Végső hadüzenet a pirotechnikának?

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Végső hadüzenet a pirotechnikának?

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2019.01.28. 19:22

A főnök nyilatkozott.

Végső hadüzenet a pirotechnikának?


Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) Magyarországra is ellátogatott és megtartotta biztonságtechnikai konferenciáját, amelyen ezúttal a fő téma a pirotechnika szerepe volt a labdarúgásban. Michael van Praag, az UEFA Biztonsági Bizottságának elnöke beszélt a programról és a pirotechnikai eszközök használatának veszélyeiről az M4 Sportnak.


 


„Az incidensek száma növekszik. Tegnap például a Lille – Olympique Marseille mérkőzésen a játékvezetőnek fél órára félbe kellett szakítania a találkozót, mert Kevin Strootmant – aki egyébként épp holland – majdnem eltalálta egy ilyen pirotechnikai eszköz, ami utána mellette robbant fel. Ez egy komoly probléma. Láthattuk, hogy számos játékost eltaláltak már ilyen eszközökkel, a nézőkről nem is beszélve. Ráadásul a mérgező füst sem kedvez, szóval meg akarunk szabadulni tőlük” – mondta a holland szakember, majd hozzátette, megvizsgálnak egyéb lehetőségeket annak érdekében, hogy a szurkolók másképpen is kimutathassák rajongásukat kedvenc csapatuk iránt.


 


Az előadások fő célja meggyőzni a résztvevőket, hogy a pirotechnikai eszközök használata veszélyes, továbbá tanácsokkal látják el a klubokat, a rendőrséget és a helyi hatóságokat, miként kezelhetik a problémát.


 


Van Praag attól fél, először valami tragikusnak kell történnie ahhoz, hogy az emberek észrevegyék, valamit tenni kell ez ellen. Hozzátette, Hollandiában már bűnténynek minősül eldobni egy pirotechnikai eszközt, de 10-15 évnek kellett eltelnie, hogy meggyőzzék a szövetségeket ennek a veszélyeiről.


 


„Van például felvételünk arról, hogy itt Magyarországon egy édesapa a 4-5 éves kisfia kezébe adott egy pirotechnikai eszközt, ami aztán felrobbant a kezében, a fiú pedig megsérült. Mennyire vagyunk őrültek, hogy ezt megcsináljuk? Ezek az eszközök meghibásodhatnak, és akkor felrobbannak. Ezért nagyon veszélyesek.”

1912_2012
Ifista
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2012.02.16. 11:00

Re: Végső hadüzenet a pirotechnikának?

HozzászólásSzerző: 1912_2012 » 2019.01.28. 22:56

Jellemzően egy papucsos hollandus "fanatikus" nyilatkozik az ügyben, aki jó esetben talán tv-ben látott már ilyen "eszközt". Vajon miért nem egy belevaló digó, hellén vagy latinamerikai az ottani pogácsazabáló bizottság fejese, aki kölyökként a kanyarban görög- és bengáli tüzek, valamint füstbombák illatával nőtt fel? Költői kérdés...

moszkvicsslusszkulcs
Profi
Hozzászólások: 2056
Csatlakozott: 2011.05.04. 21:16
Tartózkodási hely: bakterház
Kapcsolat:

Re: Végső hadüzenet a pirotechnikának?

HozzászólásSzerző: moszkvicsslusszkulcs » 2019.01.29. 06:24

menj már a kurva anyádba .. komolyan korán reggel ezt kell olvasni..még megvizsgálná hogyan szurkoljanak az emberek..
"javulnék én édesanyám,de nem olyan könnyû az faluhelyen"


kubatov takarodj !!!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75088
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Végső hadüzenet a pirotechnikának?

HozzászólásSzerző: Adamek » 2019.01.29. 06:47

hej, amikor Maradonapolival a Mekong felett helikopterről lőttük bazookával a népet, mindegy is volt sárga vagy jenki csak lőttünk, aztán lekúrtuk a napalmot, hogy biztosra menjünk
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40773
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Végső hadüzenet a pirotechnikának?

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2019.01.29. 07:24

Adamek írta:hej, amikor Maradonapolival a Mekong felett helikopterről lőttük bazookával a népet, mindegy is volt sárga vagy jenki csak lőttünk, aztán lekúrtuk a napalmot, hogy biztosra menjünk

atomotok nem volt ?
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75088
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Végső hadüzenet a pirotechnikának?

HozzászólásSzerző: Adamek » 2019.01.29. 08:33

SuperDepor írta:
Adamek írta:hej, amikor Maradonapolival a Mekong felett helikopterről lőttük bazookával a népet, mindegy is volt sárga vagy jenki csak lőttünk, aztán lekúrtuk a napalmot, hogy biztosra menjünk

atomotok nem volt ?

dehogynem, mindannyian abból épülünk fel, emberatomokból, másnéven humániumból
a Mengele-féle periódusos rendszerben a nemesgázok és a halottgének között található, közvetlenül a toportyánium után
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

BSTH

Re: Végső hadüzenet a pirotechnikának?

HozzászólásSzerző: BSTH » 2019.01.29. 10:04

Sose izgattak ezek az eszközök, látványelemként se érdekeltek. Meg már meccsre se járok, de pl a szilveszteri durrogtatást is baromságnak tartom.

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51539
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Végső hadüzenet a pirotechnikának?

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2019.01.29. 10:21

SuperDepor írta:
Adamek írta:hej, amikor Maradonapolival a Mekong felett helikopterről lőttük bazookával a népet, mindegy is volt sárga vagy jenki csak lőttünk, aztán lekúrtuk a napalmot, hogy biztosra menjünk

atomotok nem volt ?

kedvenc bordélyházaink is hatókörön belül estek volna
"Gyémánt alakzatban kezdtünk, ahogy eddig is játszottunk. Nehéz most ezt mondani, de jól játszottunk ebben a rendszerben...' - Vladimir Radenkovics az Újpest elleni 7:0-ás vereség után. :DDDDDDDDDDDDDD

Nersevik bűnözők, takarodjatok Diósgyőrből!!!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75088
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Végső hadüzenet a pirotechnikának?

HozzászólásSzerző: Adamek » 2019.01.29. 10:23

BSTH írta:Sose izgattak ezek az eszközök, látványelemként se érdekeltek. Meg már meccsre se járok, de pl a szilveszteri durrogtatást is baromságnak tartom.

én is így vagyok vele
de a pénztárgépszalag visszajöhetne a divatba
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75088
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Végső hadüzenet a pirotechnikának?

HozzászólásSzerző: Adamek » 2019.01.29. 10:24

Maradonapoli írta:
SuperDepor írta:
Adamek írta:hej, amikor Maradonapolival a Mekong felett helikopterről lőttük bazookával a népet, mindegy is volt sárga vagy jenki csak lőttünk, aztán lekúrtuk a napalmot, hogy biztosra menjünk

atomotok nem volt ?

kedvenc bordélyházaink is hatókörön belül estek volna

soha többet lerobbantott fejű ribancokat
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51539
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Végső hadüzenet a pirotechnikának?

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2019.01.29. 10:25

Adamek írta:
Maradonapoli írta:
SuperDepor írta:atomotok nem volt ?

kedvenc bordélyházaink is hatókörön belül estek volna

soha többet lerobbantott fejű ribancokat

ja, nem is nyögnek közben
"Gyémánt alakzatban kezdtünk, ahogy eddig is játszottunk. Nehéz most ezt mondani, de jól játszottunk ebben a rendszerben...' - Vladimir Radenkovics az Újpest elleni 7:0-ás vereség után. :DDDDDDDDDDDDDD

Nersevik bűnözők, takarodjatok Diósgyőrből!!!

BSTH

Re: Végső hadüzenet a pirotechnikának?

HozzászólásSzerző: BSTH » 2019.01.29. 10:33

Adamek írta:
BSTH írta:Sose izgattak ezek az eszközök, látványelemként se érdekeltek. Meg már meccsre se járok, de pl a szilveszteri durrogtatást is baromságnak tartom.

én is így vagyok vele
de a pénztárgépszalag visszajöhetne a divatba

Vigyünk ki egy rangadóra 100 tekercs lopott budipapírt.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75088
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Végső hadüzenet a pirotechnikának?

HozzászólásSzerző: Adamek » 2019.01.29. 10:34

BSTH írta:
Adamek írta:
BSTH írta:Sose izgattak ezek az eszközök, látványelemként se érdekeltek. Meg már meccsre se járok, de pl a szilveszteri durrogtatást is baromságnak tartom.

én is így vagyok vele
de a pénztárgépszalag visszajöhetne a divatba

Vigyünk ki egy rangadóra 100 tekercs lopott budipapírt.

használtat?
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

BSTH

Re: Végső hadüzenet a pirotechnikának?

HozzászólásSzerző: BSTH » 2019.01.29. 10:35

Adamek írta:
BSTH írta:
Adamek írta:én is így vagyok vele
de a pénztárgépszalag visszajöhetne a divatba

Vigyünk ki egy rangadóra 100 tekercs lopott budipapírt.

használtat?

Naná! Nem szarral wc-papír-gurigázunk.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75088
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Végső hadüzenet a pirotechnikának?

HozzászólásSzerző: Adamek » 2019.01.29. 10:38

BSTH írta:
Adamek írta:
BSTH írta:Vigyünk ki egy rangadóra 100 tekercs lopott budipapírt.

használtat?

Naná! Nem szarral wc-papír-gurigázunk.

ez tetszeni fog SD-nek és MN-nak
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
PTi
Tartalék
Hozzászólások: 1053
Csatlakozott: 2016.10.28. 16:08

Re: Végső hadüzenet a pirotechnikának?

HozzászólásSzerző: PTi » 2019.01.29. 11:12

Maradonapoli írta:
Adamek írta:
Maradonapoli írta:kedvenc bordélyházaink is hatókörön belül estek volna

soha többet lerobbantott fejű ribancokat

ja, nem is nyögnek közben

De a mélytorok könnyebb

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Végső hadüzenet a pirotechnikának?

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2019.01.29. 15:06

PTi írta:
Maradonapoli írta:
Adamek írta:soha többet lerobbantott fejű ribancokat

ja, nem is nyögnek közben

De a mélytorok könnyebb
Elképzeltem,hogy beletolod a farkadat egy fej nélküli vérző kráterba,csak mert így könnyebb. Bravo! :)
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!

Avatar
PTi
Tartalék
Hozzászólások: 1053
Csatlakozott: 2016.10.28. 16:08

Re: Végső hadüzenet a pirotechnikának?

HozzászólásSzerző: PTi » 2019.01.29. 17:22

MindigÚjpest írta:
PTi írta:
Maradonapoli írta:ja, nem is nyögnek közben

De a mélytorok könnyebb
Elképzeltem,hogy beletolod a farkadat egy fej nélküli vérző kráterba,csak mert így könnyebb. Bravo! :)

Csak a szilánkokkal kell vigyázni :(

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Végső hadüzenet a pirotechnikának?

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2019.01.30. 09:55

1912_2012 írta:Jellemzően egy papucsos hollandus "fanatikus" nyilatkozik az ügyben, aki jó esetben talán tv-ben látott már ilyen "eszközt". Vajon miért nem egy belevaló digó, hellén vagy latinamerikai az ottani pogácsazabáló bizottság fejese, aki kölyökként a kanyarban görög- és bengáli tüzek, valamint füstbombák illatával nőtt fel? Költői kérdés...

https://www.youtube.com/watch?v=0hJCbFSrmzU
ETO


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 125 vendég