Sál, sapka, majom – a Derbiről jelentjük

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Sál, sapka, majom – a Derbiről jelentjük

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2019.02.09. 21:23

Még nem nyerte meg az FTC a bajnokságot, de...

Sál, sapka, majom – a Derbiről jelentjük


„A Központnál volt valami, mentőt is láttam” - világosított fel egyből, köszönés gyanánt az Újpest-fanatikus haverom, amikor nem előre megbeszélt módon találkoztunk Újpest szívében a kezdés előtt 2 órával.


 


Addig egy olyan buszon utaztam Angyalföldről, amelyiken rajtam kívül csak fradisták voltak és azon röhögtek, hogy a Vidi ég a Diósgyőr ellen, és ahogy ők mondták, „úgysem lesznek soha bajnokok a fehérváriak”.


 


Így, együtt szálltunk le a célállomásnál, majd ők folytatták útjukat a Városkapu felé. Én is így tettem, csak éppen próbáltam felfigyelni egy másik buszra, amire nehéz volt, mert mindegyik tömve volt lilákkal. 


 


„Kérem azonnal fáradjon be az ablakból!” - mondta a buszvezető a hangosbemondón keresztül, ahogy a Váci útra kanyarodott a rozoga, nyikorgó járgány, és ezzel sikerült hatalmas mosolyt csalnia mindenki arcára, mert ugye arra akarta figyelmeztetni az egyik újpesti fanatikust, hogy hajoljon be az ablakból, mert veszélyes úgy utaznia, arról nem beszélve, hogy így ő, a sofőr, elméletileg nem teljesítheti feladatát.


 


„Az a lényeg, hogy jogosítványa legyen” - mondtam a haveromnak, aki egyébként azt mesélte, hogy a Derbi az egyetlen meccs, amelyikre már másfél órával a kezdés előtt kiér. Amikor megkérdeztem tőle, hogy miért csak erre, lényegre törő választ adott, olyat, amiben tényleg minden benne van: „Azért, mert ez a Derbi!”


 



Derbi: meccs előtti koreográfiák - képek - NB1.hu



Derbi koreográfiák




Szemei lángot szórtak, ahogy ezt kijelentette, éreztem rajta, nálam jobban éppen senkit nem utál a világon, amit azért valljuk be, eléggé kemény tett volt elérni nála, mert végig éreztem rajta, hogy a lelki szemei előtt csak azt látja, hogy ötöt vagy hatot rúgnak a Ferencvárosnak úgy, hogy leszurkolják az ultráikat, akiket meg is fektetnek. Nem nehéz kitalálni, a fradisták soraiban is pont ilyen pillanatokat élhettem volna át, ha nekik is felteszem életem legszerencsétlenebb és egyben legbénább kérdését.


 


 


Amikor leszálltunk, egyre emelkedettebb lett a hangulat a stadionhoz közeledve, az egyik árus például a következőképpen rikkantotta el magát: „Sálat, sapkát, majmot tessék!”


 


Megnéztem a portékéit, minden lila-fehér volt, kivéve a majmokat, melyek zöld és fehér színeket kaptak, ám abból az eresztésből, amelyikben én is a Szusza felé tartottam, senki nem vásárolt az előbb felsorolt árucikkekből. Mindenki lilában volt, zöld-fehér színösszeállításért meg nem ad ki pénzt újpesti, mint ahogyan fradista a lila-fehérért. 


 


Mielőtt beértem volna a székházba, végignéztem, ahogy a szűk helyen a Ferencváros hatalmas busza éppen megfordulni készül, a járgány miatt egyébként még a kivezényelt rendőri egységeknek is alakzatot kellett bontaniuk.


 


A székházban a földszinten a legtöbb szem a Vidi-DTVK-ra szegeződött. A jelen lévő fradista alkalmazottak izomból szurkoltak a Diósgyőrnek, míg az újpestieknek teljesen mindegy volt az a mérkőzés. 


 


Megítélés kérdése eldönteni, hogy a bajnoki címért folytatott versenyfutásban előny vagy hátrány-e az FTC játékosai számára, hogy a Honvéd és az Újpest ellen is úgy léphettek pályára, hogy pontosan tudták, hogy az aranyéremért folytatott csatározásban az egyetlen riválisuk (ismét) botlott.


 




A Honvéd ellen azt éreztem, eleve megfontoltabban kezdett (volna) a Fradi, azon a meccsen fokozatosan lett egyre jobb az iram és a színvonal, a Derbin viszont mindig, mindkét csapat próbál apait és anyait beleadni már a legelején.


 


Pláne annak tudatában, hogy az ultrák is mindig kiemelten készülnek a rangadók rangadójára, most is frappáns élőképekkel köszöntötték a pályára vonuló feleket.


 


Az FTC hamar megszerezte a vezetést és ez nagyban befolyásolta a mérkőzés összképét. A vendégeknek már nem kellet kapkodniuk, a lilák meg nem rúgtak kapura az első félidőben. Fordulás után próbált nagyobb sebességi fokozatra kapcsolni a hazai gárda, már helyzetei is voltak, ám a Sigérék pillanatig nem tűntek idegesnek. 


 


A hangulat végig parádés volt, és ezt úgy kell érteni, hogy minden médium ezt írja majd a meccsről, minden szurkoló ezt állítja majd, ami azt jelenti, hogy mindkét klub bőven fizethet majd a Fegyelmi Bizottság büntetései miatt.


 


A Ferencváros tovább növelte az előnyét Vidi előtt, így, ha még nem is nyerte meg az aranyérmet, az már kijelenthető, csak elveszítheti a bajnoki elsőséget.


 


Az Újpest szurkolótábora egyébként szintén megérdemelné a nemzetközi kupaszereplést, mert talán már csak a tagjai hittek benne, hogy elkerülhető a vereség. 


 


Simon Krisztián becserélése telitalálatnak bizonyult...


 


Élő közvetítés, gólok története, videók, összeállítások a 20. forduló meccseiről a linkre kattintva érhető el

moszkvicsslusszkulcs
Profi
Hozzászólások: 2056
Csatlakozott: 2011.05.04. 21:16
Tartózkodási hely: bakterház
Kapcsolat:

Re: Sál, sapka, majom – a Derbiről jelentjük

HozzászólásSzerző: moszkvicsslusszkulcs » 2019.02.09. 23:24

majdnem....
"javulnék én édesanyám,de nem olyan könnyû az faluhelyen"


kubatov takarodj !!!

Avatar
SAW
Aranylabdás
Hozzászólások: 37821
Csatlakozott: 2005.07.27. 09:47
Tartózkodási hely: Tata

Re: Sál, sapka, majom – a Derbiről jelentjük

HozzászólásSzerző: SAW » 2019.02.09. 23:41

Sok újat nem tudtam meg az FTC táboráról, az állandó, hogy gyűlölnek mindenkit.
Elengedhetnélek... de nem válna javadra.

Avatar
imici
Aranylabdás
Hozzászólások: 17925
Csatlakozott: 2005.08.11. 16:30
Tartózkodási hely: Tengeri fõd

Re: Sál, sapka, majom – a Derbiről jelentjük

HozzászólásSzerző: imici » 2019.02.10. 18:55

SAW írta:Sok újat nem tudtam meg az FTC táboráról, az állandó, hogy gyűlölnek mindenkit.

Sajnos Teréz Anya már nem vállalta a kápó szerepét, pedig jó lett volna a felőletek áradó szeretetet a nép javára fordítani.
Hajrá Fradi! Hajrá Nagyvárad!
DePower, minden másra ott a Mászterkárd

Avatar
imici
Aranylabdás
Hozzászólások: 17925
Csatlakozott: 2005.08.11. 16:30
Tartózkodási hely: Tengeri fõd

Re: Sál, sapka, majom – a Derbiről jelentjük

HozzászólásSzerző: imici » 2019.02.10. 20:07

imici írta:
SAW írta:Sok újat nem tudtam meg az FTC táboráról, az állandó, hogy gyűlölnek mindenkit.

Sajnos Teréz Anya már nem vállalta a kápó szerepét, pedig jó lett volna a felőletek áradó szeretetet a nép javára fordítani.

A Steauas részt végképp nem értettem, gondolom burkolt románozás volt hagy mifene. Mint mondtam nem értettem mert nem hinném hogy lenne bármi kapcsolat a két tábor között. Konkrétan ferencvárosi soha nem állna szteáuás mellé.
Hajrá Fradi! Hajrá Nagyvárad!
DePower, minden másra ott a Mászterkárd

moszkvicsslusszkulcs
Profi
Hozzászólások: 2056
Csatlakozott: 2011.05.04. 21:16
Tartózkodási hely: bakterház
Kapcsolat:

Re: Sál, sapka, majom – a Derbiről jelentjük

HozzászólásSzerző: moszkvicsslusszkulcs » 2019.02.11. 12:19

imici írta:
imici írta:
SAW írta:Sok újat nem tudtam meg az FTC táboráról, az állandó, hogy gyűlölnek mindenkit.

Sajnos Teréz Anya már nem vállalta a kápó szerepét, pedig jó lett volna a felőletek áradó szeretetet a nép javára fordítani.

A Steauas részt végképp nem értettem, gondolom burkolt románozás volt hagy mifene. Mint mondtam nem értettem mert nem hinném hogy lenne bármi kapcsolat a két tábor között. Konkrétan ferencvárosi soha nem állna szteáuás mellé.

az mindenki elött ismert hogy a monsters barátságban van a rapiddal azon belül is a tornados nevü ultracsoporttal. az egyik meccsen készült egy kiirás rapidosoktol steauanak.kiálltak mellettuk valamiert de nem emlekszek pontosan már. innen jön a fricska
"javulnék én édesanyám,de nem olyan könnyû az faluhelyen"


kubatov takarodj !!!


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 100 vendég