Elismerő, mit nyilatkozott a Sevilla mestere az Újpestről

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Elismerő, mit nyilatkozott a Sevilla mestere az Újpestről

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.08.03. 15:23

BSTH írta:
velasco írta:
BSTH írta:Nem mind.

múltkor néztem a francia vb keretet és egy vagy kettő volt aki 2-3 éve skorában költözött át. a többi mind ott született. pogbára és kantéra nem éppen húzhatjuk rá a tipikus afrikai sztereotípiát, hogy erősek és buták.

3 volt a vb keretükben. És igen, magukra húzták a gyarmati rendszer minden baját a hülye franciák, mocskos belgák és sorolhatjuk.

hatalmasat tévedtem akkor. amúgy a kezdőből csak umtiti, aki két éves volt mikor európába jöttek a családjával....gondolom sok emléke van kamerunról. ennyit erről. én abszolút nem ellenszenvezek velük, ilyen a világ. ezért miért lennének hülyék? jóléti, fejlett országokba mindig volt és lesz is bevándorlás. egyidős az emberiséggel kb.

BSTH

Re: Elismerő, mit nyilatkozott a Sevilla mestere az Újpestről

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.08.03. 15:27

velasco írta:
BSTH írta:
velasco írta:múltkor néztem a francia vb keretet és egy vagy kettő volt aki 2-3 éve skorában költözött át. a többi mind ott született. pogbára és kantéra nem éppen húzhatjuk rá a tipikus afrikai sztereotípiát, hogy erősek és buták.

3 volt a vb keretükben. És igen, magukra húzták a gyarmati rendszer minden baját a hülye franciák, mocskos belgák és sorolhatjuk.

hatalmasat tévedtem akkor. amúgy a kezdőből csak umtiti, aki két éves volt mikor európába jöttek a családjával....gondolom sok emléke van kamerunról. ennyit erről. én abszolút nem ellenszenvezek velük, ilyen a világ. ezért miért lennének hülyék? jóléti, fejlett országokba mindig volt és lesz is bevándorlás. egyidős az emberiséggel kb.

MONDOM: GYARMATI RENDSZER.
Így, ordítva már világos lesz a dolog? Vagy soroljak országokat is, és a szerepeket a demokrácia-importban? Esetleg Kadhafi és a magyar nevű francia kapcsolatát?

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 46279
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Elismerő, mit nyilatkozott a Sevilla mestere az Újpestről

HozzászólásSzerző: nyúl » 2018.08.03. 15:30

velasco írta:
BSTH írta:
velasco írta:ott születtek, ott nőttek fel, az az anyanyelvük, abban a focikultúrában fejlődtek. ennyi.

Nem mind.

múltkor néztem a francia vb keretet és egy vagy kettő volt aki 2-3 éve skorában költözött át. a többi mind ott született. pogbára és kantéra nem éppen húzhatjuk rá a tipikus afrikai sztereotípiát, hogy erősek és buták.

Ahogy senkire sem. Te erőszakolod ezt.
Pl. az 1994-1998 közötti nigériai válogatott egészen kiváló és kreatív volt, és éppen olyan egyedi stílusjegyekkel rendelkezett, amelyeket magasztalsz.
Annak, hogy Afrika nem nyert vb-t, sokkal inkább történelmi és gazdasági okai vannak.

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Elismerő, mit nyilatkozott a Sevilla mestere az Újpestről

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.08.03. 15:31

BSTH írta:
velasco írta:
BSTH írta:3 volt a vb keretükben. És igen, magukra húzták a gyarmati rendszer minden baját a hülye franciák, mocskos belgák és sorolhatjuk.

hatalmasat tévedtem akkor. amúgy a kezdőből csak umtiti, aki két éves volt mikor európába jöttek a családjával....gondolom sok emléke van kamerunról. ennyit erről. én abszolút nem ellenszenvezek velük, ilyen a világ. ezért miért lennének hülyék? jóléti, fejlett országokba mindig volt és lesz is bevándorlás. egyidős az emberiséggel kb.

MONDOM: GYARMATI RENDSZER.
Így, ordítva már világos lesz a dolog? Vagy soroljak országokat is, és a szerepeket a demokrácia-importban? Esetleg Kadhafi és a magyar nevű francia kapcsolatát?

a gyarmati rendszert is erős gazdag nyugati országok hozták létre. ja de most jut eszembe hogy te 888 féle portálokat olvasol, ugy h maradjunk szigorúan a focin belül.

BSTH

Re: Elismerő, mit nyilatkozott a Sevilla mestere az Újpestről

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.08.03. 15:33

velasco írta:
BSTH írta:
velasco írta:hatalmasat tévedtem akkor. amúgy a kezdőből csak umtiti, aki két éves volt mikor európába jöttek a családjával....gondolom sok emléke van kamerunról. ennyit erről. én abszolút nem ellenszenvezek velük, ilyen a világ. ezért miért lennének hülyék? jóléti, fejlett országokba mindig volt és lesz is bevándorlás. egyidős az emberiséggel kb.

MONDOM: GYARMATI RENDSZER.
Így, ordítva már világos lesz a dolog? Vagy soroljak országokat is, és a szerepeket a demokrácia-importban? Esetleg Kadhafi és a magyar nevű francia kapcsolatát?

a gyarmati rendszert is erős gazdag nyugati országok hozták létre. ja de most jut eszembe hogy te 888 féle portálokat olvasol, ugy h maradjunk szigorúan a focin belül.

Attól, hogy azok írnak a témáról, még igaz bazdmeg. Fogod az adást, vagy elszáll az agyad nevű sejtállomány, és elkezdesz megint baszakodni? És tudod mi az összefüggés a gyarmati rendszer és a fekete focisták között Angliában, Franciaországban, Hollandiában, Belgiumban?
És még egyszer: ne csináld, ne szarakodj ezzel a nyolcassal, mert ugyanúgy olvasom az Indexet, mint azt. Hogy ne legyen szűk a kurva tudatom, ha felfogod mi a faszomra gondolok. Ugyanis az Igazság nem csak egy oldalon létezik. Hogy én is bunkózzak egy faszát.

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Elismerő, mit nyilatkozott a Sevilla mestere az Újpestről

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.08.03. 15:50

BSTH írta:
velasco írta:
BSTH írta:MONDOM: GYARMATI RENDSZER.
Így, ordítva már világos lesz a dolog? Vagy soroljak országokat is, és a szerepeket a demokrácia-importban? Esetleg Kadhafi és a magyar nevű francia kapcsolatát?

a gyarmati rendszert is erős gazdag nyugati országok hozták létre. ja de most jut eszembe hogy te 888 féle portálokat olvasol, ugy h maradjunk szigorúan a focin belül.

Attól, hogy azok írnak a témáról, még igaz bazdmeg. Fogod az adást, vagy elszáll az agyad nevű sejtállomány, és elkezdesz megint baszakodni? És tudod mi az összefüggés a gyarmati rendszer és a fekete focisták között Angliában, Franciaországban, Hollandiában, Belgiumban?
És még egyszer: ne csináld, ne szarakodj ezzel a nyolcassal, mert ugyanúgy olvasom az Indexet, mint azt. Hogy ne legyen szűk a kurva tudatom, ha felfogod mi a faszomra gondolok. Ugyanis az Igazság nem csak egy oldalon létezik. Hogy én is bunkózzak egy faszát.


nyilván nem nehéz összerakni az összefüggést. ahogy nézem az agy nálad szállt el :)

egy jó ellenpélda ere Németország, ők azért nem voltak azok a tipikus gyarmatosítók, mégis ömlenek be hozzájuk a tömegek.

1912_2012
Ifista
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2012.02.16. 11:00

Re: Elismerő, mit nyilatkozott a Sevilla mestere az Újpestről

HozzászólásSzerző: 1912_2012 » 2018.08.03. 15:50

velasco írta:
ManBat írta:
velasco írta:afrikának meg ázsiának miért nem volt még jó csapata?

Rasszokat ne keverd ide. Az már megint egy másik téma.
Egyébként ott vannak a franciák, akik az utóbbi 20 évben sosem álltak ki legalább 6 néger nélkül.

nem a rasszokra gondoltam, hanem a kultúrára. egyszerűen nincs ott olyan fejlett futballkultúra. nálunk nagyon magas volt, ez ténykérdés. és a kultúrát a szellem alkotja, amihez igenis köze van a nyelvnek. ez az érvelésem.

Érdekes felvetéseket sorolsz fel, de engedd meg, hogy kiegészítsem ezeket néhány gondolat erejéig. A genetika komoly és hasznos alapot képezhet, de önmagában nem elegendő célok és sikerek eléréséhez. A sportban és a mindennapi életben az elméleti és gyakorlati tudás elsajátítása és alkalmazása elengedhetetlen, ugyanígy a folyamatos "tanulás" és fejlődés nélkül nem lehet sem előre lépni, sem szintet tartani.
Véleményem szerint számos jelentős tényezőt figyelmen kívül hagytál, hiszen pl. a gazdasági háttér nem csak jobb felszerelés és korszerü edzésterv alkalmazását teszi lehetővé, hanem biztos hátteret és közeget is teremt, amely alapja annak, hogy az ember a munkájára összpontosíthasson testben ÉS lélekben egyaránt. Egy üres operaházban a világ legjobb énekese sem lesz képes, világszínvonalú estet adni, mint ahogyan egy sportoló, akit a mindennapos problémák foglalkoztatnak, soha nem fog tartósan kiemelkedően jól szerepelni. Bármilyen jók is legyenek a génjei...

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Elismerő, mit nyilatkozott a Sevilla mestere az Újpestről

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.08.03. 15:52

nyúl írta:
velasco írta:
BSTH írta:Nem mind.

múltkor néztem a francia vb keretet és egy vagy kettő volt aki 2-3 éve skorában költözött át. a többi mind ott született. pogbára és kantéra nem éppen húzhatjuk rá a tipikus afrikai sztereotípiát, hogy erősek és buták.

Ahogy senkire sem. Te erőszakolod ezt.
Pl. az 1994-1998 közötti nigériai válogatott egészen kiváló és kreatív volt, és éppen olyan egyedi stílusjegyekkel rendelkezett, amelyeket magasztalsz.
Annak, hogy Afrika nem nyert vb-t, sokkal inkább történelmi és gazdasági okai vannak.

nem véletlenül volt az egyik kedvencem jay jay okocha. magasztalok? :) ez a magyar stílus nyuszika, ha tetszik ha nem. erőszakolom? manbat hozta fel nem én.

BSTH

Re: Elismerő, mit nyilatkozott a Sevilla mestere az Újpestről

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.08.03. 15:55

velasco írta:
nyúl írta:
velasco írta:múltkor néztem a francia vb keretet és egy vagy kettő volt aki 2-3 éve skorában költözött át. a többi mind ott született. pogbára és kantéra nem éppen húzhatjuk rá a tipikus afrikai sztereotípiát, hogy erősek és buták.

Ahogy senkire sem. Te erőszakolod ezt.
Pl. az 1994-1998 közötti nigériai válogatott egészen kiváló és kreatív volt, és éppen olyan egyedi stílusjegyekkel rendelkezett, amelyeket magasztalsz.
Annak, hogy Afrika nem nyert vb-t, sokkal inkább történelmi és gazdasági okai vannak.

nem véletlenül volt az egyik kedvencem jay jay okocha. magasztalok? :) ez a magyar stílus nyuszika, ha tetszik ha nem. erőszakolom? manbat hozta fel nem én.

Ugyanolyan vagy, mint Malinovszkij marsall a második ukrán front parancsnokaként. Kicsit uncsi. Nagyon nyomult ő is a maga igazságával.

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Elismerő, mit nyilatkozott a Sevilla mestere az Újpestről

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.08.03. 16:05

BSTH írta:
velasco írta:
nyúl írta:Ahogy senkire sem. Te erőszakolod ezt.
Pl. az 1994-1998 közötti nigériai válogatott egészen kiváló és kreatív volt, és éppen olyan egyedi stílusjegyekkel rendelkezett, amelyeket magasztalsz.
Annak, hogy Afrika nem nyert vb-t, sokkal inkább történelmi és gazdasági okai vannak.

nem véletlenül volt az egyik kedvencem jay jay okocha. magasztalok? :) ez a magyar stílus nyuszika, ha tetszik ha nem. erőszakolom? manbat hozta fel nem én.

Ugyanolyan vagy, mint Malinovszkij marsall a második ukrán front parancsnokaként. Kicsit uncsi. Nagyon nyomult ő is a maga igazságával.

abszolút nem az én igazságaim, úgy szedtem össze és olvastam a régiektől és az ezt kutatóktól.

BSTH

Re: Elismerő, mit nyilatkozott a Sevilla mestere az Újpestről

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.08.03. 16:06

velasco írta:
BSTH írta:
velasco írta:nem véletlenül volt az egyik kedvencem jay jay okocha. magasztalok? :) ez a magyar stílus nyuszika, ha tetszik ha nem. erőszakolom? manbat hozta fel nem én.

Ugyanolyan vagy, mint Malinovszkij marsall a második ukrán front parancsnokaként. Kicsit uncsi. Nagyon nyomult ő is a maga igazságával.

abszolút nem az én igazságaim, úgy szedtem össze és olvastam a régiektől és az ezt kutatóktól.

Rosszakat választottál. Ez lejött azzal kapcsolatban, amit a gyarmatokról írtál.

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Elismerő, mit nyilatkozott a Sevilla mestere az Újpestről

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.08.03. 16:23

1912_2012 írta:
velasco írta:
ManBat írta:Rasszokat ne keverd ide. Az már megint egy másik téma.
Egyébként ott vannak a franciák, akik az utóbbi 20 évben sosem álltak ki legalább 6 néger nélkül.

nem a rasszokra gondoltam, hanem a kultúrára. egyszerűen nincs ott olyan fejlett futballkultúra. nálunk nagyon magas volt, ez ténykérdés. és a kultúrát a szellem alkotja, amihez igenis köze van a nyelvnek. ez az érvelésem.

Érdekes felvetéseket sorolsz fel, de engedd meg, hogy kiegészítsem ezeket néhány gondolat erejéig. A genetika komoly és hasznos alapot képezhet, de önmagában nem elegendő célok és sikerek eléréséhez. A sportban és a mindennapi életben az elméleti és gyakorlati tudás elsajátítása és alkalmazása elengedhetetlen, ugyanígy a folyamatos "tanulás" és fejlődés nélkül nem lehet sem előre lépni, sem szintet tartani.
Véleményem szerint számos jelentős tényezőt figyelmen kívül hagytál, hiszen pl. a gazdasági háttér nem csak jobb felszerelés és korszerü edzésterv alkalmazását teszi lehetővé, hanem biztos hátteret és közeget is teremt, amely alapja annak, hogy az ember a munkájára összpontosíthasson testben ÉS lélekben egyaránt. Egy üres operaházban a világ legjobb énekese sem lesz képes, világszínvonalú estet adni, mint ahogyan egy sportoló, akit a mindennapos problémák foglalkoztatnak, soha nem fog tartósan kiemelkedően jól szerepelni. Bármilyen jók is legyenek a génjei...

egyetértek veled, de valszeg félreértettetek. a genetikát én is alapzatnak gondolom, nem a siker és eredményesség fő meghatározójának. az a saját stílus folyamatos fejlesztése és tökélyre vitele lenne, párhuzamosan a modernizációval való lépéstartással. régen ezt csinálták a magyar labdarúgásban, sőt...újítók voltunk. velünk tartották a lépést. meg kell hallgatni kovács feri bát, elmondja hogy kitaláltuk a visszavont csatár fogalmát majd a brazilok átvették és megírták könyvben. igenis létezik a magyar lelemény. a biztos egzisztenciális alapok amit írsz, az természetes. most pont az ellenkezője van. megvan az anyagi rész, szellemi meg semmi. az eredmény szuper stadionokban silány foci. ott kellene folytatnunk ahol puskásék abbahagyták. továbbvíve a stílust, a magyar hagyományt, felzárkózva a gyors, iramos nemzetközi focihoz. folyamatosan fejlődni, de a stílusunkat megőrizve kiindulási pontnak.

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Elismerő, mit nyilatkozott a Sevilla mestere az Újpestről

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.08.03. 16:24

BSTH írta:
velasco írta:
BSTH írta:Ugyanolyan vagy, mint Malinovszkij marsall a második ukrán front parancsnokaként. Kicsit uncsi. Nagyon nyomult ő is a maga igazságával.

abszolút nem az én igazságaim, úgy szedtem össze és olvastam a régiektől és az ezt kutatóktól.

Rosszakat választottál. Ez lejött azzal kapcsolatban, amit a gyarmatokról írtál.

a focival kapcsolatban értettem.

BSTH

Re: Elismerő, mit nyilatkozott a Sevilla mestere az Újpestről

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.08.03. 16:27

velasco írta:
BSTH írta:
velasco írta:abszolút nem az én igazságaim, úgy szedtem össze és olvastam a régiektől és az ezt kutatóktól.

Rosszakat választottál. Ez lejött azzal kapcsolatban, amit a gyarmatokról írtál.

a focival kapcsolatban értettem.

Jelen párbeszédben a foci, migráció és gyarmatosítás nagyon is összefügg.

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Elismerő, mit nyilatkozott a Sevilla mestere az Újpestről

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.08.03. 16:35

BSTH írta:
velasco írta:
BSTH írta:Rosszakat választottál. Ez lejött azzal kapcsolatban, amit a gyarmatokról írtál.

a focival kapcsolatban értettem.

Jelen párbeszédben a foci, migráció és gyarmatosítás nagyon is összefügg.

természetesen. csak nem a magyar focival. én pedig azzal kapcsolatban olvastam sokat.

BSTH

Re: Elismerő, mit nyilatkozott a Sevilla mestere az Újpestről

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.08.03. 16:36

velasco írta:
BSTH írta:
velasco írta:a focival kapcsolatban értettem.

Jelen párbeszédben a foci, migráció és gyarmatosítás nagyon is összefügg.

természetesen. csak nem a magyar focival. én pedig azzal kapcsolatban olvastam sokat.

Rendó. A téma elment más irányba, te is véleményezted, ezért írtam, amit írtam.

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Elismerő, mit nyilatkozott a Sevilla mestere az Újpestről

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.08.03. 16:38

BSTH írta:
velasco írta:
BSTH írta:Jelen párbeszédben a foci, migráció és gyarmatosítás nagyon is összefügg.

természetesen. csak nem a magyar focival. én pedig azzal kapcsolatban olvastam sokat.

Rendó. A téma elment más irányba, te is véleményezted, ezért írtam, amit írtam.

igen.

BSTH

Re: Elismerő, mit nyilatkozott a Sevilla mestere az Újpestről

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.08.03. 16:42

velasco írta:
BSTH írta:
velasco írta:természetesen. csak nem a magyar focival. én pedig azzal kapcsolatban olvastam sokat.

Rendó. A téma elment más irányba, te is véleményezted, ezért írtam, amit írtam.

igen.

Okkerpacsi. :-)

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40664
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Elismerő, mit nyilatkozott a Sevilla mestere az Újpestről

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2018.08.03. 16:43

Kép
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

BSTH

Re: Elismerő, mit nyilatkozott a Sevilla mestere az Újpestről

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.08.03. 16:54

SuperDepor írta:Kép

És pont Jessica Fletcher. Brrr...lenne inkább Columbo. Dingóval örülnénk neki.
Kép


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Szarka valamint 121 vendég