Szombati foci: Fradi-Vidi!

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40699
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2020.09.18. 09:09

Adamek írta:
SuperDepor írta:
Cselszky írta:Borzalmasan játszott.
Az egyéni képességek alapján ezt a meccset 3-4 góllal kellett volna behúzni, ehhez képest mákkal, szenvedve sikerült továbbmenni. Irritáló volt már az első félidőben, ahogy sokadjára is középen erőltették, miközben teljesen világos volt, hogy a széleken könnyedén bontható az ellenfél. Kívülről úgy tűnik, hogy itt Mártonnal is súlyos gondok vannak, vagy azért, mert meghaladja a képességeit a feladat, vagy nincs teljes döntési kompetenciája, vagy a játékosok nem azt csinálják, amit kér, fene tudja. Persze nem lehet túl komfortos érzés neki az sem, hogy a sajtó OV nagyívű terveiről ír az új edző kapcsán.

Azt se értettem, hogy miért vitték oda Mártont - na nem azért mert valami különleges edző való Fehérvárra, csupán abból kiindulva, hogy a két kiemeltnél nincs felső határa anyagilag az igazolasoknak. Volt 5 jó meccse a vírusszünet után. Az érthető, hogy nem mondott nemet a megkeresésre amikor a havi 1,5 milliós fizetése havi 5-6 millióra változik. Az első nyilatkoztaiban lehetett érezni a megilletődöttséget, majd amikor a nyitó bajnoki után az első nyilatkozatában beleállt az újságíróba - egy ártatlan kérdést követően - nyilvánvaló lett, hogy nem lesz hosszú ez a frigy. Az FTC - megjegyzem, hogy végtelenül irritál ezzel a két csapattal való kivételezés, de most nem ez a téma - azért került újra csoprtkörbe, mert kiváló edzőjük van.

vezetik a bajnokságot és a felén túl vannak a csoportkörhöz vezető úton, hibátlan meló

Jó, jó, de azt kifelejtik, hogy ezt az emberek egy része nézi.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74929
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2020.09.18. 09:17

SuperDepor írta:
Adamek írta:
SuperDepor írta:Azt se értettem, hogy miért vitték oda Mártont - na nem azért mert valami különleges edző való Fehérvárra, csupán abból kiindulva, hogy a két kiemeltnél nincs felső határa anyagilag az igazolasoknak. Volt 5 jó meccse a vírusszünet után. Az érthető, hogy nem mondott nemet a megkeresésre amikor a havi 1,5 milliós fizetése havi 5-6 millióra változik. Az első nyilatkoztaiban lehetett érezni a megilletődöttséget, majd amikor a nyitó bajnoki után az első nyilatkozatában beleállt az újságíróba - egy ártatlan kérdést követően - nyilvánvaló lett, hogy nem lesz hosszú ez a frigy. Az FTC - megjegyzem, hogy végtelenül irritál ezzel a két csapattal való kivételezés, de most nem ez a téma - azért került újra csoprtkörbe, mert kiváló edzőjük van.

vezetik a bajnokságot és a felén túl vannak a csoportkörhöz vezető úton, hibátlan meló

Jó, jó, de azt kifelejtik, hogy ezt az emberek egy része nézi.

aki nem értük él annak tök mindegy, aki meg a tévések drukkere az nem fintorog annyira ha eredményes a csapat
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51352
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2020.09.18. 13:06

SuperDepor írta:
Adamek írta:
SuperDepor írta:Azt se értettem, hogy miért vitték oda Mártont - na nem azért mert valami különleges edző való Fehérvárra, csupán abból kiindulva, hogy a két kiemeltnél nincs felső határa anyagilag az igazolasoknak. Volt 5 jó meccse a vírusszünet után. Az érthető, hogy nem mondott nemet a megkeresésre amikor a havi 1,5 milliós fizetése havi 5-6 millióra változik. Az első nyilatkoztaiban lehetett érezni a megilletődöttséget, majd amikor a nyitó bajnoki után az első nyilatkozatában beleállt az újságíróba - egy ártatlan kérdést követően - nyilvánvaló lett, hogy nem lesz hosszú ez a frigy. Az FTC - megjegyzem, hogy végtelenül irritál ezzel a két csapattal való kivételezés, de most nem ez a téma - azért került újra csoprtkörbe, mert kiváló edzőjük van.

vezetik a bajnokságot és a felén túl vannak a csoportkörhöz vezető úton, hibátlan meló

Jó, jó, de azt kifelejtik, hogy ezt az emberek egy része nézi.

Ugyan, kit csaptunk be? Magunkat? Mi tudjuk, miről van szó. A fidesznyikeket? Azok örülnek, hogy plecsni van a mellükön. A széles tömegeket? Azok úgyse se látnak se BL-csoportkört, se EL-csoportkört, de boldogok, hogy velünk ünnepelhetnek. Az imperialistákat? Hm, azoknak alaposan túljártunk az eszén! Nem szeretnék most a helyükben lenni! Kiadtuk a jelszót: legyen magyar csoportkör! És lett magyar csoportkör. Mi nem ígérgetünk a levegőbe, Pisti!

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16494
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2020.09.18. 15:18

Fradi igazolt egy szlovák válogatott támadót, Robert Makot.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40699
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2020.09.18. 15:34

Savaria1919 írta:Fradi igazolt egy szlovák válogatott támadót, Robert Makot.

Ez mutogatott a második gól után. Nem fogja érteni, hogy miért szidják és fütyülik majd minden hazai bajnokin.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40699
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2020.09.18. 15:35

Maradonapoli írta:
SuperDepor írta:
Adamek írta:vezetik a bajnokságot és a felén túl vannak a csoportkörhöz vezető úton, hibátlan meló

Jó, jó, de azt kifelejtik, hogy ezt az emberek egy része nézi.

Ugyan, kit csaptunk be? Magunkat? Mi tudjuk, miről van szó. A fidesznyikeket? Azok örülnek, hogy plecsni van a mellükön. A széles tömegeket? Azok úgyse se látnak se BL-csoportkört, se EL-csoportkört, de boldogok, hogy velünk ünnepelhetnek. Az imperialistákat? Hm, azoknak alaposan túljártunk az eszén! Nem szeretnék most a helyükben lenni! Kiadtuk a jelszót: legyen magyar csoportkör! És lett magyar csoportkör. Mi nem ígérgetünk a levegőbe, Pisti!

Miattuk kaptam gyomorfekélyt.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74929
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2020.09.18. 15:39

na bakker, Mák Robit leigazoltuk, jó lesz Töki cseréjének, Bólé és Varga most már tuti csak valami hírverő meccsen játszik
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
S.O.A.D.
Sztár
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2006.04.14. 22:25
Tartózkodási hely: Zemplén/Zemplín

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: S.O.A.D. » 2020.09.18. 16:38

SuperDepor írta:
Savaria1919 írta:Fradi igazolt egy szlovák válogatott támadót, Robert Makot.

Ez mutogatott a második gól után. Nem fogja érteni, hogy miért szidják és fütyülik majd minden hazai bajnokin.

Már megy is a neten a hörgés emiatt, de szerintem túl van lihegve ez a sztori. Egy klasszikus presztízs meccsen, felfokozott hangulatban lőtt egy gólt, majd rámutatott a szlovák címerre. Ennyitől azért nem kéne idegrohamot kapni. Nem a középső ujját mutogatta a közönségnek, nem csendre intette a tábort, nem a füle mögé tette a kezeit, stb. Utóbbi esetekben azt mondanám, hogy tényleg aggályos ami történt, de ezt a címerre mutogatást én abszolút nem érzem sértő jelenségnek. Bárcsak a magyar játékosokban lenne annyi játéktudás és öntudat, hogy képesek legyenek Pozsonyban egy győztes meccsen rámutatni a nemzeti címerre.

John McClane
Aranylabdás
Hozzászólások: 60308
Csatlakozott: 2009.04.02. 18:29
Tartózkodási hely: Szombat

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: John McClane » 2020.09.18. 16:45

S.O.A.D. írta:
SuperDepor írta:
Savaria1919 írta:Fradi igazolt egy szlovák válogatott támadót, Robert Makot.

Ez mutogatott a második gól után. Nem fogja érteni, hogy miért szidják és fütyülik majd minden hazai bajnokin.

Már megy is a neten a hörgés emiatt, de szerintem túl van lihegve ez a sztori. Egy klasszikus presztízs meccsen, felfokozott hangulatban lőtt egy gólt, majd rámutatott a szlovák címerre. Ennyitől azért nem kéne idegrohamot kapni. Nem a középső ujját mutogatta a közönségnek, nem csendre intette a tábort, nem a füle mögé tette a kezeit, stb. Utóbbi esetekben azt mondanám, hogy tényleg aggályos ami történt, de ezt a címerre mutogatást én abszolút nem érzem sértő jelenségnek. Bárcsak a magyar játékosokban lenne annyi játéktudás és öntudat, hogy képesek legyenek Pozsonyban egy győztes meccsen rámutatni a nemzeti címerre.

Butaság volt leigazolni most.
Cech-Ivanovic,Terry,Dragoner,Szkukalek-Lampard,Wedgbury-Kriston,Gera,Hazard-Drogba
Edzo:Jose Mourinho
Dibusz-Stockley,Gyepes,Carvalho,Ashley Cole-Essien,Lipcsei-Seydi,Lisztes,Podolski-Elding
Edzo:Kondas Elemer

Avatar
alehndr
Világsztár
Hozzászólások: 13657
Csatlakozott: 2011.08.13. 19:32
Tartózkodási hely: Ibiza

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: alehndr » 2020.09.18. 17:14

John McClane írta:
S.O.A.D. írta:
SuperDepor írta:Ez mutogatott a második gól után. Nem fogja érteni, hogy miért szidják és fütyülik majd minden hazai bajnokin.

Már megy is a neten a hörgés emiatt, de szerintem túl van lihegve ez a sztori. Egy klasszikus presztízs meccsen, felfokozott hangulatban lőtt egy gólt, majd rámutatott a szlovák címerre. Ennyitől azért nem kéne idegrohamot kapni. Nem a középső ujját mutogatta a közönségnek, nem csendre intette a tábort, nem a füle mögé tette a kezeit, stb. Utóbbi esetekben azt mondanám, hogy tényleg aggályos ami történt, de ezt a címerre mutogatást én abszolút nem érzem sértő jelenségnek. Bárcsak a magyar játékosokban lenne annyi játéktudás és öntudat, hogy képesek legyenek Pozsonyban egy győztes meccsen rámutatni a nemzeti címerre.

Butaság volt leigazolni most.

Tökmagot nem fogjak tudni sokáig itt tartani, egy jó ajánlat esetén szerintem el is engednék. Máknak januárig meg kell szokni az új közeget.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40699
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2020.09.18. 19:13

S.O.A.D. írta:
SuperDepor írta:
Savaria1919 írta:Fradi igazolt egy szlovák válogatott támadót, Robert Makot.

Ez mutogatott a második gól után. Nem fogja érteni, hogy miért szidják és fütyülik majd minden hazai bajnokin.

Már megy is a neten a hörgés emiatt, de szerintem túl van lihegve ez a sztori. Egy klasszikus presztízs meccsen, felfokozott hangulatban lőtt egy gólt, majd rámutatott a szlovák címerre. Ennyitől azért nem kéne idegrohamot kapni. Nem a középső ujját mutogatta a közönségnek, nem csendre intette a tábort, nem a füle mögé tette a kezeit, stb. Utóbbi esetekben azt mondanám, hogy tényleg aggályos ami történt, de ezt a címerre mutogatást én abszolút nem érzem sértő jelenségnek. Bárcsak a magyar játékosokban lenne annyi játéktudás és öntudat, hogy képesek legyenek Pozsonyban egy győztes meccsen rámutatni a nemzeti címerre.

Nem gondolnám, hogy a szlovák válogatott játékosaihoz kéne felnőni a magyar játékosoknak, főleg annak tükrében, hogy 1 ponttal előztek meg a csoportban. Hasonló jatekerőt képvisel a két csapat, én a követendő példát inkább nyugatra keresném.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
S.O.A.D.
Sztár
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2006.04.14. 22:25
Tartózkodási hely: Zemplén/Zemplín

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: S.O.A.D. » 2020.09.18. 19:19

SuperDepor írta:
S.O.A.D. írta:
SuperDepor írta:Ez mutogatott a második gól után. Nem fogja érteni, hogy miért szidják és fütyülik majd minden hazai bajnokin.

Már megy is a neten a hörgés emiatt, de szerintem túl van lihegve ez a sztori. Egy klasszikus presztízs meccsen, felfokozott hangulatban lőtt egy gólt, majd rámutatott a szlovák címerre. Ennyitől azért nem kéne idegrohamot kapni. Nem a középső ujját mutogatta a közönségnek, nem csendre intette a tábort, nem a füle mögé tette a kezeit, stb. Utóbbi esetekben azt mondanám, hogy tényleg aggályos ami történt, de ezt a címerre mutogatást én abszolút nem érzem sértő jelenségnek. Bárcsak a magyar játékosokban lenne annyi játéktudás és öntudat, hogy képesek legyenek Pozsonyban egy győztes meccsen rámutatni a nemzeti címerre.

Nem gondolnám, hogy a szlovák válogatott játékosaihoz kéne felnőni a magyar játékosoknak, főleg annak tükrében, hogy 1 ponttal előztek meg a csoportban. Hasonló jatekerőt képvisel a két csapat, én a követendő példát inkább nyugatra keresném.
Az utánpótlás nevelés hazai szintje mellett a nyugatot sosem fogjuk utolérni, a környező országokat még talán. Bár ahhoz az is kellene, hogy az egymás elleni rangadókon ne szarjuk össze magunkat.

John McClane
Aranylabdás
Hozzászólások: 60308
Csatlakozott: 2009.04.02. 18:29
Tartózkodási hely: Szombat

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: John McClane » 2020.09.18. 19:52

alehndr írta:
John McClane írta:
S.O.A.D. írta:Már megy is a neten a hörgés emiatt, de szerintem túl van lihegve ez a sztori. Egy klasszikus presztízs meccsen, felfokozott hangulatban lőtt egy gólt, majd rámutatott a szlovák címerre. Ennyitől azért nem kéne idegrohamot kapni. Nem a középső ujját mutogatta a közönségnek, nem csendre intette a tábort, nem a füle mögé tette a kezeit, stb. Utóbbi esetekben azt mondanám, hogy tényleg aggályos ami történt, de ezt a címerre mutogatást én abszolút nem érzem sértő jelenségnek. Bárcsak a magyar játékosokban lenne annyi játéktudás és öntudat, hogy képesek legyenek Pozsonyban egy győztes meccsen rámutatni a nemzeti címerre.

Butaság volt leigazolni most.

Tökmagot nem fogjak tudni sokáig itt tartani, egy jó ajánlat esetén szerintem el is engednék. Máknak januárig meg kell szokni az új közeget.

Tokmacot ő úgysem tudja pótolni szerintem.
Cech-Ivanovic,Terry,Dragoner,Szkukalek-Lampard,Wedgbury-Kriston,Gera,Hazard-Drogba
Edzo:Jose Mourinho
Dibusz-Stockley,Gyepes,Carvalho,Ashley Cole-Essien,Lipcsei-Seydi,Lisztes,Podolski-Elding
Edzo:Kondas Elemer

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74929
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2020.09.18. 19:56

SuperDepor írta:
S.O.A.D. írta:
SuperDepor írta:Ez mutogatott a második gól után. Nem fogja érteni, hogy miért szidják és fütyülik majd minden hazai bajnokin.

Már megy is a neten a hörgés emiatt, de szerintem túl van lihegve ez a sztori. Egy klasszikus presztízs meccsen, felfokozott hangulatban lőtt egy gólt, majd rámutatott a szlovák címerre. Ennyitől azért nem kéne idegrohamot kapni. Nem a középső ujját mutogatta a közönségnek, nem csendre intette a tábort, nem a füle mögé tette a kezeit, stb. Utóbbi esetekben azt mondanám, hogy tényleg aggályos ami történt, de ezt a címerre mutogatást én abszolút nem érzem sértő jelenségnek. Bárcsak a magyar játékosokban lenne annyi játéktudás és öntudat, hogy képesek legyenek Pozsonyban egy győztes meccsen rámutatni a nemzeti címerre.

Nem gondolnám, hogy a szlovák válogatott játékosaihoz kéne felnőni a magyar játékosoknak, főleg annak tükrében, hogy 1 ponttal előztek meg a csoportban. Hasonló jatekerőt képvisel a két csapat, én a követendő példát inkább nyugatra keresném.

a példát kereshetjük nyugaton, de mivel a szakadékon átteleportálni nem nagyon tudunk sajnos, a nyugati menők felé haladva át kell rágnunk magunkat a tót parasztokon is még, az oda-vissza az sajnos akkor is oda-vissza amikor kapjuk, az egyforma játékerő meg maximum kalap szinten van meg de azon belül nem mi vagyunk a jobbak és a selejtezők óta nem sokat javultunk hanem kicsit sem
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74929
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2020.09.18. 19:59

John McClane írta:
alehndr írta:
John McClane írta:Butaság volt leigazolni most.

Tökmagot nem fogjak tudni sokáig itt tartani, egy jó ajánlat esetén szerintem el is engednék. Máknak januárig meg kell szokni az új közeget.

Tokmacot ő úgysem tudja pótolni szerintem.

Tökit szerintem csak véletlenül fogjuk tudni pótolni az ő szintjén, 10 év zsákbamacskázás után talán újra jut egy ilyen spíler
de szerencsére még nem vitték el
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16494
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2020.09.18. 20:24

Adamek írta:
SuperDepor írta:
S.O.A.D. írta:Már megy is a neten a hörgés emiatt, de szerintem túl van lihegve ez a sztori. Egy klasszikus presztízs meccsen, felfokozott hangulatban lőtt egy gólt, majd rámutatott a szlovák címerre. Ennyitől azért nem kéne idegrohamot kapni. Nem a középső ujját mutogatta a közönségnek, nem csendre intette a tábort, nem a füle mögé tette a kezeit, stb. Utóbbi esetekben azt mondanám, hogy tényleg aggályos ami történt, de ezt a címerre mutogatást én abszolút nem érzem sértő jelenségnek. Bárcsak a magyar játékosokban lenne annyi játéktudás és öntudat, hogy képesek legyenek Pozsonyban egy győztes meccsen rámutatni a nemzeti címerre.

Nem gondolnám, hogy a szlovák válogatott játékosaihoz kéne felnőni a magyar játékosoknak, főleg annak tükrében, hogy 1 ponttal előztek meg a csoportban. Hasonló jatekerőt képvisel a két csapat, én a követendő példát inkább nyugatra keresném.

a példát kereshetjük nyugaton, de mivel a szakadékon átteleportálni nem nagyon tudunk sajnos, a nyugati menők felé haladva át kell rágnunk magunkat a tót parasztokon is még, az oda-vissza az sajnos akkor is oda-vissza amikor kapjuk, az egyforma játékerő meg maximum kalap szinten van meg de azon belül nem mi vagyunk a jobbak és a selejtezők óta nem sokat javultunk hanem kicsit sem

Nekem nincsenek nagy vágyaim, azzal bőven beérném, ha néhány év múlva elérnénk a cseh foci szintjét. Vannak spílerjeik a topligákban,
a bajnokságukból 2-3 csapat mindig főtáblás, ráadásul azoknak sem külföldik teszik ki a keretük többségét.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16494
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2020.09.18. 20:53

https://index.hu/sport/2020/09/17/mccab ... 4T7y6mWbbo
Amikor megláttam a cikk címét, azt gondoltam ez egy alapos és részletes elemzés lesz a Fradi elmúlt éveiről, nem nélkülözve a kritikusi nézőpontot. Itt a fórumbeli fradistáktól időnként szoktam ilyesmiket olvasni.

Ehhez képest a tárgyi tévedések (Dollal 2014-ben bronzérmes lett a Ferencváros, egy évvel később lettek másodikok) mellett ilyen Kubatov-fényezést még az ulloi129.hu-n se hoztak össze:
talán az egy Várszegi Gáboron kívül – de ebben sem vagyok biztos – nem láttam olyan szereplőt a magyar futballban, aki akkorát tudott volna alkotni, mint Kubatov Gábor. (Esetleg Szima Gábor a Debrecennel – a szerk.) Garancsi István Videotonja is egy jól felépített, szakszerűen működtetett klub, de egészen más háttérrel. Azt a típusú érdeklődést, szurkolótábort, ami a Fradi iránt megnyilvánul, azt a Videoton, pontosabban most már a Mol Fehérvár FC nem tudja hozni. Ehhez Ferencvárosnak kell lenni, és Ferencváros csak egy van ebben az országban. Ezt a klubot, ezt a márkát, ezt a brandet Kubatovék nagyszerűen felépítették, ez a Fradi nagyon rendben van.
Közben sok lényeges dologról nem esik szó: a beletolt állami milliárdok számszerűsítése, az utánpótlásnevelés helyzete, a szurkolótáborral való konfliktus stb.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
S.O.A.D.
Sztár
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2006.04.14. 22:25
Tartózkodási hely: Zemplén/Zemplín

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: S.O.A.D. » 2020.09.18. 21:11

Savaria1919 írta:https://index.hu/sport/2020/09/17/mccabe-ektol_europa_kapujaig_-_a_kubatov-projekt_kilenc_eve/?fbclid=IwAR0KEzA4i7c4Yirw7JVzcWLmG17ogfp7NtkwwnwDOY7I51qQP4T7y6mWbbo
Amikor megláttam a cikk címét, azt gondoltam ez egy alapos és részletes elemzés lesz a Fradi elmúlt éveiről, nem nélkülözve a kritikusi nézőpontot. Itt a fórumbeli fradistáktól időnként szoktam ilyesmiket olvasni.

Ehhez képest a tárgyi tévedések (Dollal 2014-ben bronzérmes lett a Ferencváros, egy évvel később lettek másodikok) mellett ilyen Kubatov-fényezést még az ulloi129.hu-n se hoztak össze:
talán az egy Várszegi Gáboron kívül – de ebben sem vagyok biztos – nem láttam olyan szereplőt a magyar futballban, aki akkorát tudott volna alkotni, mint Kubatov Gábor. (Esetleg Szima Gábor a Debrecennel – a szerk.) Garancsi István Videotonja is egy jól felépített, szakszerűen működtetett klub, de egészen más háttérrel. Azt a típusú érdeklődést, szurkolótábort, ami a Fradi iránt megnyilvánul, azt a Videoton, pontosabban most már a Mol Fehérvár FC nem tudja hozni. Ehhez Ferencvárosnak kell lenni, és Ferencváros csak egy van ebben az országban. Ezt a klubot, ezt a márkát, ezt a brandet Kubatovék nagyszerűen felépítették, ez a Fradi nagyon rendben van.
Közben sok lényeges dologról nem esik szó: a beletolt állami milliárdok számszerűsítése, az utánpótlásnevelés helyzete, a szurkolótáborral való konfliktus stb.
Az indexnél a szerkesztőség lecserélése után beindult a kormánypárti seggnyalás. A hazai sportújságíró szféra egyébként sem erős mezőnyében Ch. Gáll András egy rossz vicc. A fickó megjárt már egy tucat lapot, s végül mindenhonnan kirakták, mert előbb-utóbb csak rájöttek, hogy egy inkompetens fasz. Ettől még az index új stábjába jó lesz, mert a sportrovat ott sosem volt erős, így annyira nem is tűnik fel a minőségi romlás.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74929
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2020.09.18. 21:38

Savaria1919 írta:
Adamek írta:
SuperDepor írta:Nem gondolnám, hogy a szlovák válogatott játékosaihoz kéne felnőni a magyar játékosoknak, főleg annak tükrében, hogy 1 ponttal előztek meg a csoportban. Hasonló jatekerőt képvisel a két csapat, én a követendő példát inkább nyugatra keresném.

a példát kereshetjük nyugaton, de mivel a szakadékon átteleportálni nem nagyon tudunk sajnos, a nyugati menők felé haladva át kell rágnunk magunkat a tót parasztokon is még, az oda-vissza az sajnos akkor is oda-vissza amikor kapjuk, az egyforma játékerő meg maximum kalap szinten van meg de azon belül nem mi vagyunk a jobbak és a selejtezők óta nem sokat javultunk hanem kicsit sem

Nekem nincsenek nagy vágyaim, azzal bőven beérném, ha néhány év múlva elérnénk a cseh foci szintjét. Vannak spílerjeik a topligákban,
a bajnokságukból 2-3 csapat mindig főtáblás, ráadásul azoknak sem külföldik teszik ki a keretük többségét.

a kérdés csak az, hogy Cseszkó az már nyugat e
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16494
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2020.09.18. 21:41

Adamek írta:
Savaria1919 írta:
Adamek írta:a példát kereshetjük nyugaton, de mivel a szakadékon átteleportálni nem nagyon tudunk sajnos, a nyugati menők felé haladva át kell rágnunk magunkat a tót parasztokon is még, az oda-vissza az sajnos akkor is oda-vissza amikor kapjuk, az egyforma játékerő meg maximum kalap szinten van meg de azon belül nem mi vagyunk a jobbak és a selejtezők óta nem sokat javultunk hanem kicsit sem

Nekem nincsenek nagy vágyaim, azzal bőven beérném, ha néhány év múlva elérnénk a cseh foci szintjét. Vannak spílerjeik a topligákban,
a bajnokságukból 2-3 csapat mindig főtáblás, ráadásul azoknak sem külföldik teszik ki a keretük többségét.

a kérdés csak az, hogy Cseszkó az már nyugat e

momentán még még nyugat, de már vonat jár át Pestre (kétféle útvonalon!)
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 115 vendég