-ben senyvedő megyei jogú városok csapatai vállalkozói, miért nem egyesítették erőiket, Sopron, Kecsó, Szeged stb. hosszú idők óta elvoltak az nb2 középmezőnyében, miközben a két csapatukat öszegyúrva, simán nb1-es gárda lehettek volna korábbtól... egyik csapatot- nyilván a nagyobb hagyományút felpimpelni, a másikat meg második csapatnak meghagyni, jó mondjuk akkoriban ennek a második csapatosdinak sem volt nagyon hagyománya ebben az országban, a vállalkozók, üzletemberek meg sosem jöttek ki egymással, hogy összefogjanak valamiben is...

szerintem teljesen érthető, hogy rivális klubokat nem gyúrnak össze valami kamu eszme mentén
én nem hiszek az egy város egy klub maszlagban, ezeket jobb szétválasztani
ez kb. olyan ötlet, mint mondjuk a 60-asban miért nem egyesítették az öt nagy fővárosi klubot, most lehetne egy valag BEK győzelmünk
de kinek is


de egy százezres vagy még kisebb város gazdasági ereje nem ugyanakkora, mint egy kétmilliósé, és a helyi identitás mellett a vidéki csapatokat inkább a "nem vagyunk fővárosiak" tudata tartja meg önazonosnak a szurkolók szemében, ezért nem akkora tragédia az, h egy-egy klub ötvenszer is újraalakul, attól még az marad az elsőszámú csapat, akár Győrben, akár Szombathelyen vagy Pécsett.

Volt példa az összeolvadásra, pont Pécsett, a PMSC esetében még a hetvenes években. De ott legalább volt valami melós identitás. Diósgyőrben is anno létezett a vasgyári munkások (DVTK) és a tisztviselők (DAC) klubja, majd ezek összeolvadtak.
Amúgy van frissebb példa is, a korábbi sportállamtitkár mesélte még áprilisban, hogy Dunakeszin egyesítették a helyi sportegyesületeket egy brancsba, amely sokkal könnyebben szerez így támogatásokat, ellentétveb a váciakkal, ahol a sok helyi kiscsapat osztozik a kevesebb összegen.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 80004
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Adamek » 2026.06.11. 00:37

Savaria1919 írta:
zaggar írta:
Adamek írta:szerintem teljesen érthető, hogy rivális klubokat nem gyúrnak össze valami kamu eszme mentén
én nem hiszek az egy város egy klub maszlagban, ezeket jobb szétválasztani
ez kb. olyan ötlet, mint mondjuk a 60-asban miért nem egyesítették az öt nagy fővárosi klubot, most lehetne egy valag BEK győzelmünk
de kinek is


de egy százezres vagy még kisebb város gazdasági ereje nem ugyanakkora, mint egy kétmilliósé, és a helyi identitás mellett a vidéki csapatokat inkább a "nem vagyunk fővárosiak" tudata tartja meg önazonosnak a szurkolók szemében, ezért nem akkora tragédia az, h egy-egy klub ötvenszer is újraalakul, attól még az marad az elsőszámú csapat, akár Győrben, akár Szombathelyen vagy Pécsett.

Volt példa az összeolvadásra, pont Pécsett, a PMSC esetében még a hetvenes években. De ott legalább volt valami melós identitás. Diósgyőrben is anno létezett a vasgyári munkások (DVTK) és a tisztviselők (DAC) klubja, majd ezek összeolvadtak.
Amúgy van frissebb példa is, a korábbi sportállamtitkár mesélte még áprilisban, hogy Dunakeszin egyesítették a helyi sportegyesületeket egy brancsba, amely sokkal könnyebben szerez így támogatásokat, ellentétveb a váciakkal, ahol a sok helyi kiscsapat osztozik a kevesebb összegen.

szerintem nem jó ha egy település/csapat a városi minta (falvak és mikrovárosok más eset)
például egy szombathelyi méretnél mit csinál az a kölyök akit kiutálnak az egyetlen klubtól? elkocog naponta egy közeli megyeszékhelyre edzeni? keres egy megyeiben tengődő elfekvőt? vagy kimegy sógor ötbe 10 évesen?
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
RC
Moderátor
Hozzászólások: 37353
Csatlakozott: 2005.07.28. 00:16
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: RC » 2026.06.11. 06:58

Savaria1919 írta:
Adamek írta:
Savaria1919 írta:tökéletesen, köszi!
Ahogy olvasom, az URAK nem voltak igazán úriemberek. A Phöbus kapcsán akartam telefonálni az erőműnek, mert a google adatai szerint van egy kisméretű füves pálya az üzem területén (nem egészen ott, ahol régen a stadion állt, az kicsit lejjebb volt, közelebb a vasúthoz). De többszöri próbálkozás ellenére sem vették fel.
Ezt a térképet elnézegettem egy darabig: https://maps.hungaricana.hu/hu/HTITerke ... 4967%2C256
A mai OBI/Spar helyén is pálya volt

ez mikori, hogy még létezett Mussolini utca?
látom még a Tábor utcai sporttelep helyén lóverseny pálya volt, a Bányagépgyár pálya volt a Völlner, a Pamut/Hali meg az URAK pálya
amit írsz az UMSzKI mögött (OBi/SPAR) az volt a régi Pamut pálya

1940-es. A Bányagépgyár-pálya helyére épült lakóparkban éltem húsz évet

Szombathelyen is épül lakópark egy pálya helyére:
https://www.magyarfutball.hu/hu/stadion/1032
Ria-ria-Sabaria
Piros-fehér-kék

Avatar
zaggar
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 3398
Csatlakozott: 2015.04.09. 16:10
Tartózkodási hely: Ország gyöngye-aranya

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: zaggar » 2026.06.11. 07:28

Adamek írta:
zaggar írta:
Adamek írta:szerintem teljesen érthető, hogy rivális klubokat nem gyúrnak össze valami kamu eszme mentén
én nem hiszek az egy város egy klub maszlagban, ezeket jobb szétválasztani
ez kb. olyan ötlet, mint mondjuk a 60-asban miért nem egyesítették az öt nagy fővárosi klubot, most lehetne egy valag BEK győzelmünk
de kinek is


de egy százezres vagy még kisebb város gazdasági ereje nem ugyanakkora, mint egy kétmilliósé, és a helyi identitás mellett a vidéki csapatokat inkább a "nem vagyunk fővárosiak" tudata tartja meg önazonosnak a szurkolók szemében, ezért nem akkora tragédia az, h egy-egy klub ötvenszer is újraalakul, attól még az marad az elsőszámú csapat, akár Győrben, akár Szombathelyen vagy Pécsett.

hát ezt most nem látjuk egyformán


ezt most nem, de ez egy egyszerű szociográfiai sztori, nálatok több a lehetőség, így a célok és az elvárások is mások, kisebb városokban a legfőbb cél mindig is ugyanaz volt, a túlélés. Debrecen, Győr, Fehérvár stb, amint elvesztette a tőkeerős tulajt összeomlott, korábban helyi szinteken ezt a kisebb klubok összeolvadásával próbálták meg megoldani, itt-ott ideig -óráig sikerült is, Bp-n azért más a világ, ha pl az ESMTK bajba kerül (ne kerüljön), könnyebben talál magának támogatót, aki esetleg kihúzza a bajból még akkor is, ha jóval kevesebb embert mozgat meg, mint mondjuk az aktuális dunaújvárosi egylet.
Újpest-Munkás
Serie A iránt érdekl?d? (Milan és a többiek)

"Az ön parancsa nekem nem parancs. Az én látható f?hatóságom az árkodi püspök meg a vallás- és közoktatásügyi miniszter, a láthatatlan meg, aki ígéreteimet számon tartja, maga a megváltó Krisztus."

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 80004
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Adamek » 2026.06.11. 07:31

RC írta:
Savaria1919 írta:
Adamek írta:ez mikori, hogy még létezett Mussolini utca?
látom még a Tábor utcai sporttelep helyén lóverseny pálya volt, a Bányagépgyár pálya volt a Völlner, a Pamut/Hali meg az URAK pálya
amit írsz az UMSzKI mögött (OBi/SPAR) az volt a régi Pamut pálya

1940-es. A Bányagépgyár-pálya helyére épült lakóparkban éltem húsz évet

Szombathelyen is épül lakópark egy pálya helyére:
https://www.magyarfutball.hu/hu/stadion/1032

és ezen is játszottam anno
igaz csak a kölkökkel és nem hivatalos meccsen
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Javier Arizmendi
Sztár
Hozzászólások: 4625
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2026.06.11. 08:05

Adamek írta:
Savaria1919 írta:
zaggar írta:
de egy százezres vagy még kisebb város gazdasági ereje nem ugyanakkora, mint egy kétmilliósé, és a helyi identitás mellett a vidéki csapatokat inkább a "nem vagyunk fővárosiak" tudata tartja meg önazonosnak a szurkolók szemében, ezért nem akkora tragédia az, h egy-egy klub ötvenszer is újraalakul, attól még az marad az elsőszámú csapat, akár Győrben, akár Szombathelyen vagy Pécsett.

Volt példa az összeolvadásra, pont Pécsett, a PMSC esetében még a hetvenes években. De ott legalább volt valami melós identitás. Diósgyőrben is anno létezett a vasgyári munkások (DVTK) és a tisztviselők (DAC) klubja, majd ezek összeolvadtak.
Amúgy van frissebb példa is, a korábbi sportállamtitkár mesélte még áprilisban, hogy Dunakeszin egyesítették a helyi sportegyesületeket egy brancsba, amely sokkal könnyebben szerez így támogatásokat, ellentétveb a váciakkal, ahol a sok helyi kiscsapat osztozik a kevesebb összegen.

szerintem nem jó ha egy település/csapat a városi minta (falvak és mikrovárosok más eset)
például egy szombathelyi méretnél mit csinál az a kölyök akit kiutálnak az egyetlen klubtól? elkocog naponta egy közeli megyeszékhelyre edzeni? keres egy megyeiben tengődő elfekvőt? vagy kimegy sógor ötbe 10 évesen?

Coming out-olok. Mindig is látens Betka DAC drukker voltam. Nyilván az ETO bajnok volt , amikor 6 éves voltam, de a DAC pálya 200 méterre volt tőlünk, szóval oda mindig mentünk, ETOra csak komolyabb meccsekre. Az ETO- Ózd 8-1 decemberben kimaradt.
ETO

Mech
Aranylabdás
Hozzászólások: 23184
Csatlakozott: 2009.07.21. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Mech » 2026.06.11. 08:31

Dabasi "derbi" is volt az nb3-ban jó pár évig saccra 2015-2022 között. Talán azóta az egyik csapat megszűnt viszont.

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 54296
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2026.06.11. 08:34

Adamek írta:
Maradonapoli írta:
dingo írta: Azok. 90 - es években még egész gyakran volt Szegeden városi derby és az örök kedvencem a KTE-KSC városi ragadó. De nem túl rég volt még SzegedGrosics-Szeol is a másodosztályban

sosem értettem akkoriban (és lehet most sem) hogy az akkor régóta nb2-ben senyvedő megyei jogú városok csapatai vállalkozói, miért nem egyesítették erőiket, Sopron, Kecsó, Szeged stb. hosszú idők óta elvoltak az nb2 középmezőnyében, miközben a két csapatukat öszegyúrva, simán nb1-es gárda lehettek volna korábbtól... egyik csapatot- nyilván a nagyobb hagyományút felpimpelni, a másikat meg második csapatnak meghagyni, jó mondjuk akkoriban ennek a második csapatosdinak sem volt nagyon hagyománya ebben az országban, a vállalkozók, üzletemberek meg sosem jöttek ki egymással, hogy összefogjanak valamiben is...

szerintem teljesen érthető, hogy rivális klubokat nem gyúrnak össze valami kamu eszme mentén
én nem hiszek az egy város egy klub maszlagban, ezeket jobb szétválasztani
ez kb. olyan ötlet, mint mondjuk a 60-asban miért nem egyesítették az öt nagy fővárosi klubot, most lehetne egy valag BEK győzelmünk
de kinek is

jó pár egyesített klub van a nagyvilágan is, pl. ha Nápoly külön-külön kis klubjait nem gyúrják össze, az a böszme nagy város a Serie A-ig sem jut el az ottani foci hajnalán, a Roma kb. ugyanígy jött létre, a Lazionak annyi, hogy volt protkója, azért maradhatott ki a buliból és a csizmaországból rengeteg ilyen példa van (de más országokban is pl. törököknél, dánoknál a 10+ éve rendkívül sikeres Midtjylland), ezek a klubok már hosszú évtizedek óta régiójuk zászlóshajói, csóróbb régiókban ez volt az egyetlen járható út sikeres csapat irányába, persze olyan helyeken, ahol meg tőketúltengés van akár szétválás után is lehettek ikerek - mint pl. Liverpool , Milánó, de ez a veszély Mo-n általában nem állt fenn, Pesten is emiatt nem volt szükséges egybe gyúrni az összes klubot, mert őket bőven el tudta tartani a főváros
Azt elhiszem, hogy Pesten a tradicionális nagy kluboknál kurva nagy balhé lett volna ilyenből és gyakorlatilag sosem fogadták volna el, még ha kényszerítenek is ilyet hatalmi szóval, de azért kétlem, hogy egy Kecskeméti TE, Kecskeméti RSC (?) , Matáv Sopron, Soproni FAC, Szegedi LC-SZEOL ? szurkolói ölre mentek volna egymással egy ilyenért, legfőképp, hogy nem nagyon voltak címeik sem, amik odavesztek volna az egyesítéssel... és mondjuk alapból megduplázódtak volna a szurkolótáborai, lehetőségeik, erejük stb.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Maradonapoli 2026.06.11. 08:43-kor.
Burnsley FC, Borussia Münchengladbach


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég