U17-es vb: 79 percig vezettünk a rekordbajnok ellen - reakció

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40675
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

U17-es vb: 79 percig vezettünk a rekordbajnok ellen - reakció

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2019.10.27. 11:04

Hat perc alatt három kapott gól végzetesnek bizonyult.



Szerkesztő: Simon Zoltán2019-10-27 06:18
U17-es válogatottU17-es vbNigéria4-2reakció
Forrás:

U17-es világbajnokság, Brazília
Nigéria-Magyarország 4–2 (1–2)
Nigéria: Jinadu – Ibrahim, Ikenna, Etim – Sa’id (Francis, 92.), Ojediran, Tijani, Opeyemi (Amoo, 58.) – Adeniyi, Olsegun – Ubani (Jabaar, 75.).
Magyarország: Hegyi Krisztián - Orosz Donát, Balogh Botond, Horváth Milán, László Dávid - Kata Mihály, Ominger Gergő (Posztobányi Patrik, 46.), Kosznovszky Márk (Zuigeber Ákos, 84.) - Komáromi György, Németh András, Major Sámuel (Baráth Péter, 77.).
Gólszerzők: Tijani (20., 86. – az elsőt 11-esből), Ibrahim (79.), Adeniyi (81.), ill. Komáromi (3.), Major (28.)A magyar válogatott elveszítette első világbajnoki találkozóját. A 79. percig náluk volt az előny, ekkor aztán előbb egalizált, majd átvette a vezetést Nigéria. A vége 4-2 lett - jelezte az MLSZ.A magyar válogatott a goianiai Olimpiai Stadionban megkezdte szereplését az U17-es világbajnokságon, első ellenfele a korosztály rekordbajnoka, az ötszörös vb-győztes Nigéria volt. A vb-múlt alapján előzetesen az afrikaiak számítottak esélyesebbnek, de Preisinger Sándor csapatának célja egyértelműen a győztes rajt volt. A magyar válogatott nagyszerűen kezdte a mérkőzést, és már a 4. percben megszerezte a vezetést: László Dávid futott fel a bal oldalon, az alapvonal közelében kapott labdát, majd pontosan ívelt középre, a hosszú oldalon érkező Komáromi György pedig higgadtan a hálóba belsőzött (0–1).A gól után egy veszélyes szabadrúgással jelentkeztek a nigériaiak, majd igyekeztek kézbe venni a játék irányítását, elsősorban csapatkapitányuk, Tijani hosszú labdáiból alakultak ki veszélyes akcióik. A 18. percben Orosz Donát szabálytalankodott a tizenhatoson belül a kilépő Ubanival, a megítélt büntetőt Tijani magabiztosan értékesítette (1–1). A következő percekben többet támadtak az afrikaiak, de egy-két magyar akció is futott a pályán, a 28. percben pedig visszavettük a vezetést: labdát szereztünk az ellenfél térfelén, és két gyors passzal helyzetbe hoztuk a középen érkező Major Sámuelt, aki 15 méterről, állítgatás nélkül a kapu bal oldalába lőtt (1–2).A folytatásban a nigériaiak többet birtokolták a labdát, többet próbálkoztak kapura lövéssel is, mi szervezetten védekeztünk, és a labdaszerzéseket követő gyors akciókra vártunk. Ilyenből akadt is néhány, de nem tudtuk ziccerig játszani ezeket, viszont folyamatos készültségre kényszerítettük az ellenfél védőit. A szünetig nem változott az eredmény, 45 perc után győzelemre álltunk Nigéria ellen.A szünetben Preisinger Sándor cserélt, Posztobányi Patrik állt be Ominger Gergő helyére. A fordulás után is többet birtokolták a labdát az ellenfél játékosai, és bár a tizenhatosunk előtt zajlott a játék, nem tudtak igazán nagy nyomást gyakorolni a kapunkra, a védelmünk jól állta a sarat, így legfeljebb egy-egy távoli lövéssel próbálkoztak – kevés sikerrel. A 77. percben nagyot kellett védenie Hegyi Krisztiánnak, egy jobb oldali beadást követő fejest lábbal hárított, két perccel később azonban nem tudott menteni: egy bal oldali szöglet után Ibrahim fejelt a hálóba (2–2).Alig több, mint egy perc alatt megfordította a találkozót ellenfelünk: a gól után tovább támadott Nigéria, mi pedig nem tudtuk rendezni sorokat: Adeniyi érkezett a hosszún egy bal oldali beadásra és a kapuba csúsztatott (3–2). A végén a szerencse is a nigériaiak mellé állt: Tijani végezhetett el szabadrúgást a 86. percben, a labda megpattant a sorfalon, és a magyar kapuba (4–2), ezzel a találattal alakult ki a végeredmény.
"MINDENKI ELFÁRADT A VÉGÉRE, AZ ELLENFÉL IS. MI RENGETEG ENERGIÁT FEKTETTÜNK ABBA, HOGY MEGÓVJUK A KAPUNKAT A GÓLTÓL, HISZEN DINAMIKUSABB CSAPATTAL TALÁLKOZTUNK. KÉT NAGY EGYÉNI HIBÁBÓL FORDÍTOTT NIGÉRIA, ÉS EZ MEGFOGTA A CSAPATOT, INNEN MÁR NEM TUDTUNK FELÁLLNI. FEL KELL EMELNÜNK A FEJÜNKET, VAN MÉG KÉT MÉRKŐZÉSÜNK RÁ, HOGY MEGSZEREZZÜK A CSOPORTBÓL VALÓ TOVÁBBJUTÁSHOZ SZÜKSÉGES PONTOKAT" - ÉRTÉKELT A TALÁLKOZÓT KÖVETŐI PREISINGER SÁNDOR SZÖVETSÉGI EDZŐ.
A magyar válogatott kedden, magyar idő szerint éjfélkor az ausztrálok ellen folytatja szereplését a világbajnokságon.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Gunners
Aranylabdás
Hozzászólások: 21806
Csatlakozott: 2009.02.28. 19:33
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: U17-es vb: 79 percig vezettünk a rekordbajnok ellen - reakció

HozzászólásSzerző: Gunners » 2019.11.01. 21:32

Bántóan lassúak és körülményesek a játékosaink már most, és általában kifingunk a 65-70. percre. Ha már focizni nem tudunk legalább erőnlétünk lehetne.
Go Gunners Hajrá Videoton

Avatar
SAW
Aranylabdás
Hozzászólások: 37821
Csatlakozott: 2005.07.27. 09:47
Tartózkodási hely: Tata

Re: U17-es vb: 79 percig vezettünk a rekordbajnok ellen - reakció

HozzászólásSzerző: SAW » 2019.11.14. 21:25

Geri bá' vetette fel, érdemes elolvasni: http://footballtrainer.hu/u17-vb-erteke ... gnFCCJq614
Elengedhetnélek... de nem válna javadra.

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96289
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: U17-es vb: 79 percig vezettünk a rekordbajnok ellen - reakció

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2019.11.15. 00:38

SAW írta:Geri bá' vetette fel, érdemes elolvasni: http://footballtrainer.hu/u17-vb-erteke ... gnFCCJq614

Érdekes írás.
Nem túl szimpatikus nekem ez az ember, de jó lenne, ha végre kapna valami komolyabb pozíciót, ahol bizonyíthat, hátha.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
SAW
Aranylabdás
Hozzászólások: 37821
Csatlakozott: 2005.07.27. 09:47
Tartózkodási hely: Tata

Re: U17-es vb: 79 percig vezettünk a rekordbajnok ellen - reakció

HozzászólásSzerző: SAW » 2019.11.16. 01:26

Cselszky írta:
SAW írta:Geri bá' vetette fel, érdemes elolvasni: http://footballtrainer.hu/u17-vb-erteke ... gnFCCJq614

Érdekes írás.
Nem túl szimpatikus nekem ez az ember, de jó lenne, ha végre kapna valami komolyabb pozíciót, ahol bizonyíthat, hátha.

Én nagyon szeretnék nem túl szimpatikus, de alázatos, tanulni tudó embereket a futballunkba.
Mert műmájereket, tolvajokat és kóklereket látok csak sajnos. Tisztelet a kevés kivételnek.
Elengedhetnélek... de nem válna javadra.

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96289
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: U17-es vb: 79 percig vezettünk a rekordbajnok ellen - reakció

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2019.11.16. 12:29

SAW írta:
Cselszky írta:
SAW írta:Geri bá' vetette fel, érdemes elolvasni: http://footballtrainer.hu/u17-vb-erteke ... gnFCCJq614

Érdekes írás.
Nem túl szimpatikus nekem ez az ember, de jó lenne, ha végre kapna valami komolyabb pozíciót, ahol bizonyíthat, hátha.

Én nagyon szeretnék nem túl szimpatikus, de alázatos, tanulni tudó embereket a futballunkba.
Mert műmájereket, tolvajokat és kóklereket látok csak sajnos. Tisztelet a kevés kivételnek.

Ez rendben van. Nem venném magamnak a bátorságot, hogy a szakmai életpályáját megítéljem, nem ismerem, csak egy szurkoló vagyok, nem szakember. Mindamellett a saját érzékelésem szerint hasonló önteltség, felsőbbrendűségi tudat, sértettség, fennhéjázás árad belőle, mint azokból, akiket érezhetően - feltehetően sok tekintetben joggal - megvet. Ez nekem végtelenül taszító. A jellem nívója persze sokszor messze nem egyenesen arányos a tudásszinttel, sőt. Elképzelhető, hogy egy kiváló elme. De az említett aspektusok azt erősítik bennem, hogy csak részlegesen - remélhetőleg szakmailag mindenképp - különbözik az általa bíráltaktól, a közeg alakító ereje rajta is nyomot hagyott, ami veszélyeket hordoz, kétségeket ébreszt.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
SAW
Aranylabdás
Hozzászólások: 37821
Csatlakozott: 2005.07.27. 09:47
Tartózkodási hely: Tata

Re: U17-es vb: 79 percig vezettünk a rekordbajnok ellen - reakció

HozzászólásSzerző: SAW » 2019.11.16. 22:42

Cselszky írta:
SAW írta:
Cselszky írta:Érdekes írás.
Nem túl szimpatikus nekem ez az ember, de jó lenne, ha végre kapna valami komolyabb pozíciót, ahol bizonyíthat, hátha.

Én nagyon szeretnék nem túl szimpatikus, de alázatos, tanulni tudó embereket a futballunkba.
Mert műmájereket, tolvajokat és kóklereket látok csak sajnos. Tisztelet a kevés kivételnek.

Ez rendben van. Nem venném magamnak a bátorságot, hogy a szakmai életpályáját megítéljem, nem ismerem, csak egy szurkoló vagyok, nem szakember. Mindamellett a saját érzékelésem szerint hasonló önteltség, felsőbbrendűségi tudat, sértettség, fennhéjázás árad belőle, mint azokból, akiket érezhetően - feltehetően sok tekintetben joggal - megvet. Ez nekem végtelenül taszító. A jellem nívója persze sokszor messze nem egyenesen arányos a tudásszinttel, sőt. Elképzelhető, hogy egy kiváló elme. De az említett aspektusok azt erősítik bennem, hogy csak részlegesen - remélhetőleg szakmailag mindenképp - különbözik az általa bíráltaktól, a közeg alakító ereje rajta is nyomot hagyott, ami veszélyeket hordoz, kétségeket ébreszt.

Nem érzékeltem önteltséget.
Elnézve a "szakértőket" a képernyőn, hiányérzetem támadt. Még régen.
Geri a jobbomon a lelátón, messze minőségibb elemzést adott, mint azok akik ebből élnek, számos alkalommal.
Aki ezt az elemzést készítette bír alázattal, szakmai megközelítésben is messze cizelláltabbnak tűnik, mint bárki akihez eddig szerencsém volt mostanában a képernyőn.
Elengedhetnélek... de nem válna javadra.


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 80 vendég