Urbán Flórián minimálbért adna a magyar focistáknak

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Urbán Flórián minimálbért adna a magyar focistáknak

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2017.03.14. 14:13

Magyarország – Azt gondolja, valaki fent dönti el, hogy nem dolgozhat.

Urbán Flórián minimálbért adna a magyar focistáknak


Urbán Flórián, a Pest megyei Nagykőrös edzője lesújtó véleménnyel van a mai magyar fociról. Szerinte a politika, a dilettáns vezetők és a sok pénz miatt gyenge a labdarúgásunk. Ami a szívén, az a száján. Legutóbbi Facebook-bejegyzésében portugál bohócnak nevezte a DVSC edzőjét. Mi bántja tette fel a kérdést Urbánnak a Bors.



 



„Az, hogy hülyének nézik az embereket. Az, hogy a rendszer sok seggnyalója azt mondja, amit a fociszerető politikusaink hallani akarnak, miközben a valóság teljesen más, mégis sok ember elhiszi a baromságokat – vágott bele a közepébe Urbán. – Mondják már meg, hogy ez a Leonel Pontes mitől jobb edző, mint én? Attól, hogy az Eb-győztes Portugáliából érkezett? És mit tett le az asztalra? Kiejti az NB I-ből az utóbbi évek legeredményesebb magyar csapatát?” – mondta Urbán a Borsnak.



 



Délután menesztik Leonel Pontest!? - NB1.hu



A légiósokat zsoldosnak nevezte, közben Urbán is légióskodott Belgiumban. Miért van ilyen rossz véleménye a külföldi focistákról – kapta meg az újabb kérdést.



 



„Imádom, hogy akik gyűlölnek, engem hoznak fel példaként, csakhogy akkor elárulom, hogy az én időmben még csak három légiós játszhatott egy csapatban, és nekem sokkal jobbnak kellett lennem, mint bármelyik belgának, hogy folyamatos lehetőséget kapjak. Az első edzésen mellbe rúgtak, de én felálltam, és kőkeményen dolgoztam tovább, nem úgy, mint a mostani magyar fiatalok, akik azonnal hívják anyucit, hogy őket bántották, szeretnének hazamenni. Túl sok a pénz a magyar fociban, a legszarabb légiós is hazavisz havi húsz­ezer eurót, azaz hatmillió forintot, ami k..rva sok. Akkor is megkapja, ha beleszarik, mi lesz az Újpest–Fradi végeredménye. Csoda, hogy a derbi lélektelen futballt hozott? Eltűntek a pályáról az egyéniségek, a vérbeli szurkolókat, akik hangulatot csinálnának, meg nem engedik be a stadionokba. Ez így sehogy sem jó.”



 



Urbán Flóriánt azért is kritizálják, mert úgy mondja meg a frankót, hogy közben egy megye egyes csapatnál edzősködik....



 



„Dolgoznék én profi csapatnál, csakhogy nem kapok lehetőséget. Ha csak egy nyomorult évet kapnék, be tudnám bizonyítani, hogy mire vagyok képes, de elképzelhető, hogy valakik ott fönt ezt nem akarják... Ma a rendszer seggnyalói érvényesülnek, jutnak klubvezetői pozícióba vagy a kispadhoz. Nekem, amikor 2014-ben jobbikos képviselőként elindultam a választásokon, felajánlották, hogy NB I-es kispadhoz jutok, ha visszalépek, de nem tettem meg, és talán azóta is ennek iszom a levét. Ezeket a magas fizetéseket mindenképpen meg kell szüntetni. Én minimálbért adnék a focis­táknak, de a győzelemmel meccsenként mondjuk négyszázezer forintot lehetne keresni. Ezáltal ambicionálva lennének a játékosok, hogy a csapatba kerülésért öljék meg a másikat az edzésen, rúgják mellbe az ellenfelüket a meccsen, azaz dögöljenek meg a pályán. Erre talán a közönség is vevő lenne a stadionokban.”


Bejg Lee
Sztár
Hozzászólások: 4493
Csatlakozott: 2007.04.02. 11:39
Tartózkodási hely: DIMMU BORGIR koncert elsõ sor

Re: Urbán Flórián minimálbért adna a magyar focistáknak

HozzászólásSzerző: Bejg Lee » 2017.03.14. 14:18

Igazad van, Flóri!!!!!
"When the Priest killed a Maiden in the Metal Church - Armored Saints and Warlocks watched the Slaughter
Rage of the Slayer forced the Pretty Maids - To Kiss the Queen in Crimson Glory" - SABATON

BlancoAgilon38

Re: Urbán Flórián minimálbért adna a magyar focistáknak

HozzászólásSzerző: BlancoAgilon38 » 2017.03.14. 14:42

Kaptál több évet is. Nem tudtad bizonyítani, hogy jó edző vagy. Miért kell másra mutogatni?

Ferencváros // Man Utd
BL-menõ
Hozzászólások: 7740
Csatlakozott: 2008.10.22. 13:20
Tartózkodási hely: IX - Bajnokok helye

Re: Urbán Flórián minimálbért adna a magyar focistáknak

HozzászólásSzerző: Ferencváros // Man Utd » 2017.03.14. 14:49

Elegáns kezdeményezés, miután ő már kivett vagy négy emberéletre való zsetont a rendszerből a messze földön híres teljesítményével :)
Komolyan, minek ennyit írni erről a baromról? Ki és miért promózza ennyire mostanában?
29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29

Avatar
RC
Moderátor
Hozzászólások: 36794
Csatlakozott: 2005.07.28. 00:16
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Urbán Flórián minimálbért adna a magyar focistáknak

HozzászólásSzerző: RC » 2017.03.14. 14:49

Még egy Mini Menotti interjú jöhetne.
SABARIA 1926

extex
Aranylabdás
Hozzászólások: 19502
Csatlakozott: 2011.03.30. 08:11
Tartózkodási hely: IV. ; XIX. ; XXII.

Re: Urbán Flórián minimálbért adna a magyar focistáknak

HozzászólásSzerző: extex » 2017.03.14. 16:19

Lehet fikázni, lehet rá mondani sok rosszat, de én személy szerint ezzel (is) egyet tudok érteni. Nem mondanám a rendszer áldozatának, de szépen felvázolta a jelenlegi viszonyokat.

Avatar
banok
Aranylabdás
Hozzászólások: 29064
Csatlakozott: 2005.03.20. 03:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Urbán Flórián minimálbért adna a magyar focistáknak

HozzászólásSzerző: banok » 2017.03.14. 16:23

És a magyar edzőknek mit adjunk?

BlancoAgilon38

Re: Urbán Flórián minimálbért adna a magyar focistáknak

HozzászólásSzerző: BlancoAgilon38 » 2017.03.14. 16:25

banok írta:És a magyar edzőknek mit adjunk?

Egérutat. És soha nem kell utolérni őket.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40738
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Urbán Flórián minimálbért adna a magyar focistáknak

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2017.03.14. 16:51

Senkit nem érdekel ez a duma, nagyokat én is tudok mondani. Tény, h undorító összefonódások vannak a magyar futball háza táján, de egy valóban tehetséges és változásokat hozni képes szakember előbb utóbb megtalálja az utat.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
RC
Moderátor
Hozzászólások: 36794
Csatlakozott: 2005.07.28. 00:16
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Urbán Flórián minimálbért adna a magyar focistáknak

HozzászólásSzerző: RC » 2017.03.14. 16:55

SuperDepor írta:Senkit nem érdekel ez a duma, nagyokat én is tudok mondani. Tény, h undorító összefonódások vannak a magyar futball háza táján, de egy valóban tehetséges és változásokat hozni képes szakember előbb utóbb megtalálja az utat.

Igen, de ő ellehetetlenítette saját magát azzal, hogy a politikát az nb1-es kispad elé helyezte. Már ha hihetünk a mondandójának.
SABARIA 1926

BlancoAgilon38

Re: Urbán Flórián minimálbért adna a magyar focistáknak

HozzászólásSzerző: BlancoAgilon38 » 2017.03.14. 17:03

SuperDepor írta:Senkit nem érdekel ez a duma, nagyokat én is tudok mondani. Tény, h undorító összefonódások vannak a magyar futball háza táján, de egy valóban tehetséges és változásokat hozni képes szakember előbb utóbb megtalálja az utat.

Mondj egy ilyet, Pisti!

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40738
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Urbán Flórián minimálbért adna a magyar focistáknak

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2017.03.14. 17:12

BlancoAgilon38 írta:
SuperDepor írta:Senkit nem érdekel ez a duma, nagyokat én is tudok mondani. Tény, h undorító összefonódások vannak a magyar futball háza táján, de egy valóban tehetséges és változásokat hozni képes szakember előbb utóbb megtalálja az utat.

Mondj egy ilyet, Pisti!

Nem tudok, mivel nincs. Nézd meg,h a mi generációnkból kik lettek edzők, Urbán, Véber, Mátyus, Horváth F. Pintér stb. Ez lenne az új hullám. Horváthba pl annyi pedagógiai érzék se szorult, h a saját habitusát, a játékhoz való hozzáállását átültesse a játékosaiba. Aki ennyit nem tud elérni, attól a taktika különféle elemeit ne is várjuk. A legnagyobb felelősség az edzőképzést terheli, önmagáért beszél, h ilyen alakokat állítanak elő. Mi lehet, h kiesünk Bódoggal is, de nagy eredménynek tartom, h nem a magyar iskola prototípusa, még akkor sem, ha Mezey keze alatt dolgozott.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

BlancoAgilon38

Re: Urbán Flórián minimálbért adna a magyar focistáknak

HozzászólásSzerző: BlancoAgilon38 » 2017.03.14. 17:17

SuperDepor írta:
BlancoAgilon38 írta:
SuperDepor írta:Senkit nem érdekel ez a duma, nagyokat én is tudok mondani. Tény, h undorító összefonódások vannak a magyar futball háza táján, de egy valóban tehetséges és változásokat hozni képes szakember előbb utóbb megtalálja az utat.

Mondj egy ilyet, Pisti!

Nem tudok, mivel nincs. Nézd meg,h a mi generációnkból kik lettek edzők, Urbán, Véber, Mátyus, Horváth F. Pintér stb. Ez lenne az új hullám. Horváthba pl annyi pedagógiai érzék se szorult, h a saját habitusát, a játékhoz való hozzáállását átültesse a játékosaiba. Aki ennyit nem tud elérni, attól a taktika különféle elemeit ne is várjuk. A legnagyobb felelősség az edzőképzést terheli, önmagáért beszél, h ilyen alakokat állítanak elő. Mi lehet, h kiesünk Bódoggal is, de nagy eredménynek tartom, h nem a magyar iskola prototípusa, még akkor sem, ha Mezey keze alatt dolgozott.

Ja, azt hittem valakit tudsz említeni. :) Nincs normális utánpótlás, tele kellene tolni németekkel az egész nb1-s mezőnyt.

Avatar
adrenalin69
Aranylabdás
Hozzászólások: 18892
Csatlakozott: 2006.05.06. 16:50
Tartózkodási hely: Firenze
Kapcsolat:

Re: Urbán Flórián minimálbért adna a magyar focistáknak

HozzászólásSzerző: adrenalin69 » 2017.03.14. 17:55

BlancoAgilon38 írta:
SuperDepor írta:
BlancoAgilon38 írta:Mondj egy ilyet, Pisti!

Nem tudok, mivel nincs. Nézd meg,h a mi generációnkból kik lettek edzők, Urbán, Véber, Mátyus, Horváth F. Pintér stb. Ez lenne az új hullám. Horváthba pl annyi pedagógiai érzék se szorult, h a saját habitusát, a játékhoz való hozzáállását átültesse a játékosaiba. Aki ennyit nem tud elérni, attól a taktika különféle elemeit ne is várjuk. A legnagyobb felelősség az edzőképzést terheli, önmagáért beszél, h ilyen alakokat állítanak elő. Mi lehet, h kiesünk Bódoggal is, de nagy eredménynek tartom, h nem a magyar iskola prototípusa, még akkor sem, ha Mezey keze alatt dolgozott.

Ja, azt hittem valakit tudsz említeni. :) Nincs normális utánpótlás, tele kellene tolni németekkel az egész nb1-s mezőnyt.

Miért némettel?
Az Újpest csapata megszakítás nélkül,1912-óta nb1-es.
Vannak, akik nem eladók,
És hitüket belül hordják,
Nem látszik a gyöngy a sárban,
Mégis övék az ország.

Avatar
Libritor
Aranylabdás
Hozzászólások: 61573
Csatlakozott: 2007.01.31. 20:36
Tartózkodási hely: Mátészalka

Re: Urbán Flórián minimálbért adna a magyar focistáknak

HozzászólásSzerző: Libritor » 2017.03.14. 18:02

Buta Flórián.

Undertaker
Serdülõ
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2006.06.19. 21:40
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Urbán Flórián minimálbért adna a magyar focistáknak

HozzászólásSzerző: Undertaker » 2017.03.14. 18:29

Amikor Urbán megszólal valahol, az az érzésem, mintha egy átlag hőbörgő kommentelőt olvasnék kb. akármelyik hírportálról. Ettől persze még lehet, hogy részigazságai vannak egy-két dologban (habitustól függően ki-ki azonosulhat is vele), azt viszont többszörösen bizonyította, hogy építő munkára ő képtelen. Így kb. ez marad neki, az esetenként trágár hőbörgés, a kibicdemagógia, és az egész földkerekség hibáztatása (persze önmagát leszámítva, mert ő a faszagyerek).

Avatar
alehndr
Világsztár
Hozzászólások: 13660
Csatlakozott: 2011.08.13. 19:32
Tartózkodási hely: Ibiza

Re: Urbán Flórián minimálbért adna a magyar focistáknak

HozzászólásSzerző: alehndr » 2017.03.14. 18:35

BlancoAgilon38 írta:
SuperDepor írta:
BlancoAgilon38 írta:Mondj egy ilyet, Pisti!

Nem tudok, mivel nincs. Nézd meg,h a mi generációnkból kik lettek edzők, Urbán, Véber, Mátyus, Horváth F. Pintér stb. Ez lenne az új hullám. Horváthba pl annyi pedagógiai érzék se szorult, h a saját habitusát, a játékhoz való hozzáállását átültesse a játékosaiba. Aki ennyit nem tud elérni, attól a taktika különféle elemeit ne is várjuk. A legnagyobb felelősség az edzőképzést terheli, önmagáért beszél, h ilyen alakokat állítanak elő. Mi lehet, h kiesünk Bódoggal is, de nagy eredménynek tartom, h nem a magyar iskola prototípusa, még akkor sem, ha Mezey keze alatt dolgozott.

Ja, azt hittem valakit tudsz említeni. :) Nincs normális utánpótlás, tele kellene tolni németekkel az egész nb1-s mezőnyt.

ilyen Berger féle buszsofőrökkel :)

BlancoAgilon38

Re: Urbán Flórián minimálbért adna a magyar focistáknak

HozzászólásSzerző: BlancoAgilon38 » 2017.03.14. 18:42

adrenalin69 írta:
BlancoAgilon38 írta:
SuperDepor írta:Nem tudok, mivel nincs. Nézd meg,h a mi generációnkból kik lettek edzők, Urbán, Véber, Mátyus, Horváth F. Pintér stb. Ez lenne az új hullám. Horváthba pl annyi pedagógiai érzék se szorult, h a saját habitusát, a játékhoz való hozzáállását átültesse a játékosaiba. Aki ennyit nem tud elérni, attól a taktika különféle elemeit ne is várjuk. A legnagyobb felelősség az edzőképzést terheli, önmagáért beszél, h ilyen alakokat állítanak elő. Mi lehet, h kiesünk Bódoggal is, de nagy eredménynek tartom, h nem a magyar iskola prototípusa, még akkor sem, ha Mezey keze alatt dolgozott.

Ja, azt hittem valakit tudsz említeni. :) Nincs normális utánpótlás, tele kellene tolni németekkel az egész nb1-s mezőnyt.

Miért némettel?

Nincs jobb, és Storck faszán dolgozik.

Mrs.Dolcetti
Aranylabdás
Hozzászólások: 31315
Csatlakozott: 2006.08.21. 13:57
Tartózkodási hely: a Bozsik stadiontól 10km-re
Kapcsolat:

Re: Urbán Flórián minimálbért adna a magyar focistáknak

HozzászólásSzerző: Mrs.Dolcetti » 2017.03.14. 18:59

A mai generációnál csak a tiétek volt nagyobb naplopó.Akkor miért nem jöttél elő hasonló javaslattal?
"Hihetetlen büszke vagyok, hogy lehetõségem volt ez a gyönyörû országot, Magyarországot, képviselni."-Karl Erik Böhn

Avatar
PTi
Tartalék
Hozzászólások: 1053
Csatlakozott: 2016.10.28. 16:08

Re: Urbán Flórián minimálbért adna a magyar focistáknak

HozzászólásSzerző: PTi » 2017.03.14. 19:21

Futni kell, ütközni kell!!!


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Mech valamint 84 vendég