Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 35083
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Szarka » 2022.11.29. 12:08

Maradonapoli írta:
Szarka írta:
Maradonapoli írta:Nem hinném, hogy élcsapattól vagy vagy legalábbis nemzetközi porondra aspiráló erős középcsapattól kapna lehetőséget.
pl. Volt egy konkrét PL ajánlat, amit elismert a Májszter uram - nem hozták nyilvánosságra, hogy ki volt, de így tippre azt mondanám az azóta kiesett Watford - az Udinese tulaj kezében van az a klub. Na egy ilyen csapathoz bőven elég lenne a válogatottnál használt defenzív taktika, gyors, hatékony ellencsapásokkal, a bennmaradást lehet képes lenne kivívni egy ilyen csapattal is Tunya bá'.
A Serie A-ból meg pletyka szinten talán a Spezia merült fel... ott hasonló lenne a szitu.


Ott működne, de ki akarna alsóházi csapatba menni egy válogatott után, főleg ha nemzetközi tornára is kijuthatsz? Hát max jó sok pénzért :)

Elismerem, Tunya bá műfaja inkább a válogatott lehet, még azt is elismerem, hogy akár magyar kapitányként több zsét kap, mint mondjuk egy digó kiscsapat padján kapna (PL-es kiesőjelölt esetében természetesen ebben azért nem lennék biztos). De ki mondana nemet egy olyan lehetőségre, hogy életében, egy topligás csapat edzőjének mondhassa magát, akár szezon közbeni kirúgás árán is? :) Az életrajzban azért az szépen mutat + átélni hogy szarabb esetben is mondjuk 7-8 meccsen PL vagy Serie A edző legyél, életre szóló szakmai és emberi élmény lehet. Ha kihúzza a szezont vagy netán újítanak vele, akkor meg csak nyert vele. Esetleges bukás után meg bármikor visszamehet szövkapnak, akárhová.

Lehet a Serie A vonzaná, de önmagában nem ütősebb, mint a két EB szereplés, vagy egy 4-0-ás Angol-verés. Szerintem csak akkor vállalná, ha a közeljövőben ezután esélye lenne egy nevesebb klub padjára, amivel nemzetközi porondra is esélyes. Ha ő is elhiszi, hogy el tud oda jutni, akkor a helyében én megpróbálnám.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40720
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2022.11.29. 12:21

Szeretném bejelenteni, hogy Uruguay-t lecsereltem Ecuadorra. Tudom, hogy nem érdekel senkit, de akkor is.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51399
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2022.11.29. 12:22

Szarka írta:
Maradonapoli írta:
Szarka írta:
Ott működne, de ki akarna alsóházi csapatba menni egy válogatott után, főleg ha nemzetközi tornára is kijuthatsz? Hát max jó sok pénzért :)

Elismerem, Tunya bá műfaja inkább a válogatott lehet, még azt is elismerem, hogy akár magyar kapitányként több zsét kap, mint mondjuk egy digó kiscsapat padján kapna (PL-es kiesőjelölt esetében természetesen ebben azért nem lennék biztos). De ki mondana nemet egy olyan lehetőségre, hogy életében, egy topligás csapat edzőjének mondhassa magát, akár szezon közbeni kirúgás árán is? :) Az életrajzban azért az szépen mutat + átélni hogy szarabb esetben is mondjuk 7-8 meccsen PL vagy Serie A edző legyél, életre szóló szakmai és emberi élmény lehet. Ha kihúzza a szezont vagy netán újítanak vele, akkor meg csak nyert vele. Esetleges bukás után meg bármikor visszamehet szövkapnak, akárhová.

Lehet a Serie A vonzaná, de önmagában nem ütősebb, mint a két EB szereplés, vagy egy 4-0-ás Angol-verés. Szerintem csak akkor vállalná, ha a közeljövőben ezután esélye lenne egy nevesebb klub padjára, amivel nemzetközi porondra is esélyes. Ha ő is elhiszi, hogy el tud oda jutni, akkor a helyében én megpróbálnám.

Tunya bá 2021-es pletykalapi infók szerint havi 10 millát keres forintban havonta - nagyvonalúan futballbarát kormányunk szerintem minimum inflációkövetően emelt neki és egyébként is euróban kapja, de tekintsünk el ezektől- vegyük alapul csak ezt a 10 millát, ami ugye évente 120 milla, nagyjából alulról súrolja a 300-at - prémiumokat se vegyünk figyelembe most. Ugyanezen időszakban a két legszarabbul fizetett élvonalbeli digó edző (Zanetti - Venezia és Andreazzoli - Empoli) elvileg félmilla euró alapfizut kapott. Szóval még így is bőven megérné neki egy ilyen kaland - szerintem.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40720
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2022.11.29. 12:22

Most böngészem, hogy Irán már egy iksszel tovább megy, ha az angolok nem adják le a meccset a bénáknak.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51399
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2022.11.29. 12:23

SuperDepor írta:Most böngészem, hogy Irán már egy iksszel tovább megy, ha az angolok nem adják le a meccset a bénáknak.

konteóimat alább olvashatod, Isti!

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51399
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2022.11.29. 12:26

SuperDepor írta:Szeretném bejelenteni, hogy Uruguay-t lecsereltem Ecuadorra. Tudom, hogy nem érdekel senkit, de akkor is.

de várjá má Isti!
Mi van, ha a csokifiúk leverik őket?
Urugváj meg valahogy tovább kullog?
És egyébként is mi ez a manbatolás...?

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 35083
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Szarka » 2022.11.29. 12:36

SuperDepor írta:Szeretném bejelenteni, hogy Uruguay-t lecsereltem Ecuadorra. Tudom, hogy nem érdekel senkit, de akkor is.

És kövi körre kire cseréled őket ? :P

Na jó, esélyes, hogy ma tovább jutnak, egy iksz is elég, de nagyon ki-ki meccsre számítok.

Amúgy ha már szimpatikus csapat kell a VBn, a spanyolok ideálisak rá. Kevés nagy egó, inkább sok feltörekvő fiatal sztár, szimpatikus edző ( mellesleg twitchen streamel is, ha valakit érdekelnének döntései, van angol felirat hozzá ), és sok gólos, látványos focit tolnak. Nem csak sima tiki-taka, mint Del Bosque alatt.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40720
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2022.11.29. 12:58

Ecu Sen 1X megálmodtam, bár én voltam a kapus, délután meg nem leszek.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74978
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Adamek » 2022.11.29. 13:08

Szarka írta:
SuperDepor írta:Szeretném bejelenteni, hogy Uruguay-t lecsereltem Ecuadorra. Tudom, hogy nem érdekel senkit, de akkor is.

És kövi körre kire cseréled őket ? :P

Na jó, esélyes, hogy ma tovább jutnak, egy iksz is elég, de nagyon ki-ki meccsre számítok.

Amúgy ha már szimpatikus csapat kell a VBn, a spanyolok ideálisak rá. Kevés nagy egó, inkább sok feltörekvő fiatal sztár, szimpatikus edző ( mellesleg twitchen streamel is, ha valakit érdekelnének döntései, van angol felirat hozzá ), és sok gólos, látványos focit tolnak. Nem csak sima tiki-taka, mint Del Bosque alatt.

európai csapattal csak a legelvetemültebbek tudnak pszeudo-szimpatizálni
Istók ott hibázott (már megint), hogy Ecuador is megy ma a lecsóba, Szenegál ma kicsapja őket szerintem
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74978
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Adamek » 2022.11.29. 13:12

SuperDepor írta:Most böngészem, hogy Irán már egy iksszel tovább megy, ha az angolok nem adják le a meccset a bénáknak.


USA erősebbnek néz ki az eddigiek alapján, Irán a fetrengéseken túl nem igazán tűnik semmiben sem jónak, bekkelni tuti nem tudnak 100 percen át hibátlanul, vagy győzelemre játszanak vagy szopóálarc lesz nekik
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

tomi

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: tomi » 2022.11.29. 13:30

Adamek írta:
SuperDepor írta:Most böngészem, hogy Irán már egy iksszel tovább megy, ha az angolok nem adják le a meccset a bénáknak.


USA erősebbnek néz ki az eddigiek alapján, Irán a fetrengéseken túl nem igazán tűnik semmiben sem jónak, bekkelni tuti nem tudnak 100 percen át hibátlanul, vagy győzelemre játszanak vagy szopóálarc lesz nekik

100?
második félidő nem lesz?

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 35083
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Szarka » 2022.11.29. 14:12

Ez inkább csak érdekesség :

A 32 meccsből 15-öt nyert csak meg az, akinek nagyobb volt az xG mutatója.

Ugyanakkor a VB 32 meccsén 81 gól esett és összesen 82.79 xG-t termeltek a csapatok.

32 meccs még nem is olyan nagy merítési alap, mégis jól korrelál a két adat. Ugyanakkor egy meccseredményt megtippelni ebből lehetetlen.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51399
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2022.11.29. 16:40

ez eddig tök punnyadás...
vacak lesz ez a zárókör...
a mezőny felének mindegy az eredmény, ezért félgőzzel játszik
a másik fele meg összecsinálja magát, hogy ne kapjon ki

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51399
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2022.11.29. 16:46

Szarka írta:Ez inkább csak érdekesség :

A 32 meccsből 15-öt nyert csak meg az, akinek nagyobb volt az xG mutatója.

Ugyanakkor a VB 32 meccsén 81 gól esett és összesen 82.79 xG-t termeltek a csapatok.

32 meccs még nem is olyan nagy merítési alap, mégis jól korrelál a két adat. Ugyanakkor egy meccseredményt megtippelni ebből lehetetlen.

https://www.youtube.com/watch?v=ODLsmny ... el=IciAlex

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74978
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Adamek » 2022.11.29. 16:47

Maradonapoli írta:ez eddig tök punnyadás...
vacak lesz ez a zárókör...
a mezőny felének mindegy az eredmény, ezért félgőzzel játszik
a másik fele meg összecsinálja magát, hogy ne kapjon ki

szerintem egy jó létszámbővítés ezt megoldaná
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 35083
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Szarka » 2022.11.29. 16:58

Statok alapján erős Szenegáli fölény van, míg Hollandia félgőzzel, de vezet. Aligha lesz ebből nagy verés, de a sima holland győzelem nem kérdés.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51399
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2022.11.29. 17:09

Adamek írta:
Maradonapoli írta:ez eddig tök punnyadás...
vacak lesz ez a zárókör...
a mezőny felének mindegy az eredmény, ezért félgőzzel játszik
a másik fele meg összecsinálja magát, hogy ne kapjon ki

szerintem egy jó létszámbővítés ezt megoldaná

a bővítés ökörség, de az a 3 csapatos csoportos izé lehet mégis jó lesz, ott talán majd kevésbé lehet meccseket elkummantani...

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74978
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Adamek » 2022.11.29. 17:14

Maradonapoli írta:
Adamek írta:
Maradonapoli írta:ez eddig tök punnyadás...
vacak lesz ez a zárókör...
a mezőny felének mindegy az eredmény, ezért félgőzzel játszik
a másik fele meg összecsinálja magát, hogy ne kapjon ki

szerintem egy jó létszámbővítés ezt megoldaná

a bővítés ökörség, de az a 3 csapatos csoportos izé lehet mégis jó lesz, ott talán majd kevésbé lehet meccseket elkummantani...

faszt nem lehet, a harmadik meccs már ott is simán lehet tét nélküli, vagyis lehet olyan csapat (ha egy van akkor kapásból kettő is a csoportban) akinek egy meccs után vége is a tornának érdemben
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51399
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2022.11.29. 17:35

Adamek írta:
Maradonapoli írta:
Adamek írta:szerintem egy jó létszámbővítés ezt megoldaná

a bővítés ökörség, de az a 3 csapatos csoportos izé lehet mégis jó lesz, ott talán majd kevésbé lehet meccseket elkummantani...

faszt nem lehet, a harmadik meccs már ott is simán lehet tét nélküli, vagyis lehet olyan csapat (ha egy van akkor kapásból kettő is a csoportban) akinek egy meccs után vége is a tornának érdemben

na ja, egyébként is ökörség a 3 csapatos csoport
csak kínlódtam :(

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51399
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2022.11.29. 17:58

Na, csak lesz afrikai a legjobb 16 között!

és még az egyik kamuafrikainak is jók az esélyei...


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Adamek valamint 191 vendég