Nyílt levél: Bódog Tamás reagált a pénzbüntetésre

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Nyílt levél: Bódog Tamás reagált a pénzbüntetésre

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2017.09.20. 17:40

Miskolc - Továbbra sem érti, miért nem fogott vele kezet Solymosi Péter.

Nyílt levél: Bódog Tamás reagált a pénzbüntetésre


Bódog Tamást kedden 200.000 Ft-os pénzbüntetésre ítélte az MLSZ Fegyelmi Bizottság. Az indoklás szerint „a DVTK–Paks mérkőzés lefújása után a játéktérre ment, közben a játékvezető működése ellen sportszerűtlen módon tiltakozott, az ellenfél egyik játékosát félrelökte, és a játékvezető ítéletei ellen tovább tiltakozott, a játékvezető működésére negatív kijelentést tett”.



A DVTK vezetőedzője a döntésre válaszként nyílt levelet tett közzé, amit változtatás nélkül közlünk:



„Tisztelt Fegyelmi Bizottság!



Mindenekelőtt szeretném leszögezni, hogy ezt a levelet nem védekezésnek szánom. A pénzbüntetést tudomásul vettem, és természetesen be fogom fizetni, annak reményében, hogy ezzel is elősegítsem egy videóbíró-rendszer beszerzését.



A tények kedvéért, a következő bírói jelentés született a DVTK–Paksi FC mérkőzés után:



– A mérkőzés lefújása után Bódog Tamás vezetőedző (Diósgyőr FC Kft, 401653) a Tartalék játékvezetővel történő kézfogás közben a következőket mondta: »27 hibátok lehet, de ti 28-at követtek el!« Ezek után indulatosan elindult felénk, a játéktér közepe felé. Messziről kiabálta: »Te beszélsz nekem korrektségről, normálisan kellett volna vezetni a meccset!« Amikor a közvetlen közelünkbe ért, akkor félrelökött egy vendégjátékost és tovább kiabált indulatosan, majd megismételte az előző mondatát és hozzátette: »te csúcsbíró«. Bódog Tamás indulatos viselkedése miatt nem kívántam vele kezet fogni a játéktéren, én azt javasoltam, hogy az öltözőfolyosón beszéljünk és fogjunk kezet. Ekkor levette a sapkáját és azt kiabálta nekem, hogy »Fogjál velem kezet! Mi van, letérdeljek?« Ezek után kezet fogtunk és a hazai csapatkapitány segítségével rendben elhagytuk a játékteret.



A mérkőzés előtt Solymosi Péter – véleményem szerint provokáló módon – azt mondta nekem, hogy normálisan beszéljek a játékvezetőkkel. A lefújás után a tartalék játékvezetővel való kézfogás után elindultam a játékosaimhoz is kezet fogni, s csak utána a többi bíróhoz, ahol azt a »normálisan« kifejezést használtam, amit Solymosi Péter kért tőlem a mérkőzés előtt. Talán jogosan kérdezem, hogy a játékvezető provokációja miért nincs megemlítve a jelentésben?



A paksi labdarúgó tényleg elém állt, mivel látta, hogy mérges voltam és szeretett volna lecsillapítani, csak jót akart. Félretoltam, nem pedig félrelöktem, bár szerencsém volt, hogy nem úgy fogalmaztak, hogy »félreütöttem«.



Továbbra is nehezemre esik elfogadni, hogy ezt követően Solymosi Péter nem volt hajlandó velem kezet fogni! Ez óriási sportszerűtlenség attól, aki a mérkőzést megelőzően ugyanezt kéri a játékosoktól.



Ekkor levettem a sapkámat és megkérdeztem, hogy letérdeljek-e? Amikor kezet fogott velem, abban a pillanatban távoztam a »tetthelyről« és a játékosaimhoz siettem, akik már vártak rám. Akkor hangzott el a részemről (15 méterről) az az égbekiáltó szó, hogy »csúcsbíró«. Fontos azonban, hogy ezt nem a játékvezetőnek mondtam, hanem a játékosaimnak.



Utólag nagyon röstellem azt, hogy ilyen »alpári« kifejezést használtam, már megbántam. Ez a kifejezés valóban nem illik Solymosi Péterre, más jelzőt kellett volna használnom.



Ha ezek után úgy gondolják, hogy hibáztam és ezért megbüntetnek, azt elfogadom, mert mást nem tudok tenni. De nem én vagyok az egyetlen, aki hibázott ezen a mérkőzésen!



»Én, uram, a tanítást köszönöm.«



Az üggyel a továbbiakban nem szeretnék többet foglalkozni!



Sportbaráti és fair play szellemű üdvözlettel!



Bódog Tamás”




Beszámoló az NB I-es csapatok Magyar Kupa meccseiről - NB1.hu



Magyarország - Cikkünk folyamatosan frissül...




Avatar
alehndr
Világsztár
Hozzászólások: 13655
Csatlakozott: 2011.08.13. 19:32
Tartózkodási hely: Ibiza

Re: Nyílt levél: Bódog Tamás reagált a pénzbüntetésre

HozzászólásSzerző: alehndr » 2017.09.20. 17:55

így hogy a Tóth Bálintok, Urbányik már kikoptak, ideje volt, hogy feltűnjön valaki aki felkavarja az állóvizet.
csúcsbíró :lol:

BlancoAgilon38

Re: Nyílt levél: Bódog Tamás reagált a pénzbüntetésre

HozzászólásSzerző: BlancoAgilon38 » 2017.09.20. 18:15

Ez se egy vegytiszta történet, nagyon úgy néz ki.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40668
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Nyílt levél: Bódog Tamás reagált a pénzbüntetésre

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2017.09.20. 18:36

lesz még műsor az éven
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96289
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Nyílt levél: Bódog Tamás reagált a pénzbüntetésre

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2017.09.20. 20:57

Sok a duma.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Mantequilla
Aranylabdás
Hozzászólások: 28691
Csatlakozott: 2007.10.02. 17:59
Tartózkodási hely: El Pollo Loco

Re: Nyílt levél: Bódog Tamás reagált a pénzbüntetésre

HozzászólásSzerző: Mantequilla » 2017.09.20. 21:05

Vagy a levél megírásáig sem sikerült lehiggadni, vagy alapból olyan arrogáns, hogy simán beférne ide is.
"A texasiról kiderült, hogy jóindulatú, nagylelk? és kedves ember. Három nap múlva mindenki utálta."

VIDEOTON
¡VIVA LA MEHEECO!

Avatar
RC
Moderátor
Hozzászólások: 36775
Csatlakozott: 2005.07.28. 00:16
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Nyílt levél: Bódog Tamás reagált a pénzbüntetésre

HozzászólásSzerző: RC » 2017.09.20. 22:28

Ez már kezd visszatetszővé válni. Inkább a csapata védekezését tenné rendbe.
SABARIA 1926

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74816
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Nyílt levél: Bódog Tamás reagált a pénzbüntetésre

HozzászólásSzerző: Adamek » 2017.09.20. 22:30

öröm látni, hogy van utánpótlás mindkét szakmában, hülyebíróiban és hülyeedzőiben is
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

BlancoAgilon38

Re: Nyílt levél: Bódog Tamás reagált a pénzbüntetésre

HozzászólásSzerző: BlancoAgilon38 » 2017.09.20. 22:53

Adamek írta:öröm látni, hogy van utánpótlás mindkét szakmában, hülyebíróiban és hülyeedzőiben is

:DDDDDDD

Avatar
adrenalin69
Aranylabdás
Hozzászólások: 18892
Csatlakozott: 2006.05.06. 16:50
Tartózkodási hely: Firenze
Kapcsolat:

Re: Nyílt levél: Bódog Tamás reagált a pénzbüntetésre

HozzászólásSzerző: adrenalin69 » 2017.09.21. 06:08

RC írta:Ez már kezd visszatetszővé válni. Inkább a csapata védekezését tenné rendbe.

Fura ezt pont tőled hallani. :)
Az Újpest csapata megszakítás nélkül,1912-óta nb1-es.
Vannak, akik nem eladók,
És hitüket belül hordják,
Nem látszik a gyöngy a sárban,
Mégis övék az ország.

Avatar
RC
Moderátor
Hozzászólások: 36775
Csatlakozott: 2005.07.28. 00:16
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Nyílt levél: Bódog Tamás reagált a pénzbüntetésre

HozzászólásSzerző: RC » 2017.09.21. 07:15

adrenalin69 írta:
RC írta:Ez már kezd visszatetszővé válni. Inkább a csapata védekezését tenné rendbe.

Fura ezt pont tőled hallani. :)

Miért?
SABARIA 1926

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74816
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Nyílt levél: Bódog Tamás reagált a pénzbüntetésre

HozzászólásSzerző: Adamek » 2017.09.21. 09:32

RC írta:
adrenalin69 írta:
RC írta:Ez már kezd visszatetszővé válni. Inkább a csapata védekezését tenné rendbe.

Fura ezt pont tőled hallani. :)

Miért?

te megfelelően védekezel? minden aktushoz új gumi vagy csak kiöblíted?
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

BlancoAgilon38

Re: Nyílt levél: Bódog Tamás reagált a pénzbüntetésre

HozzászólásSzerző: BlancoAgilon38 » 2017.09.21. 09:33

Adamek írta:
RC írta:
adrenalin69 írta:Fura ezt pont tőled hallani. :)

Miért?

te megfelelően védekezel? minden aktushoz új gumi vagy csak kiöblíted?

HA Forma1-s pilóta, akkor aktusonként is többet használ egynél.

Avatar
RC
Moderátor
Hozzászólások: 36775
Csatlakozott: 2005.07.28. 00:16
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Nyílt levél: Bódog Tamás reagált a pénzbüntetésre

HozzászólásSzerző: RC » 2017.09.21. 09:45

Adamek írta:
RC írta:
adrenalin69 írta:Fura ezt pont tőled hallani. :)

Miért?

te megfelelően védekezel? minden aktushoz új gumi vagy csak kiöblíted?

Csak kiöblítem, de ez maradjon titok.
SABARIA 1926

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40668
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Nyílt levél: Bódog Tamás reagált a pénzbüntetésre

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2017.09.21. 10:11

Kár volt ezt a levelet megírni Tamás. Főleg a bajnokság első harmadában, amikor - persze minden pont számít, de kis túlzással - tökmindegy, h egy DVTK - Paks meccsen ki a győztes. Egyfelől méltatlan egy komoly edzőhöz, másfelől annyit értünk el, h az összes játékvezető felspannolva érkezik majd a meccseinkre, és ha szándékosan nem is akarnak ellenünk fújni, hibázni viszont fognak, nem is keveset, ez borítékolható.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Dzsotti
Aranylabdás
Hozzászólások: 24626
Csatlakozott: 2006.02.06. 09:19
Tartózkodási hely: Diósgyõr

Re: Nyílt levél: Bódog Tamás reagált a pénzbüntetésre

HozzászólásSzerző: Dzsotti » 2017.09.21. 11:47

SuperDepor írta:Kár volt ezt a levelet megírni Tamás. Főleg a bajnokság első harmadában, amikor - persze minden pont számít, de kis túlzással - tökmindegy, h egy DVTK - Paks meccsen ki a győztes. Egyfelől méltatlan egy komoly edzőhöz, másfelől annyit értünk el, h az összes játékvezető felspannolva érkezik majd a meccseinkre, és ha szándékosan nem is akarnak ellenünk fújni, hibázni viszont fognak, nem is keveset, ez borítékolható.

Egyrészt kár megírni. Másrészt rendben van így a dolog, hogy két ilyen meccsdöntő hiba jön, és kussol mindenki?
Nincs baj, ha ekkorát hibázik a bíró? Ha meg baj, akkor ki és milyen módon jelezze?
Érted élek én!

Avatar
RC
Moderátor
Hozzászólások: 36775
Csatlakozott: 2005.07.28. 00:16
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Nyílt levél: Bódog Tamás reagált a pénzbüntetésre

HozzászólásSzerző: RC » 2017.09.21. 12:16

Dzsotti írta:
SuperDepor írta:Kár volt ezt a levelet megírni Tamás. Főleg a bajnokság első harmadában, amikor - persze minden pont számít, de kis túlzással - tökmindegy, h egy DVTK - Paks meccsen ki a győztes. Egyfelől méltatlan egy komoly edzőhöz, másfelől annyit értünk el, h az összes játékvezető felspannolva érkezik majd a meccseinkre, és ha szándékosan nem is akarnak ellenünk fújni, hibázni viszont fognak, nem is keveset, ez borítékolható.

Egyrészt kár megírni. Másrészt rendben van így a dolog, hogy két ilyen meccsdöntő hiba jön, és kussol mindenki?
Nincs baj, ha ekkorát hibázik a bíró? Ha meg baj, akkor ki és milyen módon jelezze?

Partizánakcióval biztos nem lehet eredményt elérni. Alapjaiban kellene megváltoztatni néhány, játékvezetéssel kapcsolatos dolgot, de ez nyilván ütközik az uefa rendelkezéseivel. Nonszensz pl, hogy a játékvezetők mély csendbe burkolóznak a mérkőzések után, nem tehetnek nyilatkozatot, nem alakulhat ki kommunikáció a klubok képviselőivel. Szent tehenek a labdarúgás rendszerében.
SABARIA 1926

Avatar
adrenalin69
Aranylabdás
Hozzászólások: 18892
Csatlakozott: 2006.05.06. 16:50
Tartózkodási hely: Firenze
Kapcsolat:

Re: Nyílt levél: Bódog Tamás reagált a pénzbüntetésre

HozzászólásSzerző: adrenalin69 » 2017.09.21. 12:26

RC írta:
adrenalin69 írta:
RC írta:Ez már kezd visszatetszővé válni. Inkább a csapata védekezését tenné rendbe.

Fura ezt pont tőled hallani. :)

Miért?

Azért van más csapat is, ahol nem jobb a csapat védekezése. Szerintem...
Az Újpest csapata megszakítás nélkül,1912-óta nb1-es.
Vannak, akik nem eladók,
És hitüket belül hordják,
Nem látszik a gyöngy a sárban,
Mégis övék az ország.

Avatar
RC
Moderátor
Hozzászólások: 36775
Csatlakozott: 2005.07.28. 00:16
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Nyílt levél: Bódog Tamás reagált a pénzbüntetésre

HozzászólásSzerző: RC » 2017.09.21. 12:37

adrenalin69 írta:
RC írta:
adrenalin69 írta:Fura ezt pont tőled hallani. :)

Miért?

Azért van más csapat is, ahol nem jobb a csapat védekezése. Szerintem...

Az a csapat már nem érdekel.
SABARIA 1926

ZotyeszKB
Serdülõ
Hozzászólások: 487
Csatlakozott: 2005.07.09. 21:00
Tartózkodási hely: Kazincbarcelona
Kapcsolat:

Re: Nyílt levél: Bódog Tamás reagált a pénzbüntetésre

HozzászólásSzerző: ZotyeszKB » 2017.09.21. 13:02

RC írta:
Dzsotti írta:
SuperDepor írta:Kár volt ezt a levelet megírni Tamás. Főleg a bajnokság első harmadában, amikor - persze minden pont számít, de kis túlzással - tökmindegy, h egy DVTK - Paks meccsen ki a győztes. Egyfelől méltatlan egy komoly edzőhöz, másfelől annyit értünk el, h az összes játékvezető felspannolva érkezik majd a meccseinkre, és ha szándékosan nem is akarnak ellenünk fújni, hibázni viszont fognak, nem is keveset, ez borítékolható.

Egyrészt kár megírni. Másrészt rendben van így a dolog, hogy két ilyen meccsdöntő hiba jön, és kussol mindenki?
Nincs baj, ha ekkorát hibázik a bíró? Ha meg baj, akkor ki és milyen módon jelezze?

Partizánakcióval biztos nem lehet eredményt elérni. Alapjaiban kellene megváltoztatni néhány, játékvezetéssel kapcsolatos dolgot, de ez nyilván ütközik az uefa rendelkezéseivel. Nonszensz pl, hogy a játékvezetők mély csendbe burkolóznak a mérkőzések után, nem tehetnek nyilatkozatot, nem alakulhat ki kommunikáció a klubok képviselőivel. Szent tehenek a labdarúgás rendszerében.


Tegnapi meccsünkön üdítő volt látni, hogy minden szituációnál a partjelző igyekezett elmondani a sényői kispadon hevesen reklamáló Sándor Tamásnak hogy az adott helyzetben mit miért ítéltek meg. Bár elég szarvas hiba volt, hogy egy 89. perces 16-oson belüli kezezésnél elmondta "hogy hát igen kéz volt, de egy méterről pattant oda, mit tegyen a védő".. :D Másik oldala a dolgoknak, hogy nekem kicsit visszatetsző, ha egy bíró becenevén szólít egy játékost? Honnan tudja ő azt és miért haverkodik vele ily módon meccs közben?
Hajrá Vegyész!!


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég