Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96289
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2022.08.09. 12:43

Mech írta:Diók nagyot mennek eddig, Vukmir hamar közellenség lesz. Asszem lassan változnak ott is a célok a szezont illetően. Pedig ez nem egy gyenge keret szerintem, legalábbis NB2-es szinten.

Azért nem is egy jó keret. Most Könyves is kiesett, ami nagyon érződik (hallok olyat, hogy nem is szívesen maradna, esetleg visszajönne hozzánk). Ha ő felépül, jobb lesz az összkép, de egy fecske nem csinál nyarat. Elzavarták Molnárt, Horváthot, ami akkor is luxus, ha gyakran ők is gyengén teljesítettek, de nem igazán látok ilyen kaliberű embereket náluk (leszámítva Könyvest és Lukácsot).

A védelemben Szacsa és Hegedűs eddig tragikusak, beforgatják, lefutják őket, rosszul is helyezkednek. A 19 éves Bényei egyelőre nem alkalmas arra, hogy húzóember legyen és szervezze a játékot (tegnap úgy tűnt, mintha neki kellett volna osztogatni, ezt nem is értem). Bárdos nem üti meg a szintet. Holdampfnál, Csirmaznál sírt a labda. Eppel, Koman, Bertus leszálló ágban vannak, tőlük nem sokat várok. Jurekben mocorog valami, Lukács előbb-utóbb jó lehet és Szőke is rugdoshatja a gólokat. Ez kevés. A pad meg nagyon-nagyon karcsú.

Vukmirral 4 hónap alatt semmit nem sikerült előrelépni, sőt, szerintem rosszabbak, mint Eli bá' idején. A neki tulajdonított képességek erősen megkérdőjeleződtek, de minimum annyi elmondható, hogy hosszabb időre van szüksége (csak erre rámehet a feljutás). Jelenleg nem érzem azt, hogy ez a DVTK a top2-höz tartozik a ligában, inkább egy erős középcsapat (mondjuk 3-8.) benyomását keltik, akik beragadtak a rajtnál. Egyelőre egy szedett-vedett társaság, ami nem formálódott csapattá, nincs kész a játékuk, fejetlenség uralkodik, nincsenek az emberek a helyükön, nem érzik egymást.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40675
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2022.08.09. 14:11

Cselszky írta:
Mech írta:Diók nagyot mennek eddig, Vukmir hamar közellenség lesz. Asszem lassan változnak ott is a célok a szezont illetően. Pedig ez nem egy gyenge keret szerintem, legalábbis NB2-es szinten.

Azért nem is egy jó keret. Most Könyves is kiesett, ami nagyon érződik (hallok olyat, hogy nem is szívesen maradna, esetleg visszajönne hozzánk). Ha ő felépül, jobb lesz az összkép, de egy fecske nem csinál nyarat. Elzavarták Molnárt, Horváthot, ami akkor is luxus, ha gyakran ők is gyengén teljesítettek, de nem igazán látok ilyen kaliberű embereket náluk (leszámítva Könyvest és Lukácsot).

A védelemben Szacsa és Hegedűs eddig tragikusak, beforgatják, lefutják őket, rosszul is helyezkednek. A 19 éves Bényei egyelőre nem alkalmas arra, hogy húzóember legyen és szervezze a játékot (tegnap úgy tűnt, mintha neki kellett volna osztogatni, ezt nem is értem). Bárdos nem üti meg a szintet. Holdampfnál, Csirmaznál sírt a labda. Eppel, Koman, Bertus leszálló ágban vannak, tőlük nem sokat várok. Jurekben mocorog valami, Lukács előbb-utóbb jó lehet és Szőke is rugdoshatja a gólokat. Ez kevés. A pad meg nagyon-nagyon karcsú.

Vukmirral 4 hónap alatt semmit nem sikerült előrelépni, sőt, szerintem rosszabbak, mint Eli bá' idején. A neki tulajdonított képességek erősen megkérdőjeleződtek, de minimum annyi elmondható, hogy hosszabb időre van szüksége (csak erre rámehet a feljutás). Jelenleg nem érzem azt, hogy ez a DVTK a top2-höz tartozik a ligában, inkább egy erős középcsapat (mondjuk 3-8.) benyomását keltik, akik beragadtak a rajtnál. Egyelőre egy szedett-vedett társaság, ami nem formálódott csapattá, nincs kész a játékuk, fejetlenség uralkodik, nincsenek az emberek a helyükön, nem érzik egymást.

Annyira nincs meg a kémia az edző és a csapat között, hogy az félelmetes. És ez nem lesz jobb.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Mech
Aranylabdás
Hozzászólások: 21348
Csatlakozott: 2009.07.21. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Mech » 2022.08.13. 09:05

Tóth Milán nem sokáig fog a Sturm második csapatánál maradni, ha így folytatja.
Tegnap mesterhármast rúgott a másodosztályban, eddig 4 meccs 5 gól, 2 gólpassz. Jó kezdés.
Nem írsz róla egy postot a facebook oldaladra Savaria? A Sturm oldalán már sokan az első csapathoz "követelik".

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16417
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2022.08.13. 14:55

Mech írta:Tóth Milán nem sokáig fog a Sturm második csapatánál maradni, ha így folytatja.
Tegnap mesterhármast rúgott a másodosztályban, eddig 4 meccs 5 gól, 2 gólpassz. Jó kezdés.
Nem írsz róla egy postot a facebook oldaladra Savaria? A Sturm oldalán már sokan az első csapathoz "követelik".

Köszi, kinn is a poszt. Néztem én is, hogy termeli a gólokat, remélem nemsokára a nagycsapatban is bemutatkozhat.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40675
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2022.08.14. 13:31

Csináltam egy gyilkos szelvényt
Haladás Győr H
Tiszakécske DVTK V
4,60
A Haladás utoljára a születésnapom nyert otthon, ami nem mostanában volt, hanem április közepén, hátha becsúszik egy újabb siker augusztus idusán.
Nagyjából ilyen szempontok alapján raktam mellé a mi győzelmünket.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16417
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2022.08.14. 13:44

SuperDepor írta:Csináltam egy gyilkos szelvényt
Haladás Győr H
Tiszakécske DVTK V
4,60
A Haladás utoljára a születésnapom nyert otthon, ami nem mostanában volt, hanem április közepén, hátha becsúszik egy újabb siker augusztus idusán.
Nagyjából ilyen szempontok alapján raktam mellé a mi győzelmünket.

14 éve vertük meg utoljára hazai pályán a győrieket. Elnézve az eddigi két meccsünket, meg úgy az egész éves hazai produktumunkat, merész húzás ránk fogadni.
Egyszer fogadtam ránk hazai meccsen, akkor a kupában képesek voltunk kikapni az akkor másodosztányú Szparitól úgy, hogy előtte idegenben vertük őket. Azóta soha többet.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40675
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2022.08.14. 13:48

Savaria1919 írta:
SuperDepor írta:Csináltam egy gyilkos szelvényt
Haladás Győr H
Tiszakécske DVTK V
4,60
A Haladás utoljára a születésnapom nyert otthon, ami nem mostanában volt, hanem április közepén, hátha becsúszik egy újabb siker augusztus idusán.
Nagyjából ilyen szempontok alapján raktam mellé a mi győzelmünket.

14 éve vertük meg utoljára hazai pályán a győrieket. Elnézve az eddigi két meccsünket, meg úgy az egész éves hazai produktumunkat, merész húzás ránk fogadni.
Egyszer fogadtam ránk hazai meccsen, akkor a kupában képesek voltunk kikapni az akkor másodosztányú Szparitól úgy, hogy előtte idegenben vertük őket. Azóta soha többet.

Még egy indok a döntésem helyessege mellett a 14 év sikertelenség. Semmi nem tart örökké, még a problémáink sem (Charlie Chaplin).
Még arra kéne valami épeszű magyarázat, hogy mi miért fogunk nyerni :)
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16417
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2022.08.14. 18:25

SuperDepor írta:
Savaria1919 írta:
SuperDepor írta:Csináltam egy gyilkos szelvényt
Haladás Győr H
Tiszakécske DVTK V
4,60
A Haladás utoljára a születésnapom nyert otthon, ami nem mostanában volt, hanem április közepén, hátha becsúszik egy újabb siker augusztus idusán.
Nagyjából ilyen szempontok alapján raktam mellé a mi győzelmünket.

14 éve vertük meg utoljára hazai pályán a győrieket. Elnézve az eddigi két meccsünket, meg úgy az egész éves hazai produktumunkat, merész húzás ránk fogadni.
Egyszer fogadtam ránk hazai meccsen, akkor a kupában képesek voltunk kikapni az akkor másodosztányú Szparitól úgy, hogy előtte idegenben vertük őket. Azóta soha többet.

Még egy indok a döntésem helyessege mellett a 14 év sikertelenség. Semmi nem tart örökké, még a problémáink sem (Charlie Chaplin).
Még arra kéne valami épeszű magyarázat, hogy mi miért fogunk nyerni :)

eddig jó
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16417
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2022.08.14. 19:48

Nem gondoltam volna, hogy három kör után 7 pontunk lesz. Tavaly őszt idézi a játékunk, egy-két gólt összehozunk, jórészt pontrúgásból, utána valahogy kibekkeljük.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40675
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2022.08.14. 19:52

Savaria1919 írta:Nem gondoltam volna, hogy három kör után 7 pontunk lesz. Tavaly őszt idézi a játékunk, egy-két gólt összehozunk, jórészt pontrúgásból, utána valahogy kibekkeljük.

Én se, hogy nekünk 3
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16417
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2022.08.14. 19:57

SuperDepor írta:
Savaria1919 írta:Nem gondoltam volna, hogy három kör után 7 pontunk lesz. Tavaly őszt idézi a játékunk, egy-két gólt összehozunk, jórészt pontrúgásból, utána valahogy kibekkeljük.

Én se, hogy nekünk 3

De jött a mix
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2022.08.14. 22:54

grat az itteni Halisoknak! Kovacsik kapus, bár ne jött volna Győrbe. ezt Faggyas is simán hozza. ez az utánpótlás válogatott projekt (Timár hozott egy rakás ifi válogatottat, Bencze, Csinger, Papp, Szujó, Benczenleitner, Kiss Bence) meglátjuk mire jut. nem várok túl sokat, úgy nem lehet csalódni.
ETO

Mech
Aranylabdás
Hozzászólások: 21348
Csatlakozott: 2009.07.21. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Mech » 2022.08.15. 08:34

Javier Arizmendi írta:grat az itteni Halisoknak! Kovacsik kapus, bár ne jött volna Győrbe. ezt Faggyas is simán hozza. ez az utánpótlás válogatott projekt (Timár hozott egy rakás ifi válogatottat, Bencze, Csinger, Papp, Szujó, Benczenleitner, Kiss Bence) meglátjuk mire jut. nem várok túl sokat, úgy nem lehet csalódni.

köszi, borzalmas meccs volt két gyenge csapattal
egyiknek sem lesz köze a feljutáshoz az biztos
szerintem több, mint 1 év után voltam újra hazai meccsen, de hát nem hozta meg a kedvem a lejáráshoz Pestről :D
legalább sokan voltak, jó hangulat volt, a győriek a pár anyázáson kívűl viszont nem erőltették meg magukat, de legalább a unity feltámadt a hamvaiból

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16417
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2022.08.15. 10:47

Mech írta:
Javier Arizmendi írta:grat az itteni Halisoknak! Kovacsik kapus, bár ne jött volna Győrbe. ezt Faggyas is simán hozza. ez az utánpótlás válogatott projekt (Timár hozott egy rakás ifi válogatottat, Bencze, Csinger, Papp, Szujó, Benczenleitner, Kiss Bence) meglátjuk mire jut. nem várok túl sokat, úgy nem lehet csalódni.

köszi, borzalmas meccs volt két gyenge csapattal
egyiknek sem lesz köze a feljutáshoz az biztos
szerintem több, mint 1 év után voltam újra hazai meccsen, de hát nem hozta meg a kedvem a lejáráshoz Pestről :D
legalább sokan voltak, jó hangulat volt, a győriek a pár anyázáson kívűl viszont nem erőltették meg magukat, de legalább a unity feltámadt a hamvaiból

Szóval mégis sikeres a csúsztatós közvetítés, mert rávett az utazásra :D
A hangulat a streamen keresztül is átjött, ez már nyomokban emlékeztetett a régi szebb időkre.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96289
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2022.08.15. 11:19

SuperDepor írta:
Savaria1919 írta:Nem gondoltam volna, hogy három kör után 7 pontunk lesz. Tavaly őszt idézi a játékunk, egy-két gólt összehozunk, jórészt pontrúgásból, utána valahogy kibekkeljük.

Én se, hogy nekünk 3

Meglepődtem, hogy Bényei kettőt gurított. A góljaitól eltekintve is jól tolta?

Az utolsó 30 percet néztem, az valami borzalmas volt, főleg a szépítés után iszonyat szenvedés ment. Koman nagyon gyenge, de aki különösen szemet szúrt, az Bertus, tömegével adta el a labdákat, szinte mindent elrontott, egyszerű passzok sem mentek neki, nem is értettem, hogy maradhatott pályán tulajdonképpen a végéig. Eppelről meg nehéz eldöntenem, hogy ennyire leépült, vagy csak a DVTK-ban testidegen elem, és nem passzol a szerkezetbe. Jureket viszont nem kellene elcseszni, a srácban szerintem egy értelmezhető európai karrier is benne lehet. A pad nekem továbbra is gyérnek tűnik, baj esetén nehéz onnan bárkit behozni.

Könyvessel mi a tököm van már, mi baja van és mikor tér vissza?
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40675
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2022.08.15. 14:05

Cselszky írta:
SuperDepor írta:
Savaria1919 írta:Nem gondoltam volna, hogy három kör után 7 pontunk lesz. Tavaly őszt idézi a játékunk, egy-két gólt összehozunk, jórészt pontrúgásból, utána valahogy kibekkeljük.

Én se, hogy nekünk 3

Meglepődtem, hogy Bényei kettőt gurított. A góljaitól eltekintve is jól tolta?

Az utolsó 30 percet néztem, az valami borzalmas volt, főleg a szépítés után iszonyat szenvedés ment. Koman nagyon gyenge, de aki különösen szemet szúrt, az Bertus, tömegével adta el a labdákat, szinte mindent elrontott, egyszerű passzok sem mentek neki, nem is értettem, hogy maradhatott pályán tulajdonképpen a végéig. Eppelről meg nehéz eldöntenem, hogy ennyire leépült, vagy csak a DVTK-ban testidegen elem, és nem passzol a szerkezetbe. Jureket viszont nem kellene elcseszni, a srácban szerintem egy értelmezhető európai karrier is benne lehet. A pad nekem továbbra is gyérnek tűnik, baj esetén nehéz onnan bárkit behozni.

Könyvessel mi a tököm van már, mi baja van és mikor tér vissza?

Ilyen volt a maradék 60 perc is. Bényei végig aktív volt, bár a góljaig ő is sok labdát elszórt. Tipikus diósgyőri futball, defenzív, ötlettelen, szélre kipasszolt labdakkal, nulla improvizációval. Szatmári előtt többször ott volt a folyosó, de arra is képtelen, hogy elinduljon előre, folyamatosan alibipasszokkal szabadul a labdatól. Pedig a tamadasok nagy része a középső vedőtől indul, de fogalmazok inkább úgy, hogy egy jó középső védőnek illene az előrejátékot is irányítani. Nekem ő óriási csalódás.
Jureket már Elemér is próbálgatta, a Fáy utcában tavasszal ő volt a csapat legjobbja, tegnap az ő valamint Bényei játéka volt ami bizakodásra ad okot, a keret két legtöbbre hivatott játékosa.
Nulla információ jön ki a klubtól, fogalmam sincs mi van Könyvessel. Ő nem az a karakter, aki ha el akar menni folyamatosan sérültet jelent.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16417
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2022.08.15. 17:47

Meg is van új szezon első edzőváltása: Feczkó Tamást Huszák Gábor váltja Nyíregyen.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96289
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2022.08.15. 19:32

Savaria1919 írta:Meg is van új szezon első edzőváltása: Feczkó Tamást Huszák Gábor váltja Nyíregyen.

Kifejezetten irritáló az, ami Nyíregyházán sok éve zajlik, szerintem ott értelmetlen munkát vállalni. Ezt bizonyítja Révész uralkodása (aki ugye nem ért a futballhoz, mint mondta). Most megnéztem, amióta ő a tulaj (2012), a wiki szerint most jön a 16. edző - néhányan többször is megfordultak ott (Mátyus a maga 2 évével rekorder), 2020 óta az 5. váltást élik. Olasz kiscsapatok marhasága, kb. a megboldogult Zamparini csinálta ezt Palermóban.

Eredmény? Semmi, de szerintem így nem is lehet érdemben dolgozni. Ott volt Pacaj esete, akivel jól kezdtek, élen álltak, majd jött két papírforma vereség (DVTK, Vasas), két döntetlen, és már ki is rúgták. Érthetetlen. Azt sem vágom, hogy ha már odavitték Feczkót, miért nem váltották le májusban? 6 pontos hátrányban vette át a csapatot, ebből csinált az év végére 35-öt... Ha akkor nem rúgta ki, most miért kell máris mennie 3 darab 1-0-s vereség után? Mindezt egy hétközi fordulós meccs előtt 2 nappal. Miért nem vártak még 2-3 meccset? Bármit is mondanak, a fejutásukra ezúttal sem mutatkozik különösebb esély (aminek az egyik fő gátja szerintem a taglalt tulajdonosi hozzáállás), belefért volna.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16417
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2022.08.15. 20:49

Cselszky írta:
Savaria1919 írta:Meg is van új szezon első edzőváltása: Feczkó Tamást Huszák Gábor váltja Nyíregyen.

Kifejezetten irritáló az, ami Nyíregyházán sok éve zajlik, szerintem ott értelmetlen munkát vállalni. Ezt bizonyítja Révész uralkodása (aki ugye nem ért a futballhoz, mint mondta). Most megnéztem, amióta ő a tulaj (2012), a wiki szerint most jön a 16. edző - néhányan többször is megfordultak ott (Mátyus a maga 2 évével rekorder), 2020 óta az 5. váltást élik. Olasz kiscsapatok marhasága, kb. a megboldogult Zamparini csinálta ezt Palermóban.

Eredmény? Semmi, de szerintem így nem is lehet érdemben dolgozni. Ott volt Pacaj esete, akivel jól kezdtek, élen álltak, majd jött két papírforma vereség (DVTK, Vasas), két döntetlen, és már ki is rúgták. Érthetetlen. Azt sem vágom, hogy ha már odavitték Feczkót, miért nem váltották le májusban? 6 pontos hátrányban vette át a csapatot, ebből csinált az év végére 35-öt... Ha akkor nem rúgta ki, most miért kell máris mennie 3 darab 1-0-s vereség után? Mindezt egy hétközi fordulós meccs előtt 2 nappal. Miért nem vártak még 2-3 meccset? Bármit is mondanak, a fejutásukra ezúttal sem mutatkozik különösebb esély (aminek az egyik fő gátja szerintem a taglalt tulajdonosi hozzáállás), belefért volna.

Már az fura volt nekem, hogy a 2015-ös kizárásuk után egyben tartották a keretet, légiósok is velük tartottak a harmadosztályba, azonnali visszajutást tűztek ki. Fel is kerültek a másodosztályba, a külföldieket elengedték, utána Mátyust is. Utána meg állandó váltogatás a kispadon, meg a vezetőségben is, asszem az egykori debreceni Róka is megfordult arrafelé.
Kamionos Révész nem egy csóró ember, igazán bízhatná olyanra is a melót, aki konyít is hozzá valamit. Ha ez így megy tovább, a harmadosztályban avathatnak nyolcezres stadiont.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16417
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2022.08.17. 12:09

Végre élőben láthatom hazai pályán is a Halit, köszönhetően a szegediek közvetítésének. Szabolcs vezér tuti belenyúl a kezdőbe, ami persze nem gond. A védelmünkkel továbbra sem vagyok kibékülve, oda lehetne még erősíteni (de nem fognak), mondjuk megnézném, mit tud Bolla meg Tarján, elvégre ők a jövő emberei.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 168 vendég