Szombati foci: Fradi-Vidi!

Avatar
beroka
Aranylabdás
Hozzászólások: 20769
Csatlakozott: 2005.08.02. 20:46
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: beroka » 2020.12.20. 12:54

Cselszky írta:
Adamek írta:
Cselszky írta:De még így is csak 4 pontra a 10. hely. Ha tényleg jön egy új tulaj télen, és zsebbe nyúl, még akármi lehet. Mondjuk nagyjából a keret 3/4-ét elzavarnám a francba. Valószínűleg az új edzőt is, kb. az NB1-ben szintén zöldfülű Vitelki hozzánk hozatalára emlékeztet, ki is estünk vele a fenébe.

holnap már öt pont lesz, de nem is ez a lényeg
18 meccsből meg kellene nyerniük kb. a felét, elég zúzós fordulat kellene hozzá

Öt, valóban.

Elmaradt meccsek miatt 7-8 pont is lehet a diók hátránya tavaszra. Nehéz lesz nekik a tavasz.

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2020.12.20. 13:02

ManBat írta:
MindigÚjpest írta:
ManBat írta:de, a mostani is rossz és felesleges, és minden valaha volt másod és alsóbb osztály az volt
Hát persze,ahány csapat van az országban az mind legyen nb1-es. Vagy csak annyi csapat legyen az országban amennyit elbír az nb1.

utóbbi
legyen egy zárt, amcsi rendszerű liga kiesés és feljutás nélkül, nevezéses rendszerrel és 2 milliárd forintos minimumtőkével
Végül is ez nem is olyan hülyeség. Lenne egy profi liga az elképzelésed szerint. Az összes többi meg focizhatna amatőr alapon,ha van kedve,ha meg nincs akkor nem. Amúgy meg én sokat hangoztattam,ha nem is itt a fórumon,hanem baráti/haveri körben,hogy Magyarországon teljesen felesleges a profi futball. Ezt végképp alátámasztotta a válogatott Andorra elleni veresége. Ha a full amatőrök megverik a profijainkat,akkor tök fölösleges ezért a teljesítményért,illetve profi rendszerért pénzt adni.
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16517
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2020.12.20. 13:25

ManBat írta:
MindigÚjpest írta:
ManBat írta:de, a mostani is rossz és felesleges, és minden valaha volt másod és alsóbb osztály az volt
Hát persze,ahány csapat van az országban az mind legyen nb1-es. Vagy csak annyi csapat legyen az országban amennyit elbír az nb1.

utóbbi
legyen egy zárt, amcsi rendszerű liga kiesés és feljutás nélkül, nevezéses rendszerrel és 2 milliárd forintos minimumtőkével

Volt ilyesmi, 1926-ban, amikor bevezették a profizmust. Szerveztek két profi osztály, a többiek meg a kerületi bajnokságokban szerepeltek, külön országos amatőr bajnoksággal. Nem is bírták sokáig a vidéki csapatok.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75008
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2020.12.20. 14:05

beroka írta:A mostani bajnokságból csak pár csapatnak van valamiféle elképzelése mit is akar.
Fradi: nemzeközileg jegyzett csapat mindenképpen. Pénz s az utánpótlás nem számít
Puskás: stabil nb1 s az utánpótlás erősítése
Paks: stabil nb1 azokkal a magyar játékosokkal akik máshová nem kellenek. Kevés pénzből középcsapat s játszó focit kialakítani.
Budafok: magyar játékosokkal egy játszó csapat kialakítása

A többi csapat pénzmosoda egytől egyig.

a pénz nem számít rész szerintem már nem állja meg a helyét nálunk, abszolút nem érzem azt, hogy ésszerűtlenül pazarolnánk el amit kapunk a (most már) három fő forrásból (igen jó lenne a háromból az egyiket kilőni, bár gondolom ha az összejönne végre akkor is rajtunk maradna még sokáig a bélyeg)
az utánpótlás sajnos annyiban igaz, hogy a saját részünkre nem készül ott elég jó játékos, azt nem igaz, hogy nincs utánpótlásunk és nincsenek felnőttként befutott neveltjeink, csak sajnos ők maximum az NB2re jók jelenleg (pár kivétellel)
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2020.12.20. 14:51

Savaria1919 írta:
ManBat írta:
MindigÚjpest írta: Hát persze,ahány csapat van az országban az mind legyen nb1-es. Vagy csak annyi csapat legyen az országban amennyit elbír az nb1.

utóbbi
legyen egy zárt, amcsi rendszerű liga kiesés és feljutás nélkül, nevezéses rendszerrel és 2 milliárd forintos minimumtőkével

Volt ilyesmi, 1926-ban, amikor bevezették a profizmust. Szerveztek két profi osztály, a többiek meg a kerületi bajnokságokban szerepeltek, külön országos amatőr bajnoksággal. Nem is bírták sokáig a vidéki csapatok.

teljesen más világról beszélünk, összehasonlíthatatlanok a mai viszonyok azzal hogy akkoriban a csapatutazás úgy nézett ki hogy felszálltak a hajnali vonatra órákat zötykölődni
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16517
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2020.12.20. 15:05

ManBat írta:
Savaria1919 írta:
ManBat írta:utóbbi
legyen egy zárt, amcsi rendszerű liga kiesés és feljutás nélkül, nevezéses rendszerrel és 2 milliárd forintos minimumtőkével

Volt ilyesmi, 1926-ban, amikor bevezették a profizmust. Szerveztek két profi osztály, a többiek meg a kerületi bajnokságokban szerepeltek, külön országos amatőr bajnoksággal. Nem is bírták sokáig a vidéki csapatok.

teljesen más világról beszélünk, összehasonlíthatatlanok a mai viszonyok azzal hogy akkoriban a csapatutazás úgy nézett ki hogy felszálltak a hajnali vonatra órákat zötykölődni

kivéve annak, akinek volt saját vonata :cool:
Abból a szempontból viszont megegyezik, hogy a vidéki csapatok akkor sem tudták tartani a lépést a fővárosi csapatokkal hosszabb távon, ahogyan most sem tudnák.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2020.12.20. 16:31

Savaria1919 írta:
ManBat írta:
Savaria1919 írta:Volt ilyesmi, 1926-ban, amikor bevezették a profizmust. Szerveztek két profi osztály, a többiek meg a kerületi bajnokságokban szerepeltek, külön országos amatőr bajnoksággal. Nem is bírták sokáig a vidéki csapatok.

teljesen más világról beszélünk, összehasonlíthatatlanok a mai viszonyok azzal hogy akkoriban a csapatutazás úgy nézett ki hogy felszálltak a hajnali vonatra órákat zötykölődni

kivéve annak, akinek volt saját vonata :cool:
Abból a szempontból viszont megegyezik, hogy a vidéki csapatok akkor sem tudták tartani a lépést a fővárosi csapatokkal hosszabb távon, ahogyan most sem tudnák.

nem hiszem hogy vidéki-fővárosi vonalon lenne a kutya elásva, a zöldek sem a radikálisan balos kerületük miatt vannak ott ahol, hanem a fél országban szétszórt divatszurkolóik és a hangjukat másoknál hangosabban hallató táboruk miatt
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75008
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2020.12.20. 17:09

Szarka írta:
Ferencváros // Man Utd írta:
Szarka írta:Statisztikai hiba a rendszeren belül az az egy bajnoki cím. :) Amúgy azóta még jobban beágyazódott a két klub, és felzárkózik lassan a Felcsút, még egy ilyen hiba aligha lesz, előbb lesz újra bajnok a Leicester, mint valaki a VIDI-Fradi duón kívül.
Arrajó lesz, hogy ti is a NER részei lesztek, szakmailag többet ne várj.Majd pont Mészáros fog riválist csinálni a Felcsútnak? Vagy olvastam a HELL-t is, még talán az jobb is lenne, de ők se fognak feleslegesen pénzt bele ölni, míg a Vidi-Fradi-Felcsút hrmas mögött egy egész állam áll.

Hmm, 33 meccsen át tartó statisztikai hiba... :))

Lehet én nem vágom kire utal Manbat, nem a kispest bajnoki címére? Csak mert ott nem vezettek egész szezonban. Amúgy a statisztikai hiba lehet egy szezon, lásd Leicester bajnoki cím :)

a Leica már második, csak 4 pont a hátránya
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96365
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2020.12.20. 17:28

beroka írta:
ManBat írta:
beroka írta:Egyébként mindig felteszem a kérdést magamban hogy te troll vagy ennyire begyepesedett gondolkodású vagy?

egyáltalán nem vagyok troll, az én olvasatomban a profi sport a legjobbak kiváltsága kellene hogy legyen

Ezzel le is zártam veled a kommunikációt nincs értelme úgy érzem.
Igi szinten vagy.

Nem vagy fogékony az unortodox gondolatokra, ez a baj.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2020.12.20. 17:36

Adamek írta:
Szarka írta:
Ferencváros // Man Utd írta:Hmm, 33 meccsen át tartó statisztikai hiba... :))

Lehet én nem vágom kire utal Manbat, nem a kispest bajnoki címére? Csak mert ott nem vezettek egész szezonban. Amúgy a statisztikai hiba lehet egy szezon, lásd Leicester bajnoki cím :)

a Leica már második, csak 4 pont a hátránya

nekik jobban bejött az élet mint a Carl Zeissnak
még Krasznogorszkba kellene valami futballcsapat és meglenne a fotósháromszög
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
alehndr
Világsztár
Hozzászólások: 13660
Csatlakozott: 2011.08.13. 19:32
Tartózkodási hely: Ibiza

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: alehndr » 2020.12.20. 17:40

ManBat írta:
beroka írta:
ManBat írta:egyáltalán nem vagyok troll, az én olvasatomban a profi sport a legjobbak kiváltsága kellene hogy legyen

Ezzel le is zártam veled a kommunikációt nincs értelme úgy érzem.
Igi szinten vagy.

pedig sok haszna lenne egy ilyen rendszernek, például az avatarodon látható és hozzájuk hasonló kutyaütők elmennének dolgozni ahelyett hogy a labdakergetésből megélnének

több tiszteletet a legendának !

Avatar
beroka
Aranylabdás
Hozzászólások: 20769
Csatlakozott: 2005.08.02. 20:46
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: beroka » 2020.12.20. 18:24

Belenéztem az újpesti meccsbe, hát hogy is mondjam.
Ennyi szerencsétlenkedést, luftot, labda eltörést, hibás passzot rég látam.
Hihetetlen mit művel ez a két csapat.

Avatar
zaggar
Tartalék
Hozzászólások: 1712
Csatlakozott: 2015.04.09. 16:10
Tartózkodási hely: Ország gyöngye-aranya

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: zaggar » 2020.12.20. 18:26

Szörnyű ez a meccs :DD
A Baksa-Szabadszentkirály derbin több a tudatosság meg a látvány, mint professzionáliséknál...
Újpest-Munkás
Serie A iránt érdekl?d? (Milan és a többiek)

"Az ön parancsa nekem nem parancs. Az én látható f?hatóságom az árkodi püspök meg a vallás- és közoktatásügyi miniszter, a láthatatlan meg, aki ígéreteimet számon tartja, maga a megváltó Krisztus."

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75008
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2020.12.20. 18:28

beroka írta:Belenéztem az újpesti meccsbe, hát hogy is mondjam.
Ennyi szerencsétlenkedést, luftot, labda eltörést, hibás passzot rég látam.
Hihetetlen mit művel ez a két csapat.

pont ezt akartam írni, bántóan fos megoldások és iram, mindenre nem lehet magyarázat a közelmúlt fertőzéshulláma sem
egyik csapat se érdemtelenül esne ki, a Budafok összeszedettebb csapatnak néz ki mint ez a kettő
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
beroka
Aranylabdás
Hozzászólások: 20769
Csatlakozott: 2005.08.02. 20:46
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: beroka » 2020.12.20. 18:39

Adamek írta:
beroka írta:Belenéztem az újpesti meccsbe, hát hogy is mondjam.
Ennyi szerencsétlenkedést, luftot, labda eltörést, hibás passzot rég látam.
Hihetetlen mit művel ez a két csapat.

pont ezt akartam írni, bántóan fos megoldások és iram, mindenre nem lehet magyarázat a közelmúlt fertőzéshulláma sem
egyik csapat se érdemtelenül esne ki, a Budafok összeszedettebb csapatnak néz ki mint ez a kettő

Ami pozitívum az a gólok de kevés mindkét csapat.
Nemhiába vannak ott ahol.
Újpest sajnos érthető mert ami ott folyik évek óta az nem semmi, de a Kispestet Bódog nagyon leélte, formán kívül van mindenki pedig a keret nem lenne rossz.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75008
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2020.12.20. 18:51

beroka írta:
Adamek írta:
beroka írta:Belenéztem az újpesti meccsbe, hát hogy is mondjam.
Ennyi szerencsétlenkedést, luftot, labda eltörést, hibás passzot rég látam.
Hihetetlen mit művel ez a két csapat.

pont ezt akartam írni, bántóan fos megoldások és iram, mindenre nem lehet magyarázat a közelmúlt fertőzéshulláma sem
egyik csapat se érdemtelenül esne ki, a Budafok összeszedettebb csapatnak néz ki mint ez a kettő

Ami pozitívum az a gólok de kevés mindkét csapat.
Nemhiába vannak ott ahol.
Újpest sajnos érthető mert ami ott folyik évek óta az nem semmi, de a Kispestet Bódog nagyon leélte, formán kívül van mindenki pedig a keret nem lenne rossz.

az biztos, hogy ahol ez a kókler kispadot kap ott lehet számítani a tartós kiesőzónára
az újpesti keret se szarabb mint mondjuk a budafoki vagy a zegi, kutya egy hangulat lehet ott a székházon belül
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2020.12.20. 21:49

https://erdelysport.hu/cikkek,2638
és ebben a stadionban EL-döntőt játszottak, jövőre pedig EB-csoportmeccseket
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
dingo
Sztár
Hozzászólások: 4149
Csatlakozott: 2008.10.05. 04:18
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: dingo » 2020.12.21. 00:48

ManBat írta:
MindigÚjpest írta:
ManBat írta:de, a mostani is rossz és felesleges, és minden valaha volt másod és alsóbb osztály az volt
Hát persze,ahány csapat van az országban az mind legyen nb1-es. Vagy csak annyi csapat legyen az országban amennyit elbír az nb1.

utóbbi
legyen egy zárt, amcsi rendszerű liga kiesés és feljutás nélkül, nevezéses rendszerrel és 2 milliárd forintos minimumtőkével

Egyrészt az amcsi liga nem zárt. Másrészt ott is vannak alacsonyabb szintű területi bajnokságok.
ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS! :D

"A fiatal dingó nagyon kedves jószág, ám felnőve bizalmatlanná, harapóssá, rendkívül önállóvá válik, ragadozó természete minduntalan kitör belőle, ezért háziállatként tartása semmiképpen nem ajánlott."

Avatar
dingo
Sztár
Hozzászólások: 4149
Csatlakozott: 2008.10.05. 04:18
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: dingo » 2020.12.21. 00:48

ManBat írta:
MindigÚjpest írta:
ManBat írta:de, a mostani is rossz és felesleges, és minden valaha volt másod és alsóbb osztály az volt
Hát persze,ahány csapat van az országban az mind legyen nb1-es. Vagy csak annyi csapat legyen az országban amennyit elbír az nb1.

utóbbi
legyen egy zárt, amcsi rendszerű liga kiesés és feljutás nélkül, nevezéses rendszerrel és 2 milliárd forintos minimumtőkével

Egyrészt az amcsi liga nem zárt. Másrészt ott is vannak alacsonyabb szintű területi bajnokságok.
ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS! :D

"A fiatal dingó nagyon kedves jószág, ám felnőve bizalmatlanná, harapóssá, rendkívül önállóvá válik, ragadozó természete minduntalan kitör belőle, ezért háziállatként tartása semmiképpen nem ajánlott."

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40747
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2020.12.21. 06:06

Maradonapoli írta:bencés, sánta, szabó főgecik takarodó!!!! senkiházi nímandok vagytok, takarodjatok a klubtól!!!

az eddigi szarhegyeteket megtetézve idehoztok bazmeg egy fogalmatlan felvidéki csókát, hogy rohadnátok meg!

Sajnos nem így lesz, hiába lesz Lőrincé a csapat (a Hell csak szponzori szinten lesz jelen), Benczés szinte 100 %, h marad a helyén, és Sánthát is hagyni akarják.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 202 vendég