Maradonapoli írta:Adamek írta:Maradonapoli írta:sosem értettem akkoriban (és lehet most sem) hogy az akkor régóta nb2-ben senyvedő megyei jogú városok csapatai vállalkozói, miért nem egyesítették erőiket, Sopron, Kecsó, Szeged stb. hosszú idők óta elvoltak az nb2 középmezőnyében, miközben a két csapatukat öszegyúrva, simán nb1-es gárda lehettek volna korábbtól... egyik csapatot- nyilván a nagyobb hagyományút felpimpelni, a másikat meg második csapatnak meghagyni, jó mondjuk akkoriban ennek a második csapatosdinak sem volt nagyon hagyománya ebben az országban, a vállalkozók, üzletemberek meg sosem jöttek ki egymással, hogy összefogjanak valamiben is...
szerintem teljesen érthető, hogy rivális klubokat nem gyúrnak össze valami kamu eszme mentén
én nem hiszek az egy város egy klub maszlagban, ezeket jobb szétválasztani
ez kb. olyan ötlet, mint mondjuk a 60-asban miért nem egyesítették az öt nagy fővárosi klubot, most lehetne egy valag BEK győzelmünk
de kinek is
jó pár egyesített klub van a nagyvilágan is, pl. ha Nápoly külön-külön kis klubjait nem gyúrják össze, az a böszme nagy város a Serie A-ig sem jut el az ottani foci hajnalán, a Roma kb. ugyanígy jött létre, a Lazionak annyi, hogy volt protkója, azért mradhatott ki a buliból és a csizmaországból rengete ilyen példa van (de más országokban is pl. törököknél, dánoknál a 10+ éve rendkívül sikeres Midtjylland), ezek a klubok már hosszú étizedek óta régiójuk zászlóshajói, csórób régiókban ez volt az egyetlen járható út sikeres csapat irányába, persze olyan helyeken, ahol meg tőketúltengés van akár szétválás után is lehettek ikerek - mint pl. Liverpool , Milánó, de ez a veszély Mo-n általában nem állt fenn, Pesten is emiatt nem volt szükséges egybe gyúrni az összes klubot, mert őket bőven el tudta tartani őket a főváros
a Sampdoria is így alakult meg 1946-ban (Sampierdarenese és Andrea Doria)