Szombati foci: Fradi-Vidi!

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2021.07.08. 12:21

Adamek írta:
MindigÚjpest írta:
Adamek írta:ja, tök jó az angol kapusiskola, tele is van minden élcsapat velük
Mondjuk én az angol válogatott eddigi kapusaira gondoltam,nem a jelenlegi összes angol kapusra. Amúgy melyik kapusiskola embereivel vannak tele az élcsapatok?

a törpeállamokat leszámítva gyakorlatilag mindenhol jobb kapusokat termelnek évtizedek óta mint hazatérő futball szigetén
Szóval Anglián és a törpeállamokon kívül,mindenhol olyan kapusokat termelnek,akikkel tele vannak az élcsapatok.
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74922
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2021.07.08. 12:43

Savaria1919 írta:
Adamek írta:
Savaria1919 írta:Sárga műesésért, szabadrúgás kifelé.

a technika hazatért
tuti a hatvanhatos dolgot is igazolná a gólvonaltechnika

az a jó, hogy az nb2-ben nem vezetik be ezt a videózást

még
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74922
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2021.07.08. 12:48

Szarka írta:
Cselszky írta:
Szarka írta:Szerintem most a VAR is tevedett. Nem volt kontakt.

Valami minimális kontakt szerintem volt, ezért nem tudott intézkedni a VAR. Amennyire tudom, a szabályok alapján nem is tehette volna.

Ugy van szabalyzatban, hogy ha nem egyertelmu a szituacio, nem irhatja felul a biro donteset. Volt kontakt, csak miutan Sterling bemutatta a mueseset.


ezért nem szabad senkit felsegíteni műesés után, mert a var azt is kontaktusnak nézheti
tetű dolgok ezek az eleve elrendelt tornagyőzelmek
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40699
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2021.07.08. 14:34

Adamek írta:
Szarka írta:
Cselszky írta:Valami minimális kontakt szerintem volt, ezért nem tudott intézkedni a VAR. Amennyire tudom, a szabályok alapján nem is tehette volna.

Ugy van szabalyzatban, hogy ha nem egyertelmu a szituacio, nem irhatja felul a biro donteset. Volt kontakt, csak miutan Sterling bemutatta a mueseset.


ezért nem szabad senkit felsegíteni műesés után, mert a var azt is kontaktusnak nézheti
tetű dolgok ezek az eleve elrendelt tornagyőzelmek

Ha a támadó jó ütembe lép be a védő lábai közé, akkor nincs az a számítógép és/vagy ember aki megállapítja, hogy szabálytalan volt a védő vagy sem. Ezeket a szituációkat keresik a csatárok, véleményem szerint ekkor nem a védők szabálytalankodnak, mivel a kontaktust a támadó erőszakolta ki, és célja nem a védőn való túljutás - normális esetben ez lenne -, hanem a védővel való kontaktus létrejötte volt. Ezért helytelen az, hogy megvolt a kontakt ezért befújható.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74922
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2021.07.08. 14:47

SuperDepor írta:
Adamek írta:
Szarka írta:Ugy van szabalyzatban, hogy ha nem egyertelmu a szituacio, nem irhatja felul a biro donteset. Volt kontakt, csak miutan Sterling bemutatta a mueseset.


ezért nem szabad senkit felsegíteni műesés után, mert a var azt is kontaktusnak nézheti
tetű dolgok ezek az eleve elrendelt tornagyőzelmek

Ha a támadó jó ütembe lép be a védő lábai közé, akkor nincs az a számítógép és/vagy ember aki megállapítja, hogy szabálytalan volt a védő vagy sem. Ezeket a szituációkat keresik a csatárok, véleményem szerint ekkor nem a védők szabálytalankodnak, mivel a kontaktust a támadó erőszakolta ki, és célja nem a védőn való túljutás - normális esetben ez lenne -, hanem a védővel való kontaktus létrejötte volt. Ezért helytelen az, hogy megvolt a kontakt ezért befújható.

én is erre utaltam egy direkt eltúlzott tréfás szituációs helyzettel
ha a mi kezünkben lenne a popszakma szebb lenne a világ
ez a technika így egy kalap fos, az angolok szekerének a tolása meg hányinger, erről kár lenne vitát nyitni
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 35048
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Szarka » 2021.07.08. 15:07

MindigÚjpest írta:
Adamek írta:
MindigÚjpest írta: Mondjuk én az angol válogatott eddigi kapusaira gondoltam,nem a jelenlegi összes angol kapusra. Amúgy melyik kapusiskola embereivel vannak tele az élcsapatok?

a törpeállamokat leszámítva gyakorlatilag mindenhol jobb kapusokat termelnek évtizedek óta mint hazatérő futball szigetén
Szóval Anglián és a törpeállamokon kívül,mindenhol olyan kapusokat termelnek,akikkel tele vannak az élcsapatok.

Az angolok egyedul nem adnak topklubba kapust, az o csapataikban is kulfoldiek vedenek. Tenyleg az angol foci leggyengebb pontja a kapuskepzes.
Az Everton adja Anglia legjobb kapusat, aki a BLbe se jutott be (10. hely).
Pontositva, egy percig nem jatszott a BLben Pickford.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96324
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2021.07.08. 15:43

Szarka írta:
Cselszky írta:
Szarka írta:Szerintem most a VAR is tevedett. Nem volt kontakt.

Valami minimális kontakt szerintem volt, ezért nem tudott intézkedni a VAR. Amennyire tudom, a szabályok alapján nem is tehette volna.

Ugy van szabalyzatban, hogy ha nem egyertelmu a szituacio, nem irhatja felul a biro donteset. Volt kontakt, csak miutan Sterling bemutatta a mueseset.

Ez meg önmagában is a tizedmásodpercek méricskélésének kérdése, és teret ad a mérlegelésnek, hogy most akkor előbb volt műesés, utána kontakt, egyáltalán műesésről volt-e szó, esetleg annak indult, de nem az lett belőle, stb. A másik, hogy nekünk két kameraállásból játszották vissza, az egyik nem perdöntő, a másiknál meg valaki pont kitakarta a döntő pillanatot, míg a VAR-osok lehet, hogy még 3-4 egyéb felvételt is meg tudnak nézni, csak azt nem kötik az orrunkra, a tököm sem tudja.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96324
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2021.07.08. 15:45

ManBat írta:
Cselszky írta:
Szarka írta:Szerintem most a VAR is tevedett. Nem volt kontakt.

Valami minimális kontakt szerintem volt, ezért nem tudott intézkedni a VAR. Amennyire tudom, a szabályok alapján nem is tehette volna.

ki kardot ránt, kard által vész el
a csehek ellen a VAR szundi üzemmódjából rúgták a szabálytalan szögletükből a gólt, most visszakapták

Úgy tudom, a szögletek téves megítélésébe konkrétan nem pofázhat bele a VAR. Csak annyit mondok, hogy ha ütni akarunk, akkor az ilyenekért nem a VAR-szobásokat kell ütni, hanem a szabályalkotókat.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96324
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2021.07.08. 16:01

Adamek írta:
SuperDepor írta:
Adamek írta:
ezért nem szabad senkit felsegíteni műesés után, mert a var azt is kontaktusnak nézheti
tetű dolgok ezek az eleve elrendelt tornagyőzelmek

Ha a támadó jó ütembe lép be a védő lábai közé, akkor nincs az a számítógép és/vagy ember aki megállapítja, hogy szabálytalan volt a védő vagy sem. Ezeket a szituációkat keresik a csatárok, véleményem szerint ekkor nem a védők szabálytalankodnak, mivel a kontaktust a támadó erőszakolta ki, és célja nem a védőn való túljutás - normális esetben ez lenne -, hanem a védővel való kontaktus létrejötte volt. Ezért helytelen az, hogy megvolt a kontakt ezért befújható.

én is erre utaltam egy direkt eltúlzott tréfás szituációs helyzettel
ha a mi kezünkben lenne a popszakma szebb lenne a világ
ez a technika így egy kalap fos, az angolok szekerének a tolása meg hányinger, erről kár lenne vitát nyitni

Nekem már az ellenszenves, hogy egyesek mondjuk ötből négyet otthon játszanak (a maradék is csak egy 1-2 órás repülőút, kb. hasonló időjárással), másokat Glasgowból Bakuba, majd onnan Londonba reptetnének, 15 fokból a 35-be, majd vissza a 15-be, 3 órás időeltolódás, 10 óra a repülőn, aztán csodálkozunk, hogy kifinganak.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 35048
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Szarka » 2021.07.08. 16:35

Cselszky írta:
Adamek írta:
SuperDepor írta:Ha a támadó jó ütembe lép be a védő lábai közé, akkor nincs az a számítógép és/vagy ember aki megállapítja, hogy szabálytalan volt a védő vagy sem. Ezeket a szituációkat keresik a csatárok, véleményem szerint ekkor nem a védők szabálytalankodnak, mivel a kontaktust a támadó erőszakolta ki, és célja nem a védőn való túljutás - normális esetben ez lenne -, hanem a védővel való kontaktus létrejötte volt. Ezért helytelen az, hogy megvolt a kontakt ezért befújható.

én is erre utaltam egy direkt eltúlzott tréfás szituációs helyzettel
ha a mi kezünkben lenne a popszakma szebb lenne a világ
ez a technika így egy kalap fos, az angolok szekerének a tolása meg hányinger, erről kár lenne vitát nyitni

Nekem már az ellenszenves, hogy egyesek mondjuk ötből négyet otthon játszanak (a maradék is csak egy 1-2 órás repülőút, kb. hasonló időjárással), másokat Glasgowból Bakuba, majd onnan Londonba reptetnének, 15 fokból a 35-be, majd vissza a 15-be, 3 órás időeltolódás, 10 óra a repülőn, aztán csodálkozunk, hogy kifinganak.

Ja, az nagy szivatas volt. Tobbet voltak repulon mint a palyan.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2021.07.08. 18:08

a felcsúti ifjak nem nagyon csipkedik eddig maguk
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
banok
Aranylabdás
Hozzászólások: 29048
Csatlakozott: 2005.03.20. 03:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: banok » 2021.07.08. 18:47

ManBat írta:a felcsúti ifjak nem nagyon csipkedik eddig maguk


Vannak helyzeteik csak irtó bénák.

Avatar
banok
Aranylabdás
Hozzászólások: 29048
Csatlakozott: 2005.03.20. 03:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: banok » 2021.07.08. 18:48

Bazmeeeeg :gecidühösszmájli:

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2021.07.08. 19:00

ezt a Kálmán Benjámint honosítani kéne
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51351
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2021.07.08. 19:09

banok írta:Bazmeeeeg :gecidühösszmájli:

gecibüdösszmájlinak olvastam elsőre

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96324
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2021.07.08. 19:33

ManBat írta:a felcsúti ifjak nem nagyon csipkedik eddig maguk

Kritikán aluli volt az egész, kíváncsian várom Hornyák értékelését. Ez NB2-es színvonal volt, a Felcsút egy lélektelen zsoldoscsapat benyomását keltette.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74922
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2021.07.08. 20:46

Cselszky írta:
ManBat írta:a felcsúti ifjak nem nagyon csipkedik eddig maguk

Kritikán aluli volt az egész, kíváncsian várom Hornyák értékelését. Ez NB2-es színvonal volt, a Felcsút egy lélektelen zsoldoscsapat benyomását keltette.

jó lenne ha így maradnának májusig
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96324
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2021.07.08. 21:01

Hulla gyenge volt a Videoton is az 1. félidőben. Fel kell pörögniük, mert ez így kevés lesz.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2820
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2021.07.08. 21:30

MindigÚjpest írta: Amúgy melyik kapusiskola embereivel vannak tele az élcsapatok?

a szlovén nem gyenge Oblakkal és Handanoviccsal. de a nyerő a lengyel, Dudek, Boruc, Kuszczak, Fabianski, Szczesny, Skorupski, Dragowski, Gikiewicz mind európai topbajnokságban véd vagy védett komolyabb karriert, Majecki nem rég igazolt Monacoba. ja és akkor még ott volt Tyton, aki kiejtette a Stuttgartot és a Deport. ezen az EB-n is fura volt, hogy az udinesében játszó dánról kiderül, hogy focista, a sampdoriás polák mezőnyjátékos meg kutyaütő. állítólagos barátaink, csak kapust tudnak képezni, meg véletlenül lett egy csodacsatáruk.
ETO

Avatar
kristof98.haladas
BL-menõ
Hozzászólások: 8846
Csatlakozott: 2011.05.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szombathely/Budapest

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: kristof98.haladas » 2021.07.08. 22:17

Cselszky írta:Hulla gyenge volt a Videoton is az 1. félidőben. Fel kell pörögniük, mert ez így kevés lesz.

Lehet, hogy valahogy kiszenvedik a visszavágón a továbbjutást, de ez a teljesítmény finoman szólva is gáz volt. Ebben a Konferencia Ligában sem valószínű, hogy csoportkörösök lesznek, jó eséllyel idén folytatódik a tendencia, az egyre nagyobb lemaradás a Fradi mögött.
HAJRÁ HALI!


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 128 vendég