Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2018.07.08. 18:03

400
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

Avatar
BEARGRYLLS
Sztár
Hozzászólások: 4657
Csatlakozott: 2011.01.02. 19:52
Tartózkodási hely: Mainz

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: BEARGRYLLS » 2018.07.08. 18:05

Szarka írta:
BEARGRYLLS írta:
Szarka írta:Nem láttam a ruszkik elleni meccset, de ahogy elmesélték, az extra energiákat már felélték a hosszabbításban, pont azért, hogy összejöjjön az elődöntő.
Persze hajtani fognak, amíg bírják, de egy kizsigerelt, összedrótozott csapat nem ugyanaz, mint amelyik rápihenve készül egy összecsapásra. Az angolok elalibiztek egy csoportmeccset, nem kellett kihajtaniuk magukat egyik meccsen se. Ez még a döntőben is sokat érhet, ha odajutnak, mert a francia-belga duó is rendesen kihajtotta magát.

Én is írtam, hogy egy korai gól felülírhat mindent, de az szinte biztos, hogy az angolok fizikálisan felül fogják múlni a horvátokat. És azért ők sem egy kutyaütő gárda. Nincs Modricuk, de nem is kell, 1-2 gyors támadás, és a horvátok csak 2 méter hátrányból nézik, ahogy Kane simán begurítja a lasztit a sérülése miatt lassabban vetődő Subasic mellett.

Edit: elfelejtettem, hogy Kolumbiát hosszabbításban verték, javítva.


A franciák hol hajtották ki magukat?

Végülis jogos, de csak két komolyabb ellenfelet vertek, annyira nem fáradtak, mint a horvátok, de valszeg a belgákkal nehéz meccset tolnak, és azért lesznek kihajtva.

Én sima francia továbbjutást várok mert szerintem pont fekszik nekik a belgák stílusa.Fizikálisan, fejjátékban hátul felveszik velük a versenyt elől meg nem kicsi gyorsasági fölényben lesznek.
Szívünk zöld-fehér, mindennél többet ér...
FK Anzsi Mahacskala

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2018.07.08. 18:06

Szarka írta:
BEARGRYLLS írta:
Szarka írta:Nem láttam a ruszkik elleni meccset, de ahogy elmesélték, az extra energiákat már felélték a hosszabbításban, pont azért, hogy összejöjjön az elődöntő.
Persze hajtani fognak, amíg bírják, de egy kizsigerelt, összedrótozott csapat nem ugyanaz, mint amelyik rápihenve készül egy összecsapásra. Az angolok elalibiztek egy csoportmeccset, nem kellett kihajtaniuk magukat egyik meccsen se. Ez még a döntőben is sokat érhet, ha odajutnak, mert a francia-belga duó is rendesen kihajtotta magát.

Én is írtam, hogy egy korai gól felülírhat mindent, de az szinte biztos, hogy az angolok fizikálisan felül fogják múlni a horvátokat. És azért ők sem egy kutyaütő gárda. Nincs Modricuk, de nem is kell, 1-2 gyors támadás, és a horvátok csak 2 méter hátrányból nézik, ahogy Kane simán begurítja a lasztit a sérülése miatt lassabban vetődő Subasic mellett.

Edit: elfelejtettem, hogy Kolumbiát hosszabbításban verték, javítva.


A franciák hol hajtották ki magukat?

Végülis jogos, de csak két komolyabb ellenfelet vertek, annyira nem fáradtak, mint a horvátok, de valszeg a belgákkal nehéz meccset tolnak, és azért lesznek kihajtva.

Durván túlbecsülöd ezt a lehajtottság témát.
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16417
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2018.07.08. 18:29

Reginald McFreez írta:400

Mint a régi szép időkben egy-egy fórumderbi előtt-alatt-után
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

BSTH

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.07.09. 06:57

BEARGRYLLS írta:
Szarka írta:
Cselszky írta:Elméletileg igaz, de szűk 4 nap alatt összevakarhatják és felszívhatják magukat a horvátok, a sérülteket összedrótozhatják, 2 meccset kell még valahogy kibírniuk, és nem a belga vagy francia csapattal kerültek szembe, hanem "csak" az angolokkal, akik ellen jó esélyeik lehetnek, ez is motivációt jelenthet. Már így is bevonultak a történelembe, illetőleg valami történelmit ismételtek, de a vb-döntő elérése egyszeri lehetőségnek és megismételhetetlennek tűnik, így simán mozgósíthatnak olyan extra energiákat, amiket ki sem nézel belőlük. De persze az is lehet, hogy tényleg elkészültek az erejükkel, ugyanakkor nem venném készpénznek, hogy a 120 perc és dupla tizipárbaj, meg a sántikálások kulcstényezőnek bizonyulnak. Ha erővel jobban is bírják majd az angolok, egy-egy Rakitic-bomba vagy Modric-kulcspassz felülírhat mindent, ez pedig simán bennük van, az angoloknál kevésbé látok váratlan húzásokra képes játékosokat, nekik mások az erényeik. De ha annyit nyújtanak a horvátok, mint az elmúlt két meccsen, akkor az max. egy újabb tizipárbajra lehet elég, amúgy leginkább erre is tippelnék.

Nem láttam a ruszkik elleni meccset, de ahogy elmesélték, az extra energiákat már felélték a hosszabbításban, pont azért, hogy összejöjjön az elődöntő.
Persze hajtani fognak, amíg bírják, de egy kizsigerelt, összedrótozott csapat nem ugyanaz, mint amelyik rápihenve készül egy összecsapásra. Az angolok elalibiztek egy csoportmeccset, nem kellett kihajtaniuk magukat egyik meccsen se. Ez még a döntőben is sokat érhet, ha odajutnak, mert a francia-belga duó is rendesen kihajtotta magát.

Én is írtam, hogy egy korai gól felülírhat mindent, de az szinte biztos, hogy az angolok fizikálisan felül fogják múlni a horvátokat. És azért ők sem egy kutyaütő gárda. Nincs Modricuk, de nem is kell, 1-2 gyors támadás, és a horvátok csak 2 méter hátrányból nézik, ahogy Kane simán begurítja a lasztit a sérülése miatt lassabban vetődő Subasic mellett.

Edit: elfelejtettem, hogy Kolumbiát hosszabbításban verték, javítva.


A franciák hol hajtották ki magukat?

Trianonban bazzeg.

BSTH

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.07.09. 06:58

Inglend, Inglend, úber aalles!

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 46279
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: nyúl » 2018.07.09. 07:44

BSTH írta:
BEARGRYLLS írta:
Szarka írta:Nem láttam a ruszkik elleni meccset, de ahogy elmesélték, az extra energiákat már felélték a hosszabbításban, pont azért, hogy összejöjjön az elődöntő.
Persze hajtani fognak, amíg bírják, de egy kizsigerelt, összedrótozott csapat nem ugyanaz, mint amelyik rápihenve készül egy összecsapásra. Az angolok elalibiztek egy csoportmeccset, nem kellett kihajtaniuk magukat egyik meccsen se. Ez még a döntőben is sokat érhet, ha odajutnak, mert a francia-belga duó is rendesen kihajtotta magát.

Én is írtam, hogy egy korai gól felülírhat mindent, de az szinte biztos, hogy az angolok fizikálisan felül fogják múlni a horvátokat. És azért ők sem egy kutyaütő gárda. Nincs Modricuk, de nem is kell, 1-2 gyors támadás, és a horvátok csak 2 méter hátrányból nézik, ahogy Kane simán begurítja a lasztit a sérülése miatt lassabban vetődő Subasic mellett.

Edit: elfelejtettem, hogy Kolumbiát hosszabbításban verték, javítva.


A franciák hol hajtották ki magukat?

Trianonban bazzeg.
Ott biztosabbra mentek, mint a belgák ellen.

BSTH

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.07.09. 07:49

nyúl írta:
BSTH írta:
BEARGRYLLS írta:
A franciák hol hajtották ki magukat?

Trianonban bazzeg.
Ott biztosabbra mentek, mint a belgák ellen.

Igaz.

Avatar
BEARGRYLLS
Sztár
Hozzászólások: 4657
Csatlakozott: 2011.01.02. 19:52
Tartózkodási hely: Mainz

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: BEARGRYLLS » 2018.07.09. 07:51

BSTH írta:
nyúl írta:
BSTH írta:Trianonban bazzeg.
Ott biztosabbra mentek, mint a belgák ellen.

Igaz.

Nem tudom miről beszéltek mert szerintem ott nem is játszott még soha a labdarúgó válogatottjuk.
Szívünk zöld-fehér, mindennél többet ér...
FK Anzsi Mahacskala

Avatar
cain
Aranylabdás
Hozzászólások: 34447
Csatlakozott: 2005.06.13. 17:54
Tartózkodási hely: nagyfalu

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: cain » 2018.07.09. 09:42

ezdesz@r :DDDDDD
Kép
Life is death, death is life.
No life, no death.
Life is life, death is death.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74813
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.07.09. 09:47

410
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

BSTH

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.07.09. 09:48

Adamek írta:410

412

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2799
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2018.07.09. 10:03

Cselszky írta: Ha erővel jobban is bírják majd az angolok, egy-egy Rakitic-bomba vagy Modric-kulcspassz felülírhat mindent, ez pedig simán bennük van, az angoloknál kevésbé látok váratlan húzásokra képes játékosokat, nekik mások az erényeik. De ha annyit nyújtanak a horvátok, mint az elmúlt két meccsen, akkor az max. egy újabb tizipárbajra lehet elég, amúgy leginkább erre is tippelnék.

nagyjából ismerve a balkáni mentalitást, a gyenge dánokat és oroszokat lenézték, viszont az erősnek mondott angolok ellen tuti odateszik magukat. 98-ban is gurítottak a fritzeknek egy szolid hármast az usztasák.
ETO

Avatar
SAW
Aranylabdás
Hozzászólások: 37821
Csatlakozott: 2005.07.27. 09:47
Tartózkodási hely: Tata

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: SAW » 2018.07.12. 18:12

nyúl írta:
Savaria1919 írta:
nyúl írta:Engem ez a szempont sem mozgat meg. Miért ne előzzön meg elsőbálozó? 4 év múlva zsinórban pont annyi vb-re nem jutunk ki, mint amennyin részt vettünk. A legnagyobb szégyen vagyunk a fociban. A múltunk már nem jelent semmit, csak terméketlen nosztalgiát. De még az is hamis, mert haloott vagy szenilis aggastyán, aki utoljára láthatott minket érdemben labdába rúgni. Annyi jelentősége a vb-érmeinknek, mint annak, hogy valaha volt tengeri kikötőnk.
A horvátok esetleges (valószínűtlen) győzelmét azért tartanám megérdemelt pofonvágásnak, mert töredék pénzből és rosszabb infrastruktúrával jutnak fényévi távolságra tőlünk. S még ebben is lehagynának történelmileg is, ahogy más labdajátékokban is elénk kerültek (kézilabda, póló).
Legalább szembesülnünk kell szánalmasságunkkal. Nálunk a Juve másodosztályú idejéből elcsapott bundázó selejt a bajnokaspiráns prémium fogása, míg a 3 milliós népességű szomszéd szinte minden topcsapatba delegál embert.

Négy és félmilliós. Plusz amit sokkal jobban csinálnak, az az országhatáron túli játékosok "hazacsábítása". A délszláv háború eseményei miatt rengeteg horvát hagyta el az anyaországot, most mégis a nemzeti csapatot erősítik. Míg mi nem igazán tudtuk hasznosítani a történelmi Magyarország területén, főleg a Felvidéken (Saláta Kornél, Benes László) élő, magyar (származású) játékosokat.

Velük kijutnánk? Vagy legalább megvernénk Andorrát?
A honosítottjaink is bohócok. Utolsó kenet kintekunta, Vinicius.
A horvátok szakmailag aláznak minket, nem azért, mert repatriálnak a külhoni kroátok.

Így van.
A "szakmánk" nem utánaered alázattal a nála jobbaknak, hanem kicsinál minden jobbító szándékot, leront minden minőségibbet.
És most már jó drágán teheti.
Tartok tőle, hogy a mai meccsek is ezt fogják igazolni.
Elengedhetnélek... de nem válna javadra.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40663
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2018.07.13. 09:40

Egyértelműen ő a világbajnokság legnagyobb marhája, ne legyél Nikola Kalinic

Kép
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: ManBat » 2018.07.13. 10:03

SuperDepor írta:Egyértelműen ő a világbajnokság legnagyobb marhája, ne legyél Nikola Kalinic

Kép

mi az a válogaott?
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

BSTH

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.07.13. 10:07

ManBat írta:
SuperDepor írta:Egyértelműen ő a világbajnokság legnagyobb marhája, ne legyél Nikola Kalinic

Kép

mi az a válogaott?

gényes unka, azmeg.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40663
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2018.07.13. 15:44

Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

BSTH

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.07.14. 08:03

SuperDepor írta:http://www.nemzetisport.hu/foci-vb-2018-elo/post/21455?utm_content=bufferd5346&utm_medium=page&utm_source=nsofb&utm_campaign=nsofb

Csak vasárnap este meg ne egyék őt is, mint a polipot.


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Szarka valamint 126 vendég