Oroszország letörölte a világbajnokság térképéről Szaúd-Arábiát – videó

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Oroszország letörölte a világbajnokság térképéről Szaúd-Arábiát – videó

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2018.06.14. 19:07

Moszkva – Reméljük, nem lesz igazunk a portugál-spanyollal kapcsolatban.

Oroszország letörölte a világbajnokság térképéről Szaúd-Arábiát – videó


A-CSOPORT, 1. FORDULÓ


OROSZORSZÁG–SZAÚD-ARÁBIA 5–0 (2–0) 


Moszkva, Luzsnyiki Stadion, 78 011 néző. Vezeti: Pitana (argentin)


OROSZORSZÁG: Akinfejev – Mário Fernandes, Kutyepov, Ignasevics, Zsirkov – Gazinszkij, Zobnyin – Szamedov (Kuzjajev, 64.), Dzagojev (Cserisev, 24.), Golovin – Szmolov (Dzjuba, 70.) Szövetségi kapitány: Sztanyiszlav Csercseszov


SZAÚD-ARÁBIA: al-Majuf – al-Breik, Oszama Havszavi, Omar Havszavi, al-Sahrani – Otajf (al-Muvallad, 64.), al-Dzsasszim, al-Faradzs – al-Sehri (Bahebri, 73.), al-Davszari, al-Szahlavi (Assziri, 84.). Szövetségi kapitány: Juan Antonio Pizzi


Gólszerző: Gazinszkij (12.), Cserisev (43., 91.), Dzjuba (71.), Golovin (94.)


Sárga lap: Golovin (88.), al-Dzsasszim (93.)


 


Egy válogatott volt a pályán a nyitómeccsen, mégpedig az orosz. 


 


Szaúd-Arábia kapásból bebizonyította, nem való a világbajnokságra, míg az oroszok éppenséggel tagjai lehetnek a mezőnynek, még akkor is, ha nem ők a rendezők. Ha selejtezniük kellett volna, akkor is kivívhatták volna a jogot a részvételre, de ha nem, rajtuk kívül nagyjából pont senki nem hiányolná őket a mezőnyből. Mert nem abból kell (egyelőre mindenképpen) kiindulni, hogy most ötöt rúgtak. Arra kell gondolni, hogy mondjuk Argentína mennyit vágott volna a szaúdiaknak.


 


Szaúd-Arábia (és társai) az egyik álláspont szerint azért sem való a vb-re, mert a helyek többségét földrajzi elvek mentén ítélik oda, értsd: földrészenként/zónánként meghatározott, mennyi nemzet juthat ki a vb-re. Nem pedig az van, hogy a legjobb 32 válogatott.


 


Ebben az esetben nagyjából csak európai és amerikai (főleg délről és középről) lennének a mezőny tagjai, ami a színvonalnak mindenképpen jobban a hasznára válna. A labdarúgás sokszínűsége és az esélyegyenlőség elvének a minél jobban történő megközelítése miatt viszont a többieknek is megadatik a lehetőség a bizonyításra. Vannak, akik szerint ez így teljesen rendben van, vannak, akik szerint túl sok válogatott képviseli azokat, akik „úgysem fognak soha világbajnokságot nyerni”.


 


Az orosz válogatott győzelme teljesen megérdemelt volt, ha kellett volna, hogy még rúgjanak egyet-kettőt, azt is megtették volna. Az utolsó előtti gól elképesztően szép volt, majd kiderül, mennyi erő marad Egyiptom és Uruguay ellen.


 


Az az említett két válogatott sokkal jobb, mint a szaúdi, de nem ez a megállapítás az, ami elárulja valódi erejüket.


 


Holnap az A csoportból jön az Egyiptom-Uruguay (14.00) meccs, előzetesen szorosabb, lüktetőbb mérkőzésre lehet számítani, mert a mainak voltak látványos elemei, de azért, mert nem volt egy súlycsoportban a két fél.


 


Majd következik a B csoport, előbb Marokkó-Irán (17.00), majd a Portugália-Spanyolország (20.00). Előbbi meccs kimenetele kiszámíthatatlan, a nagyon várt latin-európai rangadótól azt várom, hogy a felek pontosan tisztában lesznek azzal, mennyi meccs van már eddig a lábukban (tavaly nyár végén kezdték a szezont), mennyi meccs várhat még rájuk Oroszországban (ilyenkor már minden meccs legalább duplán fáj) és azt is, hogy nem éri meg megsérülni és túlpörögni akkor, ha a két legesélyesebb csoportból már az első körben találkozik. Remélem, nem lesz igazam és már most és majd végig a többi meccsen is parádéznak a felek.


 



Avatar
kristof98.haladas
BL-menõ
Hozzászólások: 8846
Csatlakozott: 2011.05.09. 18:17
Tartózkodási hely: Szombathely/Budapest

Re: Oroszország letörölte a világbajnokság térképéről Szaúd-Arábiát – videó

HozzászólásSzerző: kristof98.haladas » 2018.06.14. 19:15

Na kezdődik. Hirtelen megtáltosodtak a ruszkik.
HAJRÁ HALI!

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Oroszország letörölte a világbajnokság térképéről Szaúd-Arábiát – videó

HozzászólásSzerző: ManBat » 2018.06.14. 19:39

kristof98.haladas írta:Na kezdődik. Hirtelen megtáltosodtak a ruszkik.

Semmi megtáltosodás nem volt bennük, hibát hibára halmoztak. Ellenben a szaúdi csapat színvonalát kb. a mostani NB3 osztályozókhoz lehetne hasonlítani.
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
SAW
Aranylabdás
Hozzászólások: 37821
Csatlakozott: 2005.07.27. 09:47
Tartózkodási hely: Tata

Re: Oroszország letörölte a világbajnokság térképéről Szaúd-Arábiát – videó

HozzászólásSzerző: SAW » 2018.06.14. 20:01

ManBat írta:
kristof98.haladas írta:Na kezdődik. Hirtelen megtáltosodtak a ruszkik.

Semmi megtáltosodás nem volt bennük, hibát hibára halmoztak. Ellenben a szaúdi csapat színvonalát kb. a mostani NB3 osztályozókhoz lehetne hasonlítani.

Szerintem is az ellenfél volt szörnyen gyenge.
Ettől még az ötgólos győzelem szép teljesítmény.
Elengedhetnélek... de nem válna javadra.

Ferencváros // Man Utd
BL-menõ
Hozzászólások: 7740
Csatlakozott: 2008.10.22. 13:20
Tartózkodási hely: IX - Bajnokok helye

Re: Oroszország letörölte a világbajnokság térképéről Szaúd-Arábiát – videó

HozzászólásSzerző: Ferencváros // Man Utd » 2018.06.14. 23:18

Ilyen nemzetek esetében csak óvatosan ezekkel a térképről letörlős megfogalmazásokkal.
29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29

BSTH

Re: Oroszország letörölte a világbajnokság térképéről Szaúd-Arábiát – videó

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.06.14. 23:29

Ferencváros // Man Utd írta:Ilyen nemzetek esetében csak óvatosan ezekkel a térképről letörlős megfogalmazásokkal.

Ők csak lenyakaznak. Irán veszélyesebb.

Avatar
Blowfish
Tartalék
Hozzászólások: 1546
Csatlakozott: 2009.12.27. 14:10
Tartózkodási hely: Vác / Újpest

Re: Oroszország letörölte a világbajnokság térképéről Szaúd-Arábiát – videó

HozzászólásSzerző: Blowfish » 2018.06.15. 06:47

Ez csak azért nem lett hat, mert nem mi voltunk az ellenfél.

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 46279
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Oroszország letörölte a világbajnokság térképéről Szaúd-Arábiát – videó

HozzászólásSzerző: nyúl » 2018.06.15. 06:53

Nb3-asozni a szaúdiakat számomra merész Andorra és Kazahsztán emléke után. Láttam tőlük például kulturált passzolást, amit a mieinktől lassan 2 éve nem. A mai magyar válogatott nem boldogulna ellenük.

BSTH

Re: Oroszország letörölte a világbajnokság térképéről Szaúd-Arábiát – videó

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.06.15. 07:05

nyúl írta:Nb3-asozni a szaúdiakat számomra merész Andorra és Kazahsztán emléke után. Láttam tőlük például kulturált passzolást, amit a mieinktől lassan 2 éve nem. A mai magyar válogatott nem boldogulna ellenük.

Bár csak rövid szakaszokat láttam a meccsből, de egyetértek. Valószínűleg nem kapnának egy ötöst a mieink, de őszintén szólva nem is tudom miért nem.
Az NB3-szerű kép engem is zavar. Mintha a bajnokságunk lazán elpofozgatná az emberjogilag tanácsos válogatottat. Nem így lenne, sőt, ha jól emlékszem a legutóbbi meccsen is 2 és 2 lett Csirke duplájával, amelyekből az egyik egy szép hátrahúzós bogyó volt.
Luxemburg, Andorra és Kazahsztán után főleg nem vagyunk abban a pozícióban, hogy lepöcköljünk a vállunkról bármilyen vb-résztvevő csapatot.
Szaúd Arábia gyenge, de nem a Kisvárda a mérce.

Mrs.Dolcetti
Aranylabdás
Hozzászólások: 31315
Csatlakozott: 2006.08.21. 13:57
Tartózkodási hely: a Bozsik stadiontól 10km-re
Kapcsolat:

Re: Oroszország letörölte a világbajnokság térképéről Szaúd-Arábiát – videó

HozzászólásSzerző: Mrs.Dolcetti » 2018.06.15. 08:06

A szaudiakat lehet még mi is megvernénk. Csak nézelődtek a góloknál,mint a moziban.
"Hihetetlen büszke vagyok, hogy lehetõségem volt ez a gyönyörû országot, Magyarországot, képviselni."-Karl Erik Böhn

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 34900
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Oroszország letörölte a világbajnokság térképéről Szaúd-Arábiát – videó

HozzászólásSzerző: Szarka » 2018.06.15. 08:42

nyúl írta:Nb3-asozni a szaúdiakat számomra merész Andorra és Kazahsztán emléke után. Láttam tőlük például kulturált passzolást, amit a mieinktől lassan 2 éve nem. A mai magyar válogatott nem boldogulna ellenük.

NB3 túlzás, de ezt a szaúdi csapatot mi is megvertük volna. Valszeg Andorra is. Feltűnően lagymatagok, lassúak voltak , és nem gólratörőek. A tempójuk NB1 szintjén volt, a passzjáték rendben volt, de egy kis harciassággal már megzavarhatóak. Ha a 38-as ruszki öregfiúk meg tudták őket zavarni, mi is kiküldhetnénk ellenük Geráék generációját. Ebben a csapatban még Nagy Ádi is támadó középpályásnak tűnt volna.
Szerintem egy jobb edző sokkal többet kihozhatna belőlük, főleg ha nagy tempóra, céltudatos játékra nevelné őket. Ez az arab tiki-taka csak labdabirtoklási stat javításra jó, másra nem.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Avatar
cain
Aranylabdás
Hozzászólások: 34447
Csatlakozott: 2005.06.13. 17:54
Tartózkodási hely: nagyfalu

Re: Oroszország letörölte a világbajnokság térképéről Szaúd-Arábiát – videó

HozzászólásSzerző: cain » 2018.06.15. 09:17

nyúl írta:Nb3-asozni a szaúdiakat számomra merész Andorra és Kazahsztán emléke után. Láttam tőlük például kulturált passzolást, amit a mieinktől lassan 2 éve nem. A mai magyar válogatott nem boldogulna ellenük.

pont annyira játszanak lassan, amilyen sebesség mellett még a mieink is egy kibaszott labdazsonglőrnek tűnnek.
Life is death, death is life.
No life, no death.
Life is life, death is death.

Avatar
Sub Pop
Moderátor
Hozzászólások: 27958
Csatlakozott: 2006.07.29. 17:15

Re: Oroszország letörölte a világbajnokság térképéről Szaúd-Arábiát – videó

HozzászólásSzerző: Sub Pop » 2018.06.15. 11:29

Legalább a vb idejére szerződtethetett volna néhány megfogalmazni és írni tudó embert az nb1.hu.
Puskás-Kispest-Hungary

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Oroszország letörölte a világbajnokság térképéről Szaúd-Arábiát – videó

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2018.06.15. 15:43

Ne vitatkozzatok,emberdenevér megint megmondta. nb3 és kész.
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Oroszország letörölte a világbajnokság térképéről Szaúd-Arábiát – videó

HozzászólásSzerző: ManBat » 2018.06.15. 15:52

MindigÚjpest írta:Ne vitatkozzatok,emberdenevér megint megmondta. nb3 és kész.

Láttad is a meccset, vagy csak nekem akarsz beszólni megint?
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Oroszország letörölte a világbajnokság térképéről Szaúd-Arábiát – videó

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2018.06.15. 16:04

Szarka írta:
nyúl írta:Nb3-asozni a szaúdiakat számomra merész Andorra és Kazahsztán emléke után. Láttam tőlük például kulturált passzolást, amit a mieinktől lassan 2 éve nem. A mai magyar válogatott nem boldogulna ellenük.

NB3 túlzás, de ezt a szaúdi csapatot mi is megvertük volna. Valszeg Andorra is. Feltűnően lagymatagok, lassúak voltak , és nem gólratörőek. A tempójuk NB1 szintjén volt, a passzjáték rendben volt, de egy kis harciassággal már megzavarhatóak. Ha a 38-as ruszki öregfiúk meg tudták őket zavarni, mi is kiküldhetnénk ellenük Geráék generációját. Ebben a csapatban még Nagy Ádi is támadó középpályásnak tűnt volna.
Szerintem egy jobb edző sokkal többet kihozhatna belőlük, főleg ha nagy tempóra, céltudatos játékra nevelné őket. Ez az arab tiki-taka csak labdabirtoklási stat javításra jó, másra nem.

A magyar válogatott is feltűnően lagymatag, lassú, és nem gólratörő. tempója az NB1 szintjén, és még a passzjáték sincs rendben. Harciasság egyáltalán nem játszik. Csak hogy folytassuk a soha nem igazolható, parttalan vitát. :)
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Oroszország letörölte a világbajnokság térképéről Szaúd-Arábiát – videó

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2018.06.15. 16:04

ManBat írta:
MindigÚjpest írta:Ne vitatkozzatok,emberdenevér megint megmondta. nb3 és kész.

Láttad is a meccset, vagy csak nekem akarsz beszólni megint?
Képzeld láttam. Na mit szólsz? Nem csak neked van tévéd.
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Oroszország letörölte a világbajnokság térképéről Szaúd-Arábiát – videó

HozzászólásSzerző: ManBat » 2018.06.15. 16:23

MindigÚjpest írta:
ManBat írta:
MindigÚjpest írta:Ne vitatkozzatok,emberdenevér megint megmondta. nb3 és kész.

Láttad is a meccset, vagy csak nekem akarsz beszólni megint?
Képzeld láttam. Na mit szólsz? Nem csak neked van tévéd.

Ez esetben látnod kellett, hogy kb. Tököli lefutotta volna a teljes szaúdi csapatot bármelyik aktív időszakában.
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Oroszország letörölte a világbajnokság térképéről Szaúd-Arábiát – videó

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2018.06.15. 16:44

ManBat írta:
MindigÚjpest írta:
ManBat írta:Láttad is a meccset, vagy csak nekem akarsz beszólni megint?
Képzeld láttam. Na mit szólsz? Nem csak neked van tévéd.

Ez esetben látnod kellett, hogy kb. Tököli lefutotta volna a teljes szaúdi csapatot bármelyik aktív időszakában.

Parttalan vita S01E26

Nem rossz szemed van, ha így tévén keresztül, három másodpercenként váltakozó távolságból vételezett sorozatképek alapján így be tudod lőni a spílerek sebességét, és még össze is tudod hasonlítani.
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

BSTH

Re: Oroszország letörölte a világbajnokság térképéről Szaúd-Arábiát – videó

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.06.15. 18:38

cain írta:
nyúl írta:Nb3-asozni a szaúdiakat számomra merész Andorra és Kazahsztán emléke után. Láttam tőlük például kulturált passzolást, amit a mieinktől lassan 2 éve nem. A mai magyar válogatott nem boldogulna ellenük.

pont annyira játszanak lassan, amilyen sebesség mellett még a mieink is egy kibaszott labdazsonglőrnek tűnnek.

Hát hogyne.


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 114 vendég