Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 38185
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Szarka » Ma, 00:01

Ez a mai angol csapat nagyon ötlettelen volt, még pontrúgásokból is. Ghána fizikalitásban simán felvette velük a versenyt, arra pont elég volt, hogy megzavarja a labdakihozatalokat és ívelgetni kelljen. Fura, hogy az angolok pontrúgásokban semmi extrát nem mutattak - hozzáteszem, nem is láttam a teljes meccset, csak a második félidőt.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Avatar
banok
Aranylabdás
Hozzászólások: 29708
Csatlakozott: 2005.03.20. 03:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: banok » Ma, 01:15

Ez a tippelde nagyon nem megy nekem...

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 98396
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Cselszky » Ma, 01:48

Szarka írta:Már bealudtam a meccsbe, erre Saka lövés, kapufa, majd Kane égbe küldi... Gyorsan felébredtem.

Én konkrétan átaludtam, úgy a 20. perctől a 85.-ig, amikor a szpíker kiabálása ébresztett.

A horvátok meccse is elég közepes, petyhüdtnek tűnik a horvát csapat.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
zaggar
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 3401
Csatlakozott: 2015.04.09. 16:10
Tartózkodási hely: Ország gyöngye-aranya

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: zaggar » Ma, 06:25

A 2. kör után:


Franciaország 4,95
Spanyolország 6,50
Anglia 7,50

Argentína 7,50
Portugália 10,00
Németország 15,00
Hollandia 16,00
Brazília 17,00
USA 35,00
Norvégia 35,00
Marokkó 35,00
Japán 40,00
Kolumbia 40,00
Mexikó 50,00
Belgium 50,00
Svájc 80,00
Szenegál 150,00
Elefántcsontpart 150,00
Ausztrália 150,00
Kanada 150,00
Horvátország 150,00
Ausztria 150,00
Svédország 200,00
Uruguay 200,00
Skócia 250,00
Egyiptom 250,00
Paraguay 250,00
Ecuador 250,00
Ghána 300,00
Dél-Korea 300,00
Csehország 500,00
Bosznia-Hercegovina 500,00
Irán 700,00
Algéria 700,00
Kongói DK 700,00
Zöld-foki-szigetek 1 000,00
Új-Zéland 1 000,00
Szaúd-Arábia 1 000,00
Üzbegisztán 1 500,00
Dél-Afrika 2 000,00
Irak 2 500,00
Curacao 2 500,00
Katar 3 000
Újpest-Munkás
Serie A iránt érdekl?d? (Milan és a többiek)

"Az ön parancsa nekem nem parancs. Az én látható f?hatóságom az árkodi püspök meg a vallás- és közoktatásügyi miniszter, a láthatatlan meg, aki ígéreteimet számon tartja, maga a megváltó Krisztus."

Javier Arizmendi
Sztár
Hozzászólások: 4627
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » Ma, 06:32

Savaria1919 írta:
A Vaskezű írta:Elindulok a FIFA elnöki székéért.
Az alábbi két reformot fogom szorgalmazni.

=== TORNA 1: VILÁGBAJNOKSÁG (VB) ===

ALAPKONCEPCIÓ
A világ összes FIFA-tagországa indul, egyenes kieséses (knockout) rendszerben. Minden meccs egy csapatot ejt ki; aki veszít, kiesik. A párosítás kiemeléssel történik: a legjobb a leggyengébbel játszik. Mivel a csapatszám nem kettő hatványa, az első forduló néhány csapata erőnyerőként (bye) jut tovább.

SZÁMÍTÁSI MODELL
Csapatok száma: 211
Fordulók száma: ⌈log₂(211)⌉ = 8 forduló
(2^7 = 128, 2^8 = 256 → 211 a kettő közé esik)
Első forduló: 211 − 128 = 83 meccs (166 csapat játszik), 45 erőnyerő
Feleződés innen: 128 → 64 → 32 → 16 → 8 → 4 → 2 → 1
Meccsek száma összesen: 211 − 1 = 210 meccs

KÖZVETÍTÉSI IDŐ
210 meccs × 2 óra/meccs = 420 óra közvetítés
(2 óra = 90 perc játék + szünet + hosszabbítás/büntető ráhagyás)

=================================
=================================

=== TORNA 2: VILÁGBAJNOKOK LIGÁJA (VBL) ===

ALAPKONCEPCIÓ
Világbajnokok ligája torna, amelyen a világ egymillió csapata indul, ugyanúgy egyenes kieséses rendszerben. A szabály azonos a VB-ével, csak a csapatszám nagyságrendekkel nagyobb. A legközelebbi felső kettő-hatványig (2^20) erőnyerőkkel töltik fel a mezőnyt.

SZÁMÍTÁSI MODELL
Csapatok száma: 1 000 000
Fordulók száma: ⌈log₂(1 000 000)⌉ = 20 forduló
(2^19 = 524 288, 2^20 = 1 048 576 → 1 000 000 a kettő közé esik)
Első forduló: 1 000 000 − 524 288 = 475 712 meccs, 48 576 erőnyerő
Feleződés innen: 524 288 → 262 144 → ... → 2 → 1
Meccsek száma összesen: 1 000 000 − 1 = 999 999 meccs

KÖZVETÍTÉSI IDŐ
999 999 meccs × 2 óra/meccs = 1 999 998 óra közvetítés
= kb. 83 333 nap = kb. 228 év folyamatos közvetítés (egy csatornán)

Szóval a világbajnokok ligájában akár lehetne Haladás-Legia mérkőzés is.
Tetszik az ötlet.

Kinek drukkolnal?
ETO

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 38185
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Szarka » Ma, 09:32

Cselszky írta:
Szarka írta:Már bealudtam a meccsbe, erre Saka lövés, kapufa, majd Kane égbe küldi... Gyorsan felébredtem.

Én konkrétan átaludtam, úgy a 20. perctől a 85.-ig, amikor a szpíker kiabálása ébresztett.

A horvátok meccse is elég közepes, petyhüdtnek tűnik a horvát csapat.

Egymas ellen remek meccset toltak, de úgy néz ki a visszahúzódó védelmek ellen egyik csapatnak sincs jó megoldása.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 80007
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Adamek » Ma, 09:54

Svejc-Kandisznó érdekes meccs lesz, ahogy nézem a vesztesre tuti Dél-Kolera vár, a győztesre meg akár Uru/Szenegál/Ausztria/Svéd is jöhet a lottón
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Mech
Aranylabdás
Hozzászólások: 23188
Csatlakozott: 2009.07.21. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Mech » Ma, 10:35

Adamek írta:Svejc-Kandisznó érdekes meccs lesz, ahogy nézem a vesztesre tuti Dél-Kolera vár, a győztesre meg akár Uru/Szenegál/Ausztria/Svéd is jöhet a lottón

Ha már ilyen buzi a lebonyolítás simán lehetne sorsolás a legjobb 32 előtt újra.
Algéria pl. jobban jár ha elkezd majd öngólokat rúgni mert úgyis tovabbjutnak viszont akkor elkerülnék a spanyolokat.

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 38185
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Szarka » Ma, 12:14

Mech írta:
Adamek írta:Svejc-Kandisznó érdekes meccs lesz, ahogy nézem a vesztesre tuti Dél-Kolera vár, a győztesre meg akár Uru/Szenegál/Ausztria/Svéd is jöhet a lottón

Ha már ilyen buzi a lebonyolítás simán lehetne sorsolás a legjobb 32 előtt újra.
Algéria pl. jobban jár ha elkezd majd öngólokat rúgni mert úgyis tovabbjutnak viszont akkor elkerülnék a spanyolokat.

Az osztrák-algír meccs néz ki a legpikánsabbnak e téren.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Mech
Aranylabdás
Hozzászólások: 23188
Csatlakozott: 2009.07.21. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Mech » Ma, 12:33

egyébként arra a faltra járt volna a tizi a ghánaiaknak nem? labdához nem sok köze volt a belépőnek

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 42725
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: SuperDepor » Ma, 13:05

zaggar írta:A 2. kör után:


Franciaország 4,95
Spanyolország 6,50
Anglia 7,50

Argentína 7,50
Portugália 10,00
Németország 15,00
Hollandia 16,00
Brazília 17,00
USA 35,00
Norvégia 35,00
Marokkó 35,00
Japán 40,00
Kolumbia 40,00
Mexikó 50,00
Belgium 50,00
Svájc 80,00
Szenegál 150,00
Elefántcsontpart 150,00
Ausztrália 150,00
Kanada 150,00
Horvátország 150,00
Ausztria 150,00
Svédország 200,00
Uruguay 200,00
Skócia 250,00
Egyiptom 250,00
Paraguay 250,00
Ecuador 250,00
Ghána 300,00
Dél-Korea 300,00
Csehország 500,00
Bosznia-Hercegovina 500,00
Irán 700,00
Algéria 700,00
Kongói DK 700,00
Zöld-foki-szigetek 1 000,00
Új-Zéland 1 000,00
Szaúd-Arábia 1 000,00
Üzbegisztán 1 500,00
Dél-Afrika 2 000,00
Irak 2 500,00
Curacao 2 500,00
Katar 3 000

Ezek egész jó szorzók, Argentína, Portugália, Brazília, Németország.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
A Vaskezű
Aranylabdás
Hozzászólások: 15445
Csatlakozott: 2009.08.31. 16:02

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: A Vaskezű » Ma, 13:20

zaggar írta:A 2. kör után:


Franciaország 4,95
Spanyolország 6,50
Anglia 7,50

Argentína 7,50
Portugália 10,00
Németország 15,00
Hollandia 16,00
Brazília 17,00
USA 35,00
Norvégia 35,00
(...)

Mit jelent a dőlt és aláhúzott?

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 80007
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Adamek » Ma, 13:57

A Vaskezű írta:
zaggar írta:A 2. kör után:


Franciaország 4,95
Spanyolország 6,50
Anglia 7,50

Argentína 7,50
Portugália 10,00
Németország 15,00
Hollandia 16,00
Brazília 17,00
USA 35,00
Norvégia 35,00
(...)

Mit jelent a dőlt és aláhúzott?

az aláhúzott kidobott pénz, a normál viccnek is rossz
a dőlt nyeri
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 38185
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Szarka » Ma, 14:54

Mech írta:egyébként arra a faltra járt volna a tizi a ghánaiaknak nem? labdához nem sok köze volt a belépőnek

Járt volna, de les miatt fújták le az esetet. A kérdés inkább az hol láttak lest, mert az se volt, és a VAR se korrigált :)
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Avatar
zaggar
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 3401
Csatlakozott: 2015.04.09. 16:10
Tartózkodási hely: Ország gyöngye-aranya

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: zaggar » Ma, 15:49

Adamek írta:
A Vaskezű írta:
zaggar írta:A 2. kör után:


Franciaország 4,95
Spanyolország 6,50
Anglia 7,50

Argentína 7,50
Portugália 10,00
Németország 15,00
Hollandia 16,00
Brazília 17,00
USA 35,00
Norvégia 35,00
(...)

Mit jelent a dőlt és aláhúzott?

az aláhúzott kidobott pénz, a normál viccnek is rossz
a dőlt nyeri

Így is lehet értelmezni, ámbár én csak az érdekesebbnek tűnőket próbáltam a tömegből kicsit kiemelni.
Újpest-Munkás
Serie A iránt érdekl?d? (Milan és a többiek)

"Az ön parancsa nekem nem parancs. Az én látható f?hatóságom az árkodi püspök meg a vallás- és közoktatásügyi miniszter, a láthatatlan meg, aki ígéreteimet számon tartja, maga a megváltó Krisztus."

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 47561
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: nyúl » Ma, 16:39

Az jó, hogy az angolok tettek érte megint, hogy ne tudjam megbocsátani nekik az elmúlt 30 évet.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 80007
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Adamek » 25 perccel ezelőtt

na milyen eddig a bundameccs? bánjam, hogy nem látom?
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
zaggar
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 3401
Csatlakozott: 2015.04.09. 16:10
Tartózkodási hely: Ország gyöngye-aranya

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: zaggar » 6 perccel ezelőtt

Adamek írta:na milyen eddig a bundameccs? bánjam, hogy nem látom?


egy októberi olasz alsóházi meccs is izgalmasabb, kb megkérdőjelezi a selejtezők minden értelmét
Újpest-Munkás
Serie A iránt érdekl?d? (Milan és a többiek)

"Az ön parancsa nekem nem parancs. Az én látható f?hatóságom az árkodi püspök meg a vallás- és közoktatásügyi miniszter, a láthatatlan meg, aki ígéreteimet számon tartja, maga a megváltó Krisztus."

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 54297
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 5 perccel ezelőtt

Adamek írta:na milyen eddig a bundameccs? bánjam, hogy nem látom?

Söndi talált be éppen.
Burnsley FC, Borussia Münchengladbach


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég