Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16494
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2022.11.01. 13:16

Maradonapoli írta:
Savaria1919 írta:
Maradonapoli írta:Miskolcon voltak/vannak minorita lengyel szerzetesek, volt amelyik profi módon megtanult magyarul, volt azonban olyan is, amelyik ellen 2-3 ÉV után indult aláírásgyűjtés, hogy legyenek szívesek máshová helyezni vagy visszaküldeni mert elfogyott vele szemben a türelem, ugyanis képtelen volt olyan módon megtanulni magyarul, hogy akárcsak gyenge közepesen is érteni lehessen a mondanivalóját. :)
Szerintem szimplán egyénfüggő. Pl. Valaki lazán letesz egy vagy több középfokút (direkt nem felsőt írtam, mert azért ahhoz már tényleg extra tudás, érdeklődés kell és azokat sem említem, akiknek a hobbija a nyelvtanulás és már 5+ nyelvből van valamilyen papírjuk), valaki meg egy angol középfokút is képtelen letenni egész életében, ha megfeszül is. (Ide meg direkt nem alapot írtam, mert legalábbis régen, azt azért elég könnyen osztogatták.) :)
Mondjuk Javier Arizmendinek is igaza van benne, hogy a gének is kurva sokat számítanak.
Szintén környezetemből példa: iskolatitkár srác zempléni sváb faluból, közben családot alapított stb. minimálbéren, asszonyka is gyesen, de előtte is rosszul fizetett tanítónéni volt, aztán gondoltak egyet, a srác csuklóból letette a felsőfokút németből kihúzták magukat Münchenbe és tolmács + munkavezető lett valami cégnél annyi haviért, amennyi itt kb. egész évben kapott. :)

Persze, gének, nyelvérzék, szándék és kényszer is mind mind számít. Meg hát nekünk elég speckó nyelvünk van, szemben mondjuk egy angollal vagy egy némettel, amik között azért akad némi hasonlóság. Vagy mondjuk a jugó brigád, ha egyet ismersz közülük, nagyjából megérted a többit is.

én igazából bihariul tudom megértetni magam, pl. ha elmegyek Hajdúszoboszlóra tisztán tudok beszélni a helyiekkel

Egyszer töltöttem ott huzamosabb időt, szerintem ott egyesült nyaranta észak- és délszlávia.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51360
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2022.11.01. 13:50

Savaria1919 írta:
Maradonapoli írta:
Savaria1919 írta:Persze, gének, nyelvérzék, szándék és kényszer is mind mind számít. Meg hát nekünk elég speckó nyelvünk van, szemben mondjuk egy angollal vagy egy némettel, amik között azért akad némi hasonlóság. Vagy mondjuk a jugó brigád, ha egyet ismersz közülük, nagyjából megérted a többit is.

én igazából bihariul tudom megértetni magam, pl. ha elmegyek Hajdúszoboszlóra tisztán tudok beszélni a helyiekkel

Egyszer töltöttem ott huzamosabb időt, szerintem ott egyesült nyaranta észak- és délszlávia.

+ Olténia és Munténia + Moldávia vagyis a komplett regát, egy időben gondolkodtam rajta, hogy nyitok ott egy frencsájz gilette márkakereskedést

Avatar
dingo
Sztár
Hozzászólások: 4146
Csatlakozott: 2008.10.05. 04:18
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: dingo » 2022.11.01. 15:10

Maradonapoli írta:
Savaria1919 írta:
Maradonapoli írta:Miskolcon voltak/vannak minorita lengyel szerzetesek, volt amelyik profi módon megtanult magyarul, volt azonban olyan is, amelyik ellen 2-3 ÉV után indult aláírásgyűjtés, hogy legyenek szívesek máshová helyezni vagy visszaküldeni mert elfogyott vele szemben a türelem, ugyanis képtelen volt olyan módon megtanulni magyarul, hogy akárcsak gyenge közepesen is érteni lehessen a mondanivalóját. :)
Szerintem szimplán egyénfüggő. Pl. Valaki lazán letesz egy vagy több középfokút (direkt nem felsőt írtam, mert azért ahhoz már tényleg extra tudás, érdeklődés kell és azokat sem említem, akiknek a hobbija a nyelvtanulás és már 5+ nyelvből van valamilyen papírjuk), valaki meg egy angol középfokút is képtelen letenni egész életében, ha megfeszül is. (Ide meg direkt nem alapot írtam, mert legalábbis régen, azt azért elég könnyen osztogatták.) :)
Mondjuk Javier Arizmendinek is igaza van benne, hogy a gének is kurva sokat számítanak.
Szintén környezetemből példa: iskolatitkár srác zempléni sváb faluból, közben családot alapított stb. minimálbéren, asszonyka is gyesen, de előtte is rosszul fizetett tanítónéni volt, aztán gondoltak egyet, a srác csuklóból letette a felsőfokút németből kihúzták magukat Münchenbe és tolmács + munkavezető lett valami cégnél annyi haviért, amennyi itt kb. egész évben kapott. :)

Persze, gének, nyelvérzék, szándék és kényszer is mind mind számít. Meg hát nekünk elég speckó nyelvünk van, szemben mondjuk egy angollal vagy egy némettel, amik között azért akad némi hasonlóság. Vagy mondjuk a jugó brigád, ha egyet ismersz közülük, nagyjából megérted a többit is.

én igazából bihariul tudom megértetni magam, pl. ha elmegyek Hajdúszoboszlóra tisztán tudok beszélni a helyiekkel

:D Hajdúszoboszló egyébként nem Bihar
ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS! :D

"A fiatal dingó nagyon kedves jószág, ám felnőve bizalmatlanná, harapóssá, rendkívül önállóvá válik, ragadozó természete minduntalan kitör belőle, ezért háziállatként tartása semmiképpen nem ajánlott."

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51360
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2022.11.01. 15:20

dingo írta:
Maradonapoli írta:
Savaria1919 írta:Persze, gének, nyelvérzék, szándék és kényszer is mind mind számít. Meg hát nekünk elég speckó nyelvünk van, szemben mondjuk egy angollal vagy egy némettel, amik között azért akad némi hasonlóság. Vagy mondjuk a jugó brigád, ha egyet ismersz közülük, nagyjából megérted a többit is.

én igazából bihariul tudom megértetni magam, pl. ha elmegyek Hajdúszoboszlóra tisztán tudok beszélni a helyiekkel

:D Hajdúszoboszló egyébként nem Bihar

tudom, de jobban hangzik, mint Sáránd, Létavértes vagy Berettyóújfalu, főleg hogy csak Szoboszlóig jutottam arrafelé, a határontúli "igazi" Biharról nem is beszélve...

Avatar
dingo
Sztár
Hozzászólások: 4146
Csatlakozott: 2008.10.05. 04:18
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: dingo » 2022.11.01. 15:28

Maradonapoli írta:
dingo írta:
Maradonapoli írta:én igazából bihariul tudom megértetni magam, pl. ha elmegyek Hajdúszoboszlóra tisztán tudok beszélni a helyiekkel

:D Hajdúszoboszló egyébként nem Bihar

tudom, de jobban hangzik, mint Sáránd, Létavértes vagy Berettyóújfalu, főleg hogy csak Szoboszlóig jutottam arrafelé, a határontúli "igazi" Biharról nem is beszélve...

Sáránd :). A legfurcsább csapat nevek listáján előkelő helyen szerepel az egykori Sárándi Speditőr
ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS! :D

"A fiatal dingó nagyon kedves jószág, ám felnőve bizalmatlanná, harapóssá, rendkívül önállóvá válik, ragadozó természete minduntalan kitör belőle, ezért háziállatként tartása semmiképpen nem ajánlott."

Sanyeey
Világsztár
Hozzászólások: 10379
Csatlakozott: 2009.03.01. 18:16
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Sanyeey » 2022.11.01. 16:47

Maradonapoli írta:
dingo írta:
Maradonapoli írta:én igazából bihariul tudom megértetni magam, pl. ha elmegyek Hajdúszoboszlóra tisztán tudok beszélni a helyiekkel

:D Hajdúszoboszló egyébként nem Bihar

tudom, de jobban hangzik, mint Sáránd, Létavértes vagy Berettyóújfalu, főleg hogy csak Szoboszlóig jutottam arrafelé, a határontúli "igazi" Biharról nem is beszélve...

Már majdnem beírtam, hogy Nagyvárad smafu? Aztán olvastam az utolsó sort. :D Egyszer tovább kell ide jönni mély Biharba, jó kis környék, csak sok a dzsipó.
DEBRECENI VSC

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2826
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2022.11.01. 22:26

Adamek írta:
szerintem ezeknek a jókora része felszínes nyelvtudás lehetett, olyan mint a 8 ligában játszó félzombik akik persze kapásból beszélik az összes nyelvet ahol megfordultak, főleg az olyan kifejezéseket mint magas térdemelés meg tőrszhajlítás


itt most Öcsi bácsiról van szó? Szöllősi Gyurca betilt minket ezért.
ETO

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16494
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2022.11.02. 10:15

Edzőváltás 'Kécskén is, Visinka Ede utódja Klausz László. A régi motorosok közül Csertői, Lipcsei és a siófoki Domján tartja magát, meg a barcikaiaknál Varga. A mezőny több tagjánál mind volt legalább egy trénercsere ebben a naptári évben.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Mech
Aranylabdás
Hozzászólások: 21401
Csatlakozott: 2009.07.21. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Mech » 2022.11.02. 10:29

Savaria1919 írta:Edzőváltás 'Kécskén is, Visinka Ede utódja Klausz László. A régi motorosok közül Csertői, Lipcsei és a siófoki Domján tartja magát, meg a barcikaiaknál Varga. A mezőny több tagjánál mind volt legalább egy trénercsere ebben a naptári évben.

Négy csapat a szezon előtt váltott, tízen a szezon kezdete óta. (A Kozármisleny szezon előtt és közben is már.)
November 2. van és 14 forduló ment le.
Ez abszurd.
Ezzel kéne az MLSZ-nek valamit kezdeni.

Mech
Aranylabdás
Hozzászólások: 21401
Csatlakozott: 2009.07.21. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Mech » 2022.11.02. 10:33

Savaria1919 írta:Kis Károly közös megegyezéssel távozott az FC Ajka együttesétől.

Jó munkát végzett Ajkán, a szurkolók is szerették, 3.5 évet a kukába dobni egy hullámvölgy miatt szerintem hülyeség. Simán bent maradtak volna, egész tetszetős focit játszanak és a keret sem rossz (évek óta erős középcsapat).
Ő a hazai posványban egy jobb edző, jól jár aki elviszi.

Avatar
zaggar
Tartalék
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2015.04.09. 16:10
Tartózkodási hely: Ország gyöngye-aranya

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: zaggar » 2022.11.02. 10:50

Savaria1919 írta:Edzőváltás 'Kécskén is, Visinka Ede utódja Klausz László. A régi motorosok közül Csertői, Lipcsei és a siófoki Domján tartja magát, meg a barcikaiaknál Varga. A mezőny több tagjánál mind volt legalább egy trénercsere ebben a naptári évben.


Nem ez a Visinka Ede hozta vissza tavaly a semmiből a Tiszakécskét a bentmaradásért vívott harcban? Az ő neve rémlik nekem, akkor viszont elég szigorú az elküldése most, feltéve, h nem magától ment el. (nem ismerem a részleteket)
Újpest-Munkás
Serie A iránt érdekl?d? (Milan és a többiek)

"Az ön parancsa nekem nem parancs. Az én látható f?hatóságom az árkodi püspök meg a vallás- és közoktatásügyi miniszter, a láthatatlan meg, aki ígéreteimet számon tartja, maga a megváltó Krisztus."

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16494
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2022.11.02. 10:53

zaggar írta:
Savaria1919 írta:Edzőváltás 'Kécskén is, Visinka Ede utódja Klausz László. A régi motorosok közül Csertői, Lipcsei és a siófoki Domján tartja magát, meg a barcikaiaknál Varga. A mezőny több tagjánál mind volt legalább egy trénercsere ebben a naptári évben.


Nem ez a Visinka Ede hozta vissza tavaly a semmiből a Tiszakécskét a bentmaradásért vívott harcban? Az ő neve rémlik nekem, akkor viszont elég szigorú az elküldése most, feltéve, h nem magától ment el. (nem ismerem a részleteket)

De. Azt írják "A csapat szereplése az utóbbi időben azonban elmaradt a várakozásoktól és a kitűzött céloktól, így Visinka Ede és a klubunk vezetése a közös szerződés felbontása mellett döntött."
Ők tudják, Klausz engem az ETO-s ténykedésével nem győzött meg arról, hogy jobb lenne mint Visinka.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16494
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2022.11.02. 11:01

Mech írta:
Savaria1919 írta:Edzőváltás 'Kécskén is, Visinka Ede utódja Klausz László. A régi motorosok közül Csertői, Lipcsei és a siófoki Domján tartja magát, meg a barcikaiaknál Varga. A mezőny több tagjánál mind volt legalább egy trénercsere ebben a naptári évben.

Négy csapat a szezon előtt váltott, tízen a szezon kezdete óta. (A Kozármisleny szezon előtt és közben is már.)
November 2. van és 14 forduló ment le.
Ez abszurd.
Ezzel kéne az MLSZ-nek valamit kezdeni.

kényelmes és viszonylag olcsó megoldás az edzőváltás, továbbá a balhét is rá lehet kenni a trénerre
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Mech
Aranylabdás
Hozzászólások: 21401
Csatlakozott: 2009.07.21. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Mech » 2022.11.02. 11:03

Savaria1919 írta:
Savaria1919 írta:Kép
Sűrű hónap lesz ez: veretlen pécsiek, jól rajtoló barcikaiak, bajnokesélyesek és a mumus dorogiak (a legutóbbi két szombathelyi meccsünkön ők nyertek) az ellenfelek között, közte egy kupameccsel.
7 pontnak már őszintén tudnék örülni.

7 pontból lett 12, egyedül a lőrinci meccsünkkel és a kupakieséssel kapcsolatban van bennem némi hiányérzet. Hazai pályán megembereltük magunkat, 3/3-as mérlegünk impozáns, főleg az egész idei évet tekintve (Szabolccsal február és szeptember között kettő győzelmet arattunk otthon). Elkezdtünk gólokat rúgni, cserébe a mi kapunkat is sokszor veszik be.
Molnár Rajmund visszatérése örömteli, de a támadószekciónk továbbra is bővítésre szorul, Borvető egyelőre nem találja a helyét, Taipi játszhatna többet, esetleg Lencse is, hátha megjönne a kedve a focihoz. Középpályás-sorunk kezd működni, Rácz formába lendült, Csernik és Derekas is fontos gólokat szerzett, Csilus az egyik leghasznosabb labdarúgónk, Doki meg az aktuális szupertehetség, valószínűleg ő lesz az első, akit télen visznek.
A védelmünk viszont ingatag, azonnali beavatkozás szükséges ott. Simut még okés a jobbon, de ez a Csató-Vépi Milu kombó hajmeresztő dolgokra képes. (Utóbbi akár pozitív értelemben is).

A hazai 3/3 valóban nem rossz, viszont ez a Dorog eddig 13 forduló alatt rúgott 10 gólt, most meg nekünk 3-at egy meccsen, szóval az elég kínos.
Ez Hipp statja eddig:
Bajnokság: 6 meccs, 4 győzelem, 2 vereség, 10 lőtt, 9 kapott gól. Kupában meg ugye a Honvéd elleni hazai 1-2.
Szerintem teljesen vállalható, ha így folytatjuk akkor kb. 7-9. hely közé bejövünk a végén, a feljutáshoz és a kieséshez sem lesz semmi közünk, a klubvezetés így maximálisan elégedett lehet...
Szerintem télen nem fogunk igazolni (mármint ingyen sem természetesen), ezt a szezont letoljuk ezzel a kerettel. Borvető hulla gyenge, Taipinak kezdőben lenne a helye, Rácz B. ha elkapja a fonalat az NB2 egyik legjobbjának kéne lennie. Doki szerintem marad, ő azért nem akkora ász mint a korábbi "sztárjaink", szerintem nyáron Rajmund mindenképp megy, illetve a Deve, Pedro, Verpecz hármasnak lejár a szerződése, felőlem Pedro kivételével a másik kettő mehet nyugodtan. Lencsét én is sajnálom (írtam is már korábban is), ő azért nb2-ben eddig mindenhol nagy király volt, szerintem ő még használható lenne, nem értem miért mellőzte Szabi, Géza és most Hipp is. Mivel neki is lejár nyáron a szerződése kizárt dolognak tartom, hogy ennyi játéklehetőséggel elégedett lenne, így ő is menni fog.

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16494
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2022.11.02. 11:10

Mech írta:
Savaria1919 írta:
Savaria1919 írta:Kép
Sűrű hónap lesz ez: veretlen pécsiek, jól rajtoló barcikaiak, bajnokesélyesek és a mumus dorogiak (a legutóbbi két szombathelyi meccsünkön ők nyertek) az ellenfelek között, közte egy kupameccsel.
7 pontnak már őszintén tudnék örülni.

7 pontból lett 12, egyedül a lőrinci meccsünkkel és a kupakieséssel kapcsolatban van bennem némi hiányérzet. Hazai pályán megembereltük magunkat, 3/3-as mérlegünk impozáns, főleg az egész idei évet tekintve (Szabolccsal február és szeptember között kettő győzelmet arattunk otthon). Elkezdtünk gólokat rúgni, cserébe a mi kapunkat is sokszor veszik be.
Molnár Rajmund visszatérése örömteli, de a támadószekciónk továbbra is bővítésre szorul, Borvető egyelőre nem találja a helyét, Taipi játszhatna többet, esetleg Lencse is, hátha megjönne a kedve a focihoz. Középpályás-sorunk kezd működni, Rácz formába lendült, Csernik és Derekas is fontos gólokat szerzett, Csilus az egyik leghasznosabb labdarúgónk, Doki meg az aktuális szupertehetség, valószínűleg ő lesz az első, akit télen visznek.
A védelmünk viszont ingatag, azonnali beavatkozás szükséges ott. Simut még okés a jobbon, de ez a Csató-Vépi Milu kombó hajmeresztő dolgokra képes. (Utóbbi akár pozitív értelemben is).

A hazai 3/3 valóban nem rossz, viszont ez a Dorog eddig 13 forduló alatt rúgott 10 gólt, most meg nekünk 3-at egy meccsen, szóval az elég kínos.
Ez Hipp statja eddig:
Bajnokság: 6 meccs, 4 győzelem, 2 vereség, 10 lőtt, 9 kapott gól. Kupában meg ugye a Honvéd elleni hazai 1-2.
Szerintem teljesen vállalható, ha így folytatjuk akkor kb. 7-9. hely közé bejövünk a végén, a feljutáshoz és a kieséshez sem lesz semmi közünk, a klubvezetés így maximálisan elégedett lehet...
Szerintem télen nem fogunk igazolni (mármint ingyen sem természetesen), ezt a szezont letoljuk ezzel a kerettel. Borvető hulla gyenge, Taipinak kezdőben lenne a helye, Rácz B. ha elkapja a fonalat az NB2 egyik legjobbjának kéne lennie. Doki szerintem marad, ő azért nem akkora ász mint a korábbi "sztárjaink", szerintem nyáron Rajmund mindenképp megy, illetve a Deve, Pedro, Verpecz hármasnak lejár a szerződése, felőlem Pedro kivételével a másik kettő mehet nyugodtan. Lencsét én is sajnálom (írtam is már korábban is), ő azért nb2-ben eddig mindenhol nagy király volt, szerintem ő még használható lenne, nem értem miért mellőzte Szabi, Géza és most Hipp is. Mivel neki is lejár nyáron a szerződése kizárt dolognak tartom, hogy ennyi játéklehetőséggel elégedett lenne, így ő is menni fog.

Egyetértek. A védelmet nagyon rendbe kéne tenni, mert az alapemberek sem túl veretesek, hát még a tartalék.
Horváth Rajmi tűnt el, pedig ő mutatott szép dolgokat az előző szezonban.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Mech
Aranylabdás
Hozzászólások: 21401
Csatlakozott: 2009.07.21. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Mech » 2022.11.02. 11:15

Savaria1919 írta:
Mech írta:
Savaria1919 írta:7 pontból lett 12, egyedül a lőrinci meccsünkkel és a kupakieséssel kapcsolatban van bennem némi hiányérzet. Hazai pályán megembereltük magunkat, 3/3-as mérlegünk impozáns, főleg az egész idei évet tekintve (Szabolccsal február és szeptember között kettő győzelmet arattunk otthon). Elkezdtünk gólokat rúgni, cserébe a mi kapunkat is sokszor veszik be.
Molnár Rajmund visszatérése örömteli, de a támadószekciónk továbbra is bővítésre szorul, Borvető egyelőre nem találja a helyét, Taipi játszhatna többet, esetleg Lencse is, hátha megjönne a kedve a focihoz. Középpályás-sorunk kezd működni, Rácz formába lendült, Csernik és Derekas is fontos gólokat szerzett, Csilus az egyik leghasznosabb labdarúgónk, Doki meg az aktuális szupertehetség, valószínűleg ő lesz az első, akit télen visznek.
A védelmünk viszont ingatag, azonnali beavatkozás szükséges ott. Simut még okés a jobbon, de ez a Csató-Vépi Milu kombó hajmeresztő dolgokra képes. (Utóbbi akár pozitív értelemben is).

A hazai 3/3 valóban nem rossz, viszont ez a Dorog eddig 13 forduló alatt rúgott 10 gólt, most meg nekünk 3-at egy meccsen, szóval az elég kínos.
Ez Hipp statja eddig:
Bajnokság: 6 meccs, 4 győzelem, 2 vereség, 10 lőtt, 9 kapott gól. Kupában meg ugye a Honvéd elleni hazai 1-2.
Szerintem teljesen vállalható, ha így folytatjuk akkor kb. 7-9. hely közé bejövünk a végén, a feljutáshoz és a kieséshez sem lesz semmi közünk, a klubvezetés így maximálisan elégedett lehet...
Szerintem télen nem fogunk igazolni (mármint ingyen sem természetesen), ezt a szezont letoljuk ezzel a kerettel. Borvető hulla gyenge, Taipinak kezdőben lenne a helye, Rácz B. ha elkapja a fonalat az NB2 egyik legjobbjának kéne lennie. Doki szerintem marad, ő azért nem akkora ász mint a korábbi "sztárjaink", szerintem nyáron Rajmund mindenképp megy, illetve a Deve, Pedro, Verpecz hármasnak lejár a szerződése, felőlem Pedro kivételével a másik kettő mehet nyugodtan. Lencsét én is sajnálom (írtam is már korábban is), ő azért nb2-ben eddig mindenhol nagy király volt, szerintem ő még használható lenne, nem értem miért mellőzte Szabi, Géza és most Hipp is. Mivel neki is lejár nyáron a szerződése kizárt dolognak tartom, hogy ennyi játéklehetőséggel elégedett lenne, így ő is menni fog.

Egyetértek. A védelmet nagyon rendbe kéne tenni, mert az alapemberek sem túl veretesek, hát még a tartalék.
Horváth Rajmi tűnt el, pedig ő mutatott szép dolgokat az előző szezonban.

Tavaly jó szezonja volt (18 évesen), 35 meccs 4 gól 5 gólpassz, idén is játszott a szezon elején minden meccsen, aztán a 9. forduló óta eltűnt. Sem a felnőttben, sem az U19-ben nem játszik, sérült lehet talán.
Ha már utánpótlás, ha hozzuk az elmaradt meccsünket, akkor újra vezetni fogjuk az U19-es kiemelt bajnokságot, talán onnan nyáron átlehet emelni 1-2 spílert az nb2-be.

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16494
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2022.11.06. 14:57

2-2. Drámai meccseket vívunk mostanában, ez is az volt. A második játékrészben sokkal meggyőzőbben, tudatosabban játszottunk, mint a csabaiak, a végén mégis sikerült összebalfaszkodni egy gólt nekik, utána jöhetett volna mégegy fordulat, de Borvető kihagyta. Érthetetlen a fickó favorizálása, Taipi és Lencse is jobb nála.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40699
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2022.11.06. 16:53

Ez a meccs rendben volt.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16494
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2022.11.06. 17:32

SuperDepor írta:Ez a meccs rendben volt.

Jót tett nektek az edzőváltás.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40699
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Haladás: az ügyvezető nem tétlenkedik, Mátyusnak sem szabad

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2022.11.06. 17:58

Savaria1919 írta:
SuperDepor írta:Ez a meccs rendben volt.

Jót tett nektek az edzőváltás.

10 bajnoki mérkőzés, 8 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség, 30 pontból 25pont.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 119 vendég