A leépüléstől tart Nagy Ádám

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

A leépüléstől tart Nagy Ádám

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2018.02.24. 11:40

Bologna - Nem Donadoni embere.

A leépüléstől tart Nagy Ádám


 


Nagy Ádám 2016-ban igazolt a Ferencvárosból Bolognába, és az első éve remekül sikerült, 22-szer kezdő volt, idén azonban Roberto Donadoni - eddig - csak öt mérkőzésen vetette be, és a 22 éves labdarúgó egyelőre nem tudja, ennek mi lehet az oka. A DIGI Sport olasz futballal foglalkozó Csizmaszár című műsorában Nagy Ádám őszinte volt, amikor azt mondta: játék nélkül nehéz bizonyítani és megtartani az önbizalmat, de ő nem adja fel. Még az is megfordult a fejében, hogy ő valójában rosszabb játékos, mint amilyennek az első Serie A-éve alapján magáról gondolná. 


 


"Ha a tavalyi évből indulok ki, akkor sajnos azt kell mondanom, hogy nem vagyok Donadoni embere. De érdekes, mert közben semmi sem változott. Nem romlott meg a kapcsolatom vele, egyszerűen ez egy edzői döntés, hogy nem kerülök be a csapatba. Ennél okosabb dolgot nem tudok erre mondani" - kezdte a Csizmaszárnak adott interjúját Nagy Ádám, akinek telefonon keresztül is hallani lehet a csalódottságot a hangjában.


 


A szezon első felében még minden mérkőzés után azt mondta neki Roberto Donadoni, hogy türelemmel legyen, ne kapkodjon, eljön majd az ő ideje, de most már ez sincs meg, a vezetőedző nem biztatja Nagy Ádámot. "Talán december volt, amikor én mentem oda hozzá, hogy megkérdezzem, mit csináljak másképp, hogy játéklehetőséghez jussak, de érdemi választ nem kaptam. Nem mondta azt, hogy ’csináld ezt, és onnantól kezdve kezdő vagy’. A kommunikáció folyamatosan megvan közöttünk, de mégis, most azon a poszton, ahol velem is számol, mást játszat."


 


Donadoni ugyanakkor Nagy Ádámot és Ladislav Krejcit külön megemlítette egy interjúban, hogy fejlődniük kell. Felmerül a kérdés: akkor az előző szezonban miért játszott 25 bajnokin, és miért nem akkor mondta ezt a magyar légiósról? "A helyzet azért is érdekes, mert nem volt olyan rossz az első évem, főleg, ha hozzávesszük, hogy - sajnos még ezt kell mondani -, az alacsonyabban jegyzett magyar bajnokságból érkeztem. Úgy érzem, ebben a szezonban még inkább a csapat hasznára tudnék lenni, ezért is sajnálom, hogy ilyen kevés lehetőséghez jutok. Az összes meccsen játszani akarok, de remélem, hogy a hátralévő találkozókon még legalább ötször lehetőséget kapok. PErsze az egy másik dolog, hogy az edző mit gondol, én mégis remélem, hogy gyakrabban fog hozzám nyúlni” – mondta el a reményeiről Nagy Ádám.


 


Az okokat csak találgatni lehet. A Bologna közben - például - nagy átalakuláson ment át, "fizikálisabb" lett a csapat játéka, talán ezzel magyarázható, hogy kevesebb esélyt kap Nagy Ádám. "Tavaly a labdatartós játékot próbáltuk erőltetni, s bár lehet, hogy nem sikerült minden meccsen, de az volt a koncepció. Most meg elmentünk az erőfoci irányába, ahol fontos a második labda összegyűjtése, majd az, hogy minél előbb beadjuk a labdát, aztán a kapu elé érkezzünk. De ezzel nincs semmi baj, ebből is tanulhat az ember. Amikor játszottam, középpályásként egyből a fejemben volt minden, tudtam, hogy ha a jobb oldalon indul az akció, akkor nekem bal oldali középpályásként a kapu elé kell érkeznem. Ezzel nincs is semmi baj, mégis, én úgy érzem, hogy ennek a változtatásnak én lettem az áldozata."


 


Aki azonban arra számít, hogy Nagy Ádám feladja, az téved. "Attól nem kell félni, hogy feladom. Csinálom, csak nyilván az a nehéz, hogy az ember dolgozik napról napra, hétről hétre, és közben pedig nincs meg a befektetett munkának az eredménye, mert amikor bizonyítani lehet, akkor nem kapom meg a lehetőséget.”


 


Pedig azt sem mondhatjuk, hogy Nagy Ádám ne tudna alkalmazkodni az új helyzetekhez. A nyári felkészülési meccseken, például, Donadoni kétszer is a két támadó mögött játszatta légiósunkat, akinek igencsak jól ment a játék, egyszer éppen Szalai Ádám csapata, a Hoffenheim ellen. "Furcsa volt, mert úgy éreztem, jól megy a játék, a meccsek után az edző és a társak is pozitív visszajelzéseket adtak" - kesergett a korábbi Fradi-kedvenc.


 


Amikor a Lazio ellen csereként játszott a magyar futballista, akkor a La Gazzetta és a Corriere dello Sport szerint is a mezőny legjobbja volt. „Ebben az egész szezonban az a nehéz, hogy az ember szépen lassan azért leépül. Tavaly kezdtem elhinni, hogy ez a Serie A, igen, tudok itt játszani, van keresnivalóm, tudok itt fejlődni, sőt akár tovább is lehet menni innen. Ehhez képest jött egy olyan második év, amikor kevesebb játéklehetőséghez jutottam, és azon járt az agyam, hogy ezek szerint rosszabb játékos vagyok? Főleg, amikor olvasom a sajtóban, hogy Nagy Ádám megy a Serie B-be, ilyenkor elkezdek kombinálni - pedig nem kellene! -, hogy akkor mégsem vagyok olyan jó, csak volt egy jó Európa-bajnokságom? Közben pedig tényleg nem ez a helyzet, de játék nélkül nehéz bizonyítani, és megtartani az önbizalmat.”


 


A korábban a futsalban is sikeres Nagy Ádám mégis maradni szeretne Bolognában. „Voltak beszélgetések a hogyan továbbról, de a klub úgy áll az egészhez, hogy ragaszkodik hozzám, a sportigazgató, fent a fejesek nagyon szeretnék, hogy maradjak. 'Most az van, hogy nem játszom – van ilyen, türelemmel kell lenni' - ezt mondják nekem.”


 


Nagy Ádám a Georges Leekens-féle új válogatottba is szeretne bekerülni. "Jó lenne az új kapitány miatt is rengeteg játéklehetőséghez jutni. Abszolút megértem, hogy egy válogatottnál az edző azokra szeretne támaszkodni, akik folyamatosan játékban vannak, emiatt is próbálok még többet dolgozni, még egy lapáttal rátenni, hogy többet játszhassak, mert akkor nyugodtabb lennék, hogy nagyobb az esélyem a meghívóra.”


 



Erősítést kapnak a kispesti ultrák a Fradi ellen - NB1.hu



Erősítést kapnak a kispesti ultrák a Fradi ellen




Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96324
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: A leépüléstől tart Nagy Ádám

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2018.02.24. 11:50

Nekem úgy tűnik, hogy váltania kellene. Talán országot is.
Kiesési gondjaik nincsenek, nem várható, hogy megválnak Donadonitól.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74918
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: A leépüléstől tart Nagy Ádám

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.02.24. 11:59

ettől már ne tarts fijam
kipipáltad a topligát, nem is volt rossz összességében, most jöhet egy szintugrás a valós tudás felé hátha ott hosszabb lesz a meccsnaptárad, ha az se jön be még mindig versengenek majd érted minimum három hazai klubnál
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74918
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: A leépüléstől tart Nagy Ádám

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.02.24. 12:06

Cselszky írta:Nekem úgy tűnik, hogy váltania kellene. Talán országot is.
Kiesési gondjaik nincsenek, nem várható, hogy megválnak Donadonitól.

szerintem Tonna Tóni nem hülye és valszeg önmaga ellensége sem, ennyi idő alatt rájött, hogy egy fejlődére már képtelen biorobot a srác aki kurva képzett technikailag ám a modern focihoz univerzális középpályásként olyan kevés mint piócás ember a májtranszplantációhoz
játszania kellene bárhol, talán idehaza lenne a legtöbb értelme mert nagyjából idevaló, nem több mint becsületes NB1-es iparos, ahonnan feljött onnan az is szép pálya
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
BEARGRYLLS
Sztár
Hozzászólások: 4657
Csatlakozott: 2011.01.02. 19:52
Tartózkodási hely: Mainz

Re: A leépüléstől tart Nagy Ádám

HozzászólásSzerző: BEARGRYLLS » 2018.02.24. 12:08

Cselszky írta:Nekem úgy tűnik, hogy váltania kellene. Talán országot is.
Kiesési gondjaik nincsenek, nem várható, hogy megválnak Donadonitól.


A bentmaradást szerintem az előző fordulóban sikerült bebiztosítani tehát ma illene lehetőséget adni Ádámnak.Általában nevetek az "én vagyok messironaldo csak utál az edző azért nem játszok" nyilatkozatokon de nála tényleg különös ez a kevés lehetőség.
Szívünk zöld-fehér, mindennél többet ér...
FK Anzsi Mahacskala

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: A leépüléstől tart Nagy Ádám

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2018.02.24. 12:19

Felüdülés az intellektusa ennek a srácnak.
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40699
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: A leépüléstől tart Nagy Ádám

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2018.02.24. 13:09

Adamek írta:
Cselszky írta:Nekem úgy tűnik, hogy váltania kellene. Talán országot is.
Kiesési gondjaik nincsenek, nem várható, hogy megválnak Donadonitól.

szerintem Tonna Tóni nem hülye és valszeg önmaga ellensége sem, ennyi idő alatt rájött, hogy egy fejlődére már képtelen biorobot a srác aki kurva képzett technikailag ám a modern focihoz univerzális középpályásként olyan kevés mint piócás ember a májtranszplantációhoz
játszania kellene bárhol, talán idehaza lenne a legtöbb értelme mert nagyjából idevaló, nem több mint becsületes NB1-es iparos, ahonnan feljött onnan az is szép pálya

mindenképpen váltania kell, és a menedzserén múlik, h hova kerül, mert egy belga, holland, bundesliga 2 vagy osztrák bajnokságban simán megállná a helyét
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Gunners
Aranylabdás
Hozzászólások: 21806
Csatlakozott: 2009.02.28. 19:33
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: A leépüléstől tart Nagy Ádám

HozzászólásSzerző: Gunners » 2018.02.24. 13:14

Adják oda a Bologna tulajának az MLS csapatának egy évre kölcsönbe. Nem biztos hogy rossz lenne neki, hátha a lazább védekezés miatt ott elsütt egy két gólt is.
Go Gunners Hajrá Videoton

Avatar
moti77
Sztár
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2012.02.15. 00:34
Tartózkodási hely: Hóm Offísz

Re: A leépüléstől tart Nagy Ádám

HozzászólásSzerző: moti77 » 2018.02.24. 13:22

Gunners írta:Adják oda a Bologna tulajának az MLS csapatának egy évre kölcsönbe. Nem biztos hogy rossz lenne neki, hátha a lazább védekezés miatt ott elsütt egy két gólt is.

Bologna tulajának, melyik az MLS csapata?

Gunners
Aranylabdás
Hozzászólások: 21806
Csatlakozott: 2009.02.28. 19:33
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: A leépüléstől tart Nagy Ádám

HozzászólásSzerző: Gunners » 2018.02.24. 13:23

moti77 írta:
Gunners írta:Adják oda a Bologna tulajának az MLS csapatának egy évre kölcsönbe. Nem biztos hogy rossz lenne neki, hátha a lazább védekezés miatt ott elsütt egy két gólt is.

Bologna tulajának, melyik az MLS csapata?

Whitecaps
Go Gunners Hajrá Videoton

Gunners
Aranylabdás
Hozzászólások: 21806
Csatlakozott: 2009.02.28. 19:33
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: A leépüléstől tart Nagy Ádám

HozzászólásSzerző: Gunners » 2018.02.24. 13:31

Gunners írta:
moti77 írta:
Gunners írta:Adják oda a Bologna tulajának az MLS csapatának egy évre kölcsönbe. Nem biztos hogy rossz lenne neki, hátha a lazább védekezés miatt ott elsütt egy két gólt is.

Bologna tulajának, melyik az MLS csapata?

Whitecaps

Bocsi! A Montreal, összekevertem a két kanadait.
Go Gunners Hajrá Videoton

Avatar
moti77
Sztár
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2012.02.15. 00:34
Tartózkodási hely: Hóm Offísz

Re: A leépüléstől tart Nagy Ádám

HozzászólásSzerző: moti77 » 2018.02.24. 13:36

Gunners írta:
Gunners írta:
moti77 írta:Bologna tulajának, melyik az MLS csapata?

Whitecaps

Bocsi! A Montreal, összekevertem a két kanadait.

No problem! Köszi. Oda tényleg vihetnék kölcsönbe, simán ellubickolna az ő tudásával. Még lehet, kiemelkedő lenne a csapaton belül, még a forduló válogatottja is lehet, egy jó párszor.

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51349
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: A leépüléstől tart Nagy Ádám

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2018.02.24. 13:39

Reginald McFreez írta:Felüdülés az intellektusa ennek a srácnak.

mi az az intelektikus?

Gunners
Aranylabdás
Hozzászólások: 21806
Csatlakozott: 2009.02.28. 19:33
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: A leépüléstől tart Nagy Ádám

HozzászólásSzerző: Gunners » 2018.02.24. 14:08

moti77 írta:
Gunners írta:
Gunners írta:Whitecaps

Bocsi! A Montreal, összekevertem a két kanadait.

No problem! Köszi. Oda tényleg vihetnék kölcsönbe, simán ellubickolna az ő tudásával. Még lehet, kiemelkedő lenne a csapaton belül, még a forduló válogatottja is lehet, egy jó párszor.

Egyébként lehet hogy fizikálisan is dobna rajta, mert habár nem a legerősebb a bajnokság, de a csapatok mennek előre szépen, megvan bennük a sebesség. :)
Go Gunners Hajrá Videoton

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96324
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: A leépüléstől tart Nagy Ádám

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2018.02.24. 14:28

Maradonapoli írta:
Reginald McFreez írta:Felüdülés az intellektusa ennek a srácnak.

mi az az intelektikus?

Valami háttérhatalmi titkos csoportosulás.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: A leépüléstől tart Nagy Ádám

HozzászólásSzerző: ManBat » 2018.02.24. 14:31

Maradonapoli írta:
Reginald McFreez írta:Felüdülés az intellektusa ennek a srácnak.

mi az az intelektikus?

A kisebb processzorgyártók nemzetközi kartellje az Intel ellenében
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74918
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: A leépüléstől tart Nagy Ádám

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.02.24. 15:57

SuperDepor írta:
Adamek írta:
Cselszky írta:Nekem úgy tűnik, hogy váltania kellene. Talán országot is.
Kiesési gondjaik nincsenek, nem várható, hogy megválnak Donadonitól.

szerintem Tonna Tóni nem hülye és valszeg önmaga ellensége sem, ennyi idő alatt rájött, hogy egy fejlődére már képtelen biorobot a srác aki kurva képzett technikailag ám a modern focihoz univerzális középpályásként olyan kevés mint piócás ember a májtranszplantációhoz
játszania kellene bárhol, talán idehaza lenne a legtöbb értelme mert nagyjából idevaló, nem több mint becsületes NB1-es iparos, ahonnan feljött onnan az is szép pálya

mindenképpen váltania kell, és a menedzserén múlik, h hova kerül, mert egy belga, holland, bundesliga 2 vagy osztrák bajnokságban simán megállná a helyét

ezekhez képest akár itthon is bohóckodhat, ugyanúgy a süllyesztő a mai trendvonalak szerint
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74918
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: A leépüléstől tart Nagy Ádám

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.02.24. 15:58

Gunners írta:Adják oda a Bologna tulajának az MLS csapatának egy évre kölcsönbe. Nem biztos hogy rossz lenne neki, hátha a lazább védekezés miatt ott elsütt egy két gólt is.

ahhoz lőni is kellene, ő akkor lesz gólszerző ha véletlen valaki hátba rúgja és szerencsésen pattan tovább a labda
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40699
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: A leépüléstől tart Nagy Ádám

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2018.02.24. 16:10

Adamek írta:
SuperDepor írta:
Adamek írta:szerintem Tonna Tóni nem hülye és valszeg önmaga ellensége sem, ennyi idő alatt rájött, hogy egy fejlődére már képtelen biorobot a srác aki kurva képzett technikailag ám a modern focihoz univerzális középpályásként olyan kevés mint piócás ember a májtranszplantációhoz
játszania kellene bárhol, talán idehaza lenne a legtöbb értelme mert nagyjából idevaló, nem több mint becsületes NB1-es iparos, ahonnan feljött onnan az is szép pálya

mindenképpen váltania kell, és a menedzserén múlik, h hova kerül, mert egy belga, holland, bundesliga 2 vagy osztrák bajnokságban simán megállná a helyét

ezekhez képest akár itthon is bohóckodhat, ugyanúgy a süllyesztő a mai trendvonalak szerint

a bundes 2 kivételével európa liga csoportkörre több esélye van kint, ha azt nézem ennyi a maximum amit várhatunk, a válogatottnak nem árt, ha minél több olyan játékosa van aki rendszeresen szerepel nemzetközi tétmeccseken
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74918
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: A leépüléstől tart Nagy Ádám

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.02.24. 17:12

SuperDepor írta:
Adamek írta:
SuperDepor írta:mindenképpen váltania kell, és a menedzserén múlik, h hova kerül, mert egy belga, holland, bundesliga 2 vagy osztrák bajnokságban simán megállná a helyét

ezekhez képest akár itthon is bohóckodhat, ugyanúgy a süllyesztő a mai trendvonalak szerint

a bundes 2 kivételével európa liga csoportkörre több esélye van kint, ha azt nézem ennyi a maximum amit várhatunk, a válogatottnak nem árt, ha minél több olyan játékosa van aki rendszeresen szerepel nemzetközi tétmeccseken

kevés ő ahhoz sajnos
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 74 vendég