Újpest-szív és a Fradi-szív: Törőcsik és Nyilasi találkozása

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Újpest-szív és a Fradi-szív: Törőcsik és Nyilasi találkozása

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2018.04.21. 10:51

Budapest - Megható órákat töltött együtt a két örök barát.

Újpest-szív és a Fradi-szív: Törőcsik és Nyilasi találkozása


A napokban lesz 63 éves Törőcsik András. Barátja, Nyilasi Tibor elérzékenyülve köszöntötte a két agyműtétjéből lábadozó  újpesti klasszist. A megható találkozáson a Bors is ott volt.


 


Mosoly, emlékek idézése, ziháló tüdő ­– ezt láttuk, tapasztaltuk a tornateremben, ahol Törőcsik átvette majdani, május elsejére érvényes születésnapi ajándékát Nyilasitól. Törő akkor lesz 63 éves. Kapott somlói galuskát, Milka csokit, amivel a Testnevelési Egyetem kancellárja, a Vasas egykori edzője, Genzwein Ferenc lepte meg. Törőt amúgy Pintér István gyógymasszőr feladatai izzasztották, a gólvágó recsegtette a bordásfalat, medicinlabdával irtózatos erővel dobta mellkason „kínzóját”, kocogott is, közben mosolyogva rimánkodott, ugyan kegyelmezzenek már neki. Kegyelem nem volt, engedmény igen. Pár kocka Milkát kapott, előkerült Nyíl ajándékkal zsúfolt szatyrából a narancs és keksz is elképesztő mennyiségben.


 


 


 



null



null




 


 


 


Egymást cukkolják


 


– Ez maga a csoda! – álmélkodott Nyilasi. ­–­ Kese két évig a betegszobájában fe­küdt, bámulta a mennyezetet, most meg frissen mozog. Hallom, römizik, mint egykoron a válogatottban, ráadásul sakkozik is. Köszönöm valamennyi orvosának, gondozóinak, akik mindent elkövetnek gyógyulásáért.


 


Bizony ám, Andris kedélyállapota javulóban, s ennek igazolására előkerült a fehér pöttyös zöld gumilabda, amivel passzolgattak, miként fénykorukban. Nyíl persze cukkolta Kesét, emlékezik-e 1979. szeptember 22-re, amikor az általa vezérelt FTC 7-1-re kitömte a Dózsát? Törő így replikázott:


 


– Csak azért nyertetek, mert nem játszottam ellenetek.


 


 


Nyilasi mesélte, gyerek­koruk óta ismerték egymást, 16 évesen az ifjúsági válo­gatott mezét viselték mindketten. Emberileg, focista­ként hamar közös hangot leltek, a tréningek után a Gamma-pá­lyán lévő Sport büfében beszélték meg az élet dol­gait. Sok sport, semmi politi­ka ­– eközben falatoztak derekasan.


 


Becsüli a szerénységét


 


– Kese a testvérem, hiszen pár hét a különbség a születésnapunk között – így Nyíl. ­– Egyenességét tisztelem, becsülöm a szerénységét. Kapja majd a gratulációt, és arra kértem: mondja azt, hogy közelebb van a hatvanhoz mint az ötvenhez…


 


Szó esett az 1978-as argentínai vb-ről, amikor Törőcsiket a hazaiak, Pasquale Passarelláék kilencszer szétrúgták, nem csoda, hogy törlesztett, amiért kiállították.


 


– Elöntött a düh, rúgtam én is, leküldtek, és ezt ezerszer megbántam – folytatta Nyíl, aki Törőcsiket minden idők legnagyobbjai közé sorolja, Diego Maradona és Johan Cruyff ma­gasságában a helye.


 


 


 


 



null



null




 


 


Újpest-szív, Fradi-szív


 


A két barátot sohasem érdekelte, hogy a rivális Fradi, illetve Dózsa színeiben futballoztak, meccs közben is zrikálták egymást. Ha már ekkora barátok voltak, okvetetlenkedtem, miért nem igazoltak közös csapatba?


 


– Mondja, hát nem öltöztem lilába!? Igaz, az nem az Újpesté, hanem az Austria Wien klubszíne volt


 


Amikor Tibor értesült Törőcsik első agyműtétjéről, rögvest felötlött benne a saját, Dynamo Dresden elleni Üllői úti koponyaalapi törése. Gyógyulását követően aláírattak vele egy papírt, azaz csakis saját felelősségére folytathatta a futballt.


 


– Bevallom, él bennem a félsz, elvégre az orvosok azzal riogattak, hogy idősebb koromban visszaköszönhet a baj. Képzelje, összesen öt agyrázkódással fociztam végig az életemet – mondta Nyilasi.


 


Szorít a kijutásért


 


– Addig nem akarok meghalni, ameddig a magyar válogatott vb-re vagy újabb Eb-döntőre ki nem jut – mondta Nyilasi. És hogy kiváló legyen a kondija, naponta öt kilométert fut a Normafánál, mint mondta, reggelente pacsizik az őzikékkel.


 


További részletek a linkre kattintva olvashatóak


 



null



null




Avatar
RC
Moderátor
Hozzászólások: 36786
Csatlakozott: 2005.07.28. 00:16
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Újpest-szív és a Fradi-szív: Törőcsik és Nyilasi találkozása

HozzászólásSzerző: RC » 2018.04.21. 10:54

Szívszorító képek.
SABARIA 1926

Avatar
Blowfish
Tartalék
Hozzászólások: 1546
Csatlakozott: 2009.12.27. 14:10
Tartózkodási hely: Vác / Újpest

Re: Újpest-szív és a Fradi-szív: Törőcsik és Nyilasi találkozása

HozzászólásSzerző: Blowfish » 2018.04.21. 17:00

Szegény Törővel ijesztgetni lehetne. Nyíl viszont igazi barát és úriember.

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51358
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Újpest-szív és a Fradi-szív: Törőcsik és Nyilasi találkozása

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2018.04.21. 17:08

Szép dolog Nyíltól, jobbulást Törőnek!

extex
Aranylabdás
Hozzászólások: 19502
Csatlakozott: 2011.03.30. 08:11
Tartózkodási hely: IV. ; XIX. ; XXII.

Re: Újpest-szív és a Fradi-szív: Törőcsik és Nyilasi találkozása

HozzászólásSzerző: extex » 2018.04.22. 23:49

Jesszus, Törőcsik de rosszul néz ki. :(


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 200 vendég