Szarka írta:Maradonapoli írta:Az olaszok nagyon meg vannak zuhanva a sorozatban 3. elbaszott vb szereplés után, olyan csapattal álltak ki Luxemburg ellen, hogy kb. ligaválogatott - sem, jó pár serie b-s játékos is válogatott játékossá avanzsált, csak azért nem mondom, hogy utoljára, mert még lesz egy meccs + fiatalok, de jó páruknak szerintem ez a csúcs, az életreszóló élmény. Persze a megbízott szövkap is megéri pár szót, Silvio Baldini, aki fénykorában is többnyire kiesősjelölt csapatok edzője volt egy időben, azóta jobbára a c-ligában edzősködött, annyi, hogy az u21-es válogatottat rábízták, most meg a nagyot is két meccsre... Következő ellenfél Görögország...
Amíg nincs meg az új edző, ezek lényegtelen meccsek. Múltkor nem a teljes U-21-el álltak ki?
Az oké, hogy lényegtelen, de azért viccesen néz majd ki egyesek életrajzában pályafutásuk végeztével, azt összegezve: zömét a serie b-ben, c-ben tolták, mégis 1-2 szeres válogatottak. Ez is a kapkodást az ötletelést stb, jeleníti meg vagyis a digó foci jelenkori válságát, mert ott alapból nem hogy a válogatottságnak, de a serie a-s szereplésnek is bevett hagyományai vannak. Alapemberré csak azután válhat valaki, ha megjárta legalább a harmadosztály, másodosztályt stb. szóval nem sokkal könnyebb kiérdemelni és odakerülni, mint egy szabadkőműves páholyba. Yamal pl. ha olaszba születik, akkor fejlődési idejét tekintve kb. most kerülne be bizonyításra a Ternanától a Juve Stabia keretébe és ha lenyom 1-2 jobb szezont, akkor jöhetne a Parma, mielőtt mondjuk majd két év múlva elviszi a Milan kiegészítőembernek a 28-35 éves kor közötti kezdői mellé.