Szalai Ádám a Hoffenheim első számú csatára lehet

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Szalai Ádám a Hoffenheim első számú csatára lehet

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2018.01.12. 15:56

Hoffenheim - Elmondta, mi idegesíti a Bundesligában.

Szalai Ádám a Hoffenheim első számú csatára lehet


A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga) szereplő Hoffenheim magyar válogatott támadója, Szalai Ádám terjedelmes interjút adott a Kickernek, írja a Nemzeti Sport. A 30 éves futballista a klubnál kialakult csatárgondokról, a Bundesliga-csapatok játékfelfogásáról, a fiatal edzők filozófiájáról és a nemzeti együttesről is kifejtette véleményét.


 


A Hoffenheim a téli átigazolási időszakban elveszítette a német válogatott Sandro Wagnert, aki a Bayern Münchenbe igazolt, míg Mark Uth a nyáron a Schalkéhoz szerződik. Szalai Ádámnak feltették a kérdést, örül-e annak, hogy posztriválisai távoznak a klubtól, vagy inkább bosszús, amiért a Hoffenheim kerete gyengül(t).


 


„Azért, mert Sandro elment, még nem látom magamat első számú csatárnak, de szeretném jól érezni magam és segíteni a csapatnak. Markot nem hívnám posztriválisnak, mert teljesen más típusú játékosok vagyunk. Nagy veszteség számunkra a távozása, láttuk, hogy a bajnokság első felében hány fontos gólt szerzett” – kezdte Szalai, aki az ősszel több mint három hónapig nem lépett pályára a Bundesligában combsérülés miatt.


 


„Egyből tudtam, hogy nagy a baj” – emlékezett vissza a Lettország elleni világbajnoki selejtezőn történtekre a magyar futballista.


 


A Hoffenheim a Német Kupából már a második fordulóban kiesett, mivel idegenben 1–0-ra kikapott a Werder Brementől. A mérkőzés után Alexander Rosen, a sinsheimi egyesület sportigazgatója bírálta a brémai alakulat játékfelfogását, ami Szalainak sem nyerte el a tetszését.


 


„Meg kell tanulnunk együtt élni azzal, hogy az ellenfeleink visszahúzódnak a saját térfelükre és a kontratámadásokra építenek ellenünk. Ez számunkra végül is hízelgő, a nézők szemszögéből viszont sajnálatos. Ezek a csapatok nagyon jó minőséget képviselnek, de a lehető legegyszerűbb futballt választják, ami szomorú. A fiatalabb edzők által irányított együttesek viszont más filozófia szerint játszanak. Megvan a saját ötletük, a saját elképzelésük, a futballkultúrájuk pedig főleg a labdabirtoklásra épül. Rengeteg új dolgot látok tőlük. Olyanokat tanulok, amikkel pályafutásom során még nem találkoztam. De ezek a módszerek működnek” – folytatta Szalai, akit a Kicker újságírója a magyar válogatott világbajnoki selejtezős szerepléséről is kifaggatott.


 


„A portugálok és a svájciak mellett nagyon nehéz feladatunk volt, de olyan vereségeket is elszenvedtünk, amelyeket nem lett volna szabad. Évek óta ugyanaz a probléma: nagyon kevés a kimagasló képességű játékos a hazai bajnokságban.”


 


Szalaitól az interjú végén azt is megkérdezték, az aktív játék befejezése után el tudná-e magát képzelni vezetőedzőként.


 


„Nagyon tisztelem az edzői munkát, de nem tudom, hogy meg tudnék-e birkózni az azzal járó nehézségekkel: kézben tartani az öltözőt, felkészülni a következő ellenfélből, reggeltől estig a játékosaimmal lenni. Mindezek rendkívül kimerítőek lehetnek. Nagyon nehéz lehet békét tartani egy 25 fős csapatban. Soha ne mond, hogy soha, de nem tudom, lenne-e türelmem. Egyébként érdekes feladat lenne” – foglalta össze a véleményét az edzői szakmáról Szalai.


 


A Hoffenheimnek tavasszal csak a Bundesligára koncentrálnia, miután az Európa-ligában nem jutott tovább csoportjából. A tabellán 17 forduló után hetedik helyen álló együttes szombaton a Werder Bremenhez látogat.


 



Kovács és Nikolics Husztiról és a további átigazolásokról - NB1.hu



Kovács és Nikolics Husztiról és a további átigazolásokról




BlancoAgilon38

Re: Szalai Ádám a Hoffenheim első számú csatára lehet

HozzászólásSzerző: BlancoAgilon38 » 2018.01.12. 16:06

Szimpatikus.

A mondd két dé.

Avatar
BEARGRYLLS
Sztár
Hozzászólások: 4657
Csatlakozott: 2011.01.02. 19:52
Tartózkodási hely: Mainz

Re: Szalai Ádám a Hoffenheim első számú csatára lehet

HozzászólásSzerző: BEARGRYLLS » 2018.01.12. 16:15

Ő már épített magának egy gyárat, szerintem elfoglalja magát azzal.
Szívünk zöld-fehér, mindennél többet ér...
FK Anzsi Mahacskala

BlancoAgilon38

Re: Szalai Ádám a Hoffenheim első számú csatára lehet

HozzászólásSzerző: BlancoAgilon38 » 2018.01.12. 16:20

BEARGRYLLS írta:Ő már épített magának egy gyárat, szerintem elfoglalja magát azzal.

Milyen gyárat?

Avatar
BEARGRYLLS
Sztár
Hozzászólások: 4657
Csatlakozott: 2011.01.02. 19:52
Tartózkodási hely: Mainz

Re: Szalai Ádám a Hoffenheim első számú csatára lehet

HozzászólásSzerző: BEARGRYLLS » 2018.01.12. 17:54

BlancoAgilon38 írta:
BEARGRYLLS írta:Ő már épített magának egy gyárat, szerintem elfoglalja magát azzal.

Milyen gyárat?


https://index.hu/mindekozben/poszt/2017 ... adam_gyar/
Szívünk zöld-fehér, mindennél többet ér...
FK Anzsi Mahacskala

BlancoAgilon38

Re: Szalai Ádám a Hoffenheim első számú csatára lehet

HozzászólásSzerző: BlancoAgilon38 » 2018.01.12. 18:02

BEARGRYLLS írta:
BlancoAgilon38 írta:
BEARGRYLLS írta:Ő már épített magának egy gyárat, szerintem elfoglalja magát azzal.

Milyen gyárat?


https://index.hu/mindekozben/poszt/2017 ... adam_gyar/

Ez is mutogat. Apuja faszát.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74924
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szalai Ádám a Hoffenheim első számú csatára lehet

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.01.14. 11:18

akkor se fog beférni
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51351
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Szalai Ádám a Hoffenheim első számú csatára lehet

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2018.01.14. 11:37

Adamek írta:akkor se fog beférni

Ha liba?

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74924
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szalai Ádám a Hoffenheim első számú csatára lehet

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.01.14. 12:00

Maradonapoli írta:
Adamek írta:akkor se fog beférni

Ha liba?

akkor az MTK-ba talán Sanyi mögé vésztarcsinak
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40699
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szalai Ádám a Hoffenheim első számú csatára lehet

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2018.01.14. 13:50

Adamek írta:akkor se fog beférni

hogy nevezted a múltkor ? előretolt hátvéd ? :) :)
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74924
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szalai Ádám a Hoffenheim első számú csatára lehet

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.01.14. 15:37

SuperDepor írta:
Adamek írta:akkor se fog beférni

hogy nevezted a múltkor ? előretolt hátvéd ? :) :)

feltolt beállós
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51351
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Szalai Ádám a Hoffenheim első számú csatára lehet

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2018.01.14. 15:48

Adamek írta:
SuperDepor írta:
Adamek írta:akkor se fog beférni

hogy nevezted a múltkor ? előretolt hátvéd ? :) :)

feltolt beállós

mint Pina volt a Villarrealban?

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74924
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szalai Ádám a Hoffenheim első számú csatára lehet

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.01.14. 15:59

Maradonapoli írta:
Adamek írta:
SuperDepor írta:hogy nevezted a múltkor ? előretolt hátvéd ? :) :)

feltolt beállós

mint Pina volt a Villarrealban?

nem, ő rés volt hadtesten
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 104 vendég