Minden bizonnyal eldőlt a Haladás jövője - részletek

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40699
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Minden bizonnyal eldőlt a Haladás jövője - részletek

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2019.07.26. 09:02

Korábban többször is beszámoltunk arról, hogy erősen kétséges a Szombathelyi Haladás jövője. Az NB II jövő hétvégi rajtjára az új tréner, Supka Attila vezetésével készülő klub történetének egyik legmozgalmasabb napján van túl.Először is, nézzük a tényeket. Az MLSZ pénteken határoz arról, megtartja-e az előző idényben az NB I-ből kieső gárda licencét, így csütörtökön Szombathely városának közgyűlése rendkívüli ülést hívott össze, amelynek témája természetesen a csapat jövője volt. Határozatot azonban nem sikerült hozni a fennálló tartozások rendezésére és az ügy megoldására, hisz hiába volt jelen előbb 12, majd 11 önkormányzati képviselő, az igencsak felfokozott hangulatú ülés végére mindössze 9-en maradtak, amelynek értelmében határozatképtelenné vált a döntés. Puskás Tivadar polgármester úgy engedte el a teremből a Haladás vezetőségét (s egyben a megjelenő aggódó játékosokat), hogy a többségi tulajdonosok teljesítsék a korábban beígért fizetési, tartozási kötelezettségeket, és azonnal érkezik a hivatal 150 millió forintos, gyakorlatilag megmentő utalása.A kép forrása: nyugat.huMindezt követően Illés Béla, a Halmill Kft. egyik tulajdonosa az ugytudjuk.hu-t tájékoztatta a legfrissebb fejleményekről. A korábbi kiváló labdarúgó elmondta, dolgoznak azon, hogy a fennálló tartozást minél gyorsabban rendezzék, elsőként is azt a 398 millió forintot, ami a cég tőkéjéből hiányzik. Az ugytudjuk.hu arról értesülét, Illésék 500 millió forintos tőkeinjekciót hajtanak végre a csapatnál.A klub honlapján ezzel párhuzamosan az alábbi közlemény jelent meg:
"A SZOMBATHELYI HALADÁS LABDARÚGÓ ÉS SPORTSZOLGÁLTATÓ KFT CSÜTÖRTÖK DÉLBEN TULAJDONOSI TAGGYŰLÉST TARTOTT. A TULAJDONOSOK ISMÉTELTEN KIFEJEZTÉK KORÁBBI SZÁNDÉKUKAT, MELY SZERINT A TOVÁBBIAKBAN IS MŰKÖDTETNI KÍVÁNJÁK A GAZDASÁGI TÁRSASÁGOT.
SZOMBATHELY MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA, MINT AZ EGYIK KISEBBSÉGI PEDIG - A KORÁBBI FELTÉTELEK TELJESÜLÉSE ESETÉN - ELŐRE, EGY ÖSSZEGBEN KÉSZ ÁTUTALNI TULAJDONRÉSZÉNEK MEGFELELŐEN A 150 MILLIÓ FORINTOS TÁMOGATÁST, MELY EGYÉBKÉNT A 2020-AS, 2021-ES ÉS 2022-ES ÉVRE JÁR."
Mindezek alapján úgy tűnik, rendeződik a helyzet, azaz a Haladásnak nem kell a megyei osztályban folytatnia a közeljövőt.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74933
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Minden bizonnyal eldőlt a Haladás jövője - részletek

HozzászólásSzerző: Adamek » 2019.07.26. 09:29

akkor már biztos nem lesz Hali-BVSC vasutasderbi a 2020 nyári NB3 osztályozókon
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
RC
Moderátor
Hozzászólások: 36786
Csatlakozott: 2005.07.28. 00:16
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Minden bizonnyal eldőlt a Haladás jövője - részletek

HozzászólásSzerző: RC » 2019.07.26. 09:43

Valahogy éreztem, hogy végül megoldódik a helyzet pozitívabb irányban.
SABARIA 1926

Avatar
kristof98.haladas
BL-menõ
Hozzászólások: 8846
Csatlakozott: 2011.05.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szombathely/Budapest

Re: Minden bizonnyal eldőlt a Haladás jövője - részletek

HozzászólásSzerző: kristof98.haladas » 2019.07.26. 11:15

Nyugodt a bejelentés után leszek, de valahogy én is úgy láttam végig, hogy valahogy meglesz az NB2.
HAJRÁ HALI!

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Minden bizonnyal eldőlt a Haladás jövője - részletek

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2019.07.26. 11:35

RC írta:Valahogy éreztem, hogy végül megoldódik a helyzet pozitívabb irányban.

Még jó hogy. Csak kellett az uborkaszezonra egy méretes cukkini Illésék picsájába.
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16494
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Minden bizonnyal eldőlt a Haladás jövője - részletek

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2019.07.27. 15:27

Haladás útja dicső múltból diadalmas jövőbe vezet.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
kristof98.haladas
BL-menõ
Hozzászólások: 8846
Csatlakozott: 2011.05.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szombathely/Budapest

Re: Minden bizonnyal eldőlt a Haladás jövője - részletek

HozzászólásSzerző: kristof98.haladas » 2019.08.02. 23:49

Na akkor megvolt a bemutatkozás. Sokkal jobb volt, mint amire számítottam. Nem gondoltam volna előzetesen, hogy mi fogunk kezdeményezni Gyirmóton. A helyzetkihasználáson kell még javítani, ezen kívül még arra kell figyelni, hogy amikor támadásban vagyunk ne lazuljunk fel hátul (ez okozott pár melegebb pillanatot). A hozzáállás nagyon tetszett, tényleg másztunk minden labdáért. Lehet, hogy a ,, szakértők" lenéznek minket, de esélyesek lehetünk a feljutásra.
HAJRÁ HALI!

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16494
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Minden bizonnyal eldőlt a Haladás jövője - részletek

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2019.08.04. 16:21

https://www.vaol.hu/sport/helyi-sport/b ... k-3176923/
Vezetőségünk újra és újra alul tudja múlni magát erkölcsileg (is).
Schimi 21 szezont húzott le a Halinál, most telefonon közölték vele, hogy nem hosszabbítanak. Annyi nem adatott meg neki, hogy méltóképp elbúcsúzzon a csapattól és a szurkolóktól. Mert ugye a Vidi ellen az utolsó fordulóban is légiósokkal kellett ám kiállni, mikor már rég kiestünk.
Őszintén remélem, hogy Illéséket olyanok váltják majd hamarosan, akiknek jelent valamit a klubhűség, és akik képesek megbecsülni az értékeinket. És akkor Halmosiról ne is beszéljünk...
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 133 vendég