Szombati foci: Fradi-Vidi!

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96365
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2020.10.04. 00:19

ManBat írta:
Savaria1919 írta:
ManBat írta:az a baj eljutottam oda hogy már nem is tud igazán felbaszni egy hazai vereség a Pakstól, csak belefáradtan tudok legyinteni hogy igen, papírforma, inkább hagyjuk az egészet a faszba
amit se Bekő, se HF, se Fernando nem tudott összehozni hogy kiölje belőlem a csapat iránti szeretetem, azt Feczkó nagyon kezdi ostromolni

Átérzem, velem is ez volt a legutóbbi NB1-es évünk őszén. A Pakstól ilyentájban hasonló körülmények között kaptunk ki, aztán jöttek a keserű vereségek sorban, egyre kilátástalanabb játékkal, és/vagy katasztrofális helyzetkihasználással, kapitális kapushibákkal fűszerezve.
Azért remélem, ti jobban jártok.

furcsa történet ez, néhol összefonódik a sorsunk, néhol meg nem: nálatok még az egyre inkább összeomló anyagi helyzetben is ott volt először Mészöly és aztán a cseszkó aki kihúzott titeket a kulából, és a '19-es tavaszotokból ítélve ha nem HF-fel bohóckodtok hanem valaki olyannal aki már ősszel is fel tud titeket pörgetni, akkor talán bent is maradtok, lehet épp a mi kárunkra
nekünk Egervári felállása óta - négy év eltelt azóta! - az állandó zizegés és a kieséstől való félelem jut, egyedül Bódog idején a tavasz közepe és az őszi hatodik hely, és Feczkó hatmeccses szériája adott nekünk egy minimális sikerélmény-falatkát, és most már az is eldőlni látszik hogy az ötödik szezonban is ugyanezek a veretes ambícióink lehetnek ezzel a nyáron még agyondícsért, mostanra agyonszidott kerettel - én pedig megmondom őszintén, ebbe belefáradtam, pláne így hogy a várostól is távol kerültem így már egyre kevéssé tudom magam bármiben összekapcsolni a Diósgyőrrel

Identitásválság?
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2020.10.04. 00:27

Cselszky írta:
ManBat írta:
Savaria1919 írta:Átérzem, velem is ez volt a legutóbbi NB1-es évünk őszén. A Pakstól ilyentájban hasonló körülmények között kaptunk ki, aztán jöttek a keserű vereségek sorban, egyre kilátástalanabb játékkal, és/vagy katasztrofális helyzetkihasználással, kapitális kapushibákkal fűszerezve.
Azért remélem, ti jobban jártok.

furcsa történet ez, néhol összefonódik a sorsunk, néhol meg nem: nálatok még az egyre inkább összeomló anyagi helyzetben is ott volt először Mészöly és aztán a cseszkó aki kihúzott titeket a kulából, és a '19-es tavaszotokból ítélve ha nem HF-fel bohóckodtok hanem valaki olyannal aki már ősszel is fel tud titeket pörgetni, akkor talán bent is maradtok, lehet épp a mi kárunkra
nekünk Egervári felállása óta - négy év eltelt azóta! - az állandó zizegés és a kieséstől való félelem jut, egyedül Bódog idején a tavasz közepe és az őszi hatodik hely, és Feczkó hatmeccses szériája adott nekünk egy minimális sikerélmény-falatkát, és most már az is eldőlni látszik hogy az ötödik szezonban is ugyanezek a veretes ambícióink lehetnek ezzel a nyáron még agyondícsért, mostanra agyonszidott kerettel - én pedig megmondom őszintén, ebbe belefáradtam, pláne így hogy a várostól is távol kerültem így már egyre kevéssé tudom magam bármiben összekapcsolni a Diósgyőrrel

Identitásválság?

identitásválság? fásultság? beletörődés? egyik sem, mégis egy kicsi mindből
évek óta kisebb megszakításokkal kétféle reakció illeti a csapatunkat, vagy szánnak minket az emberek, vagy röhögnek rajtunk - az előbbi elszomorít, az utóbbi rettenetesen feldühít (a Fradi elleni 0-7 után a saját hús-vér ismerőseimből is lett kiszelektálva miután hetekig konstans csak ezt hallottam tőlük), de mindez egyre inkább a mindennapjaim része, és egyre kevésbé érzem azt hogy ez bármi újdonság lenne
a futball lehetne az az eszköz amivel ez az élet minden más területén lenézett és ujjal mutogatott város és régió megmutathatná a világnak a nagyságát, ehhez képest itt is csak talpakat nyalunk és szolgaian meg kell alázkodnunk az utolsó NB1-essé vált útszéli falu előtt is, és bár mind a futball mind a meccsrejárás szerves része az életemnek, egyre inkább azt érzem hogy a saját mentális egészségem jól felfogott érdeke, hogy ezzel ideje leállni ha így folytatódik
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96365
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2020.10.04. 00:27

A meccs után az M4-en fejtegették, hogy - a tavalyi szezont is beleértve - az utolsó tizenegynéhány bajnokijából egyet nyert meg a DVTK, talán kilencen kikapott. Feczkó “olyan passzban vagyunk” kezdetű magyarázata így kissé erőtlen szövegnek tűnik.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2020.10.04. 00:30

Cselszky írta:A meccs után az M4-en fejtegették, hogy - a tavalyi szezont is beleértve - az utolsó tizenegynéhány bajnokijából egyet nyert meg a DVTK, talán kilencen kikapott. Feczkó “olyan passzban vagyunk” kezdetű magyarázata így kissé erőtlen szövegnek tűnik.

a restart utáni összes létező mérkőzést ideszámítva talán tizenkilenc meccsünk volt, ebből nyertünk meg hármat: a Kövesd ellen az újralövést és a szezonnyitót, meg a Vasas ellen egy ulibuli zártkapus edzőmeccset hó elején
abszolúte védhetetlen ez a forma
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

RAUL7
BL-menõ
Hozzászólások: 7857
Csatlakozott: 2010.02.26. 14:16

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: RAUL7 » 2020.10.04. 07:54

Adamek írta:
nyúl írta:
ManBat írta:Négust lehonosították és kerettag lett, tökönszúrom magam...

Tocmac nem akar magyar lenni? Kellene valaki, akivel beljebb vagyunk, nem csak többen.
Mert éppen úgy norvég, ahogy magyar lehetne.

sajnos a következő válogatott játéknapon igazi futballnorvéggé válik
amúgy menekültstátuszban érkezett oda (talán 4 évesen) és így a norvégsége elfogadható, bár egy éve még úgy nyilatkozott, hogy dél-szudáni (vagy kenyai?) válogatott szeretne lenni
mindenesetre én még ilyen képességű és egyben lévő külföldi spílert nem láttam idehaza a posztján, jó lenne egyszer ilyet kifogni Leo és Vinicius helyett, azt nem merem kérni, hogy neveljünk ilyen zsugásokat mert mi a törpe középpályásokon túl nem tudunk mást gyártani

Meg el a remeny, nincs ott Tokmag a norveg keretben, legalabbis a norveg mlsz honlapjan nem tuntetik fel, mint kerettagot. Nem tom az nso honnan vette az infot, hogy behivtak.

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 46285
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: nyúl » 2020.10.04. 08:25

Feczkó esetében mi a reményt keltő?
Ilyen mérlege Straussnak, az Egérnek volt, aki homokzsákként verette magát.
https://port.hu/adatlap/film/tv/az-eger ... movie-4965

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2020.10.04. 10:31

csak mert úgy hiányzott a nézők beengedése után egy újabb "jó" hír a bolgár pótselejtező előtt: a bikás sóváriakból hárman pozitívan teszteltek a makkabeus meccs után, az egész csapat karanténban, és minden játékos válogatott behívóját, így Szoboszlaiét is kötelezően törölni kell
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 46285
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: nyúl » 2020.10.04. 11:00

ManBat írta:csak mert úgy hiányzott a nézők beengedése után egy újabb "jó" hír a bolgár pótselejtező előtt: a bikás sóváriakból hárman pozitívan teszteltek a makkabeus meccs után, az egész csapat karanténban, és minden játékos válogatott behívóját, így Szoboszlaiét is kötelezően törölni kell

Jól alakul...
Én ugyan nem istenítem, de vakok között tényleg ő a félszemű.

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96365
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2020.10.04. 11:14

ManBat írta:csak mert úgy hiányzott a nézők beengedése után egy újabb "jó" hír a bolgár pótselejtező előtt: a bikás sóváriakból hárman pozitívan teszteltek a makkabeus meccs után, az egész csapat karanténban, és minden játékos válogatott behívóját, így Szoboszlaiét is kötelezően törölni kell

Dzsudzsi beugrásra kész. :cool:
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
Milito
Tartalék
Hozzászólások: 1029
Csatlakozott: 2016.07.14. 14:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Milito » 2020.10.04. 12:44

Na kíváncsi vagyok, hogy Bódog mára mit talált ki.
vajon van-e valami újfajta ötlete, amivel tovább égeti magát és a csapatot?
CS.A.K.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40744
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2020.10.04. 13:14

Érdekes odsszok
Bulgária - Magyarország H 3,75 D 3,30 V 2,05
Szépen fog még felfelé menni a győzelmünk szorzója
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75005
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2020.10.04. 13:56

ManBat írta:csak mert úgy hiányzott a nézők beengedése után egy újabb "jó" hír a bolgár pótselejtező előtt: a bikás sóváriakból hárman pozitívan teszteltek a makkabeus meccs után, az egész csapat karanténban, és minden játékos válogatott behívóját, így Szoboszlaiét is kötelezően törölni kell

annyi történt, hogy a 30m-n belüli szabadrúgásokban való remény helyett valami mást taktikai elemet is kiagyalhat a zseniális Tunyacsáp, ez még nem nagy ügy
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75005
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2020.10.04. 13:58

Cselszky írta:
ManBat írta:csak mert úgy hiányzott a nézők beengedése után egy újabb "jó" hír a bolgár pótselejtező előtt: a bikás sóváriakból hárman pozitívan teszteltek a makkabeus meccs után, az egész csapat karanténban, és minden játékos válogatott behívóját, így Szoboszlaiét is kötelezően törölni kell

Dzsudzsi beugrásra kész. :cool:

egy kád langyos vízbe
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2020.10.04. 13:58

Adamek írta:
ManBat írta:csak mert úgy hiányzott a nézők beengedése után egy újabb "jó" hír a bolgár pótselejtező előtt: a bikás sóváriakból hárman pozitívan teszteltek a makkabeus meccs után, az egész csapat karanténban, és minden játékos válogatott behívóját, így Szoboszlaiét is kötelezően törölni kell

annyi történt, hogy a 30m-n belüli szabadrúgásokban való remény helyett valami mást taktikai elemet is kiagyalhat a zseniális Tunyacsáp, ez még nem nagy ügy

faszt, berakja majd Kalmárt akivel ugyanerre lehet építeni csak kisebb hatékonysággal
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75005
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2020.10.04. 14:02

nyúl írta:
ManBat írta:csak mert úgy hiányzott a nézők beengedése után egy újabb "jó" hír a bolgár pótselejtező előtt: a bikás sóváriakból hárman pozitívan teszteltek a makkabeus meccs után, az egész csapat karanténban, és minden játékos válogatott behívóját, így Szoboszlaiét is kötelezően törölni kell

Jól alakul...
Én ugyan nem istenítem, de vakok között tényleg ő a félszemű.

egy EB-re való válogatottnál ilyenkor nem szarják össze magukat, hanem húznak a kalapból 3 lehetőséget simán a pótlásra, az ellenfél meg cidrizhet, hogy vajh melyiket választják, kire készüljenek
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75005
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2020.10.04. 14:05

ManBat írta:
Adamek írta:
ManBat írta:csak mert úgy hiányzott a nézők beengedése után egy újabb "jó" hír a bolgár pótselejtező előtt: a bikás sóváriakból hárman pozitívan teszteltek a makkabeus meccs után, az egész csapat karanténban, és minden játékos válogatott behívóját, így Szoboszlaiét is kötelezően törölni kell

annyi történt, hogy a 30m-n belüli szabadrúgásokban való remény helyett valami mást taktikai elemet is kiagyalhat a zseniális Tunyacsáp, ez még nem nagy ügy

faszt, berakja majd Kalmárt akivel ugyanerre lehet építeni csak kisebb hatékonysággal

kis esze lenne Tunyának akkor egy masszív középpályát építene egy verőemberrel Szotyi helyén, ez a Kalmárféle Sipeki-szerű technika nagyon elavult fos volt már 20 éve is
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2020.10.04. 14:06

Adamek írta:
nyúl írta:
ManBat írta:csak mert úgy hiányzott a nézők beengedése után egy újabb "jó" hír a bolgár pótselejtező előtt: a bikás sóváriakból hárman pozitívan teszteltek a makkabeus meccs után, az egész csapat karanténban, és minden játékos válogatott behívóját, így Szoboszlaiét is kötelezően törölni kell

Jól alakul...
Én ugyan nem istenítem, de vakok között tényleg ő a félszemű.

egy EB-re való válogatottnál ilyenkor nem szarják össze magukat, hanem húznak a kalapból 3 lehetőséget simán a pótlásra, az ellenfél meg cidrizhet, hogy vajh melyiket választják, kire készüljenek

amilyen színvonalas csapatok vannak ebben a pótselejtezőben, ez a megállapítás max. az izlandiakra, bosnyákokra, szerbekre és a két írre áll
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2020.10.04. 14:09

Adamek írta:
ManBat írta:
Adamek írta:annyi történt, hogy a 30m-n belüli szabadrúgásokban való remény helyett valami mást taktikai elemet is kiagyalhat a zseniális Tunyacsáp, ez még nem nagy ügy

faszt, berakja majd Kalmárt akivel ugyanerre lehet építeni csak kisebb hatékonysággal

kis esze lenne Tunyának akkor egy masszív középpályát építene egy verőemberrel Szotyi helyén, ez a Kalmárféle Sipeki-szerű technika nagyon elavult fos volt már 20 éve is

az a baj ha lemegyünk iszapbirkózásba abban a dél-balkáni előemberek igen jó eséllyel fölénk kerekednek
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16517
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2020.10.04. 14:33

Kép
Egerszegen egy fokkal komolyabban veszik a 100. születésnapot, csináltattak külön mezt. Mondjuk a dizájnt nem vitték túlzásba, de ez is több, mint a facebook posztok mellé írt #100years. Még kreatívabb lett volna, ha a fekete meg a kék is megjelenik rajta, és akkor az összes viselt színüket feltüntetik.
Furcsa egy sztori a velük való rivalizálás, tekintve, hogy 1970-es évekig a futball térképén nem igazán szerepeltek, a helyiek közül többen szimpatizáltak a Haladással, mert mi voltunk a régió egyetlen élvonalbeli gárdája. Aztán jöttek a nyolcvanas évek, a kosárrangadók a Körmenddel, meg a "mocskos Haladás" feliratú drapi.
Azért ma nyerjen a Kispest.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75005
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2020.10.04. 14:43

ManBat írta:
Adamek írta:
nyúl írta:Jól alakul...
Én ugyan nem istenítem, de vakok között tényleg ő a félszemű.

egy EB-re való válogatottnál ilyenkor nem szarják össze magukat, hanem húznak a kalapból 3 lehetőséget simán a pótlásra, az ellenfél meg cidrizhet, hogy vajh melyiket választják, kire készüljenek

amilyen színvonalas csapatok vannak ebben a pótselejtezőben, ez a megállapítás max. az izlandiakra, bosnyákokra, szerbekre és a két írre áll

túl sok csapat nem is való innen az EB-re
ezt a D csoportos fix kijutást aki kitalálta a szövetségben az igazán bevonulhatna önként valami elmerotty intézetbe
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 102 vendég