Szombati foci: Fradi-Vidi!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74822
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2022.05.17. 22:16

SuperDepor írta:
Adamek írta:ó szegény ZTE, ezeknek is lement az eszük
az a Mongúz benne van a bottom10 edzőnkben, gyakorlatilag egy élő paranoia lerakat, ellenséget lát még a saját fején belül is, a szakmailag meg kb. egy ifjabb Bene Ferenc vagy Bekő Balázs a szintje
körbe haknizta az európai harmadik vonalat, mindenhol megkönnyebbültek amikor távozott

Természetesen nekünk Bene és Bekő is ült a kispadunkon, de ki nem....

Kvaszta és Rixer például tuti nem
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2022.05.17. 22:42

Cselszky írta:
Savaria1919 írta:rangadó gála:
- év bírója Bognár Tamás
- év edzője Bognár György
- év fair play díjasa: Paksi FC
- év felfedezettje Baráth Péter

Nem volt rossz Baráth, több poszton is játszatták, és tulajdonképpen megállta a helyét, de azért összességében nagy extrát nem nyújtott. Normális körülmények között egy teljesen szokványos történet kellene legyen egy U-játékos A-csapatba való beépüléséről. Az is felzúdulást keltett nálunk, hogy a klubban neki adták a Zilahi-díjat, erre most év felfedezettje lett... A magyar utánpótlás-nevelés nívójáról elég sokat elmond.

mondjuk az a felzúdulás leginkább annak szólt, hogy sokan keverik a Zilahi-díjat a Dzsudzsák-életműdíjjal
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96289
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2022.05.18. 01:34

ManBat írta:
Cselszky írta:
Savaria1919 írta:rangadó gála:
- év bírója Bognár Tamás
- év edzője Bognár György
- év fair play díjasa: Paksi FC
- év felfedezettje Baráth Péter

Nem volt rossz Baráth, több poszton is játszatták, és tulajdonképpen megállta a helyét, de azért összességében nagy extrát nem nyújtott. Normális körülmények között egy teljesen szokványos történet kellene legyen egy U-játékos A-csapatba való beépüléséről. Az is felzúdulást keltett nálunk, hogy a klubban neki adták a Zilahi-díjat, erre most év felfedezettje lett... A magyar utánpótlás-nevelés nívójáról elég sokat elmond.

mondjuk az a felzúdulás leginkább annak szólt, hogy sokan keverik a Zilahi-díjat a Dzsudzsák-életműdíjjal

Biztos van, aki keveri. Az év legjobb labdarúgójának jár. Kiemelkedő teljesítményt senki nem nyújtott, 1-2 jó, sok közepes és még több gyenge produkció volt, így az is belefért volna, hogy egyszerűen nem osztják ki a díjat. Megtették, így szerintem az elmúlt év alapján neki járt volna, úgy is, hogy Carrillo érkeztével változott a szerepköre, és hogy ettől függetlenül is tavaszra visszaesett a teljesítménye. Szerzett 8 gólt, volt 7 gólpassza, a góljaink harmadához egyértelmű köze volt.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40675
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2022.05.18. 07:26

Adamek írta:
SuperDepor írta:
Adamek írta:ó szegény ZTE, ezeknek is lement az eszük
az a Mongúz benne van a bottom10 edzőnkben, gyakorlatilag egy élő paranoia lerakat, ellenséget lát még a saját fején belül is, a szakmailag meg kb. egy ifjabb Bene Ferenc vagy Bekő Balázs a szintje
körbe haknizta az európai harmadik vonalat, mindenhol megkönnyebbültek amikor távozott

Természetesen nekünk Bene és Bekő is ült a kispadunkon, de ki nem....

Kvaszta és Rixer például tuti nem

Pedig Lajos idevalósi. Drága jó középiskolai éveim alatt az unokahuga a barátnőm volt. Két hétig tartott a szerelem.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

RAUL7
BL-menõ
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2010.02.26. 14:16

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: RAUL7 » 2022.05.18. 08:27

SuperDepor írta:
Adamek írta:
SuperDepor írta:Természetesen nekünk Bene és Bekő is ült a kispadunkon, de ki nem....

Kvaszta és Rixer például tuti nem

Pedig Lajos idevalósi. Drága jó középiskolai éveim alatt az unokahuga a barátnőm volt. Két hétig tartott a szerelem.

Nem főzött jól?

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40675
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2022.05.18. 08:38

RAUL7 írta:
SuperDepor írta:
Adamek írta:Kvaszta és Rixer például tuti nem

Pedig Lajos idevalósi. Drága jó középiskolai éveim alatt az unokahuga a barátnőm volt. Két hétig tartott a szerelem.

Nem főzött jól?

Akkor még mindegy volt, hogy mit eszek
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74822
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2022.05.18. 09:06

RAUL7 írta:
SuperDepor írta:
Adamek írta:Kvaszta és Rixer például tuti nem

Pedig Lajos idevalósi. Drága jó középiskolai éveim alatt az unokahuga a barátnőm volt. Két hétig tartott a szerelem.

Nem főzött jól?

SD főzött nem a nő, ő meg hamar ráunt a mindennapi bajor sültkalbászra
főleg a tréfás változatára, amit a gatyában turkálva kellett megtalálni bekötött szemekkel
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96289
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2022.05.18. 19:50

Carrillo: "A megerősíteni kívánt posztok mindegyikére több kiszemeltünk van, akik között létezik egy meghatározott sorrend. Természetesen mindig az első számú opciót szeretnénk magunkhoz csábítani, mert ő jelentené a legmagasabb minőséget, de ez nemcsak rajtunk múlik, hanem a játékoson és az anyagiakon is. Ha most előállnék nevekkel vagy posztokkal, csak a klubot hoznám nehezebb helyzetbe, hiszen egy ilyen napvilágot látott információ árfelhajtó hatással bír. Árversenybe belemenni meg azért sem szerencsés, mert a Loki addig nyújtózkodik, amíg a takaró ér. Ha valakinek x pénzzel többe kerül a szerződtetése a tervezettnél, annyival kevesebb jut majd a többiekre.
Most elég magasra tettük a lécet, és nem akarunk engedni belőle: az összes új érkező erősítést kell, hogy jelentsen, semmi értelme olyan játékost idehozni, aki csak a létszámot emeli, a csapat minőségét nem."

Tavaly nyáron nem ezt a vonalat követték Tőzsérék. Hoztak ide a Budafok kiesésében főszerepet vállaló tehetségtelen szerb belső védőt, sérülékeny műbrazilt, csetlő-botló luftkirály kameruni franciát, akit fél évbe telt használható állapotba hozni. Ráadásul július végéig gyakorlatilag semmi nem történt, szinte mindenki a bajnokság rajtja előtti napokban vagy később érkezett, azaz a felkészülésben nem vettek részt, az időben történő beépítésükre esély nem volt.
Remélem, nem egy bullshit szöveg Carrillotól, hogy most nem így lesz, de rövidesen kiderül. Ha a Zrt. eddig ismert anyagi kondícióira gondolok, akkor semmi jóra nem számítok.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Sanyeey
Világsztár
Hozzászólások: 10379
Csatlakozott: 2009.03.01. 18:16
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Sanyeey » 2022.05.18. 20:25

Cselszky írta:Carrillo: "A megerősíteni kívánt posztok mindegyikére több kiszemeltünk van, akik között létezik egy meghatározott sorrend. Természetesen mindig az első számú opciót szeretnénk magunkhoz csábítani, mert ő jelentené a legmagasabb minőséget, de ez nemcsak rajtunk múlik, hanem a játékoson és az anyagiakon is. Ha most előállnék nevekkel vagy posztokkal, csak a klubot hoznám nehezebb helyzetbe, hiszen egy ilyen napvilágot látott információ árfelhajtó hatással bír. Árversenybe belemenni meg azért sem szerencsés, mert a Loki addig nyújtózkodik, amíg a takaró ér. Ha valakinek x pénzzel többe kerül a szerződtetése a tervezettnél, annyival kevesebb jut majd a többiekre.
Most elég magasra tettük a lécet, és nem akarunk engedni belőle: az összes új érkező erősítést kell, hogy jelentsen, semmi értelme olyan játékost idehozni, aki csak a létszámot emeli, a csapat minőségét nem."

Tavaly nyáron nem ezt a vonalat követték Tőzsérék. Hoztak ide a Budafok kiesésében főszerepet vállaló tehetségtelen szerb belső védőt, sérülékeny műbrazilt, csetlő-botló luftkirály kameruni franciát, akit fél évbe telt használható állapotba hozni. Ráadásul július végéig gyakorlatilag semmi nem történt, szinte mindenki a bajnokság rajtja előtti napokban vagy később érkezett, azaz a felkészülésben nem vettek részt, az időben történő beépítésükre esély nem volt.
Remélem, nem egy bullshit szöveg Carrillotól, hogy most nem így lesz, de rövidesen kiderül. Ha a Zrt. eddig ismert anyagi kondícióira gondolok, akkor semmi jóra nem számítok.

Ez jó eséllyel low budget kukázás lesz szokás szerint. Korábban 1-2 arc azért bevált az ilyen zavarosban halászásból, de tavaly teljes homály volt ilyen tekintetben (is). Tessék-lássék módon hoztuk őket, hogy ne pofázhasson senki, hogy nem igazoltunk... Pont a Nikolics-igazolás mutatta meg, hogy mennyire versenyképtelenek vagyunk a hazai piacon, ha a hullagyenge Budafok egyik leggyengébb játékosával akartuk a védelmünket megerősíteni.
Nem ártana a tényleg használhatatlan "spílereket" elküldeni (az általad említett két kóklert a védelemből, de tőlem Sós, Ferenczi és talán a fiatalabb Babunski is repülhetne). Aztán jó lenne a már itt lévőket egy jó felkészüléssel felhozni, gondolok itt Korhutra, Józsira, Bódira, Tischlerre, ők tudásuk alatt nyomták (bár utóbbi kevés lehetőséget is kapott).
Kérdés marad-e Baráth. Ő, Baranyai, Bényei, Bárány és Pintér, akikben lehet potenciál, ahogy szerintem Soltészban is több van.
Nem látok bele, de az is megérne egy kérdést, hogy hogy a picsába volt egész évben állandóan ennyi sérültünk.
DEBRECENI VSC

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96289
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2022.05.18. 22:44

Sanyeey írta:Ez jó eséllyel low budget kukázás lesz szokás szerint. Korábban 1-2 arc azért bevált az ilyen zavarosban halászásból, de tavaly teljes homály volt ilyen tekintetben (is). Tessék-lássék módon hoztuk őket, hogy ne pofázhasson senki, hogy nem igazoltunk... Pont a Nikolics-igazolás mutatta meg, hogy mennyire versenyképtelenek vagyunk a hazai piacon, ha a hullagyenge Budafok egyik leggyengébb játékosával akartuk a védelmünket megerősíteni.
Nem ártana a tényleg használhatatlan "spílereket" elküldeni (az általad említett két kóklert a védelemből, de tőlem Sós, Ferenczi és talán a fiatalabb Babunski is repülhetne). Aztán jó lenne a már itt lévőket egy jó felkészüléssel felhozni, gondolok itt Korhutra, Józsira, Bódira, Tischlerre, ők tudásuk alatt nyomták (bár utóbbi kevés lehetőséget is kapott).
Kérdés marad-e Baráth. Ő, Baranyai, Bényei, Bárány és Pintér, akikben lehet potenciál, ahogy szerintem Soltészban is több van.
Nem látok bele, de az is megérne egy kérdést, hogy hogy a picsába volt egész évben állandóan ennyi sérültünk.

"két kóklert a védelemből"
Mármint Nikolicsot és Charlestont? A szerbet egyértelmű, szerintem neki lapát is lesz. Charleston is halál gyenge, ugyanakkor balbunkóként viszonylag használhatónak tűnt, legalábbis Ferenczihez képest. Vele a képességein túl az elsődleges gond, hogy a szezon 2/3-ában sérült, és amennyire rémlik, teljesen szokványos ütközések után is hetekre-hónapokra kidől, így végképp semmi értelme itt tartani. Deslandes-ot megtartanám, egyrészt nincs jobb, és nem is igen várható, másrészt Carrillo valahogy embert faragott belőle, tavaszra sokat fejlődött, harmadrészt Pávkoviccsal egész jól összeálltak.

Nagy kérdés nekem Misi is, Husztinál játszogatott, szerintem elég gyengén, halvány kondival, látható súlyfelesleggel, aztán a spanyol érkeztével körön kívül került, gyakorlatilag 5 hónapra teljesen eltűnt, a legtöbbször a meccskeretekből is, egyszer-egyszer közölték, hogy sérült vagy beteg, de többnyire semmi infó nem volt róla. Talán a blogosoktól hallottam, hogy a térde sem bírja. Ehhez képest az utolsó pár meccsre előkerült, szerintem viszonylag jól is tolta, 60-80 perceket pályán volt, és szemlátomást a tetemes súlyfeleslegtől megszabadult; ha sikerül ezen a vonalon tartani, akkor mindenképp szükség lenne rá.

Pintér meg talán az NB3-asokhoz kopott le, pedig mikor tavaly játszott, nem tűnt tehetségtelennek. Úgy tudom, Carrillo nem bírja, mert nála mentalitásbeli bajokat lát, egyébként nem igazán akar a klubnál maradni.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Sanyeey
Világsztár
Hozzászólások: 10379
Csatlakozott: 2009.03.01. 18:16
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Sanyeey » 2022.05.19. 05:49

Cselszky írta:
Sanyeey írta:Ez jó eséllyel low budget kukázás lesz szokás szerint. Korábban 1-2 arc azért bevált az ilyen zavarosban halászásból, de tavaly teljes homály volt ilyen tekintetben (is). Tessék-lássék módon hoztuk őket, hogy ne pofázhasson senki, hogy nem igazoltunk... Pont a Nikolics-igazolás mutatta meg, hogy mennyire versenyképtelenek vagyunk a hazai piacon, ha a hullagyenge Budafok egyik leggyengébb játékosával akartuk a védelmünket megerősíteni.
Nem ártana a tényleg használhatatlan "spílereket" elküldeni (az általad említett két kóklert a védelemből, de tőlem Sós, Ferenczi és talán a fiatalabb Babunski is repülhetne). Aztán jó lenne a már itt lévőket egy jó felkészüléssel felhozni, gondolok itt Korhutra, Józsira, Bódira, Tischlerre, ők tudásuk alatt nyomták (bár utóbbi kevés lehetőséget is kapott).
Kérdés marad-e Baráth. Ő, Baranyai, Bényei, Bárány és Pintér, akikben lehet potenciál, ahogy szerintem Soltészban is több van.
Nem látok bele, de az is megérne egy kérdést, hogy hogy a picsába volt egész évben állandóan ennyi sérültünk.

"két kóklert a védelemből"
Mármint Nikolicsot és Charlestont? A szerbet egyértelmű, szerintem neki lapát is lesz. Charleston is halál gyenge, ugyanakkor balbunkóként viszonylag használhatónak tűnt, legalábbis Ferenczihez képest. Vele a képességein túl az elsődleges gond, hogy a szezon 2/3-ában sérült, és amennyire rémlik, teljesen szokványos ütközések után is hetekre-hónapokra kidől, így végképp semmi értelme itt tartani. Deslandes-ot megtartanám, egyrészt nincs jobb, és nem is igen várható, másrészt Carrillo valahogy embert faragott belőle, tavaszra sokat fejlődött, harmadrészt Pávkoviccsal egész jól összeálltak.

Nagy kérdés nekem Misi is, Husztinál játszogatott, szerintem elég gyengén, halvány kondival, látható súlyfelesleggel, aztán a spanyol érkeztével körön kívül került, gyakorlatilag 5 hónapra teljesen eltűnt, a legtöbbször a meccskeretekből is, egyszer-egyszer közölték, hogy sérült vagy beteg, de többnyire semmi infó nem volt róla. Talán a blogosoktól hallottam, hogy a térde sem bírja. Ehhez képest az utolsó pár meccsre előkerült, szerintem viszonylag jól is tolta, 60-80 perceket pályán volt, és szemlátomást a tetemes súlyfeleslegtől megszabadult; ha sikerül ezen a vonalon tartani, akkor mindenképp szükség lenne rá.

Pintér meg talán az NB3-asokhoz kopott le, pedig mikor tavaly játszott, nem tűnt tehetségtelennek. Úgy tudom, Carrillo nem bírja, mert nála mentalitásbeli bajokat lát, egyébként nem igazán akar a klubnál maradni.

Igen, nem voltam egyértelmű, Nikolics és a brazil.
Pintérről nem tudtam ezt, akkor neki gatya nálunk. Pedig egész ügyesnek tűnt.
DEBRECENI VSC

Mech
Aranylabdás
Hozzászólások: 21348
Csatlakozott: 2009.07.21. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Mech » 2022.05.19. 21:28

Megvan Viktorék első határon túli sikere, kupagyőztes a Sepsi.

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2022.05.19. 21:30

Mech írta:Megvan Viktorék első határon túli sikere, kupagyőztes a Sepsi.

ja, tárgyaltuk az aktuális/offban :cool: :cool:
odaát is írtam, a Sepsi inkább Diószegi saját projektje, amibe a román kettőt elérve elkezdtek beszállni határon inneni szereplők is, Viktorék valódi szőröstalpiai projektje a Csíkszereda, akik éppen csak lecsúsztak az idei feljutási osztályozóról
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16417
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2022.05.19. 21:34

ManBat írta:
Mech írta:Megvan Viktorék első határon túli sikere, kupagyőztes a Sepsi.

ja, tárgyaltuk az aktuális/offban :cool: :cool:
odaát is írtam, a Sepsi inkább Diószegi saját projektje, amibe a román kettőt elérve elkezdtek beszállni határon inneni szereplők is, Viktorék valódi szőröstalpiai projektje a Csíkszereda, akik éppen csak lecsúsztak az idei feljutási osztályozóról

A felsőházi rájátszásról csúsztak le. Talán majd jövőre, addigra a stadionbővítésük is elkészül.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74822
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2022.05.20. 06:50

ahogy az várható volt, Blazic megy, mellette tuti nem hosszabbítanak a grúz festővel sem, így alig marad belső védőnk
tavasszal már érdekes próbálkozások mentek, játszott ott szinte mindenki most meg mínusz kettő erre az eléggé kényes posztra a létszám, ha jön is valaki nem lesz egyszerű beépíteni, a nyári selejt meccsekre tuti lehetetlen
talán a konferanszié liga meglehet, oda csak két kört kell menni kiemeltként, de az is necces lesz
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16417
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2022.05.20. 21:17

https://sport.mandiner.hu/cikk/20220517 ... s_mtk_2_es
Ha már Csank mester megnyitotta osztályozókönyvét, én is kiosztanám a magam érdemjegyeit. Én maradtam az ötfokú skálánál, de lehetett kapni alákat is. (gimnáziumi fizikatanárnőm volt ennek a műfajnak a mestere, nála sikerült csillagos kétharmad alá fölét kapnom egyszer, Sztív haverom mondjuk rosszabbul járt az egyes fölével.)

1. Ferencvárosi TC - ötös alá
EL-főtábla győzelemmel, bajnoki cím, kupagyőzelem. Távolról nézve ezek kimagasló és elismerésre méltó eredmények, a képet árnyalja, hogy az az egy EL-diadal egy tét nélküli meccsen jött össze a leverkuseniek ellen, az előtte lévő öt+két meccs nem a Fradiról szólt. A bajnokságban becsúszott több arcpirító hazai vereség is, kifejezetten csúnya volt a paksiak és az MTK elleni fölényes bukta. Csank szerinta vezetők jól döntöttek, amikor a váltás mellett határoztak, így a kisebb hullámvölgyből is jól jöttek ki. Ennek a mondatnak az első felét adom, a másodikat már kevésbé. Inkább úgy látom, hogy a Fradi hullámvölgyét a mögötte álló csapatok nem tudták kihasználni.

2. Kisvárda FC - ötös
Révész jól bűvészkedett a légiósokkal, Janiero kivásárlása után sem durrantak ki, sőt tavasszal is stabilan tartották dobogós helyezésüket, mindezt vezetőedző nélkül, bár szerintem amíg ott a Kapitány, csak matrózokra van szükség. Nagy kérdés, hogy ez csak egy kifutott eredmény-e (mint mondjuk a paksiak ezüstérme tizenegy éve), vagy a következő idényben is érmekért küzdhetnek. Ennél is lényegesebb és talán összefügg vele, hogy marad-e Révész.

3. Felcsút FC - közepes
Fővadász úr nagy dolognak tartja, hogy a 12 csapatos NB I-ben évek óta a dobogón végeznek. Ezt én nem osztom, ennyi pénzből elvárható az érem, illene produkálni valamit nemzetközi szinten is, az tavaly nyáron különösen cikire sikeredett. A Fradi gyengélkedését nem tudták kihasználni, az utolsó harmadban a győzelmek se jöttek, így a tavalyi ezüstöt - jelzem az sem bravúr - nem sikerül megismételni. Az a csapat, amelyik otthon mindössze egy pontra képes a Loki-MTK-Honvéd trió ellen tavasszal, nem érdemel jó osztályzatot. Hornyák tanár úr marad, kezdetét veheti az alumnus program.

4. Videoton - közepes alá
Elbukott kupadöntő, ezüstérem helyett harmadik hely, csúfos leégés a konferencialigában... nem indult jól a Szabics-éra, és a folytatás sem lett sokkal sikeresebb, amit előbb Kovács sportigazgató bánt (bár neki Újpesten folytatódhat a karrierje), majd a tavaszi pocsék rajt után Imre is (no arra kíváncsi leszek, ő mikor kap padot itthon). A helyére hozott Borissal sem gyűltek eleinte a pontok, a történelmi vereségsorozatba egy győri kupabúcsú is belekerült. A végére összébb kapták magukat, a nemzetközi szereplésüket hálásan megköszönhetik a későn ébredő újpestieknek, az elfáradó paksiaknak és az összeomló zalaiaknak.

5. Újpest FC - közepes
A baseliek elleni meccsük első félideje után induló lejtmenetük a Videoton elleni télvégi győzelemig tartott, onnantól kezdve belendültek, még egy darabig a nemzetközi szereplésre és a kupadöntő elérése is volt esélyük, ami az őszhöz képest jelentős előrelépés. Feltámadásukban fontos szerepe volt a két grúznak meg Croizetnek, és a visszatérő szurkolóknak. A tulajváltás és a címer ügyében érdemi változás azonban a januári bejelentések óta nem történt, a jövőjüket ez is befolyásolja.

6. Paksi FC - négyes alá
Megint adtak egy gólkirályt, álltak a 4. helyen is, eljutottak a kupadöntőbe. Ebben a sztoriban ez volt a max, a Bognár-család ki is hozta belőlük. A folytatás itt is kérdőjeles, nagyban meghatározza az átigazolás időszak, meg hogy Waltnerral mennyire fog működni a dolog.

7. Debreceni VSC - közepes
Tőzsér és barátai megspórolták az erősítéseket a nyáron, hiába indítottak jól, szeptember-októberre alaposan visszaestek. Carrillo megcsinálta velük azt a bravúrt, mint nálunk Hipp: megverte a három honi sztárbrigádot. A léc nem rezgett alattuk, de ezúttal muszáj lesz emelni a keret nívóján, különben a következő szezon nehezebb lesz.

8. Zalaegerszegi TE - közepes alá
Ezt a klubot a Vidi-Fradi-Felcsút-Eszék-Lendva-Hali hatosfogat tartja el, és ha a kölcsöndobott spílerek közül valaki nagyot alkot, azt már viszik is vissza. Ezúttal Sallói sportigazgató is a távozók listáját gyarapította. Mikor tavasszal belendültek, Végh gyorsan eladta a házi gólkirályukat, előtte meg az edző tudta nélkül passzolta el Zimonyit Angyalföldre. Kár ott magasabb célokért küzdő csapatról álmodni, amíg a Pharos a tulaj. Érdekes lesz Moniz, ha Leonardo még aktív, tuti ő is szarvasos 2rule mezt ölt a nyáron.

9. Mezőkövesd Zsóry - elégséges
A szabadon igazolható légiósok egyik kedvelt hazai állomása, ennek szellemében utánpótláskorú magyarnak az egész szezon alatt sikerült összesen három percnyi játéklehetőséget adni. Pinyővel bukdácsoltak, Supesz némiképp felrázta őket, pont annyira, hogy ne essenek ki. Elkélnek itt is majd az új szerzemények, ha nyugodt időket akarnak a fürdővárosiak.

10. Bp. Honvéd - elégséges alá
Csak azért nem egyes, mert végül megmenekültek. Évről évre múlják alul az előző szezon produktumát, miközben MFA-s fiatalok alig lépnek pályára, felejthető teljesítményű külföldiek (tisztelet annak a minimális kivételnek), dolgukat rosszul végző szakemberek otthonaként jellemezhető a klub. Ha jő Révész, vagy a horvát csóka, talán egy fokkal szebb idők köszönthetnek be a Bozsik Arénában.

11. MTK Budapest - elégtelen
Három edzőváltás, kudarcos koncepciók, de mégis majdnem bennmaradtak. Nem biztos, hogy csak a mindenkori edzővel van baj annál az egyesületnél, amelyik az elmúlt öt évben harmadjára esik ki. Most a Bognár-családhoz került az irányítás, hátha velük sikerül maradandót alkotni.

12. Gyirmót FC Győr - elégtelen
De csak mert kiestek. Ez már jobban sikerült, mint az első próbálkozásuk öt éve, de még mindig hiányzik a rutin ahhoz, hogy megragadjanak a legmagasabb ligában. Fölöslegesnek éreztem, hogy télen külföldieket igazoltak, egyikük sem váltotta meg a világot. Azt sajnálom, hogy Megyónak nem jött össze egy gól sem az NB1-ben.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2022.05.20. 22:42

akkor én is tartanék egy kis értékelést, bár itt inkább csapatomról volna szó a történetben

a szezont, mint az közismert, Pinyővel kezdtük, két évvel ezelőtt ősszel egy tökutolsó, erőnlétileg és morálisan is padlót fogott csapatott vett át Kuttortól - az akkori tapasztalatok alapján óva inteném a Vasas-drukkereket a nagy reményektől -, amit gatyábarázott, helyenként tök ötletes játékkal felkúsztunk a tabellán, és egy hajrábeli MTK-gólon múlott csak a felsőházi végeredmény; nem csoda hát, hogy nyáron reménykedő hangulat várta Matyóföldön ezt a szezont
Pintér és Tóth Laci közismerten nem szeretik egymást, így exbőcsi sportigazgatónk csúfan hátrakerült a csapat kialakításának kérdéskörében, nyáron gyakorlatilag Pintér kényére-kedvére érkeztek a játékosok, ami retrospektíve kijelenthető, hogy az idei borzalom első melegágya volt: Szappanos eligazolása után rögeszmésen gyűjteni kezdte a kapusokat, 5(!) portás volt a keretünkben a szezon során, és ebből csupán Rjabenko volt az, aki már korábban is a keret tagja volt, ehelyett igazoltunk két srácot Romániából (Bősz, Tordai - ekkor még mindkettejükre csak háttérszereplőként számítottunk), egy olasz kapust, Piscitellit valahonnan Portugáliából, illetve a frissen kiesett Diósgyőr legendás potyakapusát, Antalt, akivel Pintér mester elsőszámú kapusként kívánt számolni; ezenkívül is voltak érdekességek az igazoláspolitikában, a teljesség igénye nélkül szintén Miskolcról érkezett a 3 évvel ezelőtt kiváló szezont futó, Kínába igazolása óta viszont önmagát nem találó Dražić, a paksi keret parkolópályájáról az örökifjú Vági Andris, a csákvári depóból Madarász, az MTK-ból kiutált Cseke, Kocsis Gergő az Ég tudja csak, honnan, Márton Gabi szerelme, Szépe a Zetéből, illetve az exújpesti Kál kán, szintén valahonnan Romániából - nem épp veretes névsor, pláne, hogyha figyelembe vesszük azt, hogy az igazolások nem feltétlen posztra történtek minden esetben, inkább névre, pl. a kevés meghatározó távozóból a csapat legjobb hátvédje, Meszhi nem került rendesen pótlásra
a szezont két győzelemmel kezdtük, Pakson, majd hazai pályán a Zete ellen is 3:2-re győzedelmeskedtünk, ám már itt is komoly gondok adódtak, mindkétszer elherdáltunk kétgólos előnyt, és csak az utolsó 15 perces szerencsének, illetve az egerszegiek ellen egy vitathatóan elvett Koszta-gólnak - őt is hogy elherdáltuk - köszönhetően győztünk; ezek után viszont nagyon komoly lejtőbe kezdett a csapat, képtelenek voltunk meccset nyerni, még a Gyirmót is nagy falatnak bizonyult hazai pályán, a játékosok látványosan beleszartak - különösen a magyarok, ami elszomorító -, teljes volt a fejetlenség, Pintér mester már feloldhatatlan játékoskonfliktusokat teregetett ki az interjúiban, a végső döfést pedig, bár végül csak a Felcsút elleni vereség után rúgták ki, valószínűleg az MTK otthonában elszenvedett vereség adta meg, amikor a már akkor is leggyengébb játékot produkáló fővárosiak megvertek minket, egy számunkra agyonnyerhető mérkőzésen
ezután érkezett Supka, a 10. helyen átvéve a csapatot - folytatjuk az Attila-szekvenciát, nem is tudom, van-e még lehetőség Satyesz kirúgása utánra -, aki jó szokásához híven óvatos, már-már túlzottan is defenzív focival rukkolt elő, ez azonban az adott helyzetben teljesen érthető volt; a kötelezők hozásával, illetve pár döntetlennel stabilizáltuk is a helyünk az ősz végére, december végén a 6. helyen leparkolva, 12 pontra a dobogótól, ismerve a vezetőség téli erősítési terveit abszolúte úgy tűnt, még a dobogó is simán realitás lehet - aztán az élet máshogy hozta
télen már az erősítés is felemás érzeteket hozott: ahogy Pinyőnek a kapusok, úgy a pozícióját frissen visszakapott Tóth Lacinak a védők, ill. védekező szellemű játékosok lettek a rögeszméi; hozta a két albánt, Qakát és Bilalit, Lukićot (aki sajnos nem az ekkoriban még szárnyaló kispesti csatár, hanem usztasa druszája), Bese hosszas, és sikertelen csábítása után (csak a Vidi tudta megadni a bérigényét, pedig a fél ligát körbeturnézta utánunk) az Ostrava fiatal közepesen-szuper-tehetségét, Granečnýt, illetve teljesen érthetetlen módon a hosszú évek óta önmaga árnyékát nyújtó, mára abszolúte NB2 szintűre degradálódott Ikenne-Kinget, miközben a támadószekcióba csupán két játékos érkezett, a később rangon alulinak bizonyuló Tomislav Kiš, illetve a Zetések által okkal elhessegetett Babati; bár az ismert gólínségünk közepette már ez is fejvakarásra késztetett, az igazi csapást a felkészülés hozta: valamelyik siptár suhanc behozta az ekkor még egy utolsót fellángoló Kovi-vírust a keretbe, gyakorlatilag mindenkin átment a cucc a keretben, a teljes felkészülési programunk odalett, az MLSZ és az MTK által is elutasított halasztási kérelmünk eredményeképp pedig a zimankós szezonnyitóra egy teljesen kondi nélküli csapat állt ki - az már a Márton-féle MTK kritikája, hogy még így is jobban játszottunk az egész meccsen a libásoknál, és csak egy olyan góllal vittek el egy pontot Borsodból, amit egy csúnyán benézett szabálytalanság előzött meg Granečnývel szemben
a döcögősen induló tavaszt tehát még volt mire fogni az erőnlétünkkel és az összeszokatlanságunkkal, és valóban, voltak olyan momentumok, amikor úgy tűnt, kezd a csapat összeállni, mint az azzal a bizonyos fluidummal átitatott női alsónemű, Debrecenben csodás játékkal sikerült egy négyessel gálázni, viszont ami utána jött, az minősíthetetlen: hosszú-hosszú, talán rekordméretű gólínség, az Újpest elleni Cseri-tizit leszámítva - és ott sem volt semmi esélyünk - február 12-től április elsejéig, több, mint másfél hónapon keresztül gólképtelenek maradtunk, és erre az időszakra esett a legarcpirítóbb vereségünk is, egy sima négyes Pakson, benne egy röhejes Tordai-öngóllal; mi tagadás, márciusban a Gyirmót addigra halványodó, de mégiscsak meggyőző télvégi teljesítménye okán az egyik legfőbb kiesőjelöltté léptünk elő, Supka alatt viszont minden eltérő pletyka ellenére nem inogott meg a pad, és azon a kora áprilisi didergős péntek éjszakán, ha nem is átszakadt, de legalább egy ponton megfoszlott a gólzsák: Cseri a három évvel ezelőtti énjét egy pillanatra újra megidézve forintos labdával ugratta Jurinát, aki bevágta a kötelezőt - borzalmas játékkal, de hosszú idő után ismét 3 pont ütötte a markunk, kezdhettünk fellélegezni egy kicsit, pláne az egy hétre rá esedékes kisvárdai meglepetésgyőzelmünkkel
a szezon vége megintcsak amorfra sikerült, volt benne egy érdemtelen vereség a Vidi ellen, ahol abszolúte jobban játszottunk, egy gálagyőzelem a Nyóckerben, amivel akkor úgy tűnt, már ott végérvényesen a második vonalba lökjük a libásokat, hogy aztán már azelőtt leeresszen a csapat, hogy matematikailag bebiztosodott volna a bentmaradás, az utolsó 4 meccsen mindössze 1 pont jött össze, az utolsó két meccsben pedig az egész szezonunk benne volt: a retekszar formában lévő Kispest otthonában meddőn küszködtünk, még emberelőnyben sem voltunk képesek gólt rúgni a térden hugyozó ellenfélnek, az Újpest elleni szezonzárón pedig kicsit jobban kieresztettük a gőzt, még a vezetést is megszereztük valami csoda folytán, erre 15 perc alatt összeomlottunk egy hármassal, és nem tudtunk már felállni belőle; olyanok lettünk a végére a tizedik hellyel, mint a Diósgyőr két éve, még egy forduló, és mi esünk ki, pedig nem így indult

szezon csúcspontja? talán október vége, november eleje, amikor Supka székfoglalása után a Kispestet hátrányból, a szarráhypeolt Paksot otthon ikszről vertük, és minden úgy tetszett, egyenesbe fog jönni

szezon mélypontja: a ligában mindenképp a paksi négyes, de én inkább a csúfos szögedi kupakiesésünk jelölném meg, mindig gáz alsóbb osztályúak ellen kizúgni

edző(k) értékelése: Pinyőt nehéz értékelni, nem lett szarabb edző, mint egy éve volt, viszont a játékosok nem voltak hajlandók egy csónakban evezni vele; Supka megbízása szépen indult, rendbetette a védelmet, illetve Pinyő kedvence, Antal helyett a szerintem abszolúte NB1-felsőpolcos Piscitellit, majd az ő hosszútávú sérülése (amiről semmit nem kommunikált a klub) után a néha kellemes meglepetés, néha kellemetlen szégyenkezés Tordait preferálta; tavasszal azonban nem tudta az új igazolásokat beépíteni, az edző ellen játszás néha ismét megjelent a csapat részéről, nem engedett a kis területről felépített kontrás szélsőjátékából, holott ehhez nyomokban sem voltak meg a játékosok - árulkodó, hogy február-márciusban Ikenne-Kingből próbált (sikertelenül) jobbszélsőt faragni; a semleges embereket nem lep meg, hogy nem tudjuk magunknak megnyerni, de ebben azért az sem segít, hogy a négy 0:0 mellett 7 egygólos meccset játszottunk, tehát a 33 meccsünk harmada jellemzően a nézhetetlenség határát súrolta

jók a szezonban: kevés ilyen volt, a harmadik számú kapusság nehéz sorsából előugró Tordai okozott pár szép pillanatot, főleg Tallo tizijénél; Pillár a védelmünk alappillára (hehe), aki főleg Supkánál sikeresen vette át a hátsó szervezési feladatokat Meszhitől; illetve megemlíteném még Andrej Lukićot, akinek ugyan se bűze, se szaga, de az egyetlen a tavaszi igazolások közül, aki alapemberré vált, mind a 12 meccsén kezdő volt

szarok a szezonban: a csapat nagyrésze ide lenne sorolható, külön kiemelnék azonban pár embert: Cseri arca egyre kevésbé arányos a teljesítményével, az elmúlt másfél évben egyre inkább csak momentumai vannak, miközben a pályáról vagy pillekönnyen leveszik, vagy borzalmas megoldásokhoz folyamodik, mint valami megyeegyes kiskirály; Jurina, Dražić, és tavasszal Kiš is, akik a csapat fő gólfelelősei lennének, ehhez képest borzalmasan gyenge szezont produkáltak mindhárman, az idő többségében olyanok voltak, mintha pályán se lettek volna, a támadószekciónk nulla volt az esetek többségében; és mindenki a tavaszi igazolások közül, akit nem Andrej Lukićnak hívnak, Babatitól Qakáig mind-mind megbuktak

összességében erre a szezonra 10-es skálán kb. 3,5-et tudok adni, a néhány szép pillanatot csúfosan elhomályosította a rengeteg gyötrődés - az a hír járja, hogy minden ellenkező jel ellenére Supkának mégis bizalmat szavaznak jövőre, nagyon remélem, hogy egy komolyabb lélegzetvételű vérátömlesztéssel, és egy Holenderhez hasonló kaliberű csatárral reprodukálni tudja nekünk a 2019-es Kispest-szezonját
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 34906
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Szarka » 2022.05.20. 22:51

Savaria1919 írta:https://sport.mandiner.hu/cikk/20220517_csank_janos_ertekeli_a_bajnoksagot_ferencvaros_kisvarda_10_es_mtk_2_es
Ha már Csank mester megnyitotta osztályozókönyvét, én is kiosztanám a magam érdemjegyeit. Én maradtam az ötfokú skálánál, de lehetett kapni alákat is. (gimnáziumi fizikatanárnőm volt ennek a műfajnak a mestere, nála sikerült csillagos kétharmad alá fölét kapnom egyszer, Sztív haverom mondjuk rosszabbul járt az egyes fölével.)

1. Ferencvárosi TC - ötös alá
EL-főtábla győzelemmel, bajnoki cím, kupagyőzelem. Távolról nézve ezek kimagasló és elismerésre méltó eredmények, a képet árnyalja, hogy az az egy EL-diadal egy tét nélküli meccsen jött össze a leverkuseniek ellen, az előtte lévő öt+két meccs nem a Fradiról szólt. A bajnokságban becsúszott több arcpirító hazai vereség is, kifejezetten csúnya volt a paksiak és az MTK elleni fölényes bukta. Csank szerinta vezetők jól döntöttek, amikor a váltás mellett határoztak, így a kisebb hullámvölgyből is jól jöttek ki. Ennek a mondatnak az első felét adom, a másodikat már kevésbé. Inkább úgy látom, hogy a Fradi hullámvölgyét a mögötte álló csapatok nem tudták kihasználni.

2. Kisvárda FC - ötös
Révész jól bűvészkedett a légiósokkal, Janiero kivásárlása után sem durrantak ki, sőt tavasszal is stabilan tartották dobogós helyezésüket, mindezt vezetőedző nélkül, bár szerintem amíg ott a Kapitány, csak matrózokra van szükség. Nagy kérdés, hogy ez csak egy kifutott eredmény-e (mint mondjuk a paksiak ezüstérme tizenegy éve), vagy a következő idényben is érmekért küzdhetnek. Ennél is lényegesebb és talán összefügg vele, hogy marad-e Révész.

3. Felcsút FC - közepes
Fővadász úr nagy dolognak tartja, hogy a 12 csapatos NB I-ben évek óta a dobogón végeznek. Ezt én nem osztom, ennyi pénzből elvárható az érem, illene produkálni valamit nemzetközi szinten is, az tavaly nyáron különösen cikire sikeredett. A Fradi gyengélkedését nem tudták kihasználni, az utolsó harmadban a győzelmek se jöttek, így a tavalyi ezüstöt - jelzem az sem bravúr - nem sikerül megismételni. Az a csapat, amelyik otthon mindössze egy pontra képes a Loki-MTK-Honvéd trió ellen tavasszal, nem érdemel jó osztályzatot. Hornyák tanár úr marad, kezdetét veheti az alumnus program.

4. Videoton - közepes alá
Elbukott kupadöntő, ezüstérem helyett harmadik hely, csúfos leégés a konferencialigában... nem indult jól a Szabics-éra, és a folytatás sem lett sokkal sikeresebb, amit előbb Kovács sportigazgató bánt (bár neki Újpesten folytatódhat a karrierje), majd a tavaszi pocsék rajt után Imre is (no arra kíváncsi leszek, ő mikor kap padot itthon). A helyére hozott Borissal sem gyűltek eleinte a pontok, a történelmi vereségsorozatba egy győri kupabúcsú is belekerült. A végére összébb kapták magukat, a nemzetközi szereplésüket hálásan megköszönhetik a későn ébredő újpestieknek, az elfáradó paksiaknak és az összeomló zalaiaknak.

5. Újpest FC - közepes
A baseliek elleni meccsük első félideje után induló lejtmenetük a Videoton elleni télvégi győzelemig tartott, onnantól kezdve belendültek, még egy darabig a nemzetközi szereplésre és a kupadöntő elérése is volt esélyük, ami az őszhöz képest jelentős előrelépés. Feltámadásukban fontos szerepe volt a két grúznak meg Croizetnek, és a visszatérő szurkolóknak. A tulajváltás és a címer ügyében érdemi változás azonban a januári bejelentések óta nem történt, a jövőjüket ez is befolyásolja.

6. Paksi FC - négyes alá
Megint adtak egy gólkirályt, álltak a 4. helyen is, eljutottak a kupadöntőbe. Ebben a sztoriban ez volt a max, a Bognár-család ki is hozta belőlük. A folytatás itt is kérdőjeles, nagyban meghatározza az átigazolás időszak, meg hogy Waltnerral mennyire fog működni a dolog.

7. Debreceni VSC - közepes
Tőzsér és barátai megspórolták az erősítéseket a nyáron, hiába indítottak jól, szeptember-októberre alaposan visszaestek. Carrillo megcsinálta velük azt a bravúrt, mint nálunk Hipp: megverte a három honi sztárbrigádot. A léc nem rezgett alattuk, de ezúttal muszáj lesz emelni a keret nívóján, különben a következő szezon nehezebb lesz.

8. Zalaegerszegi TE - közepes alá
Ezt a klubot a Vidi-Fradi-Felcsút-Eszék-Lendva-Hali hatosfogat tartja el, és ha a kölcsöndobott spílerek közül valaki nagyot alkot, azt már viszik is vissza. Ezúttal Sallói sportigazgató is a távozók listáját gyarapította. Mikor tavasszal belendültek, Végh gyorsan eladta a házi gólkirályukat, előtte meg az edző tudta nélkül passzolta el Zimonyit Angyalföldre. Kár ott magasabb célokért küzdő csapatról álmodni, amíg a Pharos a tulaj. Érdekes lesz Moniz, ha Leonardo még aktív, tuti ő is szarvasos 2rule mezt ölt a nyáron.

9. Mezőkövesd Zsóry - elégséges
A szabadon igazolható légiósok egyik kedvelt hazai állomása, ennek szellemében utánpótláskorú magyarnak az egész szezon alatt sikerült összesen három percnyi játéklehetőséget adni. Pinyővel bukdácsoltak, Supesz némiképp felrázta őket, pont annyira, hogy ne essenek ki. Elkélnek itt is majd az új szerzemények, ha nyugodt időket akarnak a fürdővárosiak.

10. Bp. Honvéd - elégséges alá
Csak azért nem egyes, mert végül megmenekültek. Évről évre múlják alul az előző szezon produktumát, miközben MFA-s fiatalok alig lépnek pályára, felejthető teljesítményű külföldiek (tisztelet annak a minimális kivételnek), dolgukat rosszul végző szakemberek otthonaként jellemezhető a klub. Ha jő Révész, vagy a horvát csóka, talán egy fokkal szebb idők köszönthetnek be a Bozsik Arénában.

11. MTK Budapest - elégtelen
Három edzőváltás, kudarcos koncepciók, de mégis majdnem bennmaradtak. Nem biztos, hogy csak a mindenkori edzővel van baj annál az egyesületnél, amelyik az elmúlt öt évben harmadjára esik ki. Most a Bognár-családhoz került az irányítás, hátha velük sikerül maradandót alkotni.

12. Gyirmót FC Győr - elégtelen
De csak mert kiestek. Ez már jobban sikerült, mint az első próbálkozásuk öt éve, de még mindig hiányzik a rutin ahhoz, hogy megragadjanak a legmagasabb ligában. Fölöslegesnek éreztem, hogy télen külföldieket igazoltak, egyikük sem váltotta meg a világot. Azt sajnálom, hogy Megyónak nem jött össze egy gól sem az NB1-ben.


Én annyiban módosítanám, hogy a háttér ismeretében a Vidi nálam egyes, de legyen elégséges alá. Volt idő, amikor a kiesés réme is megcsapta a második/ harmadik leggazdagabb magyar klubot. Az, hogy nem lett meg a dobogó, már hármas alá viszi az értékelést. A kupában se javítottak, és csak a Fradinak köszönhetik, hogy lesz nemzetközi indulás. Utóbbiért nem egyes.

Paks nálam ötös, ha behúzzák a kupát, akkor csillagos ötös, mert tényleg kimaxolták volna a szezonjukat, és a játékukkal is magukra hívták a figyelmet.

Gyirmót pedig nem tudom értékelhető-e, mert hát esélytelenként indultak, és utolsóként is végeztek. Elégséges talán, mert bentmaradásra esélyük se volt, de nem a szakmai munka hiánya miatt.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2022.05.22. 11:46

Manbatnak: korrekt és szinvonalas írás, életemben nem kaptam ennyi infot a matyó futballról. a Paks túl-hájpolásával kapcsolatos kritikáddal nem értek egyet, két év alatt lőttek 150 gólt, migráncs-mentes csapattal, azért az valami.

Savarianak: én ötös alát adnék a Paksnak, és négyest aprajafalvának, bár persze alapvetően megbuktatnám őket. a Ferencvárosnál megemlíteném, hogy Stögerrel verték a jobb erőkből álló Slaviát, bár oltári mázlival.
ETO

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74822
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2022.05.22. 12:23

Adamek Traore a mali seriff csatlakozott elsőként a nyáron, gondolom akkor a nigériai szaltós megy vissza Cseszkóba ugrálni
hacsak nem állunk át a WM rendszerre
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 163 vendég