RB Leipzig: ez a terv Gulácsival

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

RB Leipzig: ez a terv Gulácsival

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2018.03.14. 10:44

Lipcse - Elmondta, mit kellene tennie Lekkensnek.

RB Leipzig: ez a terv Gulácsival


Gulácsi Péter idén egy híján minden tétmeccsen játszott a Bundesligában jelenleg hatodik, tavaly ezüstérmet nyert RB Leipzig csapatában, ahol a 27 éves kapus – mint azt a DIGI Sport híradójának elárulta - minél tovább maradni szeretne. Csapata nagyon komoly céljairól is beszélt.


 


"2022-ig szól a szerződésem, hosszú távon terveznek velem. Ebben a szezonban, egyetlen mérkőzést leszámítva, az összes tétmeccsen én álltam a kapuban, tehát azt gondolom, hogy amit idén meg lehetett tenni, azt megtettem. Jól érzem magam a klubnál, és szeretnék hosszú ideig itt maradni. Úgy gondolom, hogy kis lépésenként, de ez a klub folyamatosan előre fog haladni, és enne a részesének lenni nagy lehetőség a számomra is. A cél egyértelmű, Németország topklubjai közé szeretnénk tartozni, és nemzetközi szinten is - mint ahogy már az idei év is mutatja - minél tovább ott szeretnénk lenni, és remélem, ennél csak még jobb évek jönnek majd" - nyilatkozta a Sport 24-nek Gulácsi Péter, aki korábban a Red Bull másik csapatában, a Salzburgban szerepelt.


 


"Annál jobb helyen lenni fiatalon szerintem nem lehet" - mondta Gulácsi Péter a Leipzig testvércsapatáról, az osztrák Salzburgról, ahol szerinte az első csapatban idővel Szoboszlai Dominik is biztosan megkapja a lehetőséget, hiszen látszik rajta, hogy megvan benne a kellő tehetség.


 


A kapus szót ejtett a magyar válogatottról is, ahol szerinte a csapat gerincét kellene mihamarabb kialakítania Georges Leekens szövetségi kapitánynak.


 


"Ami nehézzé tesz a további építkezést, hogy nehéz megjósolni, ki lehet az, akit a következő egy-két évben fixen be lehetne építeni akár kezdőcsapatba is a válogatottnál. Nyilván a szövetségi kapitány feladata lesz ezeket az embereket megtalálni, egy olyan gerincet kialakítani, amely nemzetközileg fel fogja tudni venni a versenyt a többiekkel nemcsak a Nemzetek Ligájában, de utána a selejtezőkön is. Lesznek összetartásaink és négy meccsünk a júniusival együtt, úgy gondolom, hogy ez az idő elég ahhoz, hogy ezeket az embereket a kapitány megtalálja" - fogalmazott Gulácsi, akire fontos mérkőzések várnak: csütörtökön a Zenit elleni Európa Liga-visszavágó (az első meccset 2-1-re nyerte a Leipzig), majd vasárnap a Bayern Münchent elleni, hazai bajnoki következik.


 



Nyolc magyarral kaptak ki, Pintér elmondta, hogy miért - NB1.hu



Pintér Attila értékelése




Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Szarka valamint 35 vendég