Drámai csata után írt történelmet Horvátország

_carlos_
Légiós
Hozzászólások: 5724
Csatlakozott: 2009.12.04. 09:41
Tartózkodási hely: ms Zuiderdam

Re: Drámai csata után írt történelmet Horvátország

HozzászólásSzerző: _carlos_ » 2018.07.12. 00:26

_carlos_ írta:
Adamek írta:szépen átaludtak egy félidőt, aztán az angolok is bóbiskoltak egyet amiből nem volt ébredés
egyik csapat sem jobb mint a belga volt (de még a nehezebb ág másik két kiesett negyeddöntősénél sem), ők az igazi ezüstérmesek szerintem


nem értek egyet, a horvátok komplexebb csapat, és mentálisan erősebb. A belgák játéka kiismerhető és a franciák könnyen el is fojtották őket. A brazilok ellen meg feltörte a hátukat a háló. Az igaz, hogy nem játszottak igazán jól egyenes kiesésben a horvátok, de nekem úgy tűnik, hogy Rakitic és Modric is a végletekig ki van fáradva. Sprintelni már egyáltalán nem tudnak, egy erős kocogás kb. a max.


sőt tulajdonképpen ha nem pattan olyan hülyén a belga védő fejére a labda, már a japók hazaküldték volna a belgákat.
Kispest távdrukker

Sanyeey
Világsztár
Hozzászólások: 10379
Csatlakozott: 2009.03.01. 18:16
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Re: Drámai csata után írt történelmet Horvátország

HozzászólásSzerző: Sanyeey » 2018.07.12. 00:34

SuperDepor írta:
Sanyeey írta:Van most valami jó horvát edző a piacon? Hagyni kéne a faszba Rossit, meg az egész utánpótlást is. Ki kell ragadni valakit és odatenni.

A nagyválogatottnál már felesleges, nem ott dől el. 18 évvel ezelőtt volt a rendszerváltozás amikor kitárult a világ, számos lehetőségünk, módunk lett volna ellesni, megtanulni más régiók hatékony futballtanulását. Generációk jöttek, mentek, mi pedig eljutottunk a légiósokkal teletömött felcsúti akadémia és a hasonló felépítésű Kisvárda NB1-es csapatáig.

Ironizálni próbáltam, gondolom hasonló lehetett a "kiválasztás" Leekens esetében is. Jók a belgák, hozzunk tőlük egyet.
DEBRECENI VSC

Gunners
Aranylabdás
Hozzászólások: 21806
Csatlakozott: 2009.02.28. 19:33
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Drámai csata után írt történelmet Horvátország

HozzászólásSzerző: Gunners » 2018.07.12. 05:36

Gratulálok a horvátoknak ! Fáj az embernek látni hogy egy ilyen kis ország hozzánk képest mennyivel jobb. A magyar túlfizetett díszbuzi focisták és edzők menjenek a picsába !
Go Gunners Hajrá Videoton

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Drámai csata után írt történelmet Horvátország

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2018.07.12. 06:45

Na, csak bírták erővel a déli szlávok.

A nyolcaddöntők előtt belga/francia - horvát döntőt vártam, bejött. Bár ezzel önfényezés terén slambuci-robika-stb./mittudomén szintjére süllyedtem, de azért csak megveregettem a vállam.
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Drámai csata után írt történelmet Horvátország

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2018.07.12. 07:01

Szomorú vagyok elvtársak.:(
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74928
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Drámai csata után írt történelmet Horvátország

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.07.12. 07:16

_carlos_ írta:
_carlos_ írta:
Adamek írta:szépen átaludtak egy félidőt, aztán az angolok is bóbiskoltak egyet amiből nem volt ébredés
egyik csapat sem jobb mint a belga volt (de még a nehezebb ág másik két kiesett negyeddöntősénél sem), ők az igazi ezüstérmesek szerintem


nem értek egyet, a horvátok komplexebb csapat, és mentálisan erősebb. A belgák játéka kiismerhető és a franciák könnyen el is fojtották őket. A brazilok ellen meg feltörte a hátukat a háló. Az igaz, hogy nem játszottak igazán jól egyenes kiesésben a horvátok, de nekem úgy tűnik, hogy Rakitic és Modric is a végletekig ki van fáradva. Sprintelni már egyáltalán nem tudnak, egy erős kocogás kb. a max.


sőt tulajdonképpen ha nem pattan olyan hülyén a belga védő fejére a labda, már a japók hazaküldték volna a belgákat.

na jó, ilyen alapon a horvátok is három majdnem kieséses meccsel érkeznek a döntőbe, a majdnem az nem lehet szempont mert a majdnem szép nő az igazából csúnya
a fáradtság meg nem lehet kifogás egy csapat pillanatnyi erejének az is része, ugyanúgy mint a balbekk jobb lába vagy a kapus fakeze
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Robi90
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2006.03.10. 20:12

Re: Drámai csata után írt történelmet Horvátország

HozzászólásSzerző: Robi90 » 2018.07.12. 07:31

Első félidőben kissé enerváltnak tűnt a horvát brigád, érthető módon fáradtak. Az angolok eldönthették volna egy félidő alatt a meccset, a maguk javára.
A második félidőben én egy teljesen más horvát csapatot láttam, pedig ugyanazok a játékosok futottak ki. Hihetetlen koncentráltak, Modric a seggén vette a levegőt, de így is amit csinált az hibátlan volt. Nem szeretem, de a tegnapi továbbjutás nagyon nagy mértékben Perisic érdeme. Nagy zavart okozott az angol védők fejében.
Óriási hittel, és alázattal játszanak a horvátok. Ezt nem látni soha egy magyar csapaton sem (se válogatott, se klub szinten), és ez a felismerés minden ilyen alkalommal elkeserítő.

BSTH

Re: Drámai csata után írt történelmet Horvátország

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.07.12. 07:35

SuperDepor írta:
Sanyeey írta:Van most valami jó horvát edző a piacon? Hagyni kéne a faszba Rossit, meg az egész utánpótlást is. Ki kell ragadni valakit és odatenni.

A nagyválogatottnál már felesleges, nem ott dől el. 18 évvel ezelőtt volt a rendszerváltozás amikor kitárult a világ, számos lehetőségünk, módunk lett volna ellesni, megtanulni más régiók hatékony futballtanulását. Generációk jöttek, mentek, mi pedig eljutottunk a légiósokkal teletömött felcsúti akadémia és a hasonló felépítésű Kisvárda NB1-es csapatáig.

Szerintem 38 éve volt. Bálint, Fazekas, Mucha, Müller és társaik akkoriban igazoltak ki.

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 46284
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Drámai csata után írt történelmet Horvátország

HozzászólásSzerző: nyúl » 2018.07.12. 07:49

BSTH írta:
SuperDepor írta:
Sanyeey írta:Van most valami jó horvát edző a piacon? Hagyni kéne a faszba Rossit, meg az egész utánpótlást is. Ki kell ragadni valakit és odatenni.

A nagyválogatottnál már felesleges, nem ott dől el. 18 évvel ezelőtt volt a rendszerváltozás amikor kitárult a világ, számos lehetőségünk, módunk lett volna ellesni, megtanulni más régiók hatékony futballtanulását. Generációk jöttek, mentek, mi pedig eljutottunk a légiósokkal teletömött felcsúti akadémia és a hasonló felépítésű Kisvárda NB1-es csapatáig.

Szerintem 38 éve volt. Bálint, Fazekas, Mucha, Müller és társaik akkoriban igazoltak ki.

Az a szolgálat jutalma volt, hogy keressenek pénzt a profi világban 30-on túl. Amit tanultak, egyénileg gyarapította őket, de tapasztalatként és tudásként nem épült a labdarúgásunkba.
Az igazi nyitás lehetőségét a vasfüggöny lebontása hozta el, de egy morálisan züllött, saját tradíciójához is hűtlen közeg ezt nem tudta vagy akarta megragadni.

Most pedig vakvágányon vagyunk, jobban, mint valaha, mert a párt azt hiszi, hogy az ősembernek angol WC kell és akkor civilizált lesz, megspórolva a tanulást, a fejlődést. De egy stadiontól senkiből nem lesz focista. Egy edzőközponttól nem lesz edző. A rendszer csak arra jó, hogy néhány oligarcha kiélje a hóbortját pénzmosás közben.
Szomorú, hogy ezt körülöttünk mindenki érti. Mi meg haladunk a világgal szemben.

BSTH

Re: Drámai csata után írt történelmet Horvátország

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.07.12. 07:52

nyúl írta:
BSTH írta:
SuperDepor írta:A nagyválogatottnál már felesleges, nem ott dől el. 18 évvel ezelőtt volt a rendszerváltozás amikor kitárult a világ, számos lehetőségünk, módunk lett volna ellesni, megtanulni más régiók hatékony futballtanulását. Generációk jöttek, mentek, mi pedig eljutottunk a légiósokkal teletömött felcsúti akadémia és a hasonló felépítésű Kisvárda NB1-es csapatáig.

Szerintem 38 éve volt. Bálint, Fazekas, Mucha, Müller és társaik akkoriban igazoltak ki.

Az a szolgálat jutalma volt, hogy keressenek pénzt a profi világban 30-on túl. Amit tanultak, egyénileg gyarapította őket, de tapasztalatként és tudásként nem épült a labdarúgásunkba.
Az igazi nyitás lehetőségét a vasfüggöny lebontása hozta el, de egy morálisan züllött, saját tradíciójához is hűtlen közeg ezt nem tudta vagy akarta megragadni.

Most pedig vakvágányon vagyunk, jobban, mint valaha, mert a párt azt hiszi, hogy az ősembernek angol WC kell és akkor civilizált lesz, megspórolva a tanulást, a fejlődést. De egy stadiontól senkiből nem lesz focista. Egy edzőközponttól nem lesz edző. A rendszer csak arra jó, hogy néhány oligarcha kiélje a hóbortját pénzmosás közben.
Szomorú, hogy ezt körülöttünk mindenki érti. Mi meg haladunk a világgal szemben.

Kétségtelenül igaz. Félreértettem a 18 évre való utalást.

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 46284
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Drámai csata után írt történelmet Horvátország

HozzászólásSzerző: nyúl » 2018.07.12. 07:52

MindigÚjpest írta:Szomorú vagyok elvtársak.:(
A bronz is szépen csilloghat 52 év után.

BSTH

Re: Drámai csata után írt történelmet Horvátország

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.07.12. 07:55

nyúl írta:
BSTH írta:
SuperDepor írta:A nagyválogatottnál már felesleges, nem ott dől el. 18 évvel ezelőtt volt a rendszerváltozás amikor kitárult a világ, számos lehetőségünk, módunk lett volna ellesni, megtanulni más régiók hatékony futballtanulását. Generációk jöttek, mentek, mi pedig eljutottunk a légiósokkal teletömött felcsúti akadémia és a hasonló felépítésű Kisvárda NB1-es csapatáig.

Szerintem 38 éve volt. Bálint, Fazekas, Mucha, Müller és társaik akkoriban igazoltak ki.

Az a szolgálat jutalma volt, hogy keressenek pénzt a profi világban 30-on túl. Amit tanultak, egyénileg gyarapította őket, de tapasztalatként és tudásként nem épült a labdarúgásunkba.
Az igazi nyitás lehetőségét a vasfüggöny lebontása hozta el, de egy morálisan züllött, saját tradíciójához is hűtlen közeg ezt nem tudta vagy akarta megragadni.

Most pedig vakvágányon vagyunk, jobban, mint valaha, mert a párt azt hiszi, hogy az ősembernek angol WC kell és akkor civilizált lesz, megspórolva a tanulást, a fejlődést. De egy stadiontól senkiből nem lesz focista. Egy edzőközponttól nem lesz edző. A rendszer csak arra jó, hogy néhány oligarcha kiélje a hóbortját pénzmosás közben.
Szomorú, hogy ezt körülöttünk mindenki érti. Mi meg haladunk a világgal szemben.

Kétségtelenül igaz. Félreértettem a 18 évre való utalást.

BSTH

Re: Drámai csata után írt történelmet Horvátország

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.07.12. 07:56

nyúl írta:
MindigÚjpest írta:Szomorú vagyok elvtársak.:(
A bronz is szépen csilloghat 52 év után.

Inkább az angol reggeli, mint a belga sült krumpli.

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 35061
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Drámai csata után írt történelmet Horvátország

HozzászólásSzerző: Szarka » 2018.07.12. 08:21

BSTH írta:
nyúl írta:
MindigÚjpest írta:Szomorú vagyok elvtársak.:(
A bronz is szépen csilloghat 52 év után.

Inkább az angol reggeli, mint a belga sült krumpli.

Pale ale vagy apátsági.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40699
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Drámai csata után írt történelmet Horvátország

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2018.07.12. 08:56

BSTH írta:
nyúl írta:
BSTH írta:Szerintem 38 éve volt. Bálint, Fazekas, Mucha, Müller és társaik akkoriban igazoltak ki.

Az a szolgálat jutalma volt, hogy keressenek pénzt a profi világban 30-on túl. Amit tanultak, egyénileg gyarapította őket, de tapasztalatként és tudásként nem épült a labdarúgásunkba.
Az igazi nyitás lehetőségét a vasfüggöny lebontása hozta el, de egy morálisan züllött, saját tradíciójához is hűtlen közeg ezt nem tudta vagy akarta megragadni.

Most pedig vakvágányon vagyunk, jobban, mint valaha, mert a párt azt hiszi, hogy az ősembernek angol WC kell és akkor civilizált lesz, megspórolva a tanulást, a fejlődést. De egy stadiontól senkiből nem lesz focista. Egy edzőközponttól nem lesz edző. A rendszer csak arra jó, hogy néhány oligarcha kiélje a hóbortját pénzmosás közben.
Szomorú, hogy ezt körülöttünk mindenki érti. Mi meg haladunk a világgal szemben.

Kétségtelenül igaz. Félreértettem a 18 évre való utalást.

én is rosszul számoltam, mert nem 18, hanem 28
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40699
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Drámai csata után írt történelmet Horvátország

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2018.07.12. 09:12

Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
adrenalin69
Aranylabdás
Hozzászólások: 18892
Csatlakozott: 2006.05.06. 16:50
Tartózkodási hely: Firenze
Kapcsolat:

Re: Drámai csata után írt történelmet Horvátország

HozzászólásSzerző: adrenalin69 » 2018.07.12. 10:09

Az Újpest csapata megszakítás nélkül,1912-óta nb1-es.
Vannak, akik nem eladók,
És hitüket belül hordják,
Nem látszik a gyöngy a sárban,
Mégis övék az ország.

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 35061
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Drámai csata után írt történelmet Horvátország

HozzászólásSzerző: Szarka » 2018.07.12. 11:06

adrenalin69 írta:https://index.hu/sport/futball/2018/vb/2018/07/12/orban_a_horvat_foci_a_mi_kutyank_kolyke/ Ez egy beteg ember!

Dehogy beteg, csak populista. Próbál lecsapni mások sikerére, és kicsit abban fürdőzni.
Amúgy rohadtul nem egy focikultúra, a balkáni népek focija eltér a miénktől.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

BSTH

Re: Drámai csata után írt történelmet Horvátország

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.07.12. 11:08

Szarka írta:
adrenalin69 írta:https://index.hu/sport/futball/2018/vb/2018/07/12/orban_a_horvat_foci_a_mi_kutyank_kolyke/ Ez egy beteg ember!

Dehogy beteg, csak populista. Próbál lecsapni mások sikerére, és kicsit abban fürdőzni.
Amúgy rohadtul nem egy focikultúra, a balkáni népek focija eltér a miénktől.

Ja, ők nem ismerik a szögletes labdát.

Avatar
elguzmicsolta
Toborzórajáró
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2014.10.22. 18:45

Re: Drámai csata után írt történelmet Horvátország

HozzászólásSzerző: elguzmicsolta » 2018.07.12. 14:05

Ez mi sikerünk!!!! Magyarország világbajnokidöntő! Csaksok hüe troll nemakarja elismerni. Kopipészt:

"
Szőlössy György, nso, jelenti: Zlatko Dalic szövetségi kapitány szerint a horvát válogatottnak ez volt a legjobb meccse a VB-n és megköszönte Mészáros Lőrinc úrnak, aki Horvátországban az eszéki futballcsapat tulajdonosa és mecénása, hogy sikerült jó útra terelnie a horvát labdarúgást. Mészáros Lőrinc úr, aki minden híreszteléssel ellentétben nem Orbán Viktor miniszterelnök úr strómanja, áldozatos munkájával mentális erőt kölcsönzött a horvát labdarúgó-válogatottnak. “Sorozatban harmadszor kerültünk egygólos hátrányba, mégis mindhárom találkozót megnyertük. Ilyen teljesítményre csak Magyarországon van példa, ahol mértéktelenül lopnak és hazudnak, mégis sikerült a kormánypártnak hármadszor a kétharmad. Ez hatalmas lelki erőt kölcsönöz Mészáros Lőrinc úrnak, ebből merítettünk mi is” – mondta.

“Történelmet írtunk. Lehet, nincs olyan stadionunk, amelyben az ősszel rajtoló Nemzetek Ligájában fogadhatjuk az ellenfeleket, de van szívünk, büszkeségünk és itt van még Mészáros Lőrinc úr is, aki minden híreszteléssel ellentétben nem Orbán Viktor miniszterelnök úr strómanja. Bízalmunk Mészáros Lőrinc úr okosságában, bölcsességében és fociszeretetében töretlen, ezért hisszük, hogy egyszer megadatik nekünk is majd olyan stadionokban játszani, mint amilyeneket Mészáros Lőrinc úr cégei Magyarországon építgetnek."

A szerdai elődöntőre visszatérve úgy vélte, azért sikerült Anglia fölé kerekedniük, mert sikerült a Mészáros Lőrinc úr által megálmodott eszéki taktikai elképzeléseket elsajátítaniuk és így a játék minden szegmensében jobbak voltak. Megjegyezte, azt kérte tanítványaitól a hosszabbítás előtt, hogy gondoljanak arra, Mészáros Lőrinc úr vigyázó szemei előtt játszanak és nyugodtan passzoljanak, élvezzék a játékot, hogy elődöntőben futballoznak, mert ezt Mészáros Lőrinc úr áldásával teszik. “Nincs gyenge pontja a franciáknak, de Mészáros Lőrinc úrnak sincs. Építőipar, turizmus, vasútfejlesztés, számítástechnika, minden a kisújjában van. Ma döntőbe jutottunk, megünnepeljük Mészáros Lőrinc urat, pihenünk, és csak utána jöhetnek a franciák. Készen fogunk állni” – jelentette ki Dalic.
Él-jen-Ku-ba-tov elnök úr! El-jen-Ku-ba-tov elnökúr! Él-jen-Ku-ba-tov elnök ur!


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 63 vendég