Adamek írta:Maradonapoli írta:dingo írta: Azok. 90 - es években még egész gyakran volt Szegeden városi derby és az örök kedvencem a KTE-KSC városi ragadó. De nem túl rég volt még SzegedGrosics-Szeol is a másodosztályban
sosem értettem akkoriban (és lehet most sem) hogy az akkor régóta nb2-ben senyvedő megyei jogú városok csapatai vállalkozói, miért nem egyesítették erőiket, Sopron, Kecsó, Szeged stb. hosszú idők óta elvoltak az nb2 középmezőnyében, miközben a két csapatukat öszegyúrva, simán nb1-es gárda lehettek volna korábbtól... egyik csapatot- nyilván a nagyobb hagyományút felpimpelni, a másikat meg második csapatnak meghagyni, jó mondjuk akkoriban ennek a második csapatosdinak sem volt nagyon hagyománya ebben az országban, a vállalkozók, üzletemberek meg sosem jöttek ki egymással, hogy összefogjanak valamiben is...
szerintem teljesen érthető, hogy rivális klubokat nem gyúrnak össze valami kamu eszme mentén
én nem hiszek az egy város egy klub maszlagban, ezeket jobb szétválasztani
ez kb. olyan ötlet, mint mondjuk a 60-asban miért nem egyesítették az öt nagy fővárosi klubot, most lehetne egy valag BEK győzelmünk
de kinek is
jó pár egyesített klub van a nagyvilágan is, pl. ha Nápoly külön-külön kis klubjait nem gyúrják össze, az a böszme nagy város a Serie A-ig sem jut el az ottani foci hajnalán, a Roma kb. ugyanígy jött létre, a Lazionak annyi, hogy volt protkója, azért maradhatott ki a buliból és a csizmaországból rengeteg ilyen példa van (de más országokban is pl. törököknél, dánoknál a 10+ éve rendkívül sikeres Midtjylland), ezek a klubok már hosszú évtizedek óta régiójuk zászlóshajói, csóróbb régiókban ez volt az egyetlen járható út sikeres csapat irányába, persze olyan helyeken, ahol meg tőketúltengés van akár szétválás után is lehettek ikerek - mint pl. Liverpool , Milánó, de ez a veszély Mo-n általában nem állt fenn, Pesten is emiatt nem volt szükséges egybe gyúrni az összes klubot, mert őket bőven el tudta tartani a főváros
Azt elhiszem, hogy Pesten a tradicionális nagy kluboknál kurva nagy balhé lett volna ilyenből és gyakorlatilag sosem fogadták volna el, még ha kényszerítenek is ilyet hatalmi szóval, de azért kétlem, hogy egy Kecskeméti TE, Kecskeméti RSC (?) , Matáv Sopron, Soproni FAC, Szegedi LC-SZEOL ? szurkolói ölre mentek volna egymással egy ilyenért, legfőképp, hogy nem nagyon voltak címeik sem, amik odavesztek volna az egyesítéssel... és mondjuk alapból megduplázódtak volna a szurkolótáborai, lehetőségeik, erejük stb.