Döntött a válogatottságról a Rapid magyar tehetsége

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Döntött a válogatottságról a Rapid magyar tehetsége

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2017.11.22. 21:17

Bécs - Huszonegy évesen alapember az osztrák bajnokságban.

Döntött a válogatottságról a Rapid magyar tehetsége


Ha valaki, akkor a Rapid Wienben légióskodó Szántó Tamás azok közé tartozik, akikre érdemes a jövő magyar futballválogatottját építeni. Igen ám, de volt már rá példa, hogy egy ottani kiváló magyarra lecsapott az osztrák nemzeti csapat. A 21 éves támadó a DIGI Sport híradójának Bécsben elárulta, van-e esély az „országváltására”, de a kezdeti nehézségeiről és a Rapid-Austria derbi hangulatáról is mesélt. A Rapid vezetőedzője is elmondta a véleményét Szántó Tamásról.







"Meglepett engem is, hogy ilyen gyorsan bekerültem, és ennyi meccset tudtam játszani az első csapatban. Ezzel egy álom vált valóra, hogy tömött stadionban, jó csapatok ellen, még az Európa Ligában is játszani tudtam" - nyilatkozta Szántó Tamás.







Első szezonjában tizennyolc alkalommal lépett pályára az osztrák Bundesligában, és ezeken a mérkőzéseken öt gólt is szerzett. A kezdet hét évvel ezelőtt nem volt könnyű, hiszen a Sopronban született labdarúgó egyáltalán nem beszélte a német nyelvet. "Tényleg nehéz volt az elején. Én az iskolában angolt tanultam, és 15 évesen kikerülni teljesen más környezetbe úgy, hogy az ember nem beszéli a nyelvet. Tudjuk, milyenek a 15-16 éves gyerekek, viccelődtek velem, persze, de ez teljesen normális volt. Megpróbáltam minél hamarabb megtanulni a nyelvet, mert anélkül nagyon-nagyon nehéz beilleszkedni és érvényesülni egy másik országban.”







A középpályás a felnőtt válogatottban még nem mutatkozott be. A kérdés persze sokakat izgat, vajon előfordulhat-e, hogy ő lesz-e az osztrákok következő honosított magyar labdarúgója? "Szerintem nem, és nem is fog előfordulni szerintem."







Goran Djuricin, a Rapid jelenlegi vezetőedzője már tavaly is tagja volt az edzői stábnak, így jól ismeri a középpályást. "Tamás egy nagy tehetség. Az utóbbi években a Rapid egyik legjobb fiatalja. A sérülése sajnos egy kicsit hátráltatta most a fejlődését. A személyiségén kell még kicsit csiszolni, és akkor azzá a játékossá válhat, akit mi is szeretnénk látni."



 



A teljes adás itt tekinthető meg:



 





 




Olaszország kijuthat a vb-re - NB1.hu



Világ - Kizárhatnak egy csapatot.




Gunners
Aranylabdás
Hozzászólások: 21806
Csatlakozott: 2009.02.28. 19:33
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Döntött a válogatottságról a Rapid magyar tehetsége

HozzászólásSzerző: Gunners » 2017.11.22. 21:25

Ha felépül meg kell próbálni a csapatban, ügyes gyerek és szarabbak biztosan nem leszünk vele. :D
Go Gunners Hajrá Videoton

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51399
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Döntött a válogatottságról a Rapid magyar tehetsége

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2017.11.22. 21:29

Das ist ein unicum!

ETO FC
Tartalék
Hozzászólások: 1147
Csatlakozott: 2009.09.28. 22:59

Re: Döntött a válogatottságról a Rapid magyar tehetsége

HozzászólásSzerző: ETO FC » 2017.11.22. 22:29

Gunners írta:Ha felépül meg kell próbálni a csapatban, ügyes gyerek és szarabbak biztosan nem leszünk vele. :D

csak vigyázni kell ,h ne engedjenek a közelébe nb1-es edzőt, ha behívót kap
EURO 2016
EURO 2020 ?

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74981
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Döntött a válogatottságról a Rapid magyar tehetsége

HozzászólásSzerző: Adamek » 2017.11.22. 22:51

látta már valaki védekezni?
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Norby
Világsztár
Hozzászólások: 10451
Csatlakozott: 2005.07.13. 00:37
Tartózkodási hely: Olad

Re: Döntött a válogatottságról a Rapid magyar tehetsége

HozzászólásSzerző: Norby » 2017.11.22. 22:54

ETO FC írta:
Gunners írta:Ha felépül meg kell próbálni a csapatban, ügyes gyerek és szarabbak biztosan nem leszünk vele. :D

csak vigyázni kell ,h ne engedjenek a közelébe nb1-es edzőt, ha behívót kap


Vagy szépen jön haza. Sérülése óta még a keretbe se tud bekerülni. A tarcsikkal szórakozik a harmadosztályban. Ahol 7 meccs 0 gól, 0 gólpassz. Így nehezen fog visszakerülni.

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Döntött a válogatottságról a Rapid magyar tehetsége

HozzászólásSzerző: ManBat » 2017.11.22. 22:56

Norby írta:
ETO FC írta:
Gunners írta:Ha felépül meg kell próbálni a csapatban, ügyes gyerek és szarabbak biztosan nem leszünk vele. :D

csak vigyázni kell ,h ne engedjenek a közelébe nb1-es edzőt, ha behívót kap


Vagy szépen jön haza. Sérülése óta még a keretbe se tud bekerülni. A tarcsikkal szórakozik a harmadosztályban. Ahol 7 meccs 0 gól, 0 gólpassz. Így nehezen fog visszakerülni.

Jó kérdés, hogy mennyire épült fel, nem-e csak mihamarabb a csapatban látnák már, miközben még egyáltalán nem százas.
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Norby
Világsztár
Hozzászólások: 10451
Csatlakozott: 2005.07.13. 00:37
Tartózkodási hely: Olad

Re: Döntött a válogatottságról a Rapid magyar tehetsége

HozzászólásSzerző: Norby » 2017.11.22. 23:00

ManBat írta:
Norby írta:
ETO FC írta:csak vigyázni kell ,h ne engedjenek a közelébe nb1-es edzőt, ha behívót kap


Vagy szépen jön haza. Sérülése óta még a keretbe se tud bekerülni. A tarcsikkal szórakozik a harmadosztályban. Ahol 7 meccs 0 gól, 0 gólpassz. Így nehezen fog visszakerülni.

Jó kérdés, hogy mennyire épült fel, nem-e csak mihamarabb a csapatban látnák már, miközben még egyáltalán nem százas.


Egyrészt a csapat megvan nélküle is. Jelenleg 3.-ak a bajnokságban. Másrészt meg ha annyira fontos, akkor miért a 3.-ad osztályban játszatják? Főleg egy esetleges rásérülést kockáztatva.

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 46285
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Döntött a válogatottságról a Rapid magyar tehetsége

HozzászólásSzerző: nyúl » 2017.11.23. 02:45

Adamek írta:látta már valaki védekezni?

A barátnője.

manderel
Légiós
Hozzászólások: 6649
Csatlakozott: 2011.10.14. 18:35
Tartózkodási hely: Gyirmót-B közép

Re: Döntött a válogatottságról a Rapid magyar tehetsége

HozzászólásSzerző: manderel » 2017.11.23. 14:29

Adamek írta:látta már valaki védekezni?

Nem csatár, neki nem kell.
GYIRMÓT


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég