Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 80005
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Adamek » Tegnap, 12:00

Szarka írta:
A Vaskezű írta:
Szarka írta:Plusz azért rendesen tehermentesíti a csapat, és már nem annyira irányító, mint inkább befejezővé vált.

A tippjátékban ne felejts el tippelni!

Igyekszem, csak többet is tolok.
Legutóbb ahogy néztem, a fórumoson masodik voltam, a haverin első vagyok nyereségesség alapján ( ott játékpenzben toljuk tippmix oddsok alapján ) és 4. Össznyeremény alapján ( veszteséget nem számolva ).

Ó baszki 22-re nem is voltak tippjeim. Köszi hogy szóltál .

Cselszky meg még valaki tegnap nagyon odavert, amihez nyúltak az telitalálat lett
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Javier Arizmendi
Sztár
Hozzászólások: 4627
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » Tegnap, 12:47

Szarka írta:
Adamek írta:
Javier Arizmendi írta:2 ponttal sajnos nem fognak továbbjutni az uruguayiaim

Benbuali gólja sok pénzt hozhat az ETOnak

hárommal számolok nekik
a spanyolok öttel is nyerik a csoportot és ők pont nem az a munkamániás nép

Ez néz ki a legvalószínűbb eredménynek. Jó kis 0-0, max utolsó perces kontragóllal a spanyoloknak.

Remélem nem Muslera véd. Vele 0-4 lesz
ETO

Sanyeey
Világsztár
Hozzászólások: 10598
Csatlakozott: 2009.03.01. 18:16
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Sanyeey » Tegnap, 15:32

Mech írta:
Szarka írta:Na ez kellett a tippemhez, köszi Leo :)

nekem pont ez vitte el, 1-0-n voltam :D

egyébként Messin annyi látszik, hogy lekerült minden teher róla a vb címmel, egyszerűen csak élvezi az egészet

Elképesztő ez az ember. Én is ezt látom, hogy nagyon felaszabadultan játszik és a társai ölni tudnának érte (bár ez eddig is így volt). Korábban nem kedveltem, de '22-ben ez valahogy átfordult és szurkoltam neki, hogy sikerüljön. Azóta pedig tudta fokozni, god mode-ban tolja.
DEBRECENI VSC

Avatar
RC
Moderátor
Hozzászólások: 37353
Csatlakozott: 2005.07.28. 00:16
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: RC » Tegnap, 19:23

Lehet, jobb, hogy ezt nem Ronaldo lőtte el :)
Ria-ria-Sabaria
Piros-fehér-kék

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 80005
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Adamek » Tegnap, 20:03

na Rinya, te kerékkötő vénember, ez derék meló eddig
drukkolok, hogy te is verj egy mesteri tercet
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
A Vaskezű
Aranylabdás
Hozzászólások: 15444
Csatlakozott: 2009.08.31. 16:02

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: A Vaskezű » Tegnap, 20:24

Sanyeey írta:
Mech írta:
Szarka írta:Na ez kellett a tippemhez, köszi Leo :)

nekem pont ez vitte el, 1-0-n voltam :D

egyébként Messin annyi látszik, hogy lekerült minden teher róla a vb címmel, egyszerűen csak élvezi az egészet

Elképesztő ez az ember. Én is ezt látom, hogy nagyon felaszabadultan játszik és a társai ölni tudnának érte (bár ez eddig is így volt). Korábban nem kedveltem, de '22-ben ez valahogy átfordult és szurkoltam neki, hogy sikerüljön. Azóta pedig tudta fokozni, god mode-ban tolja.

Nálam is így fordult át valahogy.
Engem zavart előtte, hogy a Barca-ban (állítólag) edzőket buktatott, a kezdőbe beleszólt, stb.

Szerintem neki jót tett, hogy kiszabadult a Barca fogságából, és a franciáknál megsajnáltam, mert nem nagyon ment neki.

Az USA-ban viszont teljesen felszabadult, és lehet látni, hogy élvezi a játékot.

Ezzel párhuzamosan CR pont a másik ívet járta be, fiatalon a MU-nál nagyon alázatosan kezdett, de idősebb korára túlsúlyba került a hisztéria, a színészkedés, a póz. A portugál csapat öncélú kerékkötője lett belőle, még akkor is, ha most az üzbégek ellen megpróbál villogni.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 80005
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Adamek » Tegnap, 20:34

finnek ezek, nem őzbégek
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
zaggar
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 3399
Csatlakozott: 2015.04.09. 16:10
Tartózkodási hely: Ország gyöngye-aranya

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: zaggar » Tegnap, 20:44

én még bízok az üzbég fordításban
Újpest-Munkás
Serie A iránt érdekl?d? (Milan és a többiek)

"Az ön parancsa nekem nem parancs. Az én látható f?hatóságom az árkodi püspök meg a vallás- és közoktatásügyi miniszter, a láthatatlan meg, aki ígéreteimet számon tartja, maga a megváltó Krisztus."

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 47560
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: nyúl » Tegnap, 21:23

Adamek írta:na Rinya, te kerékkötő vénember, ez derék meló eddig
drukkolok, hogy te is verj egy mesteri tercet

Én büszke vagyok rá, hogy 22 éve utálom. Pontosan annak a karakternek láttam, akivé lett. S remélem, a cigók ott állnak meg miatta, ahol szoktak. Még egy makkalsó nem jön.

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 38183
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Szarka » Tegnap, 21:30

Adamek írta:na Rinya, te kerékkötő vénember, ez derék meló eddig
drukkolok, hogy te is verj egy mesteri tercet

Így is túllőtték a kívánt keretet, 4-et beszéltem meg Giannival.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 80005
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Adamek » Tegnap, 21:34

nyúl írta:
Adamek írta:na Rinya, te kerékkötő vénember, ez derék meló eddig
drukkolok, hogy te is verj egy mesteri tercet

Én büszke vagyok rá, hogy 22 éve utálom. Pontosan annak a karakternek láttam, akivé lett. S remélem, a cigók ott állnak meg miatta, ahol szoktak. Még egy makkalsó nem jön.

én is kimondottan utáltam mindig, de a 41 év az negyvenegy, inkább a két őskori villogjon, mint a neandervölgyi Holland, a sótlan Kén, az előember Vinnie vagy Pappné
nem szeretem most se, de tisztelet a kitartásának
ami a romungrókat illeti, plusz egy
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 42724
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: SuperDepor » Tegnap, 21:55

hajrá gána!
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 80005
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Adamek » Tegnap, 22:00

SuperDepor írta:hajrá gána!

ez nem is lehet vita tárgya
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 80005
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Adamek » Tegnap, 22:21

ez egy bazi uncsi nullnull lesz
talán a kaksiszünet felrázza majd
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 80005
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Adamek » Tegnap, 22:56

megint egy vallató félidő, ez a meccs nem érdemli meg a további figyelmet
ilyen ötlettelen esélyest ritkán látni, ha ez az összes tudományuk akkor nincs mitől félni
Ghána meg megelégszik a labdanélküliség gyönyöreivel, eszük ágában sincs építkezni
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
A Vaskezű
Aranylabdás
Hozzászólások: 15444
Csatlakozott: 2009.08.31. 16:02

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: A Vaskezű » Tegnap, 23:15

Adamek írta:megint egy vallató félidő, ez a meccs nem érdemli meg a további figyelmet
ilyen ötlettelen esélyest ritkán látni, ha ez az összes tudományuk akkor nincs mitől félni
Ghána meg megelégszik a labdanélküliség gyönyöreivel, eszük ágában sincs építkezni


A meccs előtt visszaült a padra.

Kép

Avatar
A Vaskezű
Aranylabdás
Hozzászólások: 15444
Csatlakozott: 2009.08.31. 16:02

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: A Vaskezű » Tegnap, 23:34

Elindulok a FIFA elnöki székéért.
Az alábbi két reformot fogom szorgalmazni.

=== TORNA 1: VILÁGBAJNOKSÁG (VB) ===

ALAPKONCEPCIÓ
A világ összes FIFA-tagországa indul, egyenes kieséses (knockout) rendszerben. Minden meccs egy csapatot ejt ki; aki veszít, kiesik. A párosítás kiemeléssel történik: a legjobb a leggyengébbel játszik. Mivel a csapatszám nem kettő hatványa, az első forduló néhány csapata erőnyerőként (bye) jut tovább.

SZÁMÍTÁSI MODELL
Csapatok száma: 211
Fordulók száma: ⌈log₂(211)⌉ = 8 forduló
(2^7 = 128, 2^8 = 256 → 211 a kettő közé esik)
Első forduló: 211 − 128 = 83 meccs (166 csapat játszik), 45 erőnyerő
Feleződés innen: 128 → 64 → 32 → 16 → 8 → 4 → 2 → 1
Meccsek száma összesen: 211 − 1 = 210 meccs

KÖZVETÍTÉSI IDŐ
210 meccs × 2 óra/meccs = 420 óra közvetítés
(2 óra = 90 perc játék + szünet + hosszabbítás/büntető ráhagyás)

=================================
=================================

=== TORNA 2: VILÁGBAJNOKOK LIGÁJA (VBL) ===

ALAPKONCEPCIÓ
Világbajnokok ligája torna, amelyen a világ egymillió csapata indul, ugyanúgy egyenes kieséses rendszerben. A szabály azonos a VB-ével, csak a csapatszám nagyságrendekkel nagyobb. A legközelebbi felső kettő-hatványig (2^20) erőnyerőkkel töltik fel a mezőnyt.

SZÁMÍTÁSI MODELL
Csapatok száma: 1 000 000
Fordulók száma: ⌈log₂(1 000 000)⌉ = 20 forduló
(2^19 = 524 288, 2^20 = 1 048 576 → 1 000 000 a kettő közé esik)
Első forduló: 1 000 000 − 524 288 = 475 712 meccs, 48 576 erőnyerő
Feleződés innen: 524 288 → 262 144 → ... → 2 → 1
Meccsek száma összesen: 1 000 000 − 1 = 999 999 meccs

KÖZVETÍTÉSI IDŐ
999 999 meccs × 2 óra/meccs = 1 999 998 óra közvetítés
= kb. 83 333 nap = kb. 228 év folyamatos közvetítés (egy csatornán)

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 18017
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » Tegnap, 23:40

A Vaskezű írta:Elindulok a FIFA elnöki székéért.
Az alábbi két reformot fogom szorgalmazni.

=== TORNA 1: VILÁGBAJNOKSÁG (VB) ===

ALAPKONCEPCIÓ
A világ összes FIFA-tagországa indul, egyenes kieséses (knockout) rendszerben. Minden meccs egy csapatot ejt ki; aki veszít, kiesik. A párosítás kiemeléssel történik: a legjobb a leggyengébbel játszik. Mivel a csapatszám nem kettő hatványa, az első forduló néhány csapata erőnyerőként (bye) jut tovább.

SZÁMÍTÁSI MODELL
Csapatok száma: 211
Fordulók száma: ⌈log₂(211)⌉ = 8 forduló
(2^7 = 128, 2^8 = 256 → 211 a kettő közé esik)
Első forduló: 211 − 128 = 83 meccs (166 csapat játszik), 45 erőnyerő
Feleződés innen: 128 → 64 → 32 → 16 → 8 → 4 → 2 → 1
Meccsek száma összesen: 211 − 1 = 210 meccs

KÖZVETÍTÉSI IDŐ
210 meccs × 2 óra/meccs = 420 óra közvetítés
(2 óra = 90 perc játék + szünet + hosszabbítás/büntető ráhagyás)

=================================
=================================

=== TORNA 2: VILÁGBAJNOKOK LIGÁJA (VBL) ===

ALAPKONCEPCIÓ
Világbajnokok ligája torna, amelyen a világ egymillió csapata indul, ugyanúgy egyenes kieséses rendszerben. A szabály azonos a VB-ével, csak a csapatszám nagyságrendekkel nagyobb. A legközelebbi felső kettő-hatványig (2^20) erőnyerőkkel töltik fel a mezőnyt.

SZÁMÍTÁSI MODELL
Csapatok száma: 1 000 000
Fordulók száma: ⌈log₂(1 000 000)⌉ = 20 forduló
(2^19 = 524 288, 2^20 = 1 048 576 → 1 000 000 a kettő közé esik)
Első forduló: 1 000 000 − 524 288 = 475 712 meccs, 48 576 erőnyerő
Feleződés innen: 524 288 → 262 144 → ... → 2 → 1
Meccsek száma összesen: 1 000 000 − 1 = 999 999 meccs

KÖZVETÍTÉSI IDŐ
999 999 meccs × 2 óra/meccs = 1 999 998 óra közvetítés
= kb. 83 333 nap = kb. 228 év folyamatos közvetítés (egy csatornán)

Szóval a világbajnokok ligájában akár lehetne Haladás-Legia mérkőzés is.
Tetszik az ötlet.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 38183
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Szarka » Tegnap, 23:51

Már bealudtam a meccsbe, erre Saka lövés, kapufa, majd Kane égbe küldi... Gyorsan felébredtem.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Avatar
A Vaskezű
Aranylabdás
Hozzászólások: 15444
Csatlakozott: 2009.08.31. 16:02

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: A Vaskezű » Tegnap, 23:52

Savaria1919 írta:
A Vaskezű írta:Elindulok a FIFA elnöki székéért.
Az alábbi két reformot fogom szorgalmazni.

=== TORNA 1: VILÁGBAJNOKSÁG (VB) ===

ALAPKONCEPCIÓ
A világ összes FIFA-tagországa indul, egyenes kieséses (knockout) rendszerben. Minden meccs egy csapatot ejt ki; aki veszít, kiesik. A párosítás kiemeléssel történik: a legjobb a leggyengébbel játszik. Mivel a csapatszám nem kettő hatványa, az első forduló néhány csapata erőnyerőként (bye) jut tovább.

SZÁMÍTÁSI MODELL
Csapatok száma: 211
Fordulók száma: ⌈log₂(211)⌉ = 8 forduló
(2^7 = 128, 2^8 = 256 → 211 a kettő közé esik)
Első forduló: 211 − 128 = 83 meccs (166 csapat játszik), 45 erőnyerő
Feleződés innen: 128 → 64 → 32 → 16 → 8 → 4 → 2 → 1
Meccsek száma összesen: 211 − 1 = 210 meccs

KÖZVETÍTÉSI IDŐ
210 meccs × 2 óra/meccs = 420 óra közvetítés
(2 óra = 90 perc játék + szünet + hosszabbítás/büntető ráhagyás)

=================================
=================================

=== TORNA 2: VILÁGBAJNOKOK LIGÁJA (VBL) ===

ALAPKONCEPCIÓ
Világbajnokok ligája torna, amelyen a világ egymillió csapata indul, ugyanúgy egyenes kieséses rendszerben. A szabály azonos a VB-ével, csak a csapatszám nagyságrendekkel nagyobb. A legközelebbi felső kettő-hatványig (2^20) erőnyerőkkel töltik fel a mezőnyt.

SZÁMÍTÁSI MODELL
Csapatok száma: 1 000 000
Fordulók száma: ⌈log₂(1 000 000)⌉ = 20 forduló
(2^19 = 524 288, 2^20 = 1 048 576 → 1 000 000 a kettő közé esik)
Első forduló: 1 000 000 − 524 288 = 475 712 meccs, 48 576 erőnyerő
Feleződés innen: 524 288 → 262 144 → ... → 2 → 1
Meccsek száma összesen: 1 000 000 − 1 = 999 999 meccs

KÖZVETÍTÉSI IDŐ
999 999 meccs × 2 óra/meccs = 1 999 998 óra közvetítés
= kb. 83 333 nap = kb. 228 év folyamatos közvetítés (egy csatornán)

Szóval a világbajnokok ligájában akár lehetne Haladás-Legia mérkőzés is.
Tetszik az ötlet.

Ha Nyilasi úr a megfelelő golyókat húzza ki, akkor igen! :)

Ebben a rendszerben mindenki jól jár:
- a kis országok kijutnak
- engem megválasztanak örökös FIFA-elnöknek
- 228 évnyi közvetítési pénz üti a markomat


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég