Szombati foci: Fradi-Vidi!

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2021.07.23. 21:52

Cselszky írta:Pironkodva írom, hogy a Felcsútot (minden gyomorforgató körülmény ellenére) lassan kevésbé érzem taszítónak, mint a fehérváriakat. Legalábbis azt vettem észre magamon, hogy itt az EKL-meccsek során nagyobb szimpátiát éreztem a falusiak iránt. Nem is azért, mert az egyik továbbjutott, a másik meg nem, hanem mert az egyiknél - bár elég szarok voltak - láttam valami lelkesedést, törekvést,

na még tartod, amit mondtál? :) nem szívesen írom le, de sokkal inkább a(z egyébként felülről megerőszakolt) fehérváriak, mint a falusiak. az meg, hogy Puskás nevét Lettországban aláztatja a Nemzetvezető Testvérünk, botrány.

egyéb:
akit érdekel a lengyel stadi kérdés, itt egy cikk: 25% állami és 75% önkori támogatással épültek a stadik az EB-re, ami újabban a 100% önkori felé csúszik el. ami a nap végén, állami...
https://magyarepitok.hu/aktualis/2017/0 ... piteseibol

ami igazán durva, az a törököknél megy. az elmúlt 10 évben a Szultán összesen valami 750 ezer embert befogadni képes, 25 új stadit épített országszerte, az oroszok és a lengyelek sincsenek messze. aztán, hogy minek és kinek?

talán kevesebb a visszajattolás lengyelben, mint nálunk, mert elég gyakran német cégek építik a stadikat. fura egy hozzáállás.

Bénes és Kerkez közül alapból (délvidék) Kerkez felé kéne húzzak, de én az égvilágon semmit sem láttam benne az NB2-ben, igaz, hogy 17 évesen játszott nálunk, de Bénes se volt sokkal több, sőt talán pont ugyanannyi. várnék még arra, hogy túlnövi-e mondjuk Filkort. valszeg a szerbeknek is vannak hasonló helyeken hasonló embereik, aztán majd kiderül kiből lesz cserebogár.
ETO

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74817
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2021.07.23. 22:38

Savaria1919 írta:
Adamek írta:
Savaria1919 írta:így legalább játszanak

hát ja
mondjuk eleve nem értem minek hozzuk ide őket, vagy minek tartunk fenn U csapatokat

gondolom ezek ilyen lelkiismeret- és szurkolónyugtatónak szánt igazolások, mondván hoznának ők magyar játékosokat, de hát drágák és gyengébbek a külföldieknél

nem hiszem, hogy a Bingó-Hondás-Dali triónál ne lenne jobb hazai alternatíva, de az ilyen Makok és Zsubkovok is csak valami rejtélyes bizniszbónuszok miatt lehetnek itt
és akkor még van egy fél csapatnyi aki nem is játszik, a nevükre is csak halványan emlékszem, miközben mondjuk nem sok spílerünk jutott tavaly több gólig mint a folyton lepasszolt Szánthó
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
banok
Aranylabdás
Hozzászólások: 29039
Csatlakozott: 2005.03.20. 03:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: banok » 2021.07.23. 23:24

Maradonapoli írta:Ha valaki aszondja nekem 20 évvel ezelőtt, hogy 2021 nyár közepén a Schalke-Hamburggal kezdődik a bundás 2 idény, azt kiröhögöm.


És ott van még a Werder is...

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96289
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2021.07.24. 01:44

Javier Arizmendi írta:
Cselszky írta:Pironkodva írom, hogy a Felcsútot (minden gyomorforgató körülmény ellenére) lassan kevésbé érzem taszítónak, mint a fehérváriakat. Legalábbis azt vettem észre magamon, hogy itt az EKL-meccsek során nagyobb szimpátiát éreztem a falusiak iránt. Nem is azért, mert az egyik továbbjutott, a másik meg nem, hanem mert az egyiknél - bár elég szarok voltak - láttam valami lelkesedést, törekvést,

na még tartod, amit mondtál? :) nem szívesen írom le, de sokkal inkább a(z egyébként felülről megerőszakolt) fehérváriak, mint a falusiak. az meg, hogy Puskás nevét Lettországban aláztatja a Nemzetvezető Testvérünk, botrány.

Az 1. fordulóra vonatkozott ez, és kifejezetten a csapatra, szakvezetőre, nem pl. a névre, egyebekre. A lettországi meccs szerintem gyalázatos volt, immár nemcsak játékban, hanem hozzáállásban is. Hornyák is leszerepelt, azt gondoltam, minimum szégyenkezni fog, de egy nagy lószar volt, amit előadott. Azért még van egy visszavágó, viszont a nyilatkozata alapján nem sokat lehet várni.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
RC
Moderátor
Hozzászólások: 36775
Csatlakozott: 2005.07.28. 00:16
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: RC » 2021.07.24. 08:07

banok írta:
Maradonapoli írta:Ha valaki aszondja nekem 20 évvel ezelőtt, hogy 2021 nyár közepén a Schalke-Hamburggal kezdődik a bundás 2 idény, azt kiröhögöm.


És ott van még a Werder is...

Ott is lassan szimpibb lesz a másodosztály... :)
SABARIA 1926

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40672
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2021.07.24. 08:39

Javier Arizmendi írta:
SuperDepor írta:
Savaria1919 írta:köszönöm kedves szavaitokat, diósgyőri sorstársak!

A Perecesi TK-ról hallottál?

bocs már, hogy megint neked, de az a kapuösszedőlős sztori megvan? amikor a Pereces elsőosztályú volt, az épp a Ferencváros nevű Ferencvárost alázták 3-0-ra amikor leszakadt a felső léc a harmadik gól után. Fradisták szépen hazamentek, aztán később újra is játszották a meccset, de végül mégis a Perecesnek adták 3-0-lal.

Egye fene, nem haragszom, hogy hozzám szólsz, mi több, megengedem. Jó a humorod.
Hogyne lenne meg, sőt jártam is többször a PTK pályáján, jobban mondva ami megmaradt belőle. Meseszép környéken van, persze a kornak megfelelően lepusztulva. Pereces Miskolc egyik északi külső kerülete, amolyan "zsákfalu", nem vezet tovább az út. A szenbanyaszat központi helye volt, egy völgyben húzódik, a pálya a domb oldalán a fák között van/volt. És azt tudod, hogy a leghíresebb /legjobb játékosuk (az ominózus meccsen is játszott) Kertesi Ignác volt aki utána az ETO-ban játszott több éven keresztül?
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40672
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2021.07.24. 08:41

Adamek írta:
Savaria1919 írta:Pozitív koronavírustesztek miatt az Európa-ligában címvédő spanyol Villarreal labdarúgócsapata lemondta az új Bozsik Aréna Budapest Honvéd elleni szombati avatómérkőzését

a B csapat jön
nagy buli lesz

Az jó csapat, velük játszottunk két éve nyáron valamelyik edzőtáborban, négyet rúgtunk nekik.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
RC
Moderátor
Hozzászólások: 36775
Csatlakozott: 2005.07.28. 00:16
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: RC » 2021.07.24. 08:50

Savaria1919 írta:
Javier Arizmendi írta:
SuperDepor írta:A Perecesi TK-ról hallottál?

bocs már, hogy megint neked, de az a kapuösszedőlős sztori megvan? amikor a Pereces elsőosztályú volt, az épp a Ferencváros nevű Ferencvárost alázták 3-0-ra amikor leszakadt a felső léc a harmadik gól után. Fradisták szépen hazamentek, aztán később újra is játszották a meccset, de végül mégis a Perecesnek adták 3-0-lal.

Kép
Kép
Kép
Ahogy nézem, ez egy jóféle salakos pálya lehetett, ráadásul elég nagy méretű: 120m x 89m.

Jó kis bányásztelepülés lehetett. Kíváncsi vagyok, ott is ki van-e állítva csille, mint innen nem messze, Toronyban, Charlie szülőhelyén.
SABARIA 1926

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40672
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2021.07.24. 08:59

RC írta:
Savaria1919 írta:
Javier Arizmendi írta:bocs már, hogy megint neked, de az a kapuösszedőlős sztori megvan? amikor a Pereces elsőosztályú volt, az épp a Ferencváros nevű Ferencvárost alázták 3-0-ra amikor leszakadt a felső léc a harmadik gól után. Fradisták szépen hazamentek, aztán később újra is játszották a meccset, de végül mégis a Perecesnek adták 3-0-lal.

Kép
Kép
Kép
Ahogy nézem, ez egy jóféle salakos pálya lehetett, ráadásul elég nagy méretű: 120m x 89m.

Jó kis bányásztelepülés lehetett. Kíváncsi vagyok, ott is ki van-e állítva csille, mint innen nem messze, Toronyban, Charlie szülőhelyén.

Igen, van bányászati emlékmű, igaz nem csille. Itt egy erdekes írás, bár kicsit hosszú. A futballcsapatról készült fotó nem a PTK, ez valami bányász öregfiúk csapat lehet, nem is a pályán készült a kép, hanem lent a völgyben.
https://miskolcadhatott.blog.hu/2013/06 ... e?layout=5
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2021.07.24. 09:26

SuperDepor írta:. És azt tudod, hogy a leghíresebb /legjobb játékosuk (az ominózus meccsen is játszott) Kertesi Ignác volt aki utána az ETO-ban játszott több éven keresztül?

hallottam Kertesiről az ETO kapcsán, de utána kellett nézzek. elég jó statokat vezetett elő (5 szezon alatt 124 meccs/64 gól)
ETO

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2021.07.24. 09:36

ManBat írta:pontosan ez a lényege ennek az egésznek, hogy ha már a kultúrharc renegát oldalán állunk, akkor
1) mindenki homogén és anonim legyen, lásd még fekete póló
2) ne legyen meghátrálás, és
3) semmilyen megalkuvást nem szabad engedni az ellenséggel

remélem politikailag valamivel kitartóbb vagy mint futballklubügyileg, és ha ne adj isten valami váratlan történik jövőre, nem állsz át a szivárványosokhoz, mondván, hogy te csak az elsőosztályban tudod magad elképzelni.

amúgy jelen helyzetben nekem van helyem szerinted a Nép/NemzetiStadionban?
ETO

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74817
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2021.07.24. 10:24

Maradonapoli írta:Ha valaki aszondja nekem 20 évvel ezelőtt, hogy 2021 nyár közepén a Schalke-Hamburggal kezdődik a bundás 2 idény, azt kiröhögöm.

20 évvel ezelőtt még Ultra Vilmos és Szent Lorenzo uralta itt a trollszekciót, Igi még a fasorban sem volt
béke poraikra, nem hiányoznak
ellenben Mágussal vagy az Öreg Méhszájjal
és hiányoznak Regi belinkelt szarcsajai is a keleti végekről
na én ezeken röhögtem sokat
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51165
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2021.07.24. 10:50

Adamek írta:
Maradonapoli írta:Ha valaki aszondja nekem 20 évvel ezelőtt, hogy 2021 nyár közepén a Schalke-Hamburggal kezdődik a bundás 2 idény, azt kiröhögöm.

20 évvel ezelőtt még Ultra Vilmos és Szent Lorenzo uralta itt a trollszekciót, Igi még a fasorban sem volt
béke poraikra, nem hiányoznak
ellenben Mágussal vagy az Öreg Méhszájjal
és hiányoznak Regi belinkelt szarcsajai is a keleti végekről
na én ezeken röhögtem sokat

Egyszer rendezhetnénk egy retro majálist ezekkel a sztárfellépőkkel, a nép végén VO mindenkit kitiltana véglegesre anyázásért és náculásért. Az emlékezetes napról OJ írhatna egy hőskölteményt.

Avatar
RC
Moderátor
Hozzászólások: 36775
Csatlakozott: 2005.07.28. 00:16
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: RC » 2021.07.24. 10:54

SuperDepor írta:
RC írta:
Savaria1919 írta:Kép
Kép
Kép
Ahogy nézem, ez egy jóféle salakos pálya lehetett, ráadásul elég nagy méretű: 120m x 89m.

Jó kis bányásztelepülés lehetett. Kíváncsi vagyok, ott is ki van-e állítva csille, mint innen nem messze, Toronyban, Charlie szülőhelyén.

Igen, van bányászati emlékmű, igaz nem csille. Itt egy erdekes írás, bár kicsit hosszú. A futballcsapatról készült fotó nem a PTK, ez valami bányász öregfiúk csapat lehet, nem is a pályán készült a kép, hanem lent a völgyben.
https://miskolcadhatott.blog.hu/2013/06 ... e?layout=5

Köszi. Különösen jó látni a híres alagutat meg a bányavasutat :).
SABARIA 1926

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40672
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2021.07.24. 12:57

Szilágyi Áron 14:15-kor az aranyért vív. Azt szeretem a vívásban, hogy véletlenül se látom, hogy mikor és kinek van találat.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40672
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2021.07.24. 12:59

Adamek írta:
Maradonapoli írta:Ha valaki aszondja nekem 20 évvel ezelőtt, hogy 2021 nyár közepén a Schalke-Hamburggal kezdődik a bundás 2 idény, azt kiröhögöm.

20 évvel ezelőtt még Ultra Vilmos és Szent Lorenzo uralta itt a trollszekciót, Igi még a fasorban sem volt
béke poraikra, nem hiányoznak
ellenben Mágussal vagy az Öreg Méhszájjal
és hiányoznak Regi belinkelt szarcsajai is a keleti végekről
na én ezeken röhögtem sokat

A szarós topik is nagy királyság volt.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74817
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2021.07.24. 13:38

Maradonapoli írta:
Adamek írta:
Maradonapoli írta:Ha valaki aszondja nekem 20 évvel ezelőtt, hogy 2021 nyár közepén a Schalke-Hamburggal kezdődik a bundás 2 idény, azt kiröhögöm.

20 évvel ezelőtt még Ultra Vilmos és Szent Lorenzo uralta itt a trollszekciót, Igi még a fasorban sem volt
béke poraikra, nem hiányoznak
ellenben Mágussal vagy az Öreg Méhszájjal
és hiányoznak Regi belinkelt szarcsajai is a keleti végekről
na én ezeken röhögtem sokat

Egyszer rendezhetnénk egy retro majálist ezekkel a sztárfellépőkkel, a nép végén VO mindenkit kitiltana véglegesre anyázásért és náculásért. Az emlékezetes napról OJ írhatna egy hőskölteményt.

a hideg ráz ha ilyen kétbetűsökre gondolok
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74817
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2021.07.24. 13:40

SuperDepor írta:
Adamek írta:
Maradonapoli írta:Ha valaki aszondja nekem 20 évvel ezelőtt, hogy 2021 nyár közepén a Schalke-Hamburggal kezdődik a bundás 2 idény, azt kiröhögöm.

20 évvel ezelőtt még Ultra Vilmos és Szent Lorenzo uralta itt a trollszekciót, Igi még a fasorban sem volt
béke poraikra, nem hiányoznak
ellenben Mágussal vagy az Öreg Méhszájjal
és hiányoznak Regi belinkelt szarcsajai is a keleti végekről
na én ezeken röhögtem sokat

A szarós topik is nagy királyság volt.

vagy Nuria
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51165
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2021.07.24. 15:22

Adamek írta:
Maradonapoli írta:
Adamek írta:20 évvel ezelőtt még Ultra Vilmos és Szent Lorenzo uralta itt a trollszekciót, Igi még a fasorban sem volt
béke poraikra, nem hiányoznak
ellenben Mágussal vagy az Öreg Méhszájjal
és hiányoznak Regi belinkelt szarcsajai is a keleti végekről
na én ezeken röhögtem sokat

Egyszer rendezhetnénk egy retro majálist ezekkel a sztárfellépőkkel, a nép végén VO mindenkit kitiltana véglegesre anyázásért és náculásért. Az emlékezetes napról OJ írhatna egy hőskölteményt.

a hideg ráz ha ilyen kétbetűsökre gondolok

OJ jó arc volt.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74817
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2021.07.24. 17:46

Maradonapoli írta:
Adamek írta:
Maradonapoli írta:Egyszer rendezhetnénk egy retro majálist ezekkel a sztárfellépőkkel, a nép végén VO mindenkit kitiltana véglegesre anyázásért és náculásért. Az emlékezetes napról OJ írhatna egy hőskölteményt.

a hideg ráz ha ilyen kétbetűsökre gondolok

OJ jó arc volt.

csak a szakmai kérdéseket és a zenetopikot kellett volna elkerülnie
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 85 vendég