Szerdai foci: NB II, BL és EL a terítéken

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szerdai foci: NB II, BL és EL a terítéken

HozzászólásSzerző: ManBat » 2019.08.07. 20:59

ha hazaértem, írok összefoglalót, igazságos döntetlen szvsz
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szerdai foci: NB II, BL és EL a terítéken

HozzászólásSzerző: ManBat » 2019.08.07. 22:15

naszóval
szektorom okán kicsit a Siófok felé hajlottam, és azért a tizinél, pacsinál lementem, de amúgy "harmadik félként" egészen más, gyakran kiábrándító nézni a meccset
elején mindkét csapat kóstolta egymást, aztán a Hali a 10. perctől sokkal jobban nyomott, de így is a Sió előtt volt az első egyértelmű gólhelyzet, de egy az egyben Horváth(?) 10 méterről belevágta Gyurjánba
aztán a 19. percben egy elég Bdnny Hill shows gól, Benke, a siófoki kapus alányúlt egy közepesen ártalmatlan beadásnak, aztán Németh csak be kellett, hogy paskolja a lasztit
ezután viszont fokozatosan visszaálltak a Halinál, kb. a 30. perc után a félidő végéig elég erősen uralta a meccset a Siófok, a Halinak 1-2 kontrája akadt, viszont meddő volt a fölény, ami elég végzetesnek tűnt, mert fordulás után megint a Hali kezdeményezett jobban, bár nagy helyzetekig ők se jutottak, aztán úgy a 65. percre elfogytak, meddő játék jött mindkét csapatnál, úgy tűnt hogy csendben lecsorog az 1:0
aztán egy esetlen siófoki beadás (mint az összes beadás az egész meccsen, mindkét féltől), kipattanó labda, majd sípszó - vendégszektor egy emberként bazmegsporizik, majd szépen lassan mindenki rájön, hogy tizit fújtak, nem kifele szabit. Szakály Dini ezt is majdnem elkúrta, Gyurján érezte az irányt, de csak bement, 1:1
próbált a Hali visszapörögni, de a legrosszabbkor, a cserék eljátszása után jött Gaál, aki rácsattant a kapufára, és kezét törte(?), 10 emberre és csatármentesre fogyasztva a vasiakat
a végén meddő kontra-rekontrák mentek, tök eredménytelenül, de az azért látszott, hogy a Siófoknak hízelgőbb az iksz, a végén már csak csiki-csukizgattak
összefoglalva: egy jó iramú, de gyenge meccs, ahol mindkét csapat ugyanazt találta ki egymás ellen (szélen meginduló kontra, majd kis beadás), ami mindkét oldalon abszolút sikertelen volt
Siófok: ha az egész csapat olyan lenne, mint a középpályájuk, nem a kiesés ellen, hanem a feljutásért mennének: a kevés azonos erejű időszakban a balatoniaké volt a középpálya, ahogy az indítások, beadások is jobban emberhez, vagy üres térbe mentek - sajnos azonban a védelem még sörrel elmegy, a támadószekció azonban egy kalap szart nem ér ezen a nem túl magas másodosztályú szinten se, a kapuba pedig valamiért a rutinos Molnár helyett ezt a Benkét erőltetik, akinek ma két pont ment el a potyáján, és a pacsizásnál is látszott, hogy szerencsétlen meg van illetődve, azt se tudja hol van
Hali: itt a védelem és Gyurján kiemelendő, viszont ilyen gyér támadószekcióval, 20. perctől jórészt előnyt őrzéssel és ilyen buta hibákkal esélytelen sajnos a feljutás a vasiaknak - külön kiemelendő a hihetetlenül balfaszul kinéző 2rule mezük, mint valami ificsapat egyen Lancast szerkója a kétezres évek közepéről
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
kristof98.haladas
BL-menõ
Hozzászólások: 8846
Csatlakozott: 2011.05.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szombathely/Budapest

Re: Szerdai foci: NB II, BL és EL a terítéken

HozzászólásSzerző: kristof98.haladas » 2019.08.07. 22:19

ManBat írta:
ManBat írta:no, kezdés előtt még beestek hárman, így 4 fő a déli->parti különítmény :cool:

sőt, most kb. tizenöten megjöttek szervezetten is

Te voltál ott föntebb egyedül, pirosban?
HAJRÁ HALI!

Avatar
kristof98.haladas
BL-menõ
Hozzászólások: 8846
Csatlakozott: 2011.05.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szombathely/Budapest

Re: Szerdai foci: NB II, BL és EL a terítéken

HozzászólásSzerző: kristof98.haladas » 2019.08.07. 22:38

Ez a meccs figyelmeztetés volt, hogy még nagyon sokat kell dolgozni ezen a csapaton. Látom az alapelképzelést, ami szerintem jó, de még nem elég összeszedett a játékunk. Támadásban még nagyon sok a pontatlanság, nem eléggé összehangoltak az akciót. Az első félidőben kellett volna több góllal vezetni, azt pedig nem értem, mi az oka annak, hogy második félidőben látványosan leálltunk. A Siófok engem meglepett, őszintén szólva kicsit alábecsültem őket (remélem a csapat és a stáb nem esett ebbe a hibába). Tragédia nem történt, de ebből tanulni kell és sokkal többet nyújtani, mert ez gyengébb volt jóval a Gyirmót elleni meccsnél.
HAJRÁ HALI!

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szerdai foci: NB II, BL és EL a terítéken

HozzászólásSzerző: ManBat » 2019.08.07. 22:39

kristof98.haladas írta:
ManBat írta:
ManBat írta:no, kezdés előtt még beestek hárman, így 4 fő a déli->parti különítmény :cool:

sőt, most kb. tizenöten megjöttek szervezetten is

Te voltál ott föntebb egyedül, pirosban?

stimmt
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
kristof98.haladas
BL-menõ
Hozzászólások: 8846
Csatlakozott: 2011.05.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szombathely/Budapest

Re: Szerdai foci: NB II, BL és EL a terítéken

HozzászólásSzerző: kristof98.haladas » 2019.08.07. 22:50

ManBat írta:
kristof98.haladas írta:
ManBat írta:a klubnév csapódik a városéhoz, és nem fordítva - szerintem a Legia Varsó, Zenit Szentpétervár, Dinamo Zágráb, stb. a nyelvhelyes kifejezés, azaz klubnév anyanyelven, városnév magyarul
(btw Szerbiában ne tévesszen meg az 1945-ös alapítási év, a jugoszlávok rengeteg klubot jogutódlás nélkül újjáalapítottak, pl. a Zvezdánál és az OFK Belgrádnál is ezt az évet fogod találni, holott megvan mindkét klubnak a háború előtti alapja)

Rapid Bécs, Reb Bull Lipcse? Szerintem két korrekt megoldás van: vagy csak a városnév magyarul (pl. Szabadka) vagy kiírni a teljes klubnevet az adott ország nyelvén (Spartak Subotica). Amúgy a szabadkai magyarok a Topolyának vagy valamelyik pesti csapatnak szurkolnak. A Spartak tábora magyar utáló és mellette sanszosan Szegeden melózó szerbekből áll. :)

így van, Rapid Bécs és Red Bull Lipcse
a vajdasági magyarok helyzete pedig egyáltalán nem így épül fel, a Topolya előtti időkből kb. minden magyarnak van egy szerb favoritja is, ami hagyományosan 4 klub: a Szabadka, a Vojvodina, vagy a két belgrádi nagy egyike (újpestiek pl. ismerhetik a nemrég elhunyt Nagy Joet, aki a Marines tagja volt az újpesti aktivitása mellett)

Ez meglepett engem, bár nem vagyok túl informált a vajdasági magyar szurkolói élettel kapcsolatban. Abból indultam ki, hogy most a Spartak-Topolyát eléggé promózták szurkolói oldalakon, hogy mutassák meg magukat a vajdaságiak. Köszi az infót.
HAJRÁ HALI!

Avatar
RC
Moderátor
Hozzászólások: 36775
Csatlakozott: 2005.07.28. 00:16
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Szerdai foci: NB II, BL és EL a terítéken

HozzászólásSzerző: RC » 2019.08.07. 23:15

ManBat írta:
kristof98.haladas írta:
ManBat írta:sőt, most kb. tizenöten megjöttek szervezetten is

Te voltál ott föntebb egyedül, pirosban?

stimmt

A város hogy tetszett, miket néztél meg?
SABARIA 1926

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szerdai foci: NB II, BL és EL a terítéken

HozzászólásSzerző: ManBat » 2019.08.08. 06:35

RC írta:
ManBat írta:
kristof98.haladas írta:Te voltál ott föntebb egyedül, pirosban?

stimmt

A város hogy tetszett, miket néztél meg?

megmondom őszintén, a 6 hét alatt Pozsonyligetfalutól Rédicsig sokszorosan kihasználtam a vasúti arcképest, de Szombathelyet túlságosan nem fedeztem fel, talán pont azért, mert "kézre eső" érzése volt
megvolt a belváros nagy része, az emlékmű, a Perint part, és kb. ennyi
egyébként szimpatikus város, ahhoz képest, hogy durván feleakkora mint Miskolc, a belvárosa jóval nagyobb
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Szerdai foci: NB II, BL és EL a terítéken

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2019.08.08. 07:11

RC írta:
ManBat írta:
kristof98.haladas írta:Te voltál ott föntebb egyedül, pirosban?

stimmt

A város hogy tetszett, miket néztél meg?
Legjobb hely,Szombathely!
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!

Avatar
RC
Moderátor
Hozzászólások: 36775
Csatlakozott: 2005.07.28. 00:16
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Szerdai foci: NB II, BL és EL a terítéken

HozzászólásSzerző: RC » 2019.08.08. 08:44

MindigÚjpest írta:
RC írta:
ManBat írta:stimmt

A város hogy tetszett, miket néztél meg?
Legjobb hely,Szombathely!

De hisz' ez csak egy 2000 éves kabátfalu.
SABARIA 1926

Avatar
RC
Moderátor
Hozzászólások: 36775
Csatlakozott: 2005.07.28. 00:16
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Szerdai foci: NB II, BL és EL a terítéken

HozzászólásSzerző: RC » 2019.08.08. 08:58

ManBat írta:
RC írta:
ManBat írta:stimmt

A város hogy tetszett, miket néztél meg?

megmondom őszintén, a 6 hét alatt Pozsonyligetfalutól Rédicsig sokszorosan kihasználtam a vasúti arcképest, de Szombathelyet túlságosan nem fedeztem fel, talán pont azért, mert "kézre eső" érzése volt
megvolt a belváros nagy része, az emlékmű, a Perint part, és kb. ennyi
egyébként szimpatikus város, ahhoz képest, hogy durván feleakkora mint Miskolc, a belvárosa jóval nagyobb

Én úgy tudom, hogy Miskolcé nagyobb, a főutcán elég hosszan végighúzódik, és északi-déli irányban is terjeszkedik azért. A miénk a grazira hasonlít, főleg, hogy a Főtér is ugyanúgy háromszögletű, mint ott. Nekem az is bejön, hogy a város szerkezete kicsit hasonlít Kassáéra (ami az egyik kedvenc városom), a vasútállomás elhelyezkedése, alatta a vasúti felüljáró, nyugati részén a körút.
SABARIA 1926

Avatar
RC
Moderátor
Hozzászólások: 36775
Csatlakozott: 2005.07.28. 00:16
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Szerdai foci: NB II, BL és EL a terítéken

HozzászólásSzerző: RC » 2019.08.08. 10:45

Az Oly szerencsére legyőzte Erdogan csapatát, jó eséllyel ki is pattintja. Kisebb meglepetés a LASK Linz bázeli és a Rosenborg maribori győzelme, a Fradi mehetne északra a BL-főtábláért.
SABARIA 1926

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16417
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szerdai foci: NB II, BL és EL a terítéken

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2019.08.08. 11:04

Kép
Kellett volna a Sió elleni győzelem, de sok van még hátra. Kell egy kis idő, mire összecsiszolódik ez a csapat. Jó lenne erősíteni is, főleg hogy Gaált elvesztettük egy hónapra.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
kristof98.haladas
BL-menõ
Hozzászólások: 8846
Csatlakozott: 2011.05.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szombathely/Budapest

Re: Szerdai foci: NB II, BL és EL a terítéken

HozzászólásSzerző: kristof98.haladas » 2019.08.08. 11:15

Savaria1919 írta:Kép
Kellett volna a Sió elleni győzelem, de sok van még hátra. Kell egy kis idő, mire összecsiszolódik ez a csapat. Jó lenne erősíteni is, főleg hogy Gaált elvesztettük egy hónapra.

Elöl mindenképpen kell még ember. Többször fordult elő, hogy egyszerűen nem volt kinek beadni a labdát (bár ebben közrejátszott,hogy nem volt eléggé koordinálva a támadás). Amit pedig most különösen sajnálok, hogy elcsesztük a tavaszt arra, hogy megpróbáljuk kiharcolni a bennmaradást, ami a Kisvárda elleni vereségtől nyilvánvalóan esélytelen volt. Még az utolsó fordulóban is a légiósok játszottak. Most nagyon hiányzik az az építkezés, amit akkor elmulasztottunk. Viszont azt továbbra is tartom és az első két forduló is igazolja, hogy amilyen gyenge ez az NB2, ha összeállunk, bármire képesek lehetünk.
HAJRÁ HALI!

John McClane
Aranylabdás
Hozzászólások: 60308
Csatlakozott: 2009.04.02. 18:29
Tartózkodási hely: Szombat

Re: Szerdai foci: NB II, BL és EL a terítéken

HozzászólásSzerző: John McClane » 2019.08.08. 11:20

Savaria1919 írta:Kép
Kellett volna a Sió elleni győzelem, de sok van még hátra. Kell egy kis idő, mire összecsiszolódik ez a csapat. Jó lenne erősíteni is, főleg hogy Gaált elvesztettük egy hónapra.

Remélem a Győr végig így nyomja majd és feljut.
Cech-Ivanovic,Terry,Dragoner,Szkukalek-Lampard,Wedgbury-Kriston,Gera,Hazard-Drogba
Edzo:Jose Mourinho
Dibusz-Stockley,Gyepes,Carvalho,Ashley Cole-Essien,Lipcsei-Seydi,Lisztes,Podolski-Elding
Edzo:Kondas Elemer

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16417
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szerdai foci: NB II, BL és EL a terítéken

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2019.08.08. 11:28

kristof98.haladas írta:
Savaria1919 írta:[img]https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/67745950_1678612995602165_5154836013700349952_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_oc=AQkMiL4aohhK1bOMQVkQq6neT8V3zdX9SfUT--jD1TRanDw2-gc2D2KdmYWjbh8dnupYju9SpYi-BHLefHPt_qPc&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=244415f5fa75610d26a276e252fa1353&oe=5DD7BFA7[img]
Kellett volna a Sió elleni győzelem, de sok van még hátra. Kell egy kis idő, mire összecsiszolódik ez a csapat. Jó lenne erősíteni is, főleg hogy Gaált elvesztettük egy hónapra.

Elöl mindenképpen kell még ember. Többször fordult elő, hogy egyszerűen nem volt kinek beadni a labdát (bár ebben közrejátszott,hogy nem volt eléggé koordinálva a támadás). Amit pedig most különösen sajnálok, hogy elcsesztük a tavaszt arra, hogy megpróbáljuk kiharcolni a bennmaradást, ami a Kisvárda elleni vereségtől nyilvánvalóan esélytelen volt. Még az utolsó fordulóban is a légiósok játszottak. Most nagyon hiányzik az az építkezés, amit akkor elmulasztottunk. Viszont azt továbbra is tartom és az első két forduló is igazolja, hogy amilyen gyenge ez az NB2, ha összeállunk, bármire képesek lehetünk.

Egyetértek, a tavaszunk csak arra világított rá, hogyha ezeket az igazolásokat fél évvel előbb lépik meg, most a következő NB1-es meccsünkre készülnénk Hippel. Így meg elvett fél évet, most lenne egy összeszokottabb csapatunk. Lehet ebből még nagy feltámadás, ha a háttérben rendbe jönnek a dolgok.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Szerdai foci: NB II, BL és EL a terítéken

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2019.08.08. 17:00

RC írta:
MindigÚjpest írta:
RC írta:A város hogy tetszett, miket néztél meg?
Legjobb hely,Szombathely!

De hisz' ez csak egy 2000 éves kabátfalu.
Akkor is! :P
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!

filonov
BL-menõ
Hozzászólások: 8435
Csatlakozott: 2011.06.17. 18:07
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Szerdai foci: NB II, BL és EL a terítéken

HozzászólásSzerző: filonov » 2019.08.10. 09:34

jó kezdés után immáron csak 36 győzelem van hátra és reszkess NB1.
ETO! ZENIT!
"The streets, the cops, the system" (Earl "DMX" Simmons)

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74816
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szerdai foci: NB II, BL és EL a terítéken

HozzászólásSzerző: Adamek » 2019.08.10. 09:50

filonov írta:jó kezdés után immáron csak 36 győzelem van hátra és reszkess NB1.

ehhez az óriásölő Dorognak és a Csákvárnak is lesz egy-két szava, de nagyon egyben van a Budafog és a tiszai Vízikecske is
remélem mind a négyen feljutnak valahogy mellettetek
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16417
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szerdai foci: NB II, BL és EL a terítéken

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2019.08.10. 11:22

Adamek írta:
filonov írta:jó kezdés után immáron csak 36 győzelem van hátra és reszkess NB1.

ehhez az óriásölő Dorognak és a Csákvárnak is lesz egy-két szava, de nagyon egyben van a Budafog és a tiszai Vízikecske is
remélem mind a négyen feljutnak valahogy mellettetek

Minket méltányosságból visszahelyeznek már a télen.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 107 vendég