Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96289
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2021.11.15. 22:46

beroka írta:
Cselszky írta:
beroka írta:Ha az elején azt mondják hogy a lengyelek ellen 4 pontot az angolok ellen 1 pontot szerzünk aláírtuk volna hisz az elégnek tünt a második helyhez.
Ezt jól eltolták az albánok ellen a fiúk.


Egyébként nem játszunk jól, hátul sokszor azt se tudjuk hol a labda...

Ugyan. Ha bármi tétje lett volna, nem így állnak fel, és nem így játszanak.

Nem azt mondtam hogy jobbak vagyunk hanem a szikár számokat írtam le.
Ez pedig a tény sajnos.

Szerintem inkább a 3-3-as meccsen úszott el, hogy ma egy kicsikart döntetlennel másodikak legyünk.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 34901
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Szarka » 2021.11.15. 22:53

Ilyenkor bezzeg nem vagyok elég tökös, hogy megtegyem a magyar győzelmt :/

Pedig várható volt, hogy mi leszünk csak motiváltak, hogy ezt a szégyenteljes sorozatot letudjuk. És nem is nézett ki ez rosszul, Nego mindenképp színesíti ( :) ) a csapat játékát, Gazdag, Schön, Schafer hármas jó volt, a Kiss Tomi is jónak tűnt, de úgy az egész csapat rendben volt, most mindenki koncentrált, egy jó eredményt akartunk. A lengyelek pedig max agresszívak voltak, de nagyon nem akartak, vagy nem tudtak velünk mit kezdeni. Nem ízlik nekik a mi visszavont focink.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Avatar
beroka
Aranylabdás
Hozzászólások: 20769
Csatlakozott: 2005.08.02. 20:46
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: beroka » 2021.11.15. 23:05

Ez a Schäfer gyerek nagyon ügyes, megnézném egy erősebb bajnokságban mit is tud valójában.
Mindenképpen Rossi nagy felfedezettje ő.
Szerencsés gólokat is szerez a válogatottban.


A második gólunk nagyon szép volt, ügyes korszerű támadás volt, váratlan megoldásokkal.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40668
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2021.11.16. 10:17

Hogy lesznek a potselejtezok, nem találok egy qrva cikket
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

RAUL7
BL-menõ
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2010.02.26. 14:16

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: RAUL7 » 2021.11.16. 11:23

SuperDepor írta:Hogy lesznek a potselejtezok, nem találok egy qrva cikket

https://en.wikipedia.org/wiki/2022_FIFA ... cond_Round

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74816
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Adamek » 2021.11.16. 11:31

SuperDepor írta:Hogy lesznek a potselejtezok, nem találok egy qrva cikket

még össze se állt a mezőny
elvileg csinálnak majd 3 csoportot az erősorrendek lezsírozása után, aztán a három csoport 2-2 elődöntő és egy döntő után dob 3 győztest akik kijutnak a homokozóba
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40668
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2021.11.16. 11:41

Kösz
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2021.11.16. 13:03

SuperDepor írta:Hogy lesznek a potselejtezok, nem találok egy qrva cikket

sporton van egy cikk, a lengyelek azon sírnak, hogy Sousa elbaszta nekik a hazai pályát a körönként egy meccses (!) play-offra.... úgy értelmezem, hat kiemelt lesz, akik otthon fogadjhaták a hat nem kiemelt egyikét.
https://www.nemzetisport.hu/foci-vb-202 ... ok-2860677

amúgy ezt már többször mondtam itt, ez a polák brigád valami mérhetetlen gyenge, főleg persze Lewa és Zielinski nélkül. én nem értem, hogy egy Bednarek, hogy fér be az angol klubjába, ha befér, meg az olaszban játszók mit csinálnak ott, de semmivel nem jobb játékosok, mint a mieink.

szerintem a porik, a macskaevők, és az ikea-sok a legerősebbek, de én is szorítok a cseheknek, hátha meglepetést okoznak, ami sorsolás függvénye is. Haalanddal a norgék is erősek.
ETO

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40668
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2021.11.16. 14:42

Javier Arizmendi írta:
SuperDepor írta:Hogy lesznek a potselejtezok, nem találok egy qrva cikket

sporton van egy cikk, a lengyelek azon sírnak, hogy Sousa elbaszta nekik a hazai pályát a körönként egy meccses (!) play-offra.... úgy értelmezem, hat kiemelt lesz, akik otthon fogadjhaták a hat nem kiemelt egyikét.
https://www.nemzetisport.hu/foci-vb-202 ... ok-2860677

amúgy ezt már többször mondtam itt, ez a polák brigád valami mérhetetlen gyenge, főleg persze Lewa és Zielinski nélkül. én nem értem, hogy egy Bednarek, hogy fér be az angol klubjába, ha befér, meg az olaszban játszók mit csinálnak ott, de semmivel nem jobb játékosok, mint a mieink.

szerintem a porik, a macskaevők, és az ikea-sok a legerősebbek, de én is szorítok a cseheknek, hátha meglepetést okoznak, ami sorsolás függvénye is. Haalanddal a norgék is erősek.

"A csapatokat három ágra sorsolják, az ágak egyenként két elődöntőből és egy döntőből állnak. Az elődöntőkön a csoportmásodikok közül a legjobb hat csapat játszik hazai pályán, a döntők pályaválasztóit sorsolják.[14] Az elődöntőket 2022 március 24-én és 25-én, a döntőket március 28-án és 29-én játsszák. Az ágak győztesei kijutnak a világbajnokságra."
12 csapat, 6 mérkőzés első körben, majd 3 mérkőzés a második körben. A hat meccset három darab kettes ágra osztják, az első mérkőzés győztesei játszanak egymással a három kijutó helyért. Egy meccsel nem kijutni, az valami félreértés. Az játszik egy meccset aki nem jut tovább az első körből. Kemény meccsek lesznek.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2021.11.16. 16:33

SuperDepor írta:
Javier Arizmendi írta:sporton van egy cikk, a lengyelek azon sírnak, hogy Sousa elbaszta nekik a hazai pályát a körönként egy meccses (!) play-offra.... úgy értelmezem, hat kiemelt lesz, akik otthon fogadjhaták a hat nem kiemelt egyikét.
"A csapatokat három ágra sorsolják, az ágak egyenként két elődöntőből és egy döntőből állnak. Az elődöntőkön a csoportmásodikok közül a legjobb hat csapat játszik hazai pályán, a döntők pályaválasztóit sorsolják.[14] Az elődöntőket 2022 március 24-én és 25-én, a döntőket március 28-án és 29-én játsszák. Az ágak győztesei kijutnak a világbajnokságra."
12 csapat, 6 mérkőzés első körben, majd 3 mérkőzés a második körben. A hat meccset három darab kettes ágra osztják, az első mérkőzés győztesei játszanak egymással a három kijutó helyért. Egy meccsel nem kijutni, az valami félreértés. Az játszik egy meccset aki nem jut tovább az első körből. Kemény meccsek lesznek.

ja-ja azt írtam körönként egy meccs lesz. szóval egy könnyed lisszaboni vagy római vereség a polákoknak az azonnali véget jelenti majd, holott ha legyőznek inket játszhattak volna a finnekkel vagy az északi-macikkal otthon a továbbjutásért. sőt az iksz is elég lehetett volna nekik, ezen rínak most.
ETO

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2021.11.16. 20:43

nyúl írta:Gyalázatosan játszottunk ellenük. Semmi extrát nem mutattak, mi voltunk borzasztóak.
Nem vitatom, hogy javultak, de elvileg mi is. Csak emlékezz Tímár bakijára a svédek ellen, vagy arra, hogy a Kötöny kun király méretű Huszti játszott hamis éket a fapapucsosnál.

azóta Tímár az olasz u-19-et oktatja futballra, úgy hogy pl. Kerkez nem ebben a korosztályban játszik már pedig tehetné.
ETO

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74816
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Adamek » 2021.11.17. 06:47

utolsó körben egy várható finn-ukrán csere történt még, remélem összehozzák az ukrán-ruszki derbit
az igazi durvulás az afrikai utolsó kör lesz, összejött a 10 legerősebb válogatott, talán az elefántok férnének még ide be Mali helyett az igazi top10-be (Mmaee megint vert kettőt, most Guinea ellen)
a dél-amerikai szuperrangadó sima 0-0, se piros se bunyó, se berohanó köjálosok
Mexikó meg szépen leeresztett, már Kanada vezeti a zónát
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2021.11.17. 09:40

Adamek írta:utolsó körben egy várható finn-ukrán csere történt még, remélem összehozzák az ukrán-ruszki derbit

vicces hír a Balkánról. az ukránok kapták néhány maflást Zenicá(ba)n, amikor fejjel lefele poziciónáltak egy pár méretes orosz zászlót. a bosnyákok sincsenek különösebben oda Ivánékért, a baj abból támadt, hogy asszitték a derék muzulmánok, hogy az ukránok szerb zászlók lengetésével provokálják őket, mert hogy így már, pont úgy néztek ki :) viszonylag komoly balhé volt.

sokán kárálnak, hogy a 13 európai csapat kevés a vb-n. aki látta a tegnapi holland-norvégot, az talán visszakozik ebből. szerintem simán lehetne 6 dél-amerikai és 7 afrikai csapat, akár az európaiak kárára. nem vágom le, hogy a Svédek vagy Svájc miben jobb, mint Kamerun, Csontpart vagy Chile vagy Uruguay.
ETO

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74816
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Adamek » 2021.11.17. 10:23

Javier Arizmendi írta:
Adamek írta:utolsó körben egy várható finn-ukrán csere történt még, remélem összehozzák az ukrán-ruszki derbit

vicces hír a Balkánról. az ukránok kapták néhány maflást Zenicá(ba)n, amikor fejjel lefele poziciónáltak egy pár méretes orosz zászlót. a bosnyákok sincsenek különösebben oda Ivánékért, a baj abból támadt, hogy asszitték a derék muzulmánok, hogy az ukránok szerb zászlók lengetésével provokálják őket, mert hogy így már, pont úgy néztek ki :) viszonylag komoly balhé volt.

sokán kárálnak, hogy a 13 európai csapat kevés a vb-n. aki látta a tegnapi holland-norvégot, az talán visszakozik ebből. szerintem simán lehetne 6 dél-amerikai és 7 afrikai csapat, akár az európaiak kárára. nem vágom le, hogy a Svédek vagy Svájc miben jobb, mint Kamerun, Csontpart vagy Chile vagy Uruguay.

én alapból nem szeretem az európai csúcsközeli focit, mert én a focit szeretem és nem a gatyaszaggató rohanást, agyonszervezett védekezést és sematikus támadásvezetéseket, szóval nálam nyitottabb nyitott fülekre ebben a témában nem találnál
de a kétezres évekre sajnos az afrikaiaknak is elkezdték a fejükbe verni, hogy a taktika mindenek felett és sajnos ők ebben még nem jók, ellenben a foci szépségét meg sikeresen kigyomlálták belőlük
az ázsiaiak külön sportágat űznek, ők se szépen se okosan nem tudnak focizni, csak nagyon ritkán jön össze egy komolyabb gárda onnan, az arabok jellemzően az afrikaiakkal egy időben (és jóval mélyebbről indulva, kb mint az afrikai nem fekák) kezdték el elfelejteni a szellemes focit és valami büntető antifocira kapcsoltak át, a távolkeletiek csak futni tudnak de azt mondjuk olyan szinten ahogy senki más, a közel-keletiek meg vagy átcsalták magukat Európába szarrá veretni magukat vagy olyan ügyetlenek mint általában a hegyi népek
a dél-amcsik feljövőben vannak az elitet illetően, szerintem végre lesz esély megtörni az európai sort, sajnos a két nagy alatt most óriási a szakadék és azok most talán a svejci sótlansággal se állják a versenyt
Közép-Amerika zöme szintén lefelé tart a két északi is jobb jelenleg a legjobb középinél, ez főleg azért gáz mert Kanada sem lett erősebb, inkább Mexikó eresztett durván le
Óceánia viccnek is rossz, a legjobb gárdájuk is lelépett de ők is csak egy skót kettes szintjén értenek az egészhez
szóval szerintem közelebb járunk jelenleg ahhoz, hogy jobb lenne 32 helyett 24 csapat mint az arányok eltolásához, azt a 98-s VB környékén lett volna ésszerű mert akkor jóval előrébb álltak az afrikai, közép-amcsi, ázsiai gárdák az én ranglistámon játékban, sajnos kihalóban vannak már az olyan csapatok mint a 90-s kameruni, a 94-s nigériai, szaudi, 2002-s szenegáli, usa stb., most már annak kell örülni ha egy dán csapat visszacsempész valami szellemeset a pályára és ezzel okoz meglepetést
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16417
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2021.11.19. 21:35

Leváltották Tabárezt az uruk.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Sanyeey
Világsztár
Hozzászólások: 10379
Csatlakozott: 2009.03.01. 18:16
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Sanyeey » 2021.11.20. 10:36

Savaria1919 írta:Leváltották Tabárezt az uruk.

Legenda a tag. De ahogy láttam, nemcsak az eredmények nem jöttek, de szegénynek az egészségi állapota sincs a toppon.
DEBRECENI VSC

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16417
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2021.11.20. 14:19

Sanyeey írta:
Savaria1919 írta:Leváltották Tabárezt az uruk.

Legenda a tag. De ahogy láttam, nemcsak az eredmények nem jöttek, de szegénynek az egészségi állapota sincs a toppon.

Gondoltam, hogy az utóbbinak is van szerepe a távozásban. Mindenesetre jobbulást neki!
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2021.11.21. 22:44

Savaria1919 írta:Leváltották Tabárezt az uruk.

fura mert 1 pontra vannak a 4-ik helytől, most mennek a 9-ik Paraguayhoz, és fogadják az utolsó Venezuelát.

Adameknek: a japók egy időben szép focit játszottak a tonna brazil edző hatására, ott inkább a fizikum hiányát érzékelem, egyszerűen túl kicsik ehhez a sporthoz. végignézve az afrikai csapatok keretét, nekem Szenegál, Algéria és Marokkó tűnik a legerősebbnek.
ETO

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2021.11.22. 22:26

íme egy capo akinek nem tetszik ha a tábor 1 tagja az ő engedélye nélkül dobálja az ellenfél játékosát:

https://twitter.com/ethanz555/status/14 ... 1749754885
ETO

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: ManBat » 2021.11.22. 23:01

Javier Arizmendi írta:íme egy capo akinek nem tetszik ha a tábor 1 tagja az ő engedélye nélkül dobálja az ellenfél játékosát:

https://twitter.com/ethanz555/status/14 ... 1749754885

valaki egyszer igazán szarráverhetné már pályafutást lezáróan Payet-t este az utcán, "valahogy" mindig nála alakulnak ki ezek a lelátói események
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 141 vendég