Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

Mech
Aranylabdás
Hozzászólások: 23184
Csatlakozott: 2009.07.21. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Mech » 2026.06.11. 08:35

Maradonapoli írta:
Adamek írta:
Maradonapoli írta:sosem értettem akkoriban (és lehet most sem) hogy az akkor régóta nb2-ben senyvedő megyei jogú városok csapatai vállalkozói, miért nem egyesítették erőiket, Sopron, Kecsó, Szeged stb. hosszú idők óta elvoltak az nb2 középmezőnyében, miközben a két csapatukat öszegyúrva, simán nb1-es gárda lehettek volna korábbtól... egyik csapatot- nyilván a nagyobb hagyományút felpimpelni, a másikat meg második csapatnak meghagyni, jó mondjuk akkoriban ennek a második csapatosdinak sem volt nagyon hagyománya ebben az országban, a vállalkozók, üzletemberek meg sosem jöttek ki egymással, hogy összefogjanak valamiben is...

szerintem teljesen érthető, hogy rivális klubokat nem gyúrnak össze valami kamu eszme mentén
én nem hiszek az egy város egy klub maszlagban, ezeket jobb szétválasztani
ez kb. olyan ötlet, mint mondjuk a 60-asban miért nem egyesítették az öt nagy fővárosi klubot, most lehetne egy valag BEK győzelmünk
de kinek is

jó pár egyesített klub van a nagyvilágan is, pl. ha Nápoly külön-külön kis klubjait nem gyúrják össze, az a böszme nagy város a Serie A-ig sem jut el az ottani foci hajnalán, a Roma kb. ugyanígy jött létre, a Lazionak annyi, hogy volt protkója, azért mradhatott ki a buliból és a csizmaországból rengete ilyen példa van (de más országokban is pl. törököknél, dánoknál a 10+ éve rendkívül sikeres Midtjylland), ezek a klubok már hosszú étizedek óta régiójuk zászlóshajói, csórób régiókban ez volt az egyetlen járható út sikeres csapat irányába, persze olyan helyeken, ahol meg tőketúltengés van akár szétválás után is lehettek ikerek - mint pl. Liverpool , Milánó, de ez a veszély Mo-n általában nem állt fenn, Pesten is emiatt nem volt szükséges egybe gyúrni az összes klubot, mert őket bőven el tudta tartani őket a főváros

a Sampdoria is így alakult meg 1946-ban (Sampierdarenese és Andrea Doria)

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 54296
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2026.06.11. 09:23

Mech írta:
Maradonapoli írta:
Adamek írta:szerintem teljesen érthető, hogy rivális klubokat nem gyúrnak össze valami kamu eszme mentén
én nem hiszek az egy város egy klub maszlagban, ezeket jobb szétválasztani
ez kb. olyan ötlet, mint mondjuk a 60-asban miért nem egyesítették az öt nagy fővárosi klubot, most lehetne egy valag BEK győzelmünk
de kinek is

jó pár egyesített klub van a nagyvilágan is, pl. ha Nápoly külön-külön kis klubjait nem gyúrják össze, az a böszme nagy város a Serie A-ig sem jut el az ottani foci hajnalán, a Roma kb. ugyanígy jött létre, a Lazionak annyi, hogy volt protkója, azért mradhatott ki a buliból és a csizmaországból rengete ilyen példa van (de más országokban is pl. törököknél, dánoknál a 10+ éve rendkívül sikeres Midtjylland), ezek a klubok már hosszú étizedek óta régiójuk zászlóshajói, csórób régiókban ez volt az egyetlen járható út sikeres csapat irányába, persze olyan helyeken, ahol meg tőketúltengés van akár szétválás után is lehettek ikerek - mint pl. Liverpool , Milánó, de ez a veszély Mo-n általában nem állt fenn, Pesten is emiatt nem volt szükséges egybe gyúrni az összes klubot, mert őket bőven el tudta tartani őket a főváros

a Sampdoria is így alakult meg 1946-ban (Sampierdarenese és Andrea Doria)

na igen, az is egy jó példa, előtte még ott sem voltak sikerek
Burnsley FC, Borussia Münchengladbach

Avatar
RC
Moderátor
Hozzászólások: 37353
Csatlakozott: 2005.07.28. 00:16
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: RC » 2026.06.11. 10:19

Maradonapoli írta:
Adamek írta:
Maradonapoli írta:sosem értettem akkoriban (és lehet most sem) hogy az akkor régóta nb2-ben senyvedő megyei jogú városok csapatai vállalkozói, miért nem egyesítették erőiket, Sopron, Kecsó, Szeged stb. hosszú idők óta elvoltak az nb2 középmezőnyében, miközben a két csapatukat öszegyúrva, simán nb1-es gárda lehettek volna korábbtól... egyik csapatot- nyilván a nagyobb hagyományút felpimpelni, a másikat meg második csapatnak meghagyni, jó mondjuk akkoriban ennek a második csapatosdinak sem volt nagyon hagyománya ebben az országban, a vállalkozók, üzletemberek meg sosem jöttek ki egymással, hogy összefogjanak valamiben is...

szerintem teljesen érthető, hogy rivális klubokat nem gyúrnak össze valami kamu eszme mentén
én nem hiszek az egy város egy klub maszlagban, ezeket jobb szétválasztani
ez kb. olyan ötlet, mint mondjuk a 60-asban miért nem egyesítették az öt nagy fővárosi klubot, most lehetne egy valag BEK győzelmünk
de kinek is

jó pár egyesített klub van a nagyvilágan is, pl. ha Nápoly külön-külön kis klubjait nem gyúrják össze, az a böszme nagy város a Serie A-ig sem jut el az ottani foci hajnalán, a Roma kb. ugyanígy jött létre, a Lazionak annyi, hogy volt protkója, azért maradhatott ki a buliból és a csizmaországból rengeteg ilyen példa van (de más országokban is pl. törököknél, dánoknál a 10+ éve rendkívül sikeres Midtjylland), ezek a klubok már hosszú évtizedek óta régiójuk zászlóshajói, csóróbb régiókban ez volt az egyetlen járható út sikeres csapat irányába, persze olyan helyeken, ahol meg tőketúltengés van akár szétválás után is lehettek ikerek - mint pl. Liverpool , Milánó, de ez a veszély Mo-n általában nem állt fenn, Pesten is emiatt nem volt szükséges egybe gyúrni az összes klubot, mert őket bőven el tudta tartani a főváros
Azt elhiszem, hogy Pesten a tradicionális nagy kluboknál kurva nagy balhé lett volna ilyenből és gyakorlatilag sosem fogadták volna el, még ha kényszerítenek is ilyet hatalmi szóval, de azért kétlem, hogy egy Kecskeméti TE, Kecskeméti RSC (?) , Matáv Sopron, Soproni FAC, Szegedi LC-SZEOL ? szurkolói ölre mentek volna egymással egy ilyenért, legfőképp, hogy nem nagyon voltak címeik sem, amik odavesztek volna az egyesítéssel... és mondjuk alapból megduplázódtak volna a szurkolótáborai, lehetőségeik, erejük stb.

Hollandoknál is alakultak így klubok, pl AZ, Twente, Utrecht.
Ria-ria-Sabaria
Piros-fehér-kék

Mech
Aranylabdás
Hozzászólások: 23184
Csatlakozott: 2009.07.21. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Mech » 2026.06.11. 10:35

RC írta:
Maradonapoli írta:
Adamek írta:szerintem teljesen érthető, hogy rivális klubokat nem gyúrnak össze valami kamu eszme mentén
én nem hiszek az egy város egy klub maszlagban, ezeket jobb szétválasztani
ez kb. olyan ötlet, mint mondjuk a 60-asban miért nem egyesítették az öt nagy fővárosi klubot, most lehetne egy valag BEK győzelmünk
de kinek is

jó pár egyesített klub van a nagyvilágan is, pl. ha Nápoly külön-külön kis klubjait nem gyúrják össze, az a böszme nagy város a Serie A-ig sem jut el az ottani foci hajnalán, a Roma kb. ugyanígy jött létre, a Lazionak annyi, hogy volt protkója, azért maradhatott ki a buliból és a csizmaországból rengeteg ilyen példa van (de más országokban is pl. törököknél, dánoknál a 10+ éve rendkívül sikeres Midtjylland), ezek a klubok már hosszú évtizedek óta régiójuk zászlóshajói, csóróbb régiókban ez volt az egyetlen járható út sikeres csapat irányába, persze olyan helyeken, ahol meg tőketúltengés van akár szétválás után is lehettek ikerek - mint pl. Liverpool , Milánó, de ez a veszély Mo-n általában nem állt fenn, Pesten is emiatt nem volt szükséges egybe gyúrni az összes klubot, mert őket bőven el tudta tartani a főváros
Azt elhiszem, hogy Pesten a tradicionális nagy kluboknál kurva nagy balhé lett volna ilyenből és gyakorlatilag sosem fogadták volna el, még ha kényszerítenek is ilyet hatalmi szóval, de azért kétlem, hogy egy Kecskeméti TE, Kecskeméti RSC (?) , Matáv Sopron, Soproni FAC, Szegedi LC-SZEOL ? szurkolói ölre mentek volna egymással egy ilyenért, legfőképp, hogy nem nagyon voltak címeik sem, amik odavesztek volna az egyesítéssel... és mondjuk alapból megduplázódtak volna a szurkolótáborai, lehetőségeik, erejük stb.

Hollandoknál is alakultak így klubok, pl AZ, Twente, Utrecht.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_f ... ub_mergers
Wikin van egy elég jó lista ezekről a klubokról.

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 18016
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2026.06.11. 12:06

Adamek írta:
Savaria1919 írta:
zaggar írta:
de egy százezres vagy még kisebb város gazdasági ereje nem ugyanakkora, mint egy kétmilliósé, és a helyi identitás mellett a vidéki csapatokat inkább a "nem vagyunk fővárosiak" tudata tartja meg önazonosnak a szurkolók szemében, ezért nem akkora tragédia az, h egy-egy klub ötvenszer is újraalakul, attól még az marad az elsőszámú csapat, akár Győrben, akár Szombathelyen vagy Pécsett.

Volt példa az összeolvadásra, pont Pécsett, a PMSC esetében még a hetvenes években. De ott legalább volt valami melós identitás. Diósgyőrben is anno létezett a vasgyári munkások (DVTK) és a tisztviselők (DAC) klubja, majd ezek összeolvadtak.
Amúgy van frissebb példa is, a korábbi sportállamtitkár mesélte még áprilisban, hogy Dunakeszin egyesítették a helyi sportegyesületeket egy brancsba, amely sokkal könnyebben szerez így támogatásokat, ellentétveb a váciakkal, ahol a sok helyi kiscsapat osztozik a kevesebb összegen.

szerintem nem jó ha egy település/csapat a városi minta (falvak és mikrovárosok más eset)
például egy szombathelyi méretnél mit csinál az a kölyök akit kiutálnak az egyetlen klubtól? elkocog naponta egy közeli megyeszékhelyre edzeni? keres egy megyeiben tengődő elfekvőt? vagy kimegy sógor ötbe 10 évesen?

Nagyobb városok esetében én is inkább azt mondom, hogy legyen több egyesület, megfelelő szinteken elosztva. Ahogy az működött is a Hali és a Sabaria esetében a nyolcvanas évek környékén.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Javier Arizmendi
Sztár
Hozzászólások: 4625
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2026.06.11. 19:39

Mech írta:
Maradonapoli írta:
Adamek írta:szerintem teljesen érthető, hogy rivális klubokat nem gyúrnak össze valami kamu eszme mentén
én nem hiszek az egy város egy klub maszlagban, ezeket jobb szétválasztani
ez kb. olyan ötlet, mint mondjuk a 60-asban miért nem egyesítették az öt nagy fővárosi klubot, most lehetne egy valag BEK győzelmünk
de kinek is

jó pár egyesített klub van a nagyvilágan is, pl. ha Nápoly külön-külön kis klubjait nem gyúrják össze, az a böszme nagy város a Serie A-ig sem jut el az ottani foci hajnalán, a Roma kb. ugyanígy jött létre, a Lazionak annyi, hogy volt protkója, azért mradhatott ki a buliból és a csizmaországból rengete ilyen példa van (de más országokban is pl. törököknél, dánoknál a 10+ éve rendkívül sikeres Midtjylland), ezek a klubok már hosszú étizedek óta régiójuk zászlóshajói, csórób régiókban ez volt az egyetlen járható út sikeres csapat irányába, persze olyan helyeken, ahol meg tőketúltengés van akár szétválás után is lehettek ikerek - mint pl. Liverpool , Milánó, de ez a veszély Mo-n általában nem állt fenn, Pesten is emiatt nem volt szükséges egybe gyúrni az összes klubot, mert őket bőven el tudta tartani őket a főváros

a Sampdoria is így alakult meg 1946-ban (Sampierdarenese és Andrea Doria)

Most viszont nincsenek. Akkor egyesuljenek a genoai proletarokkal?
ETO

Avatar
dingo
Sztár
Hozzászólások: 4676
Csatlakozott: 2008.10.05. 04:18
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: dingo » 2026.06.14. 00:42

Maradonapoli írta:
Adamek írta:
Maradonapoli írta:sosem értettem akkoriban (és lehet most sem) hogy az akkor régóta nb2-ben senyvedő megyei jogú városok csapatai vállalkozói, miért nem egyesítették erőiket, Sopron, Kecsó, Szeged stb. hosszú idők óta elvoltak az nb2 középmezőnyében, miközben a két csapatukat öszegyúrva, simán nb1-es gárda lehettek volna korábbtól... egyik csapatot- nyilván a nagyobb hagyományút felpimpelni, a másikat meg második csapatnak meghagyni, jó mondjuk akkoriban ennek a második csapatosdinak sem volt nagyon hagyománya ebben az országban, a vállalkozók, üzletemberek meg sosem jöttek ki egymással, hogy összefogjanak valamiben is...

szerintem teljesen érthető, hogy rivális klubokat nem gyúrnak össze valami kamu eszme mentén
én nem hiszek az egy város egy klub maszlagban, ezeket jobb szétválasztani
ez kb. olyan ötlet, mint mondjuk a 60-asban miért nem egyesítették az öt nagy fővárosi klubot, most lehetne egy valag BEK győzelmünk
de kinek is

jó pár egyesített klub van a nagyvilágan is, pl. ha Nápoly külön-külön kis klubjait nem gyúrják össze, az a böszme nagy város a Serie A-ig sem jut el az ottani foci hajnalán, a Roma kb. ugyanígy jött létre, a Lazionak annyi, hogy volt protkója, azért maradhatott ki a buliból és a csizmaországból rengeteg ilyen példa van (de más országokban is pl. törököknél, dánoknál a 10+ éve rendkívül sikeres Midtjylland), ezek a klubok már hosszú évtizedek óta régiójuk zászlóshajói, csóróbb régiókban ez volt az egyetlen járható út sikeres csapat irányába, persze olyan helyeken, ahol meg tőketúltengés van akár szétválás után is lehettek ikerek - mint pl. Liverpool , Milánó, de ez a veszély Mo-n általában nem állt fenn, Pesten is emiatt nem volt szükséges egybe gyúrni az összes klubot, mert őket bőven el tudta tartani a főváros
Azt elhiszem, hogy Pesten a tradicionális nagy kluboknál kurva nagy balhé lett volna ilyenből és gyakorlatilag sosem fogadták volna el, még ha kényszerítenek is ilyet hatalmi szóval, de azért kétlem, hogy egy Kecskeméti TE, Kecskeméti RSC (?) , Matáv Sopron, Soproni FAC, Szegedi LC-SZEOL ? szurkolói ölre mentek volna egymással egy ilyenért, legfőképp, hogy nem nagyon voltak címeik sem, amik odavesztek volna az egyesítéssel... és mondjuk alapból megduplázódtak volna a szurkolótáborai, lehetőségeik, erejük stb.

Kecskemét esetében biztos tévedsz. Mivel a faszkalap polginak hála itt összegyúrták a Kte-t meg a (gyakorlatilag már nem is létező) Ksc-t. A közönség nem összeadódott, hanem kevesebb lett mint amennyien csak az egyik csapat meccsére kijártak. Pl. Az egyesített klub nézőcsúcsa a Csepel elleni feljutásról döntő meccs volt 2000!fő. A KTE 2008- as feljutásánál ennek háromszorosa
ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS! :D

"A fiatal dingó nagyon kedves jószág, ám felnőve bizalmatlanná, harapóssá, rendkívül önállóvá válik, ragadozó természete minduntalan kitör belőle, ezért háziállatként tartása semmiképpen nem ajánlott."

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 54296
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2026.06.14. 07:52

dingo írta:
Maradonapoli írta:
Adamek írta:szerintem teljesen érthető, hogy rivális klubokat nem gyúrnak össze valami kamu eszme mentén
én nem hiszek az egy város egy klub maszlagban, ezeket jobb szétválasztani
ez kb. olyan ötlet, mint mondjuk a 60-asban miért nem egyesítették az öt nagy fővárosi klubot, most lehetne egy valag BEK győzelmünk
de kinek is

jó pár egyesített klub van a nagyvilágan is, pl. ha Nápoly külön-külön kis klubjait nem gyúrják össze, az a böszme nagy város a Serie A-ig sem jut el az ottani foci hajnalán, a Roma kb. ugyanígy jött létre, a Lazionak annyi, hogy volt protkója, azért maradhatott ki a buliból és a csizmaországból rengeteg ilyen példa van (de más országokban is pl. törököknél, dánoknál a 10+ éve rendkívül sikeres Midtjylland), ezek a klubok már hosszú évtizedek óta régiójuk zászlóshajói, csóróbb régiókban ez volt az egyetlen járható út sikeres csapat irányába, persze olyan helyeken, ahol meg tőketúltengés van akár szétválás után is lehettek ikerek - mint pl. Liverpool , Milánó, de ez a veszély Mo-n általában nem állt fenn, Pesten is emiatt nem volt szükséges egybe gyúrni az összes klubot, mert őket bőven el tudta tartani a főváros
Azt elhiszem, hogy Pesten a tradicionális nagy kluboknál kurva nagy balhé lett volna ilyenből és gyakorlatilag sosem fogadták volna el, még ha kényszerítenek is ilyet hatalmi szóval, de azért kétlem, hogy egy Kecskeméti TE, Kecskeméti RSC (?) , Matáv Sopron, Soproni FAC, Szegedi LC-SZEOL ? szurkolói ölre mentek volna egymással egy ilyenért, legfőképp, hogy nem nagyon voltak címeik sem, amik odavesztek volna az egyesítéssel... és mondjuk alapból megduplázódtak volna a szurkolótáborai, lehetőségeik, erejük stb.

Kecskemét esetében biztos tévedsz. Mivel a faszkalap polginak hála itt összegyúrták a Kte-t meg a (gyakorlatilag már nem is létező) Ksc-t. A közönség nem összeadódott, hanem kevesebb lett mint amennyien csak az egyik csapat meccsére kijártak. Pl. Az egyesített klub nézőcsúcsa a Csepel elleni feljutásról döntő meccs volt 2000!fő. A KTE 2008- as feljutásánál ennek háromszorosa

Elhiszem, köszi kiigazítást. Ezek szerint ez sem mindenhol sikerstory.
Burnsley FC, Borussia Münchengladbach

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 54296
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2026.06.15. 13:19

mlsz megfelezi a központi támogatásokat az nb2-es kluboknál, úgy látszik a kirakatot viszont mindenképp fenn akarják tartani
Burnsley FC, Borussia Münchengladbach

Mech
Aranylabdás
Hozzászólások: 23184
Csatlakozott: 2009.07.21. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Mech » 2026.06.16. 10:27

egy 21 éves spílerünket kihívta a Plzen próbajátékra (közös tulajunk miatt), remélem még sokan követik, jó lenne ez a cseh vonal

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 18016
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2026.06.16. 11:10

Mech írta:egy 21 éves spílerünket kihívta a Plzen próbajátékra (közös tulajunk miatt), remélem még sokan követik, jó lenne ez a cseh vonal

Krán Attila ügyes gyereknek tűnik, sok sikert neki.

Feljutott a Király és a ZTE II, jó kis meccsek lesznek ezek.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Mech
Aranylabdás
Hozzászólások: 23184
Csatlakozott: 2009.07.21. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Mech » 2026.06.16. 13:17

Maradonapoli írta:mlsz megfelezi a központi támogatásokat az nb2-es kluboknál, úgy látszik a kirakatot viszont mindenképp fenn akarják tartani

nem lepődnék meg ha 2 vagy 3 klub visszalépne még a szezon előtt így

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 54296
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2026.06.16. 16:09

Mech írta:
Maradonapoli írta:mlsz megfelezi a központi támogatásokat az nb2-es kluboknál, úgy látszik a kirakatot viszont mindenképp fenn akarják tartani

nem lepődnék meg ha 2 vagy 3 klub visszalépne még a szezon előtt így

én sem

bár ifikkel is ki lehet állni - sőt azért még jár egy kis apró - aztán ha 7-8 ponttal esnek ki az jobb üzlet, mint az egyből visszalépés
Burnsley FC, Borussia Münchengladbach

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 98394
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2026.06.16. 16:32

Mech írta:
Maradonapoli írta:mlsz megfelezi a központi támogatásokat az nb2-es kluboknál, úgy látszik a kirakatot viszont mindenképp fenn akarják tartani

nem lepődnék meg ha 2 vagy 3 klub visszalépne még a szezon előtt így

Egyfelől rossz lenne ez, másfelől meg nyilvánvalóan fenntarthatatlan és improduktív volt ez a modell, törvényszerűen vissza kell lengenie az ingának, és jönnie kell már valamiféle purgatóriumnak.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 42724
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2026.06.16. 16:56

Maradonapoli írta:
Mech írta:
Maradonapoli írta:mlsz megfelezi a központi támogatásokat az nb2-es kluboknál, úgy látszik a kirakatot viszont mindenképp fenn akarják tartani

nem lepődnék meg ha 2 vagy 3 klub visszalépne még a szezon előtt így

én sem

bár ifikkel is ki lehet állni - sőt azért még jár egy kis apró - aztán ha 7-8 ponttal esnek ki az jobb üzlet, mint az egyből visszalépés

A vezetőségnek még most sincs fogalma arról, h mekkora lesz a büdzsé. TV közvetítési pénz nuku, meg tulajdonképpen minden nuku. A csapatnak az 1/3-át az nb3-as csapat fogja alkotni.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 54296
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2026.06.16. 17:19

SuperDepor írta:
Maradonapoli írta:
Mech írta:nem lepődnék meg ha 2 vagy 3 klub visszalépne még a szezon előtt így

én sem

bár ifikkel is ki lehet állni - sőt azért még jár egy kis apró - aztán ha 7-8 ponttal esnek ki az jobb üzlet, mint az egyből visszalépés

A vezetőségnek még most sincs fogalma arról, h mekkora lesz a büdzsé. TV közvetítési pénz nuku, meg tulajdonképpen minden nuku. A csapatnak az 1/3-át az nb3-as csapat fogja alkotni.

az eddigi 350 millát felezik az nb2-es kluboknál így kb. 165-175 milla lesz az alap mlsz központi támogatás
fiatalokért nem tudom tejelnek-e még ill. annyit-e mint eddig...
Burnsley FC, Borussia Münchengladbach

trous76
Ifista
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2007.08.30. 10:11
Tartózkodási hely: Szigethalom
Kapcsolat:

Girls In Your City - No Selfie - Anonymous Casual Dating

HozzászólásSzerző: trous76 » 2026.06.20. 16:48

Private Girls In Your Town - No Selfie - Private Casual Dating
https://PrivateDates.life

Private Girls In Your City - Private Casual Dating - No Selfie

NEW GIRLS
Anna Morison
Jessie
Kate Dew
Natsumi
Sofia
Sunsofi
YummyCouple
Sara Core
Ava Addams
EJ Lee
YummyCouple
Freya Parker
Vika Vika
CSAK A KISPEST!
És még: FC Juventus, Borussia Dortmund, FC Barcelona

Avatar
zaggar
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 3398
Csatlakozott: 2015.04.09. 16:10
Tartózkodási hely: Ország gyöngye-aranya

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: zaggar » Tegnap, 08:04

Kanizsán elköszöntek Gabalától, a helyére a rivális (és a bajnoki címig a kb legvégéig versenyben lévő) Kaposvár edzőjét nevezték ki.
Újpest-Munkás
Serie A iránt érdekl?d? (Milan és a többiek)

"Az ön parancsa nekem nem parancs. Az én látható f?hatóságom az árkodi püspök meg a vallás- és közoktatásügyi miniszter, a láthatatlan meg, aki ígéreteimet számon tartja, maga a megváltó Krisztus."

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 80004
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Adamek » Tegnap, 08:07

zaggar írta:Kanizsán elköszöntek Gabalától, a helyére a rivális (és a bajnoki címig a kb legvégéig versenyben lévő) Kaposvár edzőjét nevezték ki.

Kabala nagy koponya, nem csodálom, hogy innen is kirakták az első komolyabb feladat előtt
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég