Újoncok hibái kellettek az oroszoknak a laza sikerhez

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Újoncok hibái kellettek az oroszoknak a laza sikerhez

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2017.06.05. 22:29

Budapest – Az újoncokat ki kell próbálni!

Újoncok hibái kellettek az oroszoknak a laza sikerhez


Felkészülési mérkőzés



Magyarország-Oroszország 0-3



 



Lesznek izgalmasabb nyárestéi mindenkinek annál, mint amivel a magyar-orosz szolgáltatott…



 



Nemcsak azért, mert kikaptunk. Azért is, mert lehetett volna magasabb is a színvonal. Viszont így is hasznos volt a meccs, elsősorban ugye Bernd Storck és a játékosok számára, hiszen a kapitány újoncokat próbálhatott ki, valamint olyan felállásokat, összetételeket, amelyek a helyzet sajátosságai miatt, lehet, hogy egyszer sem következnek be újra.



 



Az újoncok (közül) Mákvárt Dávid, az NB I-es gólkirály, Eppel Márton és Kleisz Márk is főszereplő volt. Márkvártot eléggé becsapták az első kapott gólnál, a menteni igyekvő Eppelről meg balszerencsésen pattant a Gulácsi Péter kapujába a labda a másodiknál, Kleisz meg nem volt elég ügyes a harmadik gól előtt. Pedig mindhárman iparkodtak becsülettel. Márkvártnak ügyes passzai, elképzelései voltak, Eppel nagyot harcolt, ami mondjuk alap, de játszott meg jól labdákat, szabadrúgásokat harcolt ki, amikből akár helyzetek is lehettek volna, azok elmaradását viszont nem rajta lehet elsősorban számon kérni. Kleisz a becserélése után egyből bátor lövéssel próbálkozott.



 



Az újoncokat ki kell próbálni, mert a játékban elkövetett hibákat csak éles bevetésekkor lehet észrevenni, hogy később ki lehessen javítani őket.



 



Oroszország laza győzelemmel készült Mexikó és Portugália ellen a Konföderációs Kupára, míg a magyar válogatottról fontos tudni, hogy alapemberei nem játszottak, olyanok, akik Andorra ellen kezdőként lesznek ott a pályán.



 



FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS



MAGYARORSZÁG–OROSZORSZÁG 0–3 (0–2)



Budapest, Groupama Aréna. 12 000 néző.



MAGYARORSZÁG: Gulácsi – Bese, Lang, Kádár (Vinícius, a szünetben), Hangya (Kleisz, a szünetben) – Márkvárt, Nagy Á. – Dzsudzsák (Kleinheisler, 70.), Kalmár (Sallai, a szünetben), Stieber Z. (Gyurcsó, 75.) – Eppel (Balogh N., 70.). Szövetségi kapitány: Bernd Storck



OROSZORSZÁG: Akinfejev – Vaszin, Kudrjasov, Dzsikija (Siskin, 80.), Zsirkov (Taraszov, 88.) – Szamedov (Szmolnyikov, 76.), Zobnyin (Jerohin, 34.), Glusakov, Golovin – Szmolov (Mirancsuk , 84.), Buharov (Poloz, 62.). Szövetségi kapitány: Sztanyiszlav Csercseszov



Gólszerző: Szmolov (20.), Eppel (40. – öngól), Poloz (89.)



 




Döbbenet: nem a temérdek pénzt választotta az Atlético legjobbja - NB1.hu



Grizemann marad




Avatar
Slash777
BL-menõ
Hozzászólások: 7197
Csatlakozott: 2008.04.10. 15:04
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Újoncok hibái kellettek az oroszoknak a laza sikerhez

HozzászólásSzerző: Slash777 » 2017.06.05. 22:31

Az egyiket itt csapták be, másik ott nem volt elég ügyes, de mindhárman iparkodtak becsülettel...Király, legközelebb iparkodjanaka jobban, vagy mit lehet írni? ne is legyen inkább legközelebb.

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 35083
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Újoncok hibái kellettek az oroszoknak a laza sikerhez

HozzászólásSzerző: Szarka » 2017.06.05. 22:31

Egyre kevesebbet látok ebben a csapatban, és nagyon pici a merítési alap.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Greenlions
Moderátor
Hozzászólások: 63445
Csatlakozott: 2007.06.04. 18:26

Re: Újoncok hibái kellettek az oroszoknak a laza sikerhez

HozzászólásSzerző: Greenlions » 2017.06.05. 22:41

Nem teljesen vagyok képben a magyar futball helyzetével, ezért csak remélni tudom hogy vannak ezektől jobb játékosaink is.
Jópár srácnál vakartam a fejem hogy ő hol is játszik?
2015.05.10.
A gy?ri bosszú éjszakája

Avatar
nick2005
Sztár
Hozzászólások: 4556
Csatlakozott: 2006.05.16. 16:28

Re: Újoncok hibái kellettek az oroszoknak a laza sikerhez

HozzászólásSzerző: nick2005 » 2017.06.05. 22:44

Két ember volt akin azt lehetett érezni, hogy van benne valami és nyerni is szeretne, konkrétan Stieberre és Kleinheislerre gondolok. A többiek nem sokat mutattak. Az oroszok azt a taktikát játszották, amit anno a Mezey féle csapat a 80-as években, vagyis már a védőket letámadták. Ez be is jött nekik. Kleisz nevét én életemben először hallottam. Szoboszlaira kíváncsi lettem volna legalább 30 percre.
########################
HAJRÁ HALI!

manderel
Légiós
Hozzászólások: 6649
Csatlakozott: 2011.10.14. 18:35
Tartózkodási hely: Gyirmót-B közép

Re: Újoncok hibái kellettek az oroszoknak a laza sikerhez

HozzászólásSzerző: manderel » 2017.06.05. 22:45

Lang, Márkvárt, Kleisz katasztrófa. Reméltem hogy Lang előbb utóbb kikupálódik, de nagyon sok lehetőséget kapott már és nem sikerül bizonyítania..
Kleiszről sosem hallottam, nem tudom mi alapján került be, de ez nagyon gyenge produkció volt. 18 éves még csak ha minden igaz, jobb lenne egy 3-4 évig nem erőltetni, aztán meglátjuk. Reméljük nem olyan utat jár be mint Lang. Kleinheislert is el kéne felejteni egy időre.
Bese, Kádár, Stieber, Nagy akik nem voltak rosszak ma. Mondjuk Nagy tudománya elfogy a kapu előtt.
Dzsudzsi eléggé leépült ott a sivatagban, talán még lehetne belőle valami így 30 felett is, de közeget kéne váltania. Kalmár képességei meglennének, de megalszik a szájában a tej, szerintem bungie jumping közben se lenne magasabb a pulzusa az átlagnál, nem tud felpörögni. Eppelnek meg kéne egy jobb középpálya, egyedül csak birkózik. Mondjuk legalább sok szabadrúgást meg lapot harcolt ki. Mindenesetre Futácsot kezdettem volna.

Storckal sem lennék már túl türelmes. Egyre érthetetlenebb a szelektálási módszere, mintha menedzserválogatottat építene ő is, hátha sikerül valakit eladni külföldre. Kezdem azt érezni hogy Kleinnel is csak szerencséje volt.
GYIRMÓT

John McClane
Aranylabdás
Hozzászólások: 60308
Csatlakozott: 2009.04.02. 18:29
Tartózkodási hely: Szombat

Re: Újoncok hibái kellettek az oroszoknak a laza sikerhez

HozzászólásSzerző: John McClane » 2017.06.05. 22:58

Kép
:)
Cech-Ivanovic,Terry,Dragoner,Szkukalek-Lampard,Wedgbury-Kriston,Gera,Hazard-Drogba
Edzo:Jose Mourinho
Dibusz-Stockley,Gyepes,Carvalho,Ashley Cole-Essien,Lipcsei-Seydi,Lisztes,Podolski-Elding
Edzo:Kondas Elemer

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16506
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Újoncok hibái kellettek az oroszoknak a laza sikerhez

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2017.06.05. 22:59

Gyönge volt ez.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51399
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Újoncok hibái kellettek az oroszoknak a laza sikerhez

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2017.06.05. 23:04

manderel írta:Lang, Márkvárt, Kleisz katasztrófa. Reméltem hogy Lang előbb utóbb kikupálódik, de nagyon sok lehetőséget kapott már és nem sikerül bizonyítania..
Kleiszről sosem hallottam, nem tudom mi alapján került be, de ez nagyon gyenge produkció volt. 18 éves még csak ha minden igaz, jobb lenne egy 3-4 évig nem erőltetni, aztán meglátjuk. Reméljük nem olyan utat jár be mint Lang. Kleinheislert is el kéne felejteni egy időre.
Bese, Kádár, Stieber, Nagy akik nem voltak rosszak ma. Mondjuk Nagy tudománya elfogy a kapu előtt.
Dzsudzsi eléggé leépült ott a sivatagban, talán még lehetne belőle valami így 30 felett is, de közeget kéne váltania. Kalmár képességei meglennének, de megalszik a szájában a tej, szerintem bungie jumping közben se lenne magasabb a pulzusa az átlagnál, nem tud felpörögni. Eppelnek meg kéne egy jobb középpálya, egyedül csak birkózik. Mondjuk legalább sok szabadrúgást meg lapot harcolt ki. Mindenesetre Futácsot kezdettem volna.

Storckal sem lennék már túl türelmes. Egyre érthetetlenebb a szelektálási módszere, mintha menedzserválogatottat építene ő is, hátha sikerül valakit eladni külföldre. Kezdem azt érezni hogy Kleinnel is csak szerencséje volt.

Lang a flansziáknál is kikopott a kezdőből, nem lepődnék meg, ha augusztusban valami utolsópillanatos sztártranszferként beharangozva hazatérne vmelyik mb1-es gigászba, bár lehet kap még egy félévet a galloktól.

Torzonborz
Toborzórajáró
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2014.07.03. 22:07
Tartózkodási hely: Budapest, XIII. és IV.

Re: Újoncok hibái kellettek az oroszoknak a laza sikerhez

HozzászólásSzerző: Torzonborz » 2017.06.05. 23:15

Az első gól Kádáré volt, nem Márkvárté, aki legalább rohant vissza (ellentétben Kalmárral), ezért is nem tudott megállni, amikor az orosz befelé húzta a labdát, míg Eppel öngólja és a harmadik gól (megpattanó lövés) inkább szerencsétlen volt. Ugyanakkor nekünk sem Dzsudzsák lövésénél, sem Lang fejesénél, sem Balogh piszkálásánál nem volt szerencsénk. Félreértések elkerülése végett: szerintem az oroszok jobbak, de nem ennyivel. Amit nagy bajnak látok: hogy tudták az oroszok kontrából ilyen gyorsan felvinni a labdát, vagy a szélről 2. hullámba visszatenni, amikor nekik 3 középpályásuk volt a mi 5 középpályásunkkal szemben, akikből 1-2-t hátrább hagyhattunk volna a kontrák ellen.
Ugyanakkor az oroszokat is elég gyengének tartom, mert egyrészt voltak a mérkőzésnek olyan szakaszai, amikor mi domináltunk és helyzeteink/helyzetecskéink is voltak, 0-2-nél -szerintem- inkább az 1-2 érett, mint a 0-3.
Hajrá Újpest!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74978
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Újoncok hibái kellettek az oroszoknak a laza sikerhez

HozzászólásSzerző: Adamek » 2017.06.05. 23:23

voltak jó bedobásaink
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Ferencváros // Man Utd
BL-menõ
Hozzászólások: 7740
Csatlakozott: 2008.10.22. 13:20
Tartózkodási hely: IX - Bajnokok helye

Re: Újoncok hibái kellettek az oroszoknak a laza sikerhez

HozzászólásSzerző: Ferencváros // Man Utd » 2017.06.05. 23:55

Storcknak ez a mostani szelekciója (felhívok találomra 11 embert, hátha ráérnek hétfő este) most nem annyira jött be.
29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29

Neville
Sztár
Hozzászólások: 3533
Csatlakozott: 2005.03.19. 18:49
Tartózkodási hely: Dunavarsány
Kapcsolat:

Re: Újoncok hibái kellettek az oroszoknak a laza sikerhez

HozzászólásSzerző: Neville » 2017.06.06. 01:02

Ez a Kleisz nevű srác hol játszik? Már röhögtem kínomban, mikor zsinórban harmadszor nem tudta átvenni a labdát, és emiatt kiment az oldalvonalon.

Neville
Sztár
Hozzászólások: 3533
Csatlakozott: 2005.03.19. 18:49
Tartózkodási hely: Dunavarsány
Kapcsolat:

Re: Újoncok hibái kellettek az oroszoknak a laza sikerhez

HozzászólásSzerző: Neville » 2017.06.06. 01:05

Torzonborz írta:Az első gól Kádáré volt, nem Márkvárté, aki legalább rohant vissza (ellentétben Kalmárral), ezért is nem tudott megállni, amikor az orosz befelé húzta a labdát, míg Eppel öngólja és a harmadik gól (megpattanó lövés) inkább szerencsétlen volt. Ugyanakkor nekünk sem Dzsudzsák lövésénél, sem Lang fejesénél, sem Balogh piszkálásánál nem volt szerencsénk. Félreértések elkerülése végett: szerintem az oroszok jobbak, de nem ennyivel. Amit nagy bajnak látok: hogy tudták az oroszok kontrából ilyen gyorsan felvinni a labdát, vagy a szélről 2. hullámba visszatenni, amikor nekik 3 középpályásuk volt a mi 5 középpályásunkkal szemben, akikből 1-2-t hátrább hagyhattunk volna a kontrák ellen.
Ugyanakkor az oroszokat is elég gyengének tartom, mert egyrészt voltak a mérkőzésnek olyan szakaszai, amikor mi domináltunk és helyzeteink/helyzetecskéink is voltak, 0-2-nél -szerintem- inkább az 1-2 érett, mint a 0-3.

Azért a 2. gól előtti szerencsétlenkedést se felejtsük el, miből is lett ez a szöglet. Ijesztő volt, mennyire összefossák magukat a védőink, ha letámadják őket.

Avatar
Sub Pop
Moderátor
Hozzászólások: 27958
Csatlakozott: 2006.07.29. 17:15

Re: Újoncok hibái kellettek az oroszoknak a laza sikerhez

HozzászólásSzerző: Sub Pop » 2017.06.06. 06:58

Az újoncok hibái. Lehet. De megint kikapni egy olyan ellenféltől, aki az elejétől azt várta, hogy vége legyen ennek az egésznek, az nem túl fasza érzés.
Puskás-Kispest-Hungary

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74978
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Újoncok hibái kellettek az oroszoknak a laza sikerhez

HozzászólásSzerző: Adamek » 2017.06.06. 07:15

Neville írta:Ez a Kleisz nevű srác hol játszik? Már röhögtem kínomban, mikor zsinórban harmadszor nem tudta átvenni a labdát, és emiatt kiment az oldalvonalon.

nehéz volt eldönteni, hogy a labda vagy a vonal zavarja jobban, az is lehet, hogy a focicsuka ami tuti először volt a lábán
vagy lehet, hogy valami mezőn edződött, ott nincsenek gúzsba kötő vonalak és regulázó határok
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

sznot
Admin
Hozzászólások: 43792
Csatlakozott: 2005.04.17. 02:49
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Újoncok hibái kellettek az oroszoknak a laza sikerhez

HozzászólásSzerző: sznot » 2017.06.06. 07:29

Addig amíg Lang egyáltalán keretben lehet, addig ez csak egy viccválogatott. De sebaj, kezdünk visszacsúszni oda, ahol kb. lennünk kell ezekkel az emberekkel. Andorrát azért remélem megverjük.
Ami nincs fent YouTube-on, az meg sem történt, amit nem talál a Google, az nem is létezik, aki nincs regisztrálva Facebook-on, az nem is ember!

¡ɐssɐʌlolǝ ıʞɐ ǝʎlnɥ

Mrs.Dolcetti
Aranylabdás
Hozzászólások: 31315
Csatlakozott: 2006.08.21. 13:57
Tartózkodási hely: a Bozsik stadiontól 10km-re
Kapcsolat:

Re: Újoncok hibái kellettek az oroszoknak a laza sikerhez

HozzászólásSzerző: Mrs.Dolcetti » 2017.06.06. 07:30

Rossi másfél év alatt felépítette Eppelt,most elég volt 45 perc,hogy kihozzátok szarnak.
"Hihetetlen büszke vagyok, hogy lehetõségem volt ez a gyönyörû országot, Magyarországot, képviselni."-Karl Erik Böhn

Avatar
Kooliver
Aranylabdás
Hozzászólások: 26331
Csatlakozott: 2005.03.31. 09:09
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Újoncok hibái kellettek az oroszoknak a laza sikerhez

HozzászólásSzerző: Kooliver » 2017.06.06. 07:36

Nézzük a jó oldalát, egy ideig még kapjuk a gázt keletről.

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Újoncok hibái kellettek az oroszoknak a laza sikerhez

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2017.06.06. 08:04

Kooliver írta:Nézzük a jó oldalát, egy ideig még kapjuk a gázt keletről.

Na, ezt a poént sem kell már elsütnöm.
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 150 vendég