Dinamo Zagreb-FTC: nem ezt tervezték

Avatar
kristof98.haladas
BL-menõ
Hozzászólások: 8846
Csatlakozott: 2011.05.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szombathely/Budapest

Re: Dinamo Zagreb-FTC: nem ezt tervezték

HozzászólásSzerző: kristof98.haladas » 2019.08.09. 12:09

BSTH írta:
SAW írta:
BSTH írta:Minden második kommentedben felbukkan a NER. Fóbia.

Amire válaszoltál, épp két kommentem látszik és egyikben sincs NER.
Ezt csak a tények kedvéért.

De ha megengedjük magunknak azt a luxust, hogy elgondolkodunk a Ferencváros jelenén, ott szerinted nem központi kérdés a NER?


A NER nálad többször szerepel, mint anno nálam a migráns. A Fradit alapból gyűlölöd, kár ezt tagadni, ezzel úgy vagy, mint én a celebekkel. Minden velük kapcsolatos hozzászólásodból süt. NER, nyolcmilliárd...nem mondom, hogy nincs igazságod, de miért terelsz?

Ha egy közösség többsége delejes tévedésben leledzik, semmi sem igazolja jobban a hitük tárgyát képező dolog kritikáját, mint amikor veszett kutyákként esnek neked, eszközökben nem válogatva.

Kiváló gondolat. Megkaptam anno.

Teljesen jól látod. Ezt a mindenben NER-t látni és emiatt fröcsögni nagyon erőltetett. És ez el is olvasztja a vélt erkölcsi fölényt, mert kb az a szint, mint amikor rásütik arra, aki valamiben nem ért egyet a fideszesekkel, hogy hazaáruló, Soros-bérenc.
HAJRÁ HALI!

Avatar
dingo
Sztár
Hozzászólások: 4144
Csatlakozott: 2008.10.05. 04:18
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Dinamo Zagreb-FTC: nem ezt tervezték

HozzászólásSzerző: dingo » 2019.08.09. 15:22

SAW írta:
Adamek írta:
SAW írta:"Lécci" idézd az erkölcsi tanmeséket, az üldöztetéssel kapcsolatos rögeszméket, ezek számon kérését a 10 fős gyülekezeten. Légyszi', igazold az utálat alapú eperohamot (ez gondolom a dühöt akarja szegényesen láttatni, de hát mulatságos), szemben a helyzet tényalapú értékelésével.
Légy szíves majd fejtsd ki, hogy egy neked nem tetsző gondolat kibontása az miért vergődés.

Miközben te gyűlölöd a klubod vezetését, hibáztatod a működést és a (z állítólagos) filozófiát, engem szapulsz, miközben én is ezekre az alapokra helyeztem a kritikát.
Finom ellentmondást vélek felfedezni.
Dőljön teneked aki félkövér, én csak a józan eszedre hagyatkoznék, találtam már erre vonatkozóan optimizmusra okot adó jeleket korábban.


a te kritikád egészen máson alapul, a zsigeri gyűlöleten, terelhetsz úgy mint egy veterán puli akkor is kilóg a lényeg a csuklya alól

A zsigeri gyűlölet determináltan mentes jelenségek értésétől.
Kettő nettó perc ráfordítás elég, hogy belássuk, itt nem erről volt szó.
Neked van bajod a klubod működésével.
De azzal még nagyobb problémád van, ha egy újpesti írja.
És engem homályosítana el a zsigeriség?


Szerintem nem azzal van baj, hogy látod a klubműködés hibáját, azt látja minden cseppnyi józan ésszel megáldott ember, de erre hivatkozva a külföldi ellenfélnek szurkolni, na az már gáz. Főleg, hogy a te csapatod is egy arrogáns visszataszító seggfej irányítja. Én is nagyon jól látom mi megy a magyar fociban, de fel se vetődik bennem, hogy ne szurkoljak a magyar klubcsapatok és a válogatott sikeréért.
ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS! :D

"A fiatal dingó nagyon kedves jószág, ám felnőve bizalmatlanná, harapóssá, rendkívül önállóvá válik, ragadozó természete minduntalan kitör belőle, ezért háziállatként tartása semmiképpen nem ajánlott."

Gunners
Aranylabdás
Hozzászólások: 21806
Csatlakozott: 2009.02.28. 19:33
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Dinamo Zagreb-FTC: nem ezt tervezték

HozzászólásSzerző: Gunners » 2019.08.09. 15:54

Adamek írta:
SuperDepor írta:a második bajnokiját is elhalasztotta az FTC, már most vizsgálni kéne annak a lehetőségét, hogy ha főtáblára jutnak valamelyikben, akkor a hazai 33 bajnokijukat lejátszhatják e május-július között

ne adj nekik tippeket
gyalázatnak tartottam mindig is a halasztósdit, aki nem bírja a táncot az nézze csak
a DVSC elleni mondjuk érthető okokból maradt el, azt vegyük ki a csomagból de a ZTE ellenire semmi értelmes magyarázat nincs, szerintem rá is fogunk baszni mert nem kapjuk el a ritmust

Ez a magyar csapatok baromsága egyedül, a Dinamo meg rangadót játszik az Eszék ellen és mégsem halaszt. Meglátjuk melyik dolog lesz célravezetőbb majd a visszavágón.
Go Gunners Hajrá Videoton

Avatar
Xabi
Aranylabdás
Hozzászólások: 38639
Csatlakozott: 2008.03.25. 23:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dinamo Zagreb-FTC: nem ezt tervezték

HozzászólásSzerző: Xabi » 2019.08.09. 22:57

SAW írta:
Gunners írta:
SAW írta:Nem kapott meg a Dinamo egy tizenegyest (Blazic kezezés a 17. perc környékén), kapufára rúgta a horvát Heister majdnem-gólpasszát.
Mindemellett csak magukat okolhatják, ha a vezető gól után még rátesznek egy lapáttal, eldönthették volna.
Így izgalmas lesz a visszavágó, kb. 50-50%-ra saccolom az esélyeket.

A Dinamó jóval erősebb mint az FTC ez egyértelmű, akkor van esélye a Fradinak ha elkerülik ezeket a könnyű gólokat amiket ajándékoznak az ellenfélnek. Ez az Olmo gyerek is úgy ment át a védelmen mint fos a libán.

Nekem is erősebbnek tűnik a Dinamo, de azért a 8 milliárdunkból összevásárolt FTC-ben is van már némi potenciál, főleg, hogy most már edző ül a kispadon.
Rebrov kifejezetten jónak tűnik abban, hogy felismerje a csapata erényeit és a meccs szituációkban ezekre építve eredményt érjen el.
Tudatosan törekszenek a kapu közeli pontrúgások kiharcolására, akár olaszos módszerrel is, lásd Tokmak hasasát a tizenhatos mellett Zágrábban.

Szerintem szintet léptek a tintás keletnémethez képest, össze is vásárolták a - jobbára vadkeleti - spílereket ehhez.

Nem áll rosszul a NER projekt, persze, ha ettől, egyébként egészséges értékrend mentén undorodsz, akkor jönnek a jelzők, mindegy, én elbírom.
Azért remélem, hogy a horvát jut tovább és nem a minden hazai versenysemlegességet felrúgó, arcátlan módon túltámogatott, fenntarthatatlan és igazságtalan modellt képviselő FTC.

(Azon kuncogok olykor, hogy mit össze dózsáznak, mit szenvednek, amikor egy játékosuk a legnagyobb hazai riválishoz távozik, mekkora összeesküvéseket tudnak vizionálni, ha nem nekik jön ki a lépés, de ha ilyenkor megemlíted, hogy nem tudsz szimpatizálni a pártállam csapatával, akkor minimum hazaáruló vagy. Miközben a hazaáruló a hazát árulja el, nem a hazafiasság jelszavával hazudott hazafiatlan hazugságot.)

Szóval, úgy állunk, hogy mi mindenképp fizetjük azt a túlárazott politikai projektet, én úgy gondolom hitelesen képviselni az ezzel kapcsolatos kritikámat, hogy nem drukkolok neki.
Mert az hazugság lenne.
Aki tud és / vagy akar ehhez asszisztálni: tegye.
Filozofálhat hozzá hátteret is akár.

Jó látni így fél év után,hogy ugyanaz a megsavanyodott, irigy szarkupac Vagy, mint voltál :D
Küzdeni kell, csak Ferencváros!
"Esküszünk a Nemzet magyar Istenére,Piros, fehér, zölddel írjuk fel az égre.
Minden nemes magyar, kinek lelke tiszta,Õsi országunkat együtt vesszük vissza. "

Avatar
SAW
Aranylabdás
Hozzászólások: 37821
Csatlakozott: 2005.07.27. 09:47
Tartózkodási hely: Tata

Re: Dinamo Zagreb-FTC: nem ezt tervezték

HozzászólásSzerző: SAW » 2019.08.10. 00:39

Adamek írta:
SAW írta:
Adamek írta:
a te kritikád egészen máson alapul, a zsigeri gyűlöleten, terelhetsz úgy mint egy veterán puli akkor is kilóg a lényeg a csuklya alól

A zsigeri gyűlölet determináltan mentes jelenségek értésétől.
Kettő nettó perc ráfordítás elég, hogy belássuk, itt nem erről volt szó.
Neked van bajod a klubod működésével.
De azzal még nagyobb problémád van, ha egy újpesti írja.
És engem homályosítana el a zsigeriség?

teljesen homályban vagy, valamit alapvetően nem vagy hajlandó értelmezni a másik írásából
talán ha egy haver írná

Így tényleg felesleges.
Te rühelled a klubod működését, de én vagyok homályban, aki a részletek tekintetében a kritikáddal egyetértve, a sajátomat is ere alapozva, ki merem mondani, hogy köpök rá.
Oké.
Elengedhetnélek... de nem válna javadra.

Avatar
SAW
Aranylabdás
Hozzászólások: 37821
Csatlakozott: 2005.07.27. 09:47
Tartózkodási hely: Tata

Re: Dinamo Zagreb-FTC: nem ezt tervezték

HozzászólásSzerző: SAW » 2019.08.10. 00:47

BSTH írta:
SAW írta:
BSTH írta:Minden második kommentedben felbukkan a NER. Fóbia.

Amire válaszoltál, épp két kommentem látszik és egyikben sincs NER.
Ezt csak a tények kedvéért.

De ha megengedjük magunknak azt a luxust, hogy elgondolkodunk a Ferencváros jelenén, ott szerinted nem központi kérdés a NER?


A NER nálad többször szerepel, mint anno nálam a migráns. A Fradit alapból gyűlölöd, kár ezt tagadni, ezzel úgy vagy, mint én a celebekkel. Minden velük kapcsolatos hozzászólásodból süt. NER, nyolcmilliárd...nem mondom, hogy nincs igazságod, de miért terelsz?

Ha egy közösség többsége delejes tévedésben leledzik, semmi sem igazolja jobban a hitük tárgyát képező dolog kritikáját, mint amikor veszett kutyákként esnek neked, eszközökben nem válogatva.

Kiváló gondolat. Megkaptam anno.

Ezt több ponton érdemes a helyére tenni, sajnos sokszor élsz ilyen kisebb-nagyobb csúsztatásokkal.

Igen, a NER szerepel, fő helyen szerepel ebben a történetben. Ha sikerül tartalmilag értelmezni az egészet, akkor te hogyan hagynád ki?
Nem lehet.
Így az említését ellenem fordítani valami más szándékot sejtet, nem a témát értelmezni akarót.

Ha sokallod, amikor Viktor rendszerét említem, akkor ne egy ilyen semmitmondó általánosítással üsd el, hanem az adott pontokon cáfold.
Úgy lehet lényegi dolgokról beszélni és nem hat nettó hiteltelenítésnek.
Elengedhetnélek... de nem válna javadra.

Avatar
SAW
Aranylabdás
Hozzászólások: 37821
Csatlakozott: 2005.07.27. 09:47
Tartózkodási hely: Tata

Re: Dinamo Zagreb-FTC: nem ezt tervezték

HozzászólásSzerző: SAW » 2019.08.10. 00:52

ManBat írta:
SAW írta:
ManBat írta:idehánysz valamit egy fórumra (ami társalgásra lett kitalálva), majd nem válaszolsz, vagy ha igen, akkor is csak félvállról ledobott, indoklás nélküli lerázásokat - most sem indokolsz semmit, csak kapufázol, meg érvénytelenezel, holott erős a párhuzam közted és köztük szűklátókörűségben
ez olyan szintű flegmaság, ami átlag fórumtárstól is bicskanyitogtató lenne, hát még tőled, aki kimondva-kimondatlanul szellemi standardként állítja be magát

Akinek én vagyok a szellemi standard, az magára vessen. Az is aki azt hazudja, hogy én ezt sugalltam.

A társalgásra kitalált fórumra érvekkel alátámasztott véleményt írtam. Az érdekes, ha neked a "nagy közössel" egyet nem értés elégséges, hogy hányásnak bélyegezd.
Két topicban is, alaposan kifejtettem, hogy mit miért gondolok. Személyeskedésre, szarozásra, cinizmusra is igyekeztem nem ugyanoda süllyedve reagálni. Mi ez, ha nem fél vállról vétele a kérdésnek?
Amikor még a félkegyelmű sárdobálásnál is alantasabb, álintellektuális párhuzammal jössz, aminek semmi köze a témához, akkor nem én vagyok alkalmatlan a társalgásra.

De, merülj csak el a stilisztikai kifogásokban, a minősítésekben, ha ennyi elég.

nem érvekre támasztottad, hanem egy kifordított, izzadtságszagú magyarázkodásra, hogy miért is fogsz össze még az ördöggel is az FTC ellen (mert a Dinamo az egész Balkán egyik legundorítóbb csapata, talán csak az életüket is elbundázó albán félamatőrök tesznek alájuk)
SAW írta:Itt nem erről volt szó, de azért is nem kezdtem el válaszolni a hozzászólásokra, mert amit leírok, annak csak a tartalmi töredéke megy át, ha a befogadó csak annyit tart érdemesnek (esetleg képes?) átengedni.
Onnantól meg magával vitatkozik a bolondja.
Tegye, ideje, helye van.

ezzel pedig konkrétan kijelentetted, hogy leszarod, hogy mit mond a másik, téged csak a saját burkodban felépített véleményed izgat

Találd ki, hogy következetesen képviselve mi a problémád az általam leírtakkal, mert ez így nehezen értelmezhető már.
Hányással minősítettél, elefántcsonttornyoztál, szűklátókörűztél, most izzadtságszagúzol, a mondataimat pedig félre magyarázod.
Ha neked továbbra is menthető az alávaló tolvajlás non plus ultrája, csak azért, mert piros-fehér-zöld pecsét van ráütve, legyen.
Én többet várnék el.
Elengedhetnélek... de nem válna javadra.

Avatar
SAW
Aranylabdás
Hozzászólások: 37821
Csatlakozott: 2005.07.27. 09:47
Tartózkodási hely: Tata

Re: Dinamo Zagreb-FTC: nem ezt tervezték

HozzászólásSzerző: SAW » 2019.08.10. 00:54

kristof98.haladas írta:
BSTH írta:
SAW írta:Amire válaszoltál, épp két kommentem látszik és egyikben sincs NER.
Ezt csak a tények kedvéért.

De ha megengedjük magunknak azt a luxust, hogy elgondolkodunk a Ferencváros jelenén, ott szerinted nem központi kérdés a NER?


A NER nálad többször szerepel, mint anno nálam a migráns. A Fradit alapból gyűlölöd, kár ezt tagadni, ezzel úgy vagy, mint én a celebekkel. Minden velük kapcsolatos hozzászólásodból süt. NER, nyolcmilliárd...nem mondom, hogy nincs igazságod, de miért terelsz?

Ha egy közösség többsége delejes tévedésben leledzik, semmi sem igazolja jobban a hitük tárgyát képező dolog kritikáját, mint amikor veszett kutyákként esnek neked, eszközökben nem válogatva.

Kiváló gondolat. Megkaptam anno.

Teljesen jól látod. Ezt a mindenben NER-t látni és emiatt fröcsögni nagyon erőltetett. És ez el is olvasztja a vélt erkölcsi fölényt, mert kb az a szint, mint amikor rásütik arra, aki valamiben nem ért egyet a fideszesekkel, hogy hazaáruló, Soros-bérenc.

Próbáld meg ne a NER-t látni a Fradiban.
Utolsó, szerény próbálkozásom.
Elengedhetnélek... de nem válna javadra.

Avatar
SAW
Aranylabdás
Hozzászólások: 37821
Csatlakozott: 2005.07.27. 09:47
Tartózkodási hely: Tata

Re: Dinamo Zagreb-FTC: nem ezt tervezték

HozzászólásSzerző: SAW » 2019.08.10. 00:56

dingo írta:
SAW írta:
Adamek írta:
a te kritikád egészen máson alapul, a zsigeri gyűlöleten, terelhetsz úgy mint egy veterán puli akkor is kilóg a lényeg a csuklya alól

A zsigeri gyűlölet determináltan mentes jelenségek értésétől.
Kettő nettó perc ráfordítás elég, hogy belássuk, itt nem erről volt szó.
Neked van bajod a klubod működésével.
De azzal még nagyobb problémád van, ha egy újpesti írja.
És engem homályosítana el a zsigeriség?


Szerintem nem azzal van baj, hogy látod a klubműködés hibáját, azt látja minden cseppnyi józan ésszel megáldott ember, de erre hivatkozva a külföldi ellenfélnek szurkolni, na az már gáz. Főleg, hogy a te csapatod is egy arrogáns visszataszító seggfej irányítja. Én is nagyon jól látom mi megy a magyar fociban, de fel se vetődik bennem, hogy ne szurkoljak a magyar klubcsapatok és a válogatott sikeréért.

Értem, tehát ha valami nyilvánvalóan ocsmány, akkor jobb az, ha magyar.
Én többet várnék a magyartól.
Legyen az én gondom.
Ti meg tapsoljatok a szarnak.
Elengedhetnélek... de nem válna javadra.

Avatar
SAW
Aranylabdás
Hozzászólások: 37821
Csatlakozott: 2005.07.27. 09:47
Tartózkodási hely: Tata

Re: Dinamo Zagreb-FTC: nem ezt tervezték

HozzászólásSzerző: SAW » 2019.08.10. 00:57

Xabi írta:
SAW írta:
Gunners írta:A Dinamó jóval erősebb mint az FTC ez egyértelmű, akkor van esélye a Fradinak ha elkerülik ezeket a könnyű gólokat amiket ajándékoznak az ellenfélnek. Ez az Olmo gyerek is úgy ment át a védelmen mint fos a libán.

Nekem is erősebbnek tűnik a Dinamo, de azért a 8 milliárdunkból összevásárolt FTC-ben is van már némi potenciál, főleg, hogy most már edző ül a kispadon.
Rebrov kifejezetten jónak tűnik abban, hogy felismerje a csapata erényeit és a meccs szituációkban ezekre építve eredményt érjen el.
Tudatosan törekszenek a kapu közeli pontrúgások kiharcolására, akár olaszos módszerrel is, lásd Tokmak hasasát a tizenhatos mellett Zágrábban.

Szerintem szintet léptek a tintás keletnémethez képest, össze is vásárolták a - jobbára vadkeleti - spílereket ehhez.

Nem áll rosszul a NER projekt, persze, ha ettől, egyébként egészséges értékrend mentén undorodsz, akkor jönnek a jelzők, mindegy, én elbírom.
Azért remélem, hogy a horvát jut tovább és nem a minden hazai versenysemlegességet felrúgó, arcátlan módon túltámogatott, fenntarthatatlan és igazságtalan modellt képviselő FTC.

(Azon kuncogok olykor, hogy mit össze dózsáznak, mit szenvednek, amikor egy játékosuk a legnagyobb hazai riválishoz távozik, mekkora összeesküvéseket tudnak vizionálni, ha nem nekik jön ki a lépés, de ha ilyenkor megemlíted, hogy nem tudsz szimpatizálni a pártállam csapatával, akkor minimum hazaáruló vagy. Miközben a hazaáruló a hazát árulja el, nem a hazafiasság jelszavával hazudott hazafiatlan hazugságot.)

Szóval, úgy állunk, hogy mi mindenképp fizetjük azt a túlárazott politikai projektet, én úgy gondolom hitelesen képviselni az ezzel kapcsolatos kritikámat, hogy nem drukkolok neki.
Mert az hazugság lenne.
Aki tud és / vagy akar ehhez asszisztálni: tegye.
Filozofálhat hozzá hátteret is akár.

Jó látni így fél év után,hogy ugyanaz a megsavanyodott, irigy szarkupac Vagy, mint voltál :D

Örülök, hogy látsz fél év után, bízom benne, hogy élesedni is fog.
Elengedhetnélek... de nem válna javadra.

Avatar
SAW
Aranylabdás
Hozzászólások: 37821
Csatlakozott: 2005.07.27. 09:47
Tartózkodási hely: Tata

Re: Dinamo Zagreb-FTC: nem ezt tervezték

HozzászólásSzerző: SAW » 2019.08.10. 01:09

SAW írta:
BSTH írta:
SAW írta:Amire válaszoltál, épp két kommentem látszik és egyikben sincs NER.
Ezt csak a tények kedvéért.

De ha megengedjük magunknak azt a luxust, hogy elgondolkodunk a Ferencváros jelenén, ott szerinted nem központi kérdés a NER?


A NER nálad többször szerepel, mint anno nálam a migráns. A Fradit alapból gyűlölöd, kár ezt tagadni, ezzel úgy vagy, mint én a celebekkel. Minden velük kapcsolatos hozzászólásodból süt. NER, nyolcmilliárd...nem mondom, hogy nincs igazságod, de miért terelsz?

Ha egy közösség többsége delejes tévedésben leledzik, semmi sem igazolja jobban a hitük tárgyát képező dolog kritikáját, mint amikor veszett kutyákként esnek neked, eszközökben nem válogatva.

Kiváló gondolat. Megkaptam anno.

Ezt több ponton érdemes a helyére tenni, sajnos sokszor élsz ilyen kisebb-nagyobb csúsztatásokkal.

Igen, a NER szerepel, fő helyen szerepel ebben a történetben. Ha sikerül tartalmilag értelmezni az egészet, akkor te hogyan hagynád ki?
Nem lehet.
Így az említését ellenem fordítani valami más szándékot sejtet, nem a témát értelmezni akarót.

Ha sokallod, amikor Viktor rendszerét említem, akkor ne egy ilyen semmitmondó általánosítással üsd el, hanem az adott pontokon cáfold.
Úgy lehet lényegi dolgokról beszélni és nem hat nettó hiteltelenítésnek.

Még annyit, hogy utoljára talán Bizáncban volt divat a hírhozót hibáztatni.
Gondoltam, ezt már meghaladtuk.
Elengedhetnélek... de nem válna javadra.

BSTH

Re: Dinamo Zagreb-FTC: nem ezt tervezték

HozzászólásSzerző: BSTH » 2019.08.10. 07:40

SAW írta:
SAW írta:
BSTH írta:
A NER nálad többször szerepel, mint anno nálam a migráns. A Fradit alapból gyűlölöd, kár ezt tagadni, ezzel úgy vagy, mint én a celebekkel. Minden velük kapcsolatos hozzászólásodból süt. NER, nyolcmilliárd...nem mondom, hogy nincs igazságod, de miért terelsz?

Ha egy közösség többsége delejes tévedésben leledzik, semmi sem igazolja jobban a hitük tárgyát képező dolog kritikáját, mint amikor veszett kutyákként esnek neked, eszközökben nem válogatva.

Kiváló gondolat. Megkaptam anno.

Ezt több ponton érdemes a helyére tenni, sajnos sokszor élsz ilyen kisebb-nagyobb csúsztatásokkal.

Igen, a NER szerepel, fő helyen szerepel ebben a történetben. Ha sikerül tartalmilag értelmezni az egészet, akkor te hogyan hagynád ki?
Nem lehet.
Így az említését ellenem fordítani valami más szándékot sejtet, nem a témát értelmezni akarót.

Ha sokallod, amikor Viktor rendszerét említem, akkor ne egy ilyen semmitmondó általánosítással üsd el, hanem az adott pontokon cáfold.
Úgy lehet lényegi dolgokról beszélni és nem hat nettó hiteltelenítésnek.

Még annyit, hogy utoljára talán Bizáncban volt divat a hírhozót hibáztatni.
Gondoltam, ezt már meghaladtuk.

Bele vagy betegedve a témába, ez a helyzet. Mi lesz akkor, ha az Újpest is a NER részévé válik?

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74816
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Dinamo Zagreb-FTC: nem ezt tervezték

HozzászólásSzerző: Adamek » 2019.08.10. 08:57

BSTH írta:
SAW írta:
SAW írta:Ezt több ponton érdemes a helyére tenni, sajnos sokszor élsz ilyen kisebb-nagyobb csúsztatásokkal.

Igen, a NER szerepel, fő helyen szerepel ebben a történetben. Ha sikerül tartalmilag értelmezni az egészet, akkor te hogyan hagynád ki?
Nem lehet.
Így az említését ellenem fordítani valami más szándékot sejtet, nem a témát értelmezni akarót.

Ha sokallod, amikor Viktor rendszerét említem, akkor ne egy ilyen semmitmondó általánosítással üsd el, hanem az adott pontokon cáfold.
Úgy lehet lényegi dolgokról beszélni és nem hat nettó hiteltelenítésnek.

Még annyit, hogy utoljára talán Bizáncban volt divat a hírhozót hibáztatni.
Gondoltam, ezt már meghaladtuk.

Bele vagy betegedve a témába, ez a helyzet. Mi lesz akkor, ha az Újpest is a NER részévé válik?

márpedig válik, egészen kis részleteken megy még a gittrágás, tavaszra felszáll a fehér füst
persze nyilvánvaló, hogy akkor is lesz valami fölényeskedő magyarázat, az mindig van
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74816
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Dinamo Zagreb-FTC: nem ezt tervezték

HozzászólásSzerző: Adamek » 2019.08.10. 09:20

SAW írta:
Adamek írta:
SAW írta:A zsigeri gyűlölet determináltan mentes jelenségek értésétől.
Kettő nettó perc ráfordítás elég, hogy belássuk, itt nem erről volt szó.
Neked van bajod a klubod működésével.
De azzal még nagyobb problémád van, ha egy újpesti írja.
És engem homályosítana el a zsigeriség?

teljesen homályban vagy, valamit alapvetően nem vagy hajlandó értelmezni a másik írásából
talán ha egy haver írná

Így tényleg felesleges.
Te rühelled a klubod működését, de én vagyok homályban, aki a részletek tekintetében a kritikáddal egyetértve, a sajátomat is ere alapozva, ki merem mondani, hogy köpök rá.
Oké.

na baz'meg, akkor utoljára
rühellem a klubom működését, ez egy bekezdés
rühellem a verklit, amit tolsz, ez egy másik bekezdés
rühellem a kétszínű mivoltodat, amit előadsz erkölcsről meg egyebekről miközben ismerjük a pre-ner előtti munkásságodat is bőven innen, rég megfejtettük már mi a bajod velünk (a létünk), nem kell megmagyarázni a reflex-szerű gyűlöletet, tudjuk, megértjük, nem kell becsomagolni, az agymenéseidet meg fejtsd ki és támogasd meg pár ötoldalas idézettel az arra szakosodott topikokban az arra fogékonyaknak, itt meg utálj minket azért amiért valójában
ezek a pontok vagy semmiféle vagy csak nagyon laza kapcsolatokban vannak egymással, talán csak annyi, hogy én valóban rühellem a klubom működését, neked meg ez üzemanyag a napi vergődésekhez, neked ez ajándék, hogy mi jelenleg így működünk
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

BSTH

Re: Dinamo Zagreb-FTC: nem ezt tervezték

HozzászólásSzerző: BSTH » 2019.08.10. 10:00

Adamek írta:
BSTH írta:
SAW írta:Még annyit, hogy utoljára talán Bizáncban volt divat a hírhozót hibáztatni.
Gondoltam, ezt már meghaladtuk.

Bele vagy betegedve a témába, ez a helyzet. Mi lesz akkor, ha az Újpest is a NER részévé válik?

márpedig válik, egészen kis részleteken megy még a gittrágás, tavaszra felszáll a fehér füst
persze nyilvánvaló, hogy akkor is lesz valami fölényeskedő magyarázat, az mindig van

Persze. Az lesz a vége.

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Dinamo Zagreb-FTC: nem ezt tervezték

HozzászólásSzerző: ManBat » 2019.08.10. 14:25

SAW írta:
ManBat írta:
SAW írta:Akinek én vagyok a szellemi standard, az magára vessen. Az is aki azt hazudja, hogy én ezt sugalltam.

A társalgásra kitalált fórumra érvekkel alátámasztott véleményt írtam. Az érdekes, ha neked a "nagy közössel" egyet nem értés elégséges, hogy hányásnak bélyegezd.
Két topicban is, alaposan kifejtettem, hogy mit miért gondolok. Személyeskedésre, szarozásra, cinizmusra is igyekeztem nem ugyanoda süllyedve reagálni. Mi ez, ha nem fél vállról vétele a kérdésnek?
Amikor még a félkegyelmű sárdobálásnál is alantasabb, álintellektuális párhuzammal jössz, aminek semmi köze a témához, akkor nem én vagyok alkalmatlan a társalgásra.

De, merülj csak el a stilisztikai kifogásokban, a minősítésekben, ha ennyi elég.

nem érvekre támasztottad, hanem egy kifordított, izzadtságszagú magyarázkodásra, hogy miért is fogsz össze még az ördöggel is az FTC ellen (mert a Dinamo az egész Balkán egyik legundorítóbb csapata, talán csak az életüket is elbundázó albán félamatőrök tesznek alájuk)
SAW írta:Itt nem erről volt szó, de azért is nem kezdtem el válaszolni a hozzászólásokra, mert amit leírok, annak csak a tartalmi töredéke megy át, ha a befogadó csak annyit tart érdemesnek (esetleg képes?) átengedni.
Onnantól meg magával vitatkozik a bolondja.
Tegye, ideje, helye van.

ezzel pedig konkrétan kijelentetted, hogy leszarod, hogy mit mond a másik, téged csak a saját burkodban felépített véleményed izgat

Találd ki, hogy következetesen képviselve mi a problémád az általam leírtakkal, mert ez így nehezen értelmezhető már.
Hányással minősítettél, elefántcsonttornyoztál, szűklátókörűztél, most izzadtságszagúzol, a mondataimat pedig félre magyarázod.
Ha neked továbbra is menthető az alávaló tolvajlás non plus ultrája, csak azért, mert piros-fehér-zöld pecsét van ráütve, legyen.
Én többet várnék el.

a tolvajlás non plus ultráján ebben a párharcban abroszmintás címer van
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 46279
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Dinamo Zagreb-FTC: nem ezt tervezték

HozzászólásSzerző: nyúl » 2019.08.10. 20:52

SAW írta:
dingo írta:
SAW írta:A zsigeri gyűlölet determináltan mentes jelenségek értésétől.
Kettő nettó perc ráfordítás elég, hogy belássuk, itt nem erről volt szó.
Neked van bajod a klubod működésével.
De azzal még nagyobb problémád van, ha egy újpesti írja.
És engem homályosítana el a zsigeriség?


Szerintem nem azzal van baj, hogy látod a klubműködés hibáját, azt látja minden cseppnyi józan ésszel megáldott ember, de erre hivatkozva a külföldi ellenfélnek szurkolni, na az már gáz. Főleg, hogy a te csapatod is egy arrogáns visszataszító seggfej irányítja. Én is nagyon jól látom mi megy a magyar fociban, de fel se vetődik bennem, hogy ne szurkoljak a magyar klubcsapatok és a válogatott sikeréért.

Értem, tehát ha valami nyilvánvalóan ocsmány, akkor jobb az, ha magyar.
Én többet várnék a magyartól.
Legyen az én gondom.
Ti meg tapsoljatok a szarnak.

Szerintem a többség nem tapsol. Érti, látja, hogy piszkos világ van, amiben az "élsport" túlárazott péniszpumpa, hogy a rudimenter szerszám nagyobbnak tűnjön.

Nem hiszem, hogy a rendszerrel való megalkuvás, ha ebben a párharcban a kívülálló magyar inkább a magyar klubnak szurkol. A BL is korrupt, ahol az erősebb kutya és pénzesebb gazdája ...ik. Olyan a mai Fradi, amilyen, de ha továbbjut - akárhány milliárdból (ha már mi is fizetjük) - egy nála többre taksált külföldi csapat ellen, az mégis jobb, mint ha nem.
S ezt úgy írom, hogy szurkoltam már a magyar válogatott ellen Andorrának, undorból és kárörömből.

Ha a Fradi az első körben kiesett volna, mint évekig mindig, itt gúnyolódtam volna, várva szolis Pali nyilatkozatát. Így viszont már inkább menjenek tovább. Mert inkább "mi" legyünk ott, mint más ország e szinten már hasonló golyófogója, homokzsákja.

Ha az ügyhöz erkölcsileg közelítünk, akkor nem tudom, időben meddig kellene visszamennünk, hogy ne érezzünk szégyent (FIFA, UEFA umbuldái, bundázás, poltikailag manipulált bajnokságok, megvett bírók, stb.).
Ezért közelítünk érzelmileg (a mi városunk, a mi kutyánk kölyke, a mi országunk - kicsit savanyú, de ...). Olyan ez, mint még valamennyire szeretni egy hitvány nőt, akiről tudod, hogy megcsalt és meg is fog csalni. Sőt, már petyhüdt és öreg is, mások objektíven szebbek, különbek, de olykor a régi szemmel nézel rá önbecsapásként.
A sporthoz nem érdemes Saint-Justként viszonyulni, mert emberemlékezet óta becstelen játék tele nemtelen előnnyel és alávaló figurával. S még a pályán és környékén lévők a legkevésbé utálatosak, akkor is, hacsak átszálló jegyet váltó zsoldosok, mint a mai Ferencváros zöme.

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16417
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Dinamo Zagreb-FTC: nem ezt tervezték

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2019.08.10. 21:43

Egyébként ha már szóba került, érdemes szerintem megnézni, melyik nagyobb magyar klubnál milyen viszonyba vannak a szurkolók a tulajdonosokkal. Újpesten érthető a drukkerek haragja a belgával szemben, a Fradinál szintén sokan nem járnak/jártak meccsre Kubatovék miatt. Kispesten Hemingway regnálása sem a békéről és a nyugalomról szólt (bezáratta az Északi Kanyart, stb.) Diósgyőrben sem népszerű Leisztinger, a Lokisták sincsenek oda Szimáért, nálunk Illésékért. A székesfehérváriakat jogosan bosszantja az állandó névváltoztatgatás.
Nem tudom, megvalósítható lenne-e itthon a spliti modell: a klub részvényeinek döntő többsége a Nas Hajduk (=Mi Hajdukunk) nevű, szurkolókat tömörítő klánnál van, kiterjedt többtízezres tagsággal.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Ferencváros // Man Utd
BL-menõ
Hozzászólások: 7740
Csatlakozott: 2008.10.22. 13:20
Tartózkodási hely: IX - Bajnokok helye

Re: Dinamo Zagreb-FTC: nem ezt tervezték

HozzászólásSzerző: Ferencváros // Man Utd » 2019.08.11. 20:45

Hú, mi ment itt.
Úgy látom, Fűrész az eddigiek mellé most már a meg nem értett zseniség keresztjét is kénytelen lesz a hátára venni.
Nem egyszerű ez, na.
29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Dinamo Zagreb-FTC: nem ezt tervezték

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2019.08.12. 07:06

Gunners írta:
Adamek írta:
SuperDepor írta:a második bajnokiját is elhalasztotta az FTC, már most vizsgálni kéne annak a lehetőségét, hogy ha főtáblára jutnak valamelyikben, akkor a hazai 33 bajnokijukat lejátszhatják e május-július között

ne adj nekik tippeket
gyalázatnak tartottam mindig is a halasztósdit, aki nem bírja a táncot az nézze csak
a DVSC elleni mondjuk érthető okokból maradt el, azt vegyük ki a csomagból de a ZTE ellenire semmi értelmes magyarázat nincs, szerintem rá is fogunk baszni mert nem kapjuk el a ritmust

Ez a magyar csapatok baromsága egyedül, a Dinamo meg rangadót játszik az Eszék ellen és mégsem halaszt. Meglátjuk melyik dolog lesz célravezetőbb majd a visszavágón.

Szoktak máshol is halasztani (talán a dánok, vagy norvégok, vagy nem tudom, kik halasztottak, épp valamelyik magyar csapat elleni mérkőzés előtt), de a határainkon túl némi észszerűséget csempésznek a dologba.
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 52 vendég