Szlovákia-Magyarország: lassú volta kispesti aranytaktika – videó

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Szlovákia-Magyarország: lassú volta kispesti aranytaktika – videó

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2019.03.21. 22:36

Sajnos papírforma volt.

Szlovákia-Magyarország: lassú volta kispesti aranytaktika – videó


Szlovákia-Magyarország 2-0


 


Pedig egyáltalán nem kezdtünk ijedten, mint arra már rengetegszer volt példa a magyar válogatott nem is olyan távoli történelmében olyan esetekben, amikor kiemelt mérkőzéssel kezdtünk el egy kiemelt sorozatot – idegenben. 


 


Marco Rossi kispesti felállásban küldte pályára a nemzeti csapatunkat. Volt három belső védőnk (Lang, Orbán, Kádár), valamint két „gyorsvonatnak” szánt játékos a szélén (Lovrencsics és Korhut), előttük három középpályás, inkább védekező feladattal, előttük Kovács István, aki szabadon mozoghatott, előtte meg Szalai Ádám. Utóbbi két játékos volt a Rossi féle bajnokcsapatból Davide Lanzafame és Eppel Márton.


 


Szóval, nem voltunk megijedve, de nem is voltunk veszélyesek, pedig voltak olyan lehetőségek, amikből akár helyzetek is lehettek volna, de a tizenhatoson belülre nem tudtunk sem a labdával vagy a labda nélkül (mondjuk beadásra) veszélyesen érkezni.


 


A hazaiak viszont veszélyesebbek voltak, szerencsére Gulácsi Péteren lehetett érezni, hogy hozza a szokásosat, vagyis azt, hogy magabiztosan és jól véd majd a mérkőzésen. 


 


A történethez tartozik viszont, hogy hiába voltunk sokan hátul, legfőképpen egy az egyben, harciasabbnak tűntek a szlovákok. És gyorsabbnak. 


 


Ez az első gól előtt is látszott, amikor Rusnák senkitől sem zavartatva adhatott be a jobb oldalról. Mert sajnos Kleinheisler feje, és így a teste sem tudta, hogy mit és milyen tempóban kellene megtennie, középen meg Orbán is lemaradt Dudáról.


 




A második félidőben veszélyesebbek voltunk – Orbán fejesével jóvá tehette volna a hibáját (előtte pár perccel Szalai került ziccerbe – ez volt az első gólszerzési lehetőségünk a 64. percben...), de gyengén és rosszul célzott. 


 


Marco Rossi is érezte, hogy kevés lesz az, amit az első félidőben mutattunk, ezért cserékkel próbálta felpörgetni a társaságot. Érkezett Dzsudzsák, a debütáló Szoboszlai és az NB I-es góllövőlistát Lanzafame társaságában vezető Holender is.


 


Próbáltunk nyomni, szívből menni előre, de Pekarík lesgólja már jelezte, baj lesz, ha nem vigyázunk hátul. Sajnos így is lett, mert Rusnák kilőtte a bal alsót a 85. percben.


 




A magyar válogatott tehát vereséggel kezdte a sorozatot, fájó leírni, de papírforma eredmény született. A fogadóirodáknál 1.70 volt a hazai, míg kábé 5-szörös pénz a vendéggyőzelem.


 


Vasárnap fogadjuk a vb-ezüstérmes horvátokat, akik szintén hozták a kötelezőt, 2-1-re verték Azerbajdzsánt.


 

Clark
Sztár
Hozzászólások: 4047
Csatlakozott: 2008.03.27. 19:27
Tartózkodási hely: Kansas C.

Re: Szlovákia-Magyarország: lassú volta kispesti aranytaktika – videó

HozzászólásSzerző: Clark » 2019.03.21. 22:37

Most lépjünk vissza az EB-től, vagy írhatnám már most kiestünk.

Gerhard
Toborzórajáró
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2009.04.25. 22:38

Re: Szlovákia-Magyarország: lassú volta kispesti aranytaktika – videó

HozzászólásSzerző: Gerhard » 2019.03.21. 22:56

Vegyesek az érzéseim. Egyszerre vagyok haragos, meg rezignált. Haragos mert a szlovákoktól kaptunk ki, akiktől már csak ideológiai okokból sem vagyok hajlandó elfogadni egy vereséget sem.

Viszont tudom jól hogy ez a realitás. Szerintem a srácok kihoztak magukból mindent, még ha bátrabban játszanak, akkor sem lett volna bennük több egy gólnál. Erre vagyunk képesek ma. Ez az igazság.
Magyarország, Szpari, Vasas, Lazio, Barcelona, Chile
Ezt most meg hogy XD? És a többi sportággal mi lesz? http://www.origo.hu/sport/magyarfoci/ko ... mnt_page=1
Szurkolói üzenet az MLSZ-nek: http://www.youtube.com/watch?v=shy7i0ge ... e=youtu.be

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74925
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szlovákia-Magyarország: lassú volta kispesti aranytaktika – videó

HozzászólásSzerző: Adamek » 2019.03.21. 23:01

az a helyzet, hogy van egy közepes (Orbán) és egy gyenge közepes (Szalai) játékosunk, a többi akkora homály mint a picsa
selejtes brigád ez egy műkedvelő edzővel, esélyünk sincs a szép kimúlásra sem
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
gw
kávboj
Hozzászólások: 14249
Csatlakozott: 2005.07.29. 13:38

Re: Szlovákia-Magyarország: lassú volta kispesti aranytaktika – videó

HozzászólásSzerző: gw » 2019.03.21. 23:34

Gerhard írta:Vegyesek az érzéseim. Egyszerre vagyok haragos, meg rezignált. Haragos mert a szlovákoktól kaptunk ki, akiktől már csak ideológiai okokból sem vagyok hajlandó elfogadni egy vereséget sem.

Viszont tudom jól hogy ez a realitás. Szerintem a srácok kihoztak magukból mindent, még ha bátrabban játszanak, akkor sem lett volna bennük több egy gólnál. Erre vagyunk képesek ma. Ez az igazság.


hat ha az a minden, hogy 10 meterrol harommal guritom arrebb a zsugat, mint ahova szeretnem, akkor tenyleg kiadtak mindent.
E.E.E.

kávbojnak úgysem tűnsz, csak marhapásztornak

Gerhard
Toborzórajáró
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2009.04.25. 22:38

Re: Szlovákia-Magyarország: lassú volta kispesti aranytaktika – videó

HozzászólásSzerző: Gerhard » 2019.03.21. 23:42

gw írta:
Gerhard írta:Vegyesek az érzéseim. Egyszerre vagyok haragos, meg rezignált. Haragos mert a szlovákoktól kaptunk ki, akiktől már csak ideológiai okokból sem vagyok hajlandó elfogadni egy vereséget sem.

Viszont tudom jól hogy ez a realitás. Szerintem a srácok kihoztak magukból mindent, még ha bátrabban játszanak, akkor sem lett volna bennük több egy gólnál. Erre vagyunk képesek ma. Ez az igazság.


hat ha az a minden, hogy 10 meterrol harommal guritom arrebb a zsugat, mint ahova szeretnem, akkor tenyleg kiadtak mindent.


Miért? Látsz többet bennük?
Magyarország, Szpari, Vasas, Lazio, Barcelona, Chile
Ezt most meg hogy XD? És a többi sportággal mi lesz? http://www.origo.hu/sport/magyarfoci/ko ... mnt_page=1
Szurkolói üzenet az MLSZ-nek: http://www.youtube.com/watch?v=shy7i0ge ... e=youtu.be

Avatar
gw
kávboj
Hozzászólások: 14249
Csatlakozott: 2005.07.29. 13:38

Re: Szlovákia-Magyarország: lassú volta kispesti aranytaktika – videó

HozzászólásSzerző: gw » 2019.03.21. 23:47

Gerhard írta:
gw írta:
Gerhard írta:Vegyesek az érzéseim. Egyszerre vagyok haragos, meg rezignált. Haragos mert a szlovákoktól kaptunk ki, akiktől már csak ideológiai okokból sem vagyok hajlandó elfogadni egy vereséget sem.

Viszont tudom jól hogy ez a realitás. Szerintem a srácok kihoztak magukból mindent, még ha bátrabban játszanak, akkor sem lett volna bennük több egy gólnál. Erre vagyunk képesek ma. Ez az igazság.


hat ha az a minden, hogy 10 meterrol harommal guritom arrebb a zsugat, mint ahova szeretnem, akkor tenyleg kiadtak mindent.


Miért? Látsz többet bennük?


mar ma, meccs utan behuztam a horvatokat, @1,80 meg ma este.
gondolom ez valasz a kerdesedre :)
E.E.E.

kávbojnak úgysem tűnsz, csak marhapásztornak

Trinidad
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2554
Csatlakozott: 2006.04.23. 21:27
Tartózkodási hely: Death Valley

Re: Szlovákia-Magyarország: lassú volta kispesti aranytaktika – videó

HozzászólásSzerző: Trinidad » 2019.03.22. 01:23

Korhut jobb ha visszamondja a valogatottsagot Kalmar meg elgondolkodik hasonlo keppen. HA nem jatszik olyan, aki golt tudna rugni akkor senki nem tudja megzorgetni a halot...Rossi mondjon le, miutan ilyen kezdot allitott ossze, ez a legkevesebb...
Csak a Debrecen es a LOKI!!!

ETO FC
Tartalék
Hozzászólások: 1147
Csatlakozott: 2009.09.28. 22:59

Re: Szlovákia-Magyarország: lassú volta kispesti aranytaktika – videó

HozzászólásSzerző: ETO FC » 2019.03.22. 09:55

Várható eredmény volt!
Ha értelmesen, saját játékos, társhoz, passzolni nem tudunk akkor mit várunk?
BÖDE hol a francba van? Pont ilyen meccsekre kellene.
Realítás az egész selejtezőre nézve ezzel a mentalítással kb 7-8 pont , de ez is nagyon maximális a játékosok tudását nézve!
EURO 2016
EURO 2020 ?

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74925
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szlovákia-Magyarország: lassú volta kispesti aranytaktika – videó

HozzászólásSzerző: Adamek » 2019.03.22. 10:03

ETO FC írta:Várható eredmény volt!
Ha értelmesen, saját játékos, társhoz, passzolni nem tudunk akkor mit várunk?
BÖDE hol a francba van? Pont ilyen meccsekre kellene.
Realítás az egész selejtezőre nézve ezzel a mentalítással kb 7-8 pont , de ez is nagyon maximális a játékosok tudását nézve!

teljesen mindegy, hogy ki hol volt, nem egy NB1-es cserepados arc hiányzott hanem valami elképzelés, a világon semmi rendszer nem volt a játékban, totális ad-hoc foci volt
egy legenda ismét ledőlt, nem igaz, hogy minden digó az anyatejjel együtt szívja magába a taktikusságot
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

John McClane
Aranylabdás
Hozzászólások: 60308
Csatlakozott: 2009.04.02. 18:29
Tartózkodási hely: Szombat

Re: Szlovákia-Magyarország: lassú volta kispesti aranytaktika – videó

HozzászólásSzerző: John McClane » 2019.03.22. 11:12

ETO FC írta:Várható eredmény volt!
Ha értelmesen, saját játékos, társhoz, passzolni nem tudunk akkor mit várunk?
BÖDE hol a francba van? Pont ilyen meccsekre kellene.
Realítás az egész selejtezőre nézve ezzel a mentalítással kb 7-8 pont , de ez is nagyon maximális a játékosok tudását nézve!

Ha Böde játszik lehet nyerünk,ez lehetett a probléma!
Cech-Ivanovic,Terry,Dragoner,Szkukalek-Lampard,Wedgbury-Kriston,Gera,Hazard-Drogba
Edzo:Jose Mourinho
Dibusz-Stockley,Gyepes,Carvalho,Ashley Cole-Essien,Lipcsei-Seydi,Lisztes,Podolski-Elding
Edzo:Kondas Elemer


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google Adsense [Bot], Javier Arizmendi valamint 81 vendég