Szombati foci: Fradi-Vidi!

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2021.09.23. 16:31

Cselszky írta:Szépen beragadt az Újpest, ráadásul a Fradihoz mennek legközelebb.

Persze nem bánkódtam, a pontosztozkodás nekünk jó eredmény.
:lol az nekünk is,több,mint jó lenne!
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96289
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2021.09.24. 09:02

Savaria1919 írta:
ManBat írta:Némó -> Loki

arra számítottam, hogy az MTK-ba tér majd haza. 2019-ben játszott utoljára rendszeresen, azóta csak egy-egy meccs neki.

Váljon be, de amúgy nem igazán látom a koncepciót ezúttal sem. 6 forduló alatt 17-et rúgtunk, ezzel nincs probléma. Évek óta a védelmünk és a kapusposzt a fő gond, az NB2 is ezeken ment el kis híján, a feljutás utáni első dolguk Kinyik kirúgása volt (szó szerint, vasárnap este feljutottunk, hétfőn már közölték is, hogy távozik), megváltak Szacsától (hozzáteszem, nem sírt senki, mindkettőjük esetében volt indok bőséggel), Pávkovics hosszú időre kidőlt, ugyanakkor 3 hónap alatt sem hoztak egy vállalható belső védőt sem, a 3 posztra igazolásból kettő teljesen, egy félig használhatatlan, a botrányos teljesítményük miatt Korhut Misit kellett bevinni középre és Baráthból próbálnak védőt csinálni. De nem ezen a (főleg pont Tőzsér miatt kialakult) szánalmas helyzeten igyekeznek javítani, hanem idehozzák a ki tudja milyen állapotban lévő Némót.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2021.09.24. 09:40

Cselszky írta:
Savaria1919 írta:
ManBat írta:Némó -> Loki

arra számítottam, hogy az MTK-ba tér majd haza. 2019-ben játszott utoljára rendszeresen, azóta csak egy-egy meccs neki.

Váljon be, de amúgy nem igazán látom a koncepciót ezúttal sem. 6 forduló alatt 17-et rúgtunk, ezzel nincs probléma. Évek óta a védelmünk és a kapusposzt a fő gond, az NB2 is ezeken ment el kis híján, a feljutás utáni első dolguk Kinyik kirúgása volt (szó szerint, vasárnap este feljutottunk, hétfőn már közölték is, hogy távozik), megváltak Szacsától (hozzáteszem, nem sírt senki, mindkettőjük esetében volt indok bőséggel), Pávkovics hosszú időre kidőlt, ugyanakkor 3 hónap alatt sem hoztak egy vállalható belső védőt sem, a 3 posztra igazolásból kettő teljesen, egy félig használhatatlan, a botrányos teljesítményük miatt Korhut Misit kellett bevinni középre és Baráthból próbálnak védőt csinálni. De nem ezen a (főleg pont Tőzsér miatt kialakult) szánalmas helyzeten igyekeznek javítani, hanem idehozzák a ki tudja milyen állapotban lévő Némót.

BM lesüllyedésével Tőzsér lett a liga névreigazolója
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Sanyeey
Világsztár
Hozzászólások: 10379
Csatlakozott: 2009.03.01. 18:16
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Sanyeey » 2021.09.24. 12:54

Cselszky írta:
Savaria1919 írta:
ManBat írta:Némó -> Loki

arra számítottam, hogy az MTK-ba tér majd haza. 2019-ben játszott utoljára rendszeresen, azóta csak egy-egy meccs neki.

Váljon be, de amúgy nem igazán látom a koncepciót ezúttal sem. 6 forduló alatt 17-et rúgtunk, ezzel nincs probléma. Évek óta a védelmünk és a kapusposzt a fő gond, az NB2 is ezeken ment el kis híján, a feljutás utáni első dolguk Kinyik kirúgása volt (szó szerint, vasárnap este feljutottunk, hétfőn már közölték is, hogy távozik), megváltak Szacsától (hozzáteszem, nem sírt senki, mindkettőjük esetében volt indok bőséggel), Pávkovics hosszú időre kidőlt, ugyanakkor 3 hónap alatt sem hoztak egy vállalható belső védőt sem, a 3 posztra igazolásból kettő teljesen, egy félig használhatatlan, a botrányos teljesítményük miatt Korhut Misit kellett bevinni középre és Baráthból próbálnak védőt csinálni. De nem ezen a (főleg pont Tőzsér miatt kialakult) szánalmas helyzeten igyekeznek javítani, hanem idehozzák a ki tudja milyen állapotban lévő Némót.

Egyértelmű a "taktika", több gólt kell lőni mint az ellenfelek és két csapatot meg kell előzni.
DEBRECENI VSC

Ferencváros // Man Utd
BL-menõ
Hozzászólások: 7740
Csatlakozott: 2008.10.22. 13:20
Tartózkodási hely: IX - Bajnokok helye

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Ferencváros // Man Utd » 2021.09.24. 18:10

Jesszus, ez a kis Dárdáj mekkora toplák :lol:
29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 46279
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: nyúl » 2021.09.24. 18:23

Sanyeey írta:
Cselszky írta:
Savaria1919 írta:arra számítottam, hogy az MTK-ba tér majd haza. 2019-ben játszott utoljára rendszeresen, azóta csak egy-egy meccs neki.

Váljon be, de amúgy nem igazán látom a koncepciót ezúttal sem. 6 forduló alatt 17-et rúgtunk, ezzel nincs probléma. Évek óta a védelmünk és a kapusposzt a fő gond, az NB2 is ezeken ment el kis híján, a feljutás utáni első dolguk Kinyik kirúgása volt (szó szerint, vasárnap este feljutottunk, hétfőn már közölték is, hogy távozik), megváltak Szacsától (hozzáteszem, nem sírt senki, mindkettőjük esetében volt indok bőséggel), Pávkovics hosszú időre kidőlt, ugyanakkor 3 hónap alatt sem hoztak egy vállalható belső védőt sem, a 3 posztra igazolásból kettő teljesen, egy félig használhatatlan, a botrányos teljesítményük miatt Korhut Misit kellett bevinni középre és Baráthból próbálnak védőt csinálni. De nem ezen a (főleg pont Tőzsér miatt kialakult) szánalmas helyzeten igyekeznek javítani, hanem idehozzák a ki tudja milyen állapotban lévő Némót.

Egyértelmű a "taktika", több gólt kell lőni mint az ellenfelek és két csapatot meg kell előzni.
Szomorúan ügyefogyott elképzelés ez. Sokba fog kerülni az a burleszk, amit hátul rendre produkálunk.

A Horváth, Szabics, Huszti fémjelezte edzőnemzedék ugyanolyan perspektívátlan, mint elődeiké (Urbán, Mészöly, Pintér, Véber). Pedig azt hitte volna az ember, hogy külföldön több ragadt rájuk.

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16417
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2021.09.24. 18:56

Cselszky írta:
Savaria1919 írta:
ManBat írta:Némó -> Loki

arra számítottam, hogy az MTK-ba tér majd haza. 2019-ben játszott utoljára rendszeresen, azóta csak egy-egy meccs neki.

Váljon be, de amúgy nem igazán látom a koncepciót ezúttal sem. 6 forduló alatt 17-et rúgtunk, ezzel nincs probléma. Évek óta a védelmünk és a kapusposzt a fő gond, az NB2 is ezeken ment el kis híján, a feljutás utáni első dolguk Kinyik kirúgása volt (szó szerint, vasárnap este feljutottunk, hétfőn már közölték is, hogy távozik), megváltak Szacsától (hozzáteszem, nem sírt senki, mindkettőjük esetében volt indok bőséggel), Pávkovics hosszú időre kidőlt, ugyanakkor 3 hónap alatt sem hoztak egy vállalható belső védőt sem, a 3 posztra igazolásból kettő teljesen, egy félig használhatatlan, a botrányos teljesítményük miatt Korhut Misit kellett bevinni középre és Baráthból próbálnak védőt csinálni. De nem ezen a (főleg pont Tőzsér miatt kialakult) szánalmas helyzeten igyekeznek javítani, hanem idehozzák a ki tudja milyen állapotban lévő Némót.

Amikor Grófot odavitték, azt gondoltam, hogy a kapuskérdés meg fog oldódni, ő NB1-es szinten nem rossz kapuvédő. De ahogy nézem, az utóbbi időben inkább a felvidéki srácot szerepeltetik.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16417
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2021.09.24. 19:14

nyúl írta:
Sanyeey írta:
Cselszky írta:Váljon be, de amúgy nem igazán látom a koncepciót ezúttal sem. 6 forduló alatt 17-et rúgtunk, ezzel nincs probléma. Évek óta a védelmünk és a kapusposzt a fő gond, az NB2 is ezeken ment el kis híján, a feljutás utáni első dolguk Kinyik kirúgása volt (szó szerint, vasárnap este feljutottunk, hétfőn már közölték is, hogy távozik), megváltak Szacsától (hozzáteszem, nem sírt senki, mindkettőjük esetében volt indok bőséggel), Pávkovics hosszú időre kidőlt, ugyanakkor 3 hónap alatt sem hoztak egy vállalható belső védőt sem, a 3 posztra igazolásból kettő teljesen, egy félig használhatatlan, a botrányos teljesítményük miatt Korhut Misit kellett bevinni középre és Baráthból próbálnak védőt csinálni. De nem ezen a (főleg pont Tőzsér miatt kialakult) szánalmas helyzeten igyekeznek javítani, hanem idehozzák a ki tudja milyen állapotban lévő Némót.

Egyértelmű a "taktika", több gólt kell lőni mint az ellenfelek és két csapatot meg kell előzni.
Szomorúan ügyefogyott elképzelés ez. Sokba fog kerülni az a burleszk, amit hátul rendre produkálunk.

A Horváth, Szabics, Huszti fémjelezte edzőnemzedék ugyanolyan perspektívátlan, mint elődeiké (Urbán, Mészöly, Pintér, Véber). Pedig azt hitte volna az ember, hogy külföldön több ragadt rájuk.

Érdekes ez az összevetés, Urbánnak meg Vébernek edzőként eddig sehol nem adatott meg olyan körülmény, amibe Szabics vagy Huszti hazatért (bér, játékosállomány, infrastruktúra). Flóri tíz éve ült utoljára NB1-es csapat padján (a csóró, kieső Vasasnál), azóta megfordult a Jobbikban és az Édes élet holidayben. Véber a Pápa-Mezőkövesd-Pécs-Nyíregyháza utat bejárva most épp az újpesti U19-eseket trenírozza. Ezzel szemben Imit az egyik leggazdagabb magyar klub vélhetően igencsak jó ajánlata hívta haza, a kerete több mint tízmillió eurót ér, válogatott játékosokkal tűzdelve. Két fontos meccsük volt eddig, a kupadöntőben kikaptak az újpestiektől, Örményországban meg a félamatőröktől. Most is döcögnek a bajnokságban.
Huszti a haverja révén megkapta a tulajváltáson átesett, NB2-es bajnokságot még a télen biztos előnnyel vezető Loki kispadját, aztán majdnem sikerült elszórakozni a feljutást.
Nyilván nem ok nélkül van Flóri, Gyuri meg Gézafiam (bár az ő szombathelyi éveinek első felére szívesen gondolok vissza) ott ahol, de szerintem azt, amit eddig Szabics vagy Huszti produkált, ők is hozták volna.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2021.09.24. 21:31

nyúl írta:A Horváth, Szabics, Huszti fémjelezte edzőnemzedék ugyanolyan perspektívátlan, mint elődeiké (Urbán, Mészöly, Pintér, Véber). Pedig azt hitte volna az ember, hogy külföldön több ragadt rájuk.

Flórián 7 évet volt belgában, kisebb megszakításokkal. összességében a Tuloktól rettegnék, és egy darabig iszonyatosan húznám az igát, hogy nehogy megszexualizáljon, aztán, mikor már eleget szidta az anyámat, mert nem értem a tolódás alapjait se, elkezdeném fúrni, klikket szerveznék az elégedetlenekből, stb. el tudom képzelni, hogy Véber és Flórián tudna motiválni egész hosszú ideig, amilyen vehemensek, és mivel tudtak futballozni, valószínűleg hinnék is nekik egy darabig szakmailag, aztán legkésőbb egy-két év után elfáradna a dolog. egyszerűen nem lehet folyamatosan vehemensnek lenni. vagy kell hozzá a kisüsti a zújpesti piacról minden reggel. Géza fijjam lenne talán a legjobb, szintén látott karón varjút, átmenet az emberek és a szadisták között. Szabics és Huszti ránézésre nyámnyila, valószinűleg 2 hónap után az lenne, hogy mondjad csak, persze, oké főnök, én ezt jobban tudom, majd csinálom, ahogy nekem tetszik, te meg menjél és varnyogj a sajtónak. ha Horváth a Sálas, akkor vele minden tiszteletem ellenére nehéz lenne megállni, hogy ki ne röhögjem.
ETO

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74817
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2021.09.24. 21:55

nyúl írta:
Sanyeey írta:
Cselszky írta:Váljon be, de amúgy nem igazán látom a koncepciót ezúttal sem. 6 forduló alatt 17-et rúgtunk, ezzel nincs probléma. Évek óta a védelmünk és a kapusposzt a fő gond, az NB2 is ezeken ment el kis híján, a feljutás utáni első dolguk Kinyik kirúgása volt (szó szerint, vasárnap este feljutottunk, hétfőn már közölték is, hogy távozik), megváltak Szacsától (hozzáteszem, nem sírt senki, mindkettőjük esetében volt indok bőséggel), Pávkovics hosszú időre kidőlt, ugyanakkor 3 hónap alatt sem hoztak egy vállalható belső védőt sem, a 3 posztra igazolásból kettő teljesen, egy félig használhatatlan, a botrányos teljesítményük miatt Korhut Misit kellett bevinni középre és Baráthból próbálnak védőt csinálni. De nem ezen a (főleg pont Tőzsér miatt kialakult) szánalmas helyzeten igyekeznek javítani, hanem idehozzák a ki tudja milyen állapotban lévő Némót.

Egyértelmű a "taktika", több gólt kell lőni mint az ellenfelek és két csapatot meg kell előzni.
Szomorúan ügyefogyott elképzelés ez. Sokba fog kerülni az a burleszk, amit hátul rendre produkálunk.

A Horváth, Szabics, Huszti fémjelezte edzőnemzedék ugyanolyan perspektívátlan, mint elődeiké (Urbán, Mészöly, Pintér, Véber). Pedig azt hitte volna az ember, hogy külföldön több ragadt rájuk.

ez már rég nem az a szakma ami ragad az emberre, amit edzéseken el lehet tanulni az nagyjából a pályaedzőségre elég (abban talán nem is állnánk rosszul) egy vezetőedzőnek kevés az de nagyon, hogy látott valamit 20 éve, teljesen más látásmódot igényel a két szakma
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96289
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2021.09.24. 22:51

Javier Arizmendi írta:
nyúl írta:A Horváth, Szabics, Huszti fémjelezte edzőnemzedék ugyanolyan perspektívátlan, mint elődeiké (Urbán, Mészöly, Pintér, Véber). Pedig azt hitte volna az ember, hogy külföldön több ragadt rájuk.

Flórián 7 évet volt belgában, kisebb megszakításokkal. összességében a Tuloktól rettegnék, és egy darabig iszonyatosan húznám az igát, hogy nehogy megszexualizáljon, aztán, mikor már eleget szidta az anyámat, mert nem értem a tolódás alapjait se, elkezdeném fúrni, klikket szerveznék az elégedetlenekből, stb. el tudom képzelni, hogy Véber és Flórián tudna motiválni egész hosszú ideig, amilyen vehemensek, és mivel tudtak futballozni, valószínűleg hinnék is nekik egy darabig szakmailag, aztán legkésőbb egy-két év után elfáradna a dolog. egyszerűen nem lehet folyamatosan vehemensnek lenni. vagy kell hozzá a kisüsti a zújpesti piacról minden reggel. Géza fijjam lenne talán a legjobb, szintén látott karón varjút, átmenet az emberek és a szadisták között. Szabics és Huszti ránézésre nyámnyila, valószinűleg 2 hónap után az lenne, hogy mondjad csak, persze, oké főnök, én ezt jobban tudom, majd csinálom, ahogy nekem tetszik, te meg menjél és varnyogj a sajtónak. ha Horváth a Sálas, akkor vele minden tiszteletem ellenére nehéz lenne megállni, hogy ki ne röhögjem.

Nekem Husztiról jobb benyomásaim vannak e tekintetben, pont azt hallani, hogy a régi ismeretségek ellenére sem tolerálja az alibit, a meccseinken is csak ritkán érezni ilyesmit, inkább a képességekkel van gond. A városi tévének adott 1-2 hosszabb interjújában meglepően összeszedetten beszélt, hazai futball-relációban kifejezetten értelmes embernek tűnt. Aki sokkal inkább tufa, az a hivatalos vezetőedző, Toldi, no meg a vezetés számos tagja. Tőzsér nem hülye, de láthatóan simlis/szarik bele. Hogy Huszti tavasszal jelezte, a belső védőink közül senkire nem tart igényt, karakán elem, de hogy azokat igazolták, akiket … - nos, a gyanúm szerint nem sok szava volt benne (képtelen vagyok elhinni, hogy szorgalmazta volna, örömmel töltötte volna el), ami meg éppen a gyengeség jele.
A szakmai elképzeléseit csak laikusként tudom megítélni. Nem éreztem túl komplexnek, amit elővezetett, ugyanakkor volt pár újszerű húzása, pl. Dzsudzsák hátravonása egyértelműen bevált (persze adta is magát a dolog), Bévárdi jobb védőként szerepeltetése is jó megoldás volt (és most, egy sorral előrébb is jól teljesít), holott Kondás idején gyenge volt, sokan a távozását sürgették (magam sem láttam benne sokat), Ugrainak megtalálta azt az egyetlen szerepkört, ahol hasznát lehet venni, nem rettent meg a Fraditól elhozott Gróf (immár tartósnak tűnő) jegelésétől, jelenleg folyik kísérlet Baráth belső védővé “átképzésére”, amely gondolatot ugyan nyilvánvalóan a kényszer hozta világra, de legalább szintén egy gondolat a fent soroltak mellett. A csapat felállását, játékát többnyire faék egyszerűséggel (rúgjátok előre Adamonak, adjátok be aaa zizéknek, stb.) prezentáló és realizáló Kondás után már ez is úgymond intellektuális felüdülésként hat.
No persze a klub belső életébe, viszonyaiba nem látok bele, lehet, hogy tévúton járok, mert egyértelműen zseniális/egyértelműen egy kókler a fickó, a látszat ellenére Toldi (vagy valaki más) a kreatív elme, stb.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 46279
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: nyúl » 2021.09.25. 06:52

Adamek írta:
nyúl írta:
Sanyeey írta:Egyértelmű a "taktika", több gólt kell lőni mint az ellenfelek és két csapatot meg kell előzni.
Szomorúan ügyefogyott elképzelés ez. Sokba fog kerülni az a burleszk, amit hátul rendre produkálunk.

A Horváth, Szabics, Huszti fémjelezte edzőnemzedék ugyanolyan perspektívátlan, mint elődeiké (Urbán, Mészöly, Pintér, Véber). Pedig azt hitte volna az ember, hogy külföldön több ragadt rájuk.

ez már rég nem az a szakma ami ragad az emberre, amit edzéseken el lehet tanulni az nagyjából a pályaedzőségre elég (abban talán nem is állnánk rosszul) egy vezetőedzőnek kevés az de nagyon, hogy látott valamit 20 éve, teljesen más látásmódot igényel a két szakma
Igaz, de mégis jelentőséggel bír, hogy Szurgent Lajos vagy Cruyff tartott neked taktikai értekezletet és edzést. Cruyff nélkül nem volna Guardiola, ahogy Michels nélkül Cruyff. Persze ezek az emberek saját erőből is szereztek tudást, újítottak, rendelkeztek vezetői adottsággal, látasmóddal, akár "filozófiával" stb. De létezik kontinuitás. Jóban is, rosszban is. Ahogy Guardiola Cruyff köpönyegéből, úgy Hannich Péter, Aczél Zoltán és sokan mások a Mészöly-féle Centrumos szatyorból vagy a Verebes-féle idővel komikumba fordult "mágiából" bújtak ki.
Amit külföldről hazahozhattak volna, az az iparági tudás bizonyos képzetébresztő, továbbgondolható szelete mellett a munkamorál fröccsízű nagyotmondás helyett. De Horváthék is csak azt lesték el, hogyan kell tekerni a sálat, milyen outfitben virítsanak mucsán pörköltszafttal leevett mackóalsó helyett.
Lehet, hogy Lőw Cica nem volna jó vezetőedző, de pusztán a közege miatt nagyobb sanszot adnék neki, mint Vébernek, aki 50 felett ott tart, hogy önkontroll nélkül trágárságokat ordibál, elsüti tízezredszer a "strandfejes poént" a Vízművek pályán GLS futároknak és segédpékeknek, és az a szellemi és morális nívója, hogy azon fenegyerekeskedik előre egy könyvbemutató kapcsán, hogyan alázza majd Várhidit azzal, hogy semmi köze egy lassan negyedszázada megnyert magyar bajnoki címhez.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74817
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2021.09.25. 11:00

nyúl írta:
Adamek írta:
nyúl írta:Szomorúan ügyefogyott elképzelés ez. Sokba fog kerülni az a burleszk, amit hátul rendre produkálunk.

A Horváth, Szabics, Huszti fémjelezte edzőnemzedék ugyanolyan perspektívátlan, mint elődeiké (Urbán, Mészöly, Pintér, Véber). Pedig azt hitte volna az ember, hogy külföldön több ragadt rájuk.

ez már rég nem az a szakma ami ragad az emberre, amit edzéseken el lehet tanulni az nagyjából a pályaedzőségre elég (abban talán nem is állnánk rosszul) egy vezetőedzőnek kevés az de nagyon, hogy látott valamit 20 éve, teljesen más látásmódot igényel a két szakma
Igaz, de mégis jelentőséggel bír, hogy Szurgent Lajos vagy Cruyff tartott neked taktikai értekezletet és edzést. Cruyff nélkül nem volna Guardiola, ahogy Michels nélkül Cruyff. Persze ezek az emberek saját erőből is szereztek tudást, újítottak, rendelkeztek vezetői adottsággal, látasmóddal, akár "filozófiával" stb. De létezik kontinuitás. Jóban is, rosszban is. Ahogy Guardiola Cruyff köpönyegéből, úgy Hannich Péter, Aczél Zoltán és sokan mások a Mészöly-féle Centrumos szatyorból vagy a Verebes-féle idővel komikumba fordult "mágiából" bújtak ki.
Amit külföldről hazahozhattak volna, az az iparági tudás bizonyos képzetébresztő, továbbgondolható szelete mellett a munkamorál fröccsízű nagyotmondás helyett. De Horváthék is csak azt lesték el, hogyan kell tekerni a sálat, milyen outfitben virítsanak mucsán pörköltszafttal leevett mackóalsó helyett.
Lehet, hogy Lőw Cica nem volna jó vezetőedző, de pusztán a közege miatt nagyobb sanszot adnék neki, mint Vébernek, aki 50 felett ott tart, hogy önkontroll nélkül trágárságokat ordibál, elsüti tízezredszer a "strandfejes poént" a Vízművek pályán GLS futároknak és segédpékeknek, és az a szellemi és morális nívója, hogy azon fenegyerekeskedik előre egy könyvbemutató kapcsán, hogyan alázza majd Várhidit azzal, hogy semmi köze egy lassan negyedszázada megnyert magyar bajnoki címhez.


nyilván ragadhat valami olyan rájuk ami ha nem is a szakma de valamiféle igényébresztő akármi, de nekem meggyőződésem, hogy Véber ha az egész karrierjét nyugaton tölthette volna (már a feltételezés is nevetséges egy kezdőkörben eltöltött pályafutást látva) akkor se fogott volna semmit fel az egészből, valszeg az egyetlen idegen nyelv a szögedi maradt volna amit megtanul, ott csalta volna el az egészet ahol tudja
de Lipcsei se lesz az életben soha igazi vezetőedző, megfordult több menő helyen játékosként, az apja utánpótlásedzőtől a vezetőedzőig minden volt, láthatott volna pár működő modellt de hiába
ezek a srácok egyrészről született rossz értelemben vett prolik, stratégiai látásmódjuk egy hintalóéval egyenlő, intelligenciájuk odáig elég, hogy nem esnek ki a saját szájukon, félreértés ne essék de pl. Lőw is egy végtelenül egyszerű elme, csak ő legalább hagyta magát és nem taszította el kapásból az újat
Szabics jóval intelligensebb mint a többi (nemcsak az átlag) ő egyszerűen csak nincs a helyén szerintem, Huszti viszont baromi hiú, makacs és gőgös, olyan mint Dárdai, saját magát fogja kinyírni a szakmában
a legnagyobbak, de tényleg a legnagyobbak is szétesnek ahogy abbahagyják az új utak keresését, ez a szakma arról szól és nem a tanultak hasznosításáról, Van Gaal olyat hozott a fociba el, amire két évig nem tudott reagálni a világ, aztán nézzük meg hol van ma, Műringyó is jól megrogyott, talán most összejön neki valami más
nálunk az utolsó világrengető újítás talán a Bukovi/Sebes féle visszavont center találmánya volt (még a hatvanas években is ezzel operáltak Alberték), azóta amit írtál is, mackóalsóra húzott térdzokni és lyukacsos kamionsofőrtrikó amit még a világ futballjának adtunk fejlesztésként
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16417
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2021.09.25. 15:47

A nemzetisport.hu szerint a ZTE-nél edzőváltás lesz.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96289
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2021.09.25. 16:58

Savaria1919 írta:A nemzetisport.hu szerint a ZTE-nél edzőváltás lesz.

Borítékolható volt.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16417
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2021.09.25. 17:07

Cselszky írta:
Savaria1919 írta:A nemzetisport.hu szerint a ZTE-nél edzőváltás lesz.

Borítékolható volt.

Visszahozzák vajon Mártont? Vagy jöhet Supka?
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96289
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2021.09.25. 17:31

Csertőinek, a védekezés mesterének a mérlege az elmúlt 70 bajnoki percben 8 kapott gól.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
PTi
Tartalék
Hozzászólások: 1053
Csatlakozott: 2016.10.28. 16:08

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: PTi » 2021.09.25. 17:59

Savaria1919 írta:
Cselszky írta:
Savaria1919 írta:A nemzetisport.hu szerint a ZTE-nél edzőváltás lesz.

Borítékolható volt.

Visszahozzák vajon Mártont? Vagy jöhet Supka?

Doll is "dolgozni akar"

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2021.09.25. 21:13

Jó kis meccs volt ez a Brentford-Liverpool!
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96289
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2021.09.26. 15:07

Az első 25 perc rendben volt, aztán nagyon rosszul nézett ki, ránk jöttek, indokolatlanul sokat birtokolták a labdát, seggeltünk rendesen, a támadójáték gyakorlatilag megszűnt. A végén mégis Ugrai lábában maradt a 0-2-es félidő. Kicsi az esély, hogy kapott gól(ok) nélkül lehozzuk, szóval valamit alkotni kellene előrefele is a pontszerzés/3 pont érdekében.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 127 vendég