Szívszorító az agydaganattal harcoló volt NB I-es focista vallomása

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Szívszorító az agydaganattal harcoló volt NB I-es focista vallomása

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2017.11.20. 08:09

Debrecen – Ma fekszik be a kórházba, az életéért küzd!

Szívszorító az agydaganattal harcoló volt NB I-es focista vallomása


Döbbenet és felfoghatatlan sokk: az életéért küzd Markovics Dávid, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Kótaj 21 éves focistája. A korábban a Nyíregyháza játékosaként az élvonalban és a Ligakupában is pályára lépett támadónál agydaganatot diagnosztizáltak az orvosok - írta a Blikk.



Azt a november ötödiki napot sohasem felejti el a labdarúgó. A Nagyhalász elleni mérkőzésen lett rosszul, azt követően, hogy a labdába fejelt. Elterült a földön, és legnagyobb döbbenetére nem tudta rendesen mozgatni a végtagjait. A szituáció ijesztő volt, de ekkor még nem gondolt arra, hogy óriási a baj...



– A lábamban és a kezemben is zsibbadást éreztem a fejelést követően. Többször próbáltam felállni, de nem sikerült, a csapattársaim segítettek levinni a pályáról. Fogalmam sem volt, mi lehet a gond, azt hittem, megütöttem magam – mesélt a történtekről a focista a Blikknek. – Hívták a mentőket, akik aztán kórházba szállítottak. A vizsgálatokat követően aztán az orvos közölte a sokkoló diagnózist. Azt, hogy agydaganatom van. Borzalmas pillanatok voltak. Először egyszerűen nem akartam elhinni, amit hallok, teljesen letaglózott a hír. Kellett hozzá egy kis idő, hogy felfogjam, amit a doktor mondott...



A csupaszív futballistának tartott Markovics a karrierje során rengeteg párharcot megvívott már a zöld gyepen. Ahhoz, hogy a mostani – pályán kívüli – küzdelemből is győztesen kerüljön ki, minden eddiginél nagyobb erőre és kitartásra lesz szüksége.



– Az a szerencsém, hogy idejében felfedezték a daganatot. Ha lehet ebben a szituációban így fogalmazni, jó hír, hogy a csonthoz közel van, így nincs akadálya az operációnak. Most jól érzem magam, szedem a gyógyszereket, követem az orvos utasításait – tette hozzá a labdarúgó nyugodt hangon, szinte jelezve, hogy felkészült élete harcára. – Hétfőn fekszem be a debreceni kórházba, ahol néhány napon belül megműtenek. Mindenki végtelenül kedves velem, nyugtatnak, folyamatosan biztatnak, tartják bennem a lelket.



Markovicsnak, amióta az eszét tudja, a foci az élete, s habár most nagyon nehéz időszak vár rá, reméli, hamarosan visszatérhet a pályára.



– Soha nem adom fel, ezúttal sem lesz másképp. Biztos vagyok benne, legyőzöm a betegséget! Szeretnék még az NB I-ben szerepelni, s arról az álmomról sem mondok le, hogy egyszer válogatott legyek – mondta elszántan a támadó. – Nagy erőt ad a családom, a párom és a csapattársaim támogatása, rengeteg biztató üzenetet kapok, amelyek segítenek ebben a rendkívül nehéz helyzetben. Hálás vagyok, jólesik a szeretet, mindent megteszek, hogy meggyógyuljak. Ahogy a meccseken, most is győzni akarok.





Dávid: az nb1.hu valamennyi munkatársa és olvasója nevében kívánunk neked tiszta szívből mielőbbi és teljes felgyógyulást!



 




Egymillió lájkot kapott Ramos képaláírása a szétrúgott fejéről - NB1.hu



Fénykép Ramos szétrúgott fejéről




Trinidad
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2554
Csatlakozott: 2006.04.23. 21:27
Tartózkodási hely: Death Valley

Re: Szívszorító az agydaganattal harcoló volt NB I-es focista vallomása

HozzászólásSzerző: Trinidad » 2017.11.20. 19:18

Legjobbakat a felepuleshez, de sokkal inkabb nezd meg ezeket valakivel, aki tud angolul:

SMS Jim Humble

Rick Simpson oil
Csak a Debrecen es a LOKI!!!

BlancoAgilon38

Re: Szívszorító az agydaganattal harcoló volt NB I-es focista vallomása

HozzászólásSzerző: BlancoAgilon38 » 2017.11.20. 19:31

Remélem felépülsz. Szorítok.


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 127 vendég