Szombati foci: Fradi-Vidi!

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2022.05.12. 22:10

Szarka írta:
ManBat írta:
Szarka írta:Az ázsiai divatdrukker lehet így vele, az cserélgeti évente a Barca/Real/City/Chelsea mezeket, épp aszerint, ahogy BL-t, bajnokságot nyernek.

Egyszerű a megoldás , legyél mostantól Fradista, vagy engedd el a focit. Mert sem a Diósgyőr, sem a Mezőkövesd nem fog nyerni semmit az elkövetkező 5 évben, az hótbiztos.

a Fradinál sem lecserélték a mezt, hanem hátbarúgták Szentest, bajnokok is lettek egy évre rá
a Diósgyőr meg nyerhet bármit bármikor, nekem a kommunista miskolciakhoz többé sose lesz közöm

Az első mondatod sehogy se jön ide, kezdesz megint elterelődni. Arról volt szó, hogy a szurkolónak kell megfelelni, és hogy csak a győztest jegyzik, a vesztest nem . De ha mondjuk egy debreceni drukker azt képzeli, hogy még mindig ők a fasza gyerekek, és nekik bajnokságot kell nyerniük, akkor az hol reális? Egy hozzá nem értő szurkoló túlzott elvárása hogy lehet alapja bárminek? Csakis akkor van értelme, ha reális célokat tűznek ki, és az bizony nem mindig az első hely, sőt, legtöbbször egyáltalán nem az :) Nem csak itthon, egyik bajnokságban sem.

Utóbbihoz pedig: a Kisvárda talán szomorkodjon az idei idénye után, mert nem nyert semmit?

én nem terelődöm sehova, a kiinduló hipotézisem is az volt, hogy a szurkolónak minden lehetséges módszerrel szánon kell kérnie egy vesztes csapatot
Kisvárdán verhetik a fejük a falba a portugál elengedéséért, ahogy Felcsúton is a február utáni lejtmenetért
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 34906
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Szarka » 2022.05.12. 23:17

ManBat írta:
Szarka írta:
ManBat írta:a Fradinál sem lecserélték a mezt, hanem hátbarúgták Szentest, bajnokok is lettek egy évre rá
a Diósgyőr meg nyerhet bármit bármikor, nekem a kommunista miskolciakhoz többé sose lesz közöm

Az első mondatod sehogy se jön ide, kezdesz megint elterelődni. Arról volt szó, hogy a szurkolónak kell megfelelni, és hogy csak a győztest jegyzik, a vesztest nem . De ha mondjuk egy debreceni drukker azt képzeli, hogy még mindig ők a fasza gyerekek, és nekik bajnokságot kell nyerniük, akkor az hol reális? Egy hozzá nem értő szurkoló túlzott elvárása hogy lehet alapja bárminek? Csakis akkor van értelme, ha reális célokat tűznek ki, és az bizony nem mindig az első hely, sőt, legtöbbször egyáltalán nem az :) Nem csak itthon, egyik bajnokságban sem.

Utóbbihoz pedig: a Kisvárda talán szomorkodjon az idei idénye után, mert nem nyert semmit?

én nem terelődöm sehova, a kiinduló hipotézisem is az volt, hogy a szurkolónak minden lehetséges módszerrel szánon kell kérnie egy vesztes csapatot
Kisvárdán verhetik a fejük a falba a portugál elengedéséért, ahogy Felcsúton is a február utáni lejtmenetért


Innen indultunk, mech legalábbis, és azokra ment a reakció:

ManBat írta:
Szarka írta:
Mech írta:De minek mennének ki az emberek? Hát pont ez az. A Fradi felpumpálásával ölik meg végleg az összes többi csapatot, tábort stb.
Minek mennél ki egy meccsre, ha már júliusban tudod a bajnokság végeredményét? Senki sem akar asszisztálni ehhez a fradistákon kívül. Menjenek ki 15 ezren Fehérváron meg 20 ezren Debrecenben, hogy azt nézzék, hogy 28 ponttal bajnok a Fradi? Kit érdekel, őszintén. Nem divat már meccsre járni, csak egy helyen. De ott meg szó szerint csak divat.

Rosszak a prioritasok, ilyen alapon minek mesz ki valogatott meccsre, ugy se nyerunk EBt, VBre meg ki se jutunk.
Minek megy ki 50.000 Newcastle drukker is, hat 1969 ota semmit se nyertek .
A Bundasban minek mennek ki a szurkolok, a munchenieken kivul?

Ez van, lejjebb kell adni a celokat (bar a Vidi igy is megszorongathatna a Fradit). Vagy keresni egy masik klubot :)

nem a célokból kell leadni, hanem mindenkit számonkérhetővé kell tenni, akár fizikailag is, aki nem képes elérni a szurkolói célokat
a Fradi 2003 és 2009 erejéből is táplálkozik most, a zavargásaik is kellettek ahhoz, hogy a politika számára fontos legyen 2010 után a felemelésük



Kisvárdán miért is verjék a fejüket a falba? Talán erővel ott tarthatták volna az edzőt? Vele talán bajnokok lettek volna? Kimaxolták az idényt a jelenlegi második helyükkel, extrán túlteljesítve, edzőktől függetlenül.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Avatar
banok
Aranylabdás
Hozzászólások: 29039
Csatlakozott: 2005.03.20. 03:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: banok » 2022.05.13. 00:18

tomi írta:
Mech írta:
Szarka írta:Szerintem itt a nézőközönségre gondolt, akkoriban azért jóval többen mentek ki a meccsekre a két említett klubnál is. Nem Fradi szintű tábor volt, de azért 7-8 ezrek is összejöttek ha jól rémlik.

A Vidinek pedig a második legjobb a büdzséje, nem sokkal elmaradva a Fraditól, tehát náluk tényleg elherdálták a szakmai munkát, a nemzetközi rutint. A Debrecen kegyvesztett lett, ott látszik a pénzhiány, de attól még lehetnének kint többen is.

De minek mennének ki az emberek? Hát pont ez az. A Fradi felpumpálásával ölik meg végleg az összes többi csapatot, tábort stb.
Minek mennél ki egy meccsre, ha már júliusban tudod a bajnokság végeredményét? Senki sem akar asszisztálni ehhez a fradistákon kívül. Menjenek ki 15 ezren Fehérváron meg 20 ezren Debrecenben, hogy azt nézzék, hogy 28 ponttal bajnok a Fradi? Kit érdekel, őszintén. Nem divat már meccsre járni, csak egy helyen. De ott meg szó szerint csak divat.


Azt azért mindenki, így te is elfelejted, hogy Kubatov érkezése, új stadion stb. és a valós szakmai siker között eltelt rengeteg év.

Könnyű és lusta érvelés az, hogy na hát a Fradinak odaadnak egy valag pénzt és emiatt tarol a mezőnyben. Én azt gondolom, a Videoton semmivel sincsen lemaradva mögöttünk lehetőségek terén és mégsem tudnak élni vele. A pénzt lehet rosszul is szórni és lehet okosan is elkölteni, és bár a Fradinál vannak elképesztően melléfogásos igazolások, azért igenis látszik a szakmai munka, amit elvégeznek.

Mondom, értem, hogy más szurkolónak ez visszás, de egyrészt a magyar fociban mindig is ilyen szinten benne volt a politika, tehát nem újkeletű, másrészt pedig ezt el is lehetne rontani. A Fradinak 4 év alatt 4 bajnoki cím, 1 BL és 2 EL csoportkör a mérlege, ez nagyjából a "modern" magyar foci legnagyobb sikerszériája, a magyar válogatott pedig 2 EB-n is kinn volt az elmúlt években.

Lehet finnyáskodni, de a magyar foci az elmúlt 10 évben sikeresebb, mint az előtte való 30-ban bármikor és ennek bizony a fő okozója részben a rá elköltött milliárdok. Valahol el kellett kezdeni, a Vidinél és a Fradinál történt meg ez igazán, utóbbi tudott is élni a lehetőséggel.

Én azt mondom, hogy döntse el végre a "nép", hogy akar-e jó magyar focit, vagy sem. Ha igen, akkor fogadja el, hogy olyan lemaradásban vagyunk mind szakmailag mind anyagilag, hogy egyetlen út van: pénzt önteni irányítottan a piacra és minőségi szakmaiságot vásárolni külföldről és megpróbálni így elrugaszkodni. Vagy fogadjuk el, hogy ez nem a mi sportunk, 0 állami csöcs, de akkor egy kurva szót ne mondjon itt nekem senki július 6-án amikor már egy magyar csapat sem érdekelt a nemzetközi porondon.

De a kettő együtt nem megy, hogy jó focit is akarunk (miközben ennek alapfeltételei hiányoznak), de ne is avatkozzon közbe az állam. Na, ez nem fog menni.

Azt egyébként miért nem kérdezi meg senki, hogy mondjuk milyen szakmai munka van Kispesten, ahol 5 éve bajnok volt a csapat, most meg a kiesés ellen játszanak döntő fordulót? Könnyű azt basztatni, aki jól csinálja és él a lehetőségekkel, de lenne még kibe rugdosni bőven. Engem a Kisvárda-Puskás kombó ezerszer jobban zavar, hamár.


+1

tomi

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: tomi » 2022.05.13. 07:27

MindigÚjpest írta:
tomi írta:
MindigÚjpest írta: Piaci alapon jelenleg egy magyar csapat sincs saját erőből. Ti meg köcsögök vagytok,mindegy,hogy milyen pénzen. A többi nagyjából áll.


Legalabb egy Dozsas ne lenne ilyen heves ha allami hatszelrol van szo.
Hagyjuk már,szegény örök elnyomott Kinizsi! :lol:

En soha nem irtam ilyet, viszont azert, mert lolozol, meg a tenyek bizony igazak, akkor is, ha neked fajnak vagy epp nem is eltel akkor.

Szoval tovabbra is nagyobb foku nyugalmat erzek indokoltnak allami vs foci ugyben egy Dozsastol.

tomi

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: tomi » 2022.05.13. 07:29

Javier Arizmendi írta:
Adamek írta:amúgy jól emlékszem, hogy ti tartjátok még mindig a legtöbb légiós/bajnokcsapat rekordot idehaza?

ha így emlékszel elfogadom, én másképp:
https://www.magyarfutball.hu/hu/merkoze ... erencvaros
https://www.magyarfutball.hu/hu/merkoze ... r-videoton

volt köztük egy-két saját nevelésű nem légiós is.

az, hogy 1995-ben a Fradi elindulthatott a 24 közt a Bajnokok Ligája selejtezőjében azért volt, mert az ország benn volt a legjobb 24-ben a ZUEFÁ-nál. most 25-ikek vagyunk... a 1997-es cucc félig tréfa, nehéz a selejtezőkre nem emlékezni, kinn voltam a régi Üllőin az 1-7-en, rohadt hideg volt októberben aki elkésett, lemaradt 2-3 jugo gólról. de ettől függetlenül ekkor értünk el csopi második helyet VB selejtezőn, ekkor voltunk a legközelebb a VB-hez.

Botkát is Kispestről vettétek, nem?

Tominak: konkretizáljunk! hol volt ez a 30+ ezer néző, amikor Tuzséron játszottatok, meg Jászapátiban?

Manbatnak: a Slovan stadit Kmotrik, a nagyszombatit meg Poór húzta fel, és természetesen a dunaszerdahelyit sem a tót állam építette, adott valami 10%-ot bele.


mondom en, hogy humorista vagy te, 1500 fos stadionnal keresed a 30 ezres tomeget, nagyjabol eddig tartott a beszelgetesunk, mas turelmesebb embert kell valasztanod a provokaciora

Sanyeey
Világsztár
Hozzászólások: 10379
Csatlakozott: 2009.03.01. 18:16
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Sanyeey » 2022.05.13. 08:19

Cselszky írta:
ManBat írta:
Cselszky írta:10150 rémlik, mint a legutolsó befogadóképességi adat. Szerintem voltunk is ott többször 10 felett, és néha schwarzban túltöltötték a hazai szektorokat.

rendre 9000-9500 körüli számokra emlékszem teltházas meccseken, bár lehet, a vendégszektor nagyot dobott a hivatalos befogadóképességen

A 2000-es évek elején volt 7500 körüli a hivatalos plafon, de én is mentem be anno úgy meccsre, hogy hivatalosan nem volt már jegy, aztán fű alatt intéztük, magyar bajnokikon ezt simán meg lehetett csinálni.
Amúgy kb. 2005 után több körben voltak kisebb bővítések, a végén a nemzetközi meccseken tudomásom szerint 9640 volt az UEFA-kapacitás, belföldi meccseken ezt többször túlléptük. A Sportcentrum most is 10200 főt ír.
Vannak itt ilyen meccsek, persze semmiféle adat-hitelesítésre nem volt mód:
DVSC-PMFC (2012), nso.hu: 10400, dvsc: 10500
DVSC-DVTK (2011), nso/dvsc: 10e
DVSC-Pápa (2006), nso/dvsc: 11e
DVSC-MTK (2007), nso: 10500
A 11 ezer már szerintem is fals, a 10-10,5 nekem hihető.

De kurva jó korszak volt ez az Oláh Gabin. Egy tákolmány szar volt, de sokkal jobb volt az atmoszféra, nem beszélve a játékról.
DEBRECENI VSC

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2022.05.13. 16:26

tomi írta:
MindigÚjpest írta:
tomi írta:
Legalabb egy Dozsas ne lenne ilyen heves ha allami hatszelrol van szo.
Hagyjuk már,szegény örök elnyomott Kinizsi! :lol:

En soha nem irtam ilyet, viszont azert, mert lolozol, meg a tenyek bizony igazak, akkor is, ha neked fajnak vagy epp nem is eltel akkor.

Szoval tovabbra is nagyobb foku nyugalmat erzek indokoltnak allami vs foci ugyben egy Dozsastol.
Én meg kurvára nem! A lol az örök elnyomásnak szól.Nekem nem fáj,max neked,hogy nem csak nekünk volt úgynevezett állami hátszelünk!
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96289
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2022.05.13. 17:00

Dzsudzsák tegnap elugrott Eindhovenbe egy kis meccsnézésre, azaz vagy másfél napra lelépett. Nem hiszem, hogy éles szituban ezt meg merték volna tenni.
10 játékosunknak lejár a szerződése, ők már valószínűleg nem az utolsó bajnokival, hanem a jövőjükkel foglalkoznak.
A szokásos sérültjeink (Ugrai, Charleston, Szécsi, Bárány, stb.) nélkül, várhatóan jó pár fiatalnak (Baranyai, Bényei, akár Rácz) lehetőséget adva fogunk kiállni, DzsB szerintem most is csak csereként fog beállni, ahogy legutóbb is negyedórát játszott.

Ettől még jól is kijöhetünk a meccsből, főleg ha az MTK rágörcsöl, de inkább arra számítok, hogy mi bekkelünk, kontrázni próbálunk, ők meg pörögni fognak és bedarálnak minket, ami nagy megrendülést nem kelt majd a mieinkben, kivéve, ha csúnyán elkenik a szánkat, de őszintén szólva még erre is nagyobb esélyt adok, mint mondjuk a győzelmünkre.

Az boríthatja mindezeket, ha a héten történt valami mozgás XIX. ker.-Debrecen vonalon, illetve a Fidesz-frakción belül, továbbá az, ha igaz, amit pletykálnak, hogy Carrillonak 40 pontot kellene elérnie bizonyos szerződéses kondíciók életbe lépéséhez (utóbbi kapcsán nyilván a játékosokat is rá kellene vennie, hogy komolyan vegyék a pesti kiruccanást).
A lényeg az, hogy a Kispest akkor teszi jól, ha a mi meccsünkkel nem foglalkozik, és minimum egy döntetlent összehoz Felcsúton.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

tomi

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: tomi » 2022.05.13. 17:45

MindigÚjpest írta:
tomi írta:
MindigÚjpest írta: Hagyjuk már,szegény örök elnyomott Kinizsi! :lol:

En soha nem irtam ilyet, viszont azert, mert lolozol, meg a tenyek bizony igazak, akkor is, ha neked fajnak vagy epp nem is eltel akkor.

Szoval tovabbra is nagyobb foku nyugalmat erzek indokoltnak allami vs foci ugyben egy Dozsastol.
Én meg kurvára nem! A lol az örök elnyomásnak szól.Nekem nem fáj,max neked,hogy nem csak nekünk volt úgynevezett állami hátszelünk!

idezd mar, hol irtam _valaha_ is orok elnyomasrol

a sajat liderces lazalmaidat ne vetisd mar ki ram legyszi, vagy azzal vitatkozz, amit irok, vagy inkabb semmivel.

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 46279
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: nyúl » 2022.05.13. 21:00

tomi írta:
MindigÚjpest írta:
tomi írta:
Legalabb egy Dozsas ne lenne ilyen heves ha allami hatszelrol van szo.
Hagyjuk már,szegény örök elnyomott Kinizsi! :lol:

En soha nem irtam ilyet, viszont azert, mert lolozol, meg a tenyek bizony igazak, akkor is, ha neked fajnak vagy epp nem is eltel akkor.

Szoval tovabbra is nagyobb foku nyugalmat erzek indokoltnak allami vs foci ugyben egy Dozsastol.

Mik a tények?
Az államszocializmusban mindegyik csapat az állampárthoz volt bekötve. Az Újpest a belügyminisztériumhoz, a Ferencváros az élelmezésügyihez. A Ferencváros annyira el volt nyomva, hogy a 60-as években négy bajnokságot és egy európai kupát nyert, 68-ban konkrétan bundával hozták be a 100 gólt rúgott Dózsa elé. '76-ban bundával nyert bajnokságot a Videoton kárára.
Ha már tények: két korszak volt, amikor egy csapat soha nem tapasztalt versenyelőnyöket élvezett: 1. Rákosi-korszak: Honvéd, 2. Orbán-korszak: Ferencváros.

Kéretik nem bohóckodni. A Ferencváros elnyomatása mítosz. Egyedül az MTK hivatkozhat jogosan súlyos történelmi sérelmekre. Ott konkrétan a gázba mentek.

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2022.05.13. 21:50

nyúl írta:
tomi írta:
MindigÚjpest írta: Hagyjuk már,szegény örök elnyomott Kinizsi! :lol:

En soha nem irtam ilyet, viszont azert, mert lolozol, meg a tenyek bizony igazak, akkor is, ha neked fajnak vagy epp nem is eltel akkor.

Szoval tovabbra is nagyobb foku nyugalmat erzek indokoltnak allami vs foci ugyben egy Dozsastol.

Mik a tények?
Az államszocializmusban mindegyik csapat az állampárthoz volt bekötve. Az Újpest a belügyminisztériumhoz, a Ferencváros az élelmezésügyihez. A Ferencváros annyira el volt nyomva, hogy a 60-as években négy bajnokságot és egy európai kupát nyert, 68-ban konkrétan bundával hozták be a 100 gólt rúgott Dózsa elé. '76-ban bundával nyert bajnokságot a Videoton kárára.
Ha már tények: két korszak volt, amikor egy csapat soha nem tapasztalt versenyelőnyöket élvezett: 1. Rákosi-korszak: Honvéd, 2. Orbán-korszak: Ferencváros.

Kéretik nem bohóckodni. A Ferencváros elnyomatása mítosz. Egyedül az MTK hivatkozhat jogosan súlyos történelmi sérelmekre. Ott konkrétan a gázba mentek.

az MTK ilyen szoros kapcsolata a zsidósághoz inkább túlragozott, majd felmelegített mítosz, mint valóság - már maga az, hogy a klub teljesen magyar névvel alapítódott (Testgyakorlók Köre, szemben a Sport Club, Football Club, stb. megnevezésekkel) jelezte, hogy nem zsidó identitású klubról van szó, az alapítója pedig a kor egyik legnagyobb polihisztor nemese, Szekrényessy Kálmán volt, aki többek közt a Fradi-alapító Springer Ferencnél is magyarabb volt - az átlagosnál nagyobb számú zsidó sportolót az MTK köreiben az eredményezte, hogy az évszázad végi szokásokkal ellentétben Szekrényessy nem keresztény, hanem polgári alapokon nyugvó klubot jegyzett be, melybe így zsidók is szabadon beléphettek
a zsidóság tényleges csapata a Vívó- és Athlétikai Club, a VAC volt, melynek még a címere is Dávid-csillagot formázott; ők azonban a húszas években egy súlyos bundabotránnyal, és a profira váltó bajnokság feltételeinek meg nem ugrásával elsüllyedtek az ismeretlenségbe, a Gömbös-korszak, és az azt követő idők pedig keresve sem találhattak volna jobb alanyt a sportantiszemitizmus levezetésére, mint egy komoly sikerekkel, ám annál alacsonyabb háttérbázissal bíró csapat, benne történelmi okokból felülreprezentálva a (magyar identitású) zsidósággal, akik könnyen gyűlölhetők, és nem tudnak visszaütni - 1940-ben, pár év vegzálás után feloszlatásra került az MTK Hungária, de ha valóban gázba került volna a csapat, akkor 1945-ben nem lett volna, aki újraalapítsa
az MTK tragédiája azonban kettős, és bár Várszegi burkoltan, Deutsch pedig nyíltan próbált az ún. zsidó hagyományokra építeni a csapatban, de ez nem véletlenül nem járt sikerrel a hazai zsidóság körében; a csapat több évtizedes elfeledését a hatvanas-hetvenes-nyolcvanas években, és a szimpátiabázisuk elhalását valójában az általad is említett bekötés hozta el: az MTK, avagy Bástya, avagy Vörös Lobogó a mindig árnyékkormányt képviselő belüggyel (Újpest), a behívókkal bárkit bármikor leigazoló Néphadsereggel (Honvéd), illetve a vidék erőforrásait, és a vidéki bázist adó agráriummal (FTC) szemben az ÁVH szárnyai alá lett besöpörve, a munkásosztály rettegett ökle alá, mely bár sikereket hozott az ötvenes években, de egyben félelmet is plántált azokba is, akik támogatóan jártak ki a Hungária körútra, '56 után pedig a hatóságot felszámolták, az MTK támogatottsága odalett, a Munkásőrség a Párt csapatához, a Vasashoz igazolt, a szurkolókba konkrétan az MTK vezetése szuggerálta bele, hogy ha szerettetek minket, akkor mostantól érdemesebb volna Angyalföldre járni meccsre, anyagi és politikai támogatás híján pedig elsorvadt a klub, melynek egyik, ám nem egyetlen kiváló indikátora, hogy míg a hetvenes évek elején már az újonnan átadott Üllőin, a Megyeri úton, illetve az Illovszkyban is villanyvilágításos mérkőzéseket tartottak, addig az MTK-nak csupán Verebesék minden íratlan szabályt "megszegő" 1987-es bajnokcsapata - 1958 (még tart az ÁVH-korszak magja) és 1997 (Várszegi pénze beérik) között az egyetlen titulusuk! - hozta el a kandelábereket a Hungária körútra

ennyi szöveg mellett viszont a lényeg: a Fradi állítólagos elnyomásán valóban csak mosolyogni érdemes
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 46279
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: nyúl » 2022.05.13. 23:21

ManBat írta:
nyúl írta:
tomi írta:En soha nem irtam ilyet, viszont azert, mert lolozol, meg a tenyek bizony igazak, akkor is, ha neked fajnak vagy epp nem is eltel akkor.

Szoval tovabbra is nagyobb foku nyugalmat erzek indokoltnak allami vs foci ugyben egy Dozsastol.

Mik a tények?
Az államszocializmusban mindegyik csapat az állampárthoz volt bekötve. Az Újpest a belügyminisztériumhoz, a Ferencváros az élelmezésügyihez. A Ferencváros annyira el volt nyomva, hogy a 60-as években négy bajnokságot és egy európai kupát nyert, 68-ban konkrétan bundával hozták be a 100 gólt rúgott Dózsa elé. '76-ban bundával nyert bajnokságot a Videoton kárára.
Ha már tények: két korszak volt, amikor egy csapat soha nem tapasztalt versenyelőnyöket élvezett: 1. Rákosi-korszak: Honvéd, 2. Orbán-korszak: Ferencváros.

Kéretik nem bohóckodni. A Ferencváros elnyomatása mítosz. Egyedül az MTK hivatkozhat jogosan súlyos történelmi sérelmekre. Ott konkrétan a gázba mentek.

az MTK ilyen szoros kapcsolata a zsidósághoz inkább túlragozott, majd felmelegített mítosz, mint valóság - már maga az, hogy a klub teljesen magyar névvel alapítódott (Testgyakorlók Köre, szemben a Sport Club, Football Club, stb. megnevezésekkel) jelezte, hogy nem zsidó identitású klubról van szó, az alapítója pedig a kor egyik legnagyobb polihisztor nemese, Szekrényessy Kálmán volt, aki többek közt a Fradi-alapító Springer Ferencnél is magyarabb volt - az átlagosnál nagyobb számú zsidó sportolót az MTK köreiben az eredményezte, hogy az évszázad végi szokásokkal ellentétben Szekrényessy nem keresztény, hanem polgári alapokon nyugvó klubot jegyzett be, melybe így zsidók is szabadon beléphettek
a zsidóság tényleges csapata a Vívó- és Athlétikai Club, a VAC volt, melynek még a címere is Dávid-csillagot formázott; ők azonban a húszas években egy súlyos bundabotránnyal, és a profira váltó bajnokság feltételeinek meg nem ugrásával elsüllyedtek az ismeretlenségbe, a Gömbös-korszak, és az azt követő idők pedig keresve sem találhattak volna jobb alanyt a sportantiszemitizmus levezetésére, mint egy komoly sikerekkel, ám annál alacsonyabb háttérbázissal bíró csapat, benne történelmi okokból felülreprezentálva a (magyar identitású) zsidósággal, akik könnyen gyűlölhetők, és nem tudnak visszaütni - 1940-ben, pár év vegzálás után feloszlatásra került az MTK Hungária, de ha valóban gázba került volna a csapat, akkor 1945-ben nem lett volna, aki újraalapítsa
az MTK tragédiája azonban kettős, és bár Várszegi burkoltan, Deutsch pedig nyíltan próbált az ún. zsidó hagyományokra építeni a csapatban, de ez nem véletlenül nem járt sikerrel a hazai zsidóság körében; a csapat több évtizedes elfeledését a hatvanas-hetvenes-nyolcvanas években, és a szimpátiabázisuk elhalását valójában az általad is említett bekötés hozta el: az MTK, avagy Bástya, avagy Vörös Lobogó a mindig árnyékkormányt képviselő belüggyel (Újpest), a behívókkal bárkit bármikor leigazoló Néphadsereggel (Honvéd), illetve a vidék erőforrásait, és a vidéki bázist adó agráriummal (FTC) szemben az ÁVH szárnyai alá lett besöpörve, a munkásosztály rettegett ökle alá, mely bár sikereket hozott az ötvenes években, de egyben félelmet is plántált azokba is, akik támogatóan jártak ki a Hungária körútra, '56 után pedig a hatóságot felszámolták, az MTK támogatottsága odalett, a Munkásőrség a Párt csapatához, a Vasashoz igazolt, a szurkolókba konkrétan az MTK vezetése szuggerálta bele, hogy ha szerettetek minket, akkor mostantól érdemesebb volna Angyalföldre járni meccsre, anyagi és politikai támogatás híján pedig elsorvadt a klub, melynek egyik, ám nem egyetlen kiváló indikátora, hogy míg a hetvenes évek elején már az újonnan átadott Üllőin, a Megyeri úton, illetve az Illovszkyban is villanyvilágításos mérkőzéseket tartottak, addig az MTK-nak csupán Verebesék minden íratlan szabályt "megszegő" 1987-es bajnokcsapata - 1958 (még tart az ÁVH-korszak magja) és 1997 (Várszegi pénze beérik) között az egyetlen titulusuk! - hozta el a kandelábereket a Hungária körútra

ennyi szöveg mellett viszont a lényeg: a Fradi állítólagos elnyomásán valóban csak mosolyogni érdemes

Nem pontosan értem a gondolatmenetet. Tök mindegy a konkrét események fényében, hogy az MTK valóban nem volt soha maccabeus klub, sőt igaz, már névválasztásában más útra állt, s a magyarországi zsidóság soha nem ölelte teljesen keblére, ami nem tartotta vissza az antiszemitákat, hogy mégis vele azonosítsák.
Én pusztán arra utaltam, hogy onnan számosakat raktak vagonba, akik aztán a kéményen távoztak az árnyékvilágból. Ehhez képest a Ferencváros identitáselemeként széltében terjesztett mitológia az üldözöttségről komolytalan. Semmi mást nem állítok. A Ferencváros a kispolgári sovinizmus réme miatt néhány évre a magyar sztálinizmus alatt a rövidebbet húzta, de 120 év átlagában inkább kedvezményezett volt (csak az én életemben 2 arcpirító, hivatalilag támogatott csalással nyert bajnoki aranyat: 1992, 2004), mégis szervesült az önképébe valami kurucosság, ami sci-fi.

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2022.05.13. 23:30

nyúl írta:
ManBat írta:
nyúl írta:Mik a tények?
Az államszocializmusban mindegyik csapat az állampárthoz volt bekötve. Az Újpest a belügyminisztériumhoz, a Ferencváros az élelmezésügyihez. A Ferencváros annyira el volt nyomva, hogy a 60-as években négy bajnokságot és egy európai kupát nyert, 68-ban konkrétan bundával hozták be a 100 gólt rúgott Dózsa elé. '76-ban bundával nyert bajnokságot a Videoton kárára.
Ha már tények: két korszak volt, amikor egy csapat soha nem tapasztalt versenyelőnyöket élvezett: 1. Rákosi-korszak: Honvéd, 2. Orbán-korszak: Ferencváros.

Kéretik nem bohóckodni. A Ferencváros elnyomatása mítosz. Egyedül az MTK hivatkozhat jogosan súlyos történelmi sérelmekre. Ott konkrétan a gázba mentek.

az MTK ilyen szoros kapcsolata a zsidósághoz inkább túlragozott, majd felmelegített mítosz, mint valóság - már maga az, hogy a klub teljesen magyar névvel alapítódott (Testgyakorlók Köre, szemben a Sport Club, Football Club, stb. megnevezésekkel) jelezte, hogy nem zsidó identitású klubról van szó, az alapítója pedig a kor egyik legnagyobb polihisztor nemese, Szekrényessy Kálmán volt, aki többek közt a Fradi-alapító Springer Ferencnél is magyarabb volt - az átlagosnál nagyobb számú zsidó sportolót az MTK köreiben az eredményezte, hogy az évszázad végi szokásokkal ellentétben Szekrényessy nem keresztény, hanem polgári alapokon nyugvó klubot jegyzett be, melybe így zsidók is szabadon beléphettek
a zsidóság tényleges csapata a Vívó- és Athlétikai Club, a VAC volt, melynek még a címere is Dávid-csillagot formázott; ők azonban a húszas években egy súlyos bundabotránnyal, és a profira váltó bajnokság feltételeinek meg nem ugrásával elsüllyedtek az ismeretlenségbe, a Gömbös-korszak, és az azt követő idők pedig keresve sem találhattak volna jobb alanyt a sportantiszemitizmus levezetésére, mint egy komoly sikerekkel, ám annál alacsonyabb háttérbázissal bíró csapat, benne történelmi okokból felülreprezentálva a (magyar identitású) zsidósággal, akik könnyen gyűlölhetők, és nem tudnak visszaütni - 1940-ben, pár év vegzálás után feloszlatásra került az MTK Hungária, de ha valóban gázba került volna a csapat, akkor 1945-ben nem lett volna, aki újraalapítsa
az MTK tragédiája azonban kettős, és bár Várszegi burkoltan, Deutsch pedig nyíltan próbált az ún. zsidó hagyományokra építeni a csapatban, de ez nem véletlenül nem járt sikerrel a hazai zsidóság körében; a csapat több évtizedes elfeledését a hatvanas-hetvenes-nyolcvanas években, és a szimpátiabázisuk elhalását valójában az általad is említett bekötés hozta el: az MTK, avagy Bástya, avagy Vörös Lobogó a mindig árnyékkormányt képviselő belüggyel (Újpest), a behívókkal bárkit bármikor leigazoló Néphadsereggel (Honvéd), illetve a vidék erőforrásait, és a vidéki bázist adó agráriummal (FTC) szemben az ÁVH szárnyai alá lett besöpörve, a munkásosztály rettegett ökle alá, mely bár sikereket hozott az ötvenes években, de egyben félelmet is plántált azokba is, akik támogatóan jártak ki a Hungária körútra, '56 után pedig a hatóságot felszámolták, az MTK támogatottsága odalett, a Munkásőrség a Párt csapatához, a Vasashoz igazolt, a szurkolókba konkrétan az MTK vezetése szuggerálta bele, hogy ha szerettetek minket, akkor mostantól érdemesebb volna Angyalföldre járni meccsre, anyagi és politikai támogatás híján pedig elsorvadt a klub, melynek egyik, ám nem egyetlen kiváló indikátora, hogy míg a hetvenes évek elején már az újonnan átadott Üllőin, a Megyeri úton, illetve az Illovszkyban is villanyvilágításos mérkőzéseket tartottak, addig az MTK-nak csupán Verebesék minden íratlan szabályt "megszegő" 1987-es bajnokcsapata - 1958 (még tart az ÁVH-korszak magja) és 1997 (Várszegi pénze beérik) között az egyetlen titulusuk! - hozta el a kandelábereket a Hungária körútra

ennyi szöveg mellett viszont a lényeg: a Fradi állítólagos elnyomásán valóban csak mosolyogni érdemes

Nem pontosan értem a gondolatmenetet. Tök mindegy a konkrét események fényében, hogy az MTK valóban nem volt soha maccabeus klub, sőt igaz, már névválasztásában más útra állt, s a magyarországi zsidóság soha nem ölelte teljesen keblére, ami nem tartotta vissza az antiszemitákat, hogy mégis vele azonosítsák.
Én pusztán arra utaltam, hogy onnan számosakat raktak vagonba, akik aztán a kéményen távoztak az árnyékvilágból. Ehhez képest a Ferencváros identitáselemeként széltében terjesztett mitológia az üldözöttségről komolytalan. Semmi mást nem állítok. A Ferencváros a kispolgári sovinizmus réme miatt néhány évre a magyar sztálinizmus alatt a rövidebbet húzta, de 120 év átlagában inkább kedvezményezett volt (csak az én életemben 2 arcpirító, hivatalilag támogatott csalással nyert bajnoki aranyat: 1992, 2004), mégis szervesült az önképébe valami kurucosság, ami sci-fi.

szó szerint értek egyet minden, a Ferencvárosra utaló pontoddal, inkább arról van szó, hogy az MTK, mint klub valódi tragédiája nem a színeiben induló sportolók személyes tragédiájával azonosítandó, sokkal inkább az 5 év megszűnés, majd '56 szelleme után a párt félelméből történő elsorvasztás a klub igazi tragédiája, mely nem egyéni sorsokat, hanem a teljes klubot, a teljes identitást érintette
a Fradi kurucossága épp az ÉDOSZ rendszeréből adódik: a teljes magyar agrárium a Ferencváros mögé állt be, így Kisújszállástól Kapuvárig a Kis- és Nagyalföld minden településébe eljutott a fradizmus, ahol a helyi csapat legfeljebb a területi bajnokságba kúszott fel, ideje legtöbb részét pedig a megyében töltötte - innentől kezdve pedig öngerjesztő folyamat volt a "nemzet csapata" titulus, hiszen bármerre járt az ember az országban, a helyi nagyobb halak vonzáskörzetén (~4-5 településnyi távolság legtöbbször, már Sajószögeden is zöld-fehér a kocsma, pedig ha van olyan klub, ami szeret a regionalizmus dicsőségében fürdeni, az a Diósgyőr) túl mindenhol szembejött vele a jellegzetes kör alakú, sávos címer
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

tomi

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: tomi » 2022.05.14. 07:50

nyúl írta:
tomi írta:
MindigÚjpest írta: Hagyjuk már,szegény örök elnyomott Kinizsi! :lol:

En soha nem irtam ilyet, viszont azert, mert lolozol, meg a tenyek bizony igazak, akkor is, ha neked fajnak vagy epp nem is eltel akkor.

Szoval tovabbra is nagyobb foku nyugalmat erzek indokoltnak allami vs foci ugyben egy Dozsastol.

Mik a tények?
Az államszocializmusban mindegyik csapat az állampárthoz volt bekötve. Az Újpest a belügyminisztériumhoz, a Ferencváros az élelmezésügyihez. A Ferencváros annyira el volt nyomva, hogy a 60-as években négy bajnokságot és egy európai kupát nyert, 68-ban konkrétan bundával hozták be a 100 gólt rúgott Dózsa elé. '76-ban bundával nyert bajnokságot a Videoton kárára.
Ha már tények: két korszak volt, amikor egy csapat soha nem tapasztalt versenyelőnyöket élvezett: 1. Rákosi-korszak: Honvéd, 2. Orbán-korszak: Ferencváros.

Kéretik nem bohóckodni. A Ferencváros elnyomatása mítosz. Egyedül az MTK hivatkozhat jogosan súlyos történelmi sérelmekre. Ott konkrétan a gázba mentek.


Basszus, de ki beszelt a Fradirol????
Te ennel normalisabb vagy.

Ki az isten beszelt itt a Fradi elnyomatasarol?

mert az volt az alapallitas, hogy egy dozsastol hiteltelen. aztan azota mar harman irjatok a fradi elnyomatasat, de rajtatok kivul a kutya nem allitott ilyet
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomi 2022.05.14. 07:52-kor.

tomi

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: tomi » 2022.05.14. 07:51

ManBat írta:
nyúl írta:
tomi írta:En soha nem irtam ilyet, viszont azert, mert lolozol, meg a tenyek bizony igazak, akkor is, ha neked fajnak vagy epp nem is eltel akkor.

Szoval tovabbra is nagyobb foku nyugalmat erzek indokoltnak allami vs foci ugyben egy Dozsastol.

Mik a tények?
Az államszocializmusban mindegyik csapat az állampárthoz volt bekötve. Az Újpest a belügyminisztériumhoz, a Ferencváros az élelmezésügyihez. A Ferencváros annyira el volt nyomva, hogy a 60-as években négy bajnokságot és egy európai kupát nyert, 68-ban konkrétan bundával hozták be a 100 gólt rúgott Dózsa elé. '76-ban bundával nyert bajnokságot a Videoton kárára.
Ha már tények: két korszak volt, amikor egy csapat soha nem tapasztalt versenyelőnyöket élvezett: 1. Rákosi-korszak: Honvéd, 2. Orbán-korszak: Ferencváros.

Kéretik nem bohóckodni. A Ferencváros elnyomatása mítosz. Egyedül az MTK hivatkozhat jogosan súlyos történelmi sérelmekre. Ott konkrétan a gázba mentek.

az MTK ilyen szoros kapcsolata a zsidósághoz inkább túlragozott, majd felmelegített mítosz, mint valóság - már maga az, hogy a klub teljesen magyar névvel alapítódott (Testgyakorlók Köre, szemben a Sport Club, Football Club, stb. megnevezésekkel) jelezte, hogy nem zsidó identitású klubról van szó, az alapítója pedig a kor egyik legnagyobb polihisztor nemese, Szekrényessy Kálmán volt, aki többek közt a Fradi-alapító Springer Ferencnél is magyarabb volt - az átlagosnál nagyobb számú zsidó sportolót az MTK köreiben az eredményezte, hogy az évszázad végi szokásokkal ellentétben Szekrényessy nem keresztény, hanem polgári alapokon nyugvó klubot jegyzett be, melybe így zsidók is szabadon beléphettek
a zsidóság tényleges csapata a Vívó- és Athlétikai Club, a VAC volt, melynek még a címere is Dávid-csillagot formázott; ők azonban a húszas években egy súlyos bundabotránnyal, és a profira váltó bajnokság feltételeinek meg nem ugrásával elsüllyedtek az ismeretlenségbe, a Gömbös-korszak, és az azt követő idők pedig keresve sem találhattak volna jobb alanyt a sportantiszemitizmus levezetésére, mint egy komoly sikerekkel, ám annál alacsonyabb háttérbázissal bíró csapat, benne történelmi okokból felülreprezentálva a (magyar identitású) zsidósággal, akik könnyen gyűlölhetők, és nem tudnak visszaütni - 1940-ben, pár év vegzálás után feloszlatásra került az MTK Hungária, de ha valóban gázba került volna a csapat, akkor 1945-ben nem lett volna, aki újraalapítsa
az MTK tragédiája azonban kettős, és bár Várszegi burkoltan, Deutsch pedig nyíltan próbált az ún. zsidó hagyományokra építeni a csapatban, de ez nem véletlenül nem járt sikerrel a hazai zsidóság körében; a csapat több évtizedes elfeledését a hatvanas-hetvenes-nyolcvanas években, és a szimpátiabázisuk elhalását valójában az általad is említett bekötés hozta el: az MTK, avagy Bástya, avagy Vörös Lobogó a mindig árnyékkormányt képviselő belüggyel (Újpest), a behívókkal bárkit bármikor leigazoló Néphadsereggel (Honvéd), illetve a vidék erőforrásait, és a vidéki bázist adó agráriummal (FTC) szemben az ÁVH szárnyai alá lett besöpörve, a munkásosztály rettegett ökle alá, mely bár sikereket hozott az ötvenes években, de egyben félelmet is plántált azokba is, akik támogatóan jártak ki a Hungária körútra, '56 után pedig a hatóságot felszámolták, az MTK támogatottsága odalett, a Munkásőrség a Párt csapatához, a Vasashoz igazolt, a szurkolókba konkrétan az MTK vezetése szuggerálta bele, hogy ha szerettetek minket, akkor mostantól érdemesebb volna Angyalföldre járni meccsre, anyagi és politikai támogatás híján pedig elsorvadt a klub, melynek egyik, ám nem egyetlen kiváló indikátora, hogy míg a hetvenes évek elején már az újonnan átadott Üllőin, a Megyeri úton, illetve az Illovszkyban is villanyvilágításos mérkőzéseket tartottak, addig az MTK-nak csupán Verebesék minden íratlan szabályt "megszegő" 1987-es bajnokcsapata - 1958 (még tart az ÁVH-korszak magja) és 1997 (Várszegi pénze beérik) között az egyetlen titulusuk! - hozta el a kandelábereket a Hungária körútra

ennyi szöveg mellett viszont a lényeg: a Fradi állítólagos elnyomásán valóban csak mosolyogni érdemes

idezd mar te is, hogy ki beszelt itt a Fradi elnyomasarol

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74817
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2022.05.14. 10:46

ahhoz képest, hogy az 5 év alatt honnan indult és hova romlott le Blazic játéka nem gondoltam volna, hogy innen még felfelé is vezethet a pályaíve, gondoltam haza megy vagy valamelyik homokozós bajnokságba, de egy top5-s ligát nem néztem ki belőle, nem érzem őt odavalónak
aztán simán lehet, hogy kacsacsőrű csak a szóbeszéd
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74817
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2022.05.14. 13:43

állat a kezdőnk
gondolom 5-6 arc búcsúmeccse lesz ez nálunk
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74817
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2022.05.14. 18:50

ifjabb Lisztes Krisz bemutatkozott az NB1-ben, remélem úgy folytatja ahogy a fater
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
banok
Aranylabdás
Hozzászólások: 29039
Csatlakozott: 2005.03.20. 03:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: banok » 2022.05.14. 19:08

Adamek írta:ifjabb Lisztes Krisz bemutatkozott az NB1-ben, remélem úgy folytatja ahogy a fater


Hát nem tudom, hogy a Grasshoppers mikor jut el megint a BL-ig...?!

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16417
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2022.05.14. 19:15

Adamek írta:ifjabb Lisztes Krisz bemutatkozott az NB1-ben, remélem úgy folytatja ahogy a fater

Kávézót nyit Újpesten?
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 135 vendég