Urbi et Orbi: Urbán Orbánt is kiosztotta

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Urbi et Orbi: Urbán Orbánt is kiosztotta

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2017.11.10. 09:28

Budapest - De nem csak a miniszterelnök kapott.

Urbi et Orbi: Urbán Orbánt is kiosztotta


Urbi et Orbi – azaz: a pápa által adott különleges áldás.


 


Számunkra meg az az áldás, hogy évtizedek óta azt csinálja az MLSZ, akárkik is irányítják éppen, hogy novemberre meg júniusra köti le sorra az edzőmeccseket a válogatottnak, hogy ezek döntő többségén kilátástalan, lélektelen, botrányos teljesítménnyel rukkoljanak elő a Magyarországon világsztárnak gondolt focistáink. 


 


Máshol persze pont az ellenkezőjét gondolják róluk, de azért itthon sem mindig fenékig tejföl a helyzet (értsd: azt hisszük, még mindig mi vagyunk a legjobbak, pedig Eb-t és vb-t sem nyertünk soha...), főleg akkor nem, ha a korábbi válogatott futballista és edző, a magyar futball szókimondó fenegyereke, Urbán Flórián elmondja vagy megírja a véleményét.


 


Most is így tett, amit változtatás és véleményezés nélkül közlünk:


 




"Tisztelt futballszerető sporttársak!


Luxemburg-Magyarország 2:1


Sokan hittük, hogy az Andorra elleni vereségnél nincs lejjebb. De bizony van! Kineveznek szövetségi kapitánynak egy olyan fiatalembert, aki még nem hogy eredményt nem ért el a futballban, de még egy edzést nem vezetett le önállóan. A meccs utáni nyilatkozata vérlázító. Szerinte kevés volt az idő a felkészülésre... Ahham... Az ellen a Luxemburg ellen, akit egy valamirevaló Nb 1-es csapatnak gólokkal kellene vernie! Miniszterelnök úr! 


 


Maga tényleg nem fog véget vetni annak, hogy Fideszes seggnyalók vezessék a magyar labdarúgást? Nem kéne legalább a futballban elfelejteni a politikát és a szakmára helyezni a hangsúlyt? Magát tényleg nem zavarja, hogy milliárdokat öl bele a semmibe? Az akadémiai rendszer bevezetése óta nem neveltek ki egyetlen olyan labdarúgót, aki európai élcsapathoz tudott volna kerülni. Luxemburg-Magyarország 2:1...


 


Szövetségi kapitány Szélesi Zoltán. Ugye maga is látja, hogy ennél már nincs lejjebb? Ha a belga fiatalember sem fog eredményt elérni, ki lesz a következő kapitány? Az a Horváth Ferike, akinek több veresége van edzőként, mint győztes meccse? Bátran szégyellje magát mindenki, aki ennek az eredménynek a részese. Mondom, mindenki. Maga is!"


 



Őszinte: Dzsudzsák Balázs így értékelte a luxemburgi mélypontot - NB1.hu



A magyar válogatott csapatkapitánya nem kertelt.




Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74909
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Urbi et Orbi: Urbán Orbánt is kiosztotta

HozzászólásSzerző: Adamek » 2017.11.10. 09:49

"Az ellen a Luxemburg ellen, akit egy valamirevaló Nb 1-es csapatnak gólokkal kellene vernie!"

jó reggelt Flóri, lefeküdtél 1974-ben és ma keltél fel?
ma már kicsit mások az erőviszonyok, de ez amúgy titok
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Urbi et Orbi: Urbán Orbánt is kiosztotta

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2017.11.10. 10:15

Én csak a szegény ózdi utánpótlást sajnálom.
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40699
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Urbi et Orbi: Urbán Orbánt is kiosztotta

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2017.11.10. 10:18

szar minden, de ezek a nagyokosok is kezdenek unalmasak lenni
a dolog másik része az, hogy ki volt az a marha a szövetségnél, aki sikertelen VB selejtezők utáni időszakra - mert, h nem lesz meg a második hely az már januárban is biztos volt - leszervez egy ilyen meccset
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40699
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Urbi et Orbi: Urbán Orbánt is kiosztotta

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2017.11.10. 10:19

Reginald McFreez írta:Én csak a szegény ózdi utánpótlást sajnálom.

el is felejtettem, de tessék ott van, mutasd meg Flórián, h a gyerekekből hogyan kell jó futballistákat faragni, Ózdon a lehetőségekhez mérten mindent megkapnak Váczival együtt
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
SAW
Aranylabdás
Hozzászólások: 37821
Csatlakozott: 2005.07.27. 09:47
Tartózkodási hely: Tata

Re: Urbi et Orbi: Urbán Orbánt is kiosztotta

HozzászólásSzerző: SAW » 2017.11.10. 10:32

Igaza van.
Talán Szélesit felesleges volt kipécézni, két meccsre ideiglenesen van ott.
Elengedhetnélek... de nem válna javadra.

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96324
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Urbi et Orbi: Urbán Orbánt is kiosztotta

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2017.11.10. 11:06

Nagy a pofája, mindenkibe beleáll, személyeskedő, primitív módon. Nem bírom az ilyen figurákat.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

sznot
Admin
Hozzászólások: 43792
Csatlakozott: 2005.04.17. 02:49
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Urbi et Orbi: Urbán Orbánt is kiosztotta

HozzászólásSzerző: sznot » 2017.11.10. 11:11

Magát tényleg nem zavarja, hogy milliárdokat öl bele a semmibe? - bár nem engem kérdezett, de válaszolok rá: nem.
Amúgy korrekt a poszt, Szélesi kipécézését még csak-csak megértem, de hogy Horváth "Ferike" hogyan jött ide, azt nem tudom.
Ami nincs fent YouTube-on, az meg sem történt, amit nem talál a Google, az nem is létezik, aki nincs regisztrálva Facebook-on, az nem is ember!

¡ɐssɐʌlolǝ ıʞɐ ǝʎlnɥ

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74909
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Urbi et Orbi: Urbán Orbánt is kiosztotta

HozzászólásSzerző: Adamek » 2017.11.10. 11:35

sznot írta:Magát tényleg nem zavarja, hogy milliárdokat öl bele a semmibe? - bár nem engem kérdezett, de válaszolok rá: nem.
Amúgy korrekt a poszt, Szélesi kipécézését még csak-csak megértem, de hogy Horváth "Ferike" hogyan jött ide, azt nem tudom.

Ferike Szíjjártó kebelcimborája, egyetlen esélye ez a hatalom ami rendesen el is egyengeti minen szezonban az útját valamelyik közepesen szar kispadig
egy soványabb kiadású Pinyő tuképpen
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51344
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Urbi et Orbi: Urbán Orbánt is kiosztotta

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2017.11.10. 11:39

Reginald McFreez írta:Én csak a szegény ózdi utánpótlást sajnálom.

nem kell, a Selecao túlél mindent

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40699
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Urbi et Orbi: Urbán Orbánt is kiosztotta

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2017.11.10. 11:42

Adamek írta:
sznot írta:Magát tényleg nem zavarja, hogy milliárdokat öl bele a semmibe? - bár nem engem kérdezett, de válaszolok rá: nem.
Amúgy korrekt a poszt, Szélesi kipécézését még csak-csak megértem, de hogy Horváth "Ferike" hogyan jött ide, azt nem tudom.

Ferike Szíjjártó kebelcimborája, egyetlen esélye ez a hatalom ami rendesen el is egyengeti minen szezonban az útját valamelyik közepesen szar kispadig
egy soványabb kiadású Pinyő tuképpen

eccer kapott egy jó csapatot, de elbaszta
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74909
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Urbi et Orbi: Urbán Orbánt is kiosztotta

HozzászólásSzerző: Adamek » 2017.11.10. 11:43

Cselszky írta:Nagy a pofája, mindenkibe beleáll, személyeskedő, primitív módon. Nem bírom az ilyen figurákat.

de legalább naprakész a fociból, Luxemburgot minden NB1-es csapatnak gólokkal ütnie kellene szerinte
nem tudom ki a kínosabb honfitársunk, ő, Orbi vagy a pályán lézengők
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74909
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Urbi et Orbi: Urbán Orbánt is kiosztotta

HozzászólásSzerző: Adamek » 2017.11.10. 11:44

SuperDepor írta:
Adamek írta:
sznot írta:Magát tényleg nem zavarja, hogy milliárdokat öl bele a semmibe? - bár nem engem kérdezett, de válaszolok rá: nem.
Amúgy korrekt a poszt, Szélesi kipécézését még csak-csak megértem, de hogy Horváth "Ferike" hogyan jött ide, azt nem tudom.

Ferike Szíjjártó kebelcimborája, egyetlen esélye ez a hatalom ami rendesen el is egyengeti minen szezonban az útját valamelyik közepesen szar kispadig
egy soványabb kiadású Pinyő tuképpen

eccer kapott egy jó csapatot, de elbaszta

tényleg, nálunk kezdte utánpótlásedzőként
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96324
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Urbi et Orbi: Urbán Orbánt is kiosztotta

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2017.11.10. 11:51

Adamek írta:
Cselszky írta:Nagy a pofája, mindenkibe beleáll, személyeskedő, primitív módon. Nem bírom az ilyen figurákat.

de legalább naprakész a fociból, Luxemburgot minden NB1-es csapatnak gólokkal ütnie kellene szerinte
nem tudom ki a kínosabb honfitársunk, ő, Orbi vagy a pályán lézengők

Nekem a következő is elég álságos. Előbb telesírta a sajtót, miszerint politikai okok miatt nem kap állást, nem tudja eltartani a családját, el kell hagynia az országot, a szakmáját, stb. (Komolyan, még sajnáltam is kissé, ahogy kétségbeesetten vázolta a helyzetét.)
Majd utóbb elég egyértelműen a politikai hátszele révén álláshoz jutott. De ezzel már láthatóan semmi problémája nincs...
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74909
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Urbi et Orbi: Urbán Orbánt is kiosztotta

HozzászólásSzerző: Adamek » 2017.11.10. 11:54

Cselszky írta:
Adamek írta:
Cselszky írta:Nagy a pofája, mindenkibe beleáll, személyeskedő, primitív módon. Nem bírom az ilyen figurákat.

de legalább naprakész a fociból, Luxemburgot minden NB1-es csapatnak gólokkal ütnie kellene szerinte
nem tudom ki a kínosabb honfitársunk, ő, Orbi vagy a pályán lézengők

Nekem az is álságos, hogy előbb telesírta a sajtót, miszerint politikai okok miatt nem kap állást, nem tudja eltartani a családját, el kell hagynia az országot, a szakmáját, stb.
Majd utóbb elég egyértelműen a politikai hátszele révén álláshoz jutott. De ezzel már láthatóan semmi problémája nincs...

a srác kábé annyira tiszta és stabil jellem mint egy átlagos boszniai szerb háborús mészáros
néha a mondókája tartalmaz 1-2 százaléknyi igazságmorzsát, erre sokaknak felcsillan a szeme
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

inreallife
Sztár
Hozzászólások: 3805
Csatlakozott: 2012.08.04. 23:06
Tartózkodási hely: a 3. csillag kapujaban

Re: Urbi et Orbi: Urbán Orbánt is kiosztotta

HozzászólásSzerző: inreallife » 2017.11.10. 12:28

Adamek írta:
Cselszky írta:
Adamek írta:de legalább naprakész a fociból, Luxemburgot minden NB1-es csapatnak gólokkal ütnie kellene szerinte
nem tudom ki a kínosabb honfitársunk, ő, Orbi vagy a pályán lézengők

Nekem az is álságos, hogy előbb telesírta a sajtót, miszerint politikai okok miatt nem kap állást, nem tudja eltartani a családját, el kell hagynia az országot, a szakmáját, stb.
Majd utóbb elég egyértelműen a politikai hátszele révén álláshoz jutott. De ezzel már láthatóan semmi problémája nincs...

a srác kábé annyira tiszta és stabil jellem mint egy átlagos boszniai szerb háborús mészáros
néha a mondókája tartalmaz 1-2 százaléknyi igazságmorzsát, erre sokaknak felcsillan a szeme

ha azt nezzuk, hogy mit mondott, es nem azt, hogy ki, akkor azert rendben van a mondanivalo.
az, hogy beszallt a politikaba, jobbikos politikuskent, egy jobbikos varosban kapott allast, es onnan kiabal a politikusok ellen, khm.

szoval nehez a szitu, mert a mondanivaloval egyetertek, az arc aki viszont kimondta, minimum alsagos kategoria. es meg abban sem vagyok biztos, hogy ezt a a magyar foci erdekeben mondta, vagy ez egy politikai megnyilvanulas volt? ez magyarorszag, itt minden kinos dolog hatvanyozodik...
kubatov takarodj!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74909
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Urbi et Orbi: Urbán Orbánt is kiosztotta

HozzászólásSzerző: Adamek » 2017.11.10. 12:36

inreallife írta:
Adamek írta:
Cselszky írta:Nekem az is álságos, hogy előbb telesírta a sajtót, miszerint politikai okok miatt nem kap állást, nem tudja eltartani a családját, el kell hagynia az országot, a szakmáját, stb.
Majd utóbb elég egyértelműen a politikai hátszele révén álláshoz jutott. De ezzel már láthatóan semmi problémája nincs...

a srác kábé annyira tiszta és stabil jellem mint egy átlagos boszniai szerb háborús mészáros
néha a mondókája tartalmaz 1-2 százaléknyi igazságmorzsát, erre sokaknak felcsillan a szeme

ha azt nezzuk, hogy mit mondott, es nem azt, hogy ki, akkor azert rendben van a mondanivalo.
az, hogy beszallt a politikaba, jobbikos politikuskent, egy jobbikos varosban kapott allast, es onnan kiabal a politikusok ellen, khm.

szoval nehez a szitu, mert a mondanivaloval egyetertek, az arc aki viszont kimondta, minimum alsagos kategoria. es meg abban sem vagyok biztos, hogy ezt a a magyar foci erdekeben mondta, vagy ez egy politikai megnyilvanulas volt? ez magyarorszag, itt minden kinos dolog hatvanyozodik...

az egész mondandóját idézőjelekbe teszi és szakmailag értékelhetetlenné az az alapállás, hogy szerinte nekünk egy luxemburgi válogatott nem lehetne ellenfelünk
gyakorlatilag az egész magyar foci hozzáállása benne van ebben az idejétmúlt, gőgös megközelítésben, ameddig a saját erőviszonyainkkal ekkora tévedésben vagyunk esélyünk sincs a kilábalásra
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
cogito ergo sum
jeti
Hozzászólások: 3084
Csatlakozott: 2009.08.05. 11:30
Tartózkodási hely: Rémálmaid

Re: Urbi et Orbi: Urbán Orbánt is kiosztotta

HozzászólásSzerző: cogito ergo sum » 2017.11.10. 13:11

Adamek írta:
inreallife írta:
Adamek írta:a srác kábé annyira tiszta és stabil jellem mint egy átlagos boszniai szerb háborús mészáros
néha a mondókája tartalmaz 1-2 százaléknyi igazságmorzsát, erre sokaknak felcsillan a szeme

ha azt nezzuk, hogy mit mondott, es nem azt, hogy ki, akkor azert rendben van a mondanivalo.
az, hogy beszallt a politikaba, jobbikos politikuskent, egy jobbikos varosban kapott allast, es onnan kiabal a politikusok ellen, khm.

szoval nehez a szitu, mert a mondanivaloval egyetertek, az arc aki viszont kimondta, minimum alsagos kategoria. es meg abban sem vagyok biztos, hogy ezt a a magyar foci erdekeben mondta, vagy ez egy politikai megnyilvanulas volt? ez magyarorszag, itt minden kinos dolog hatvanyozodik...

az egész mondandóját idézőjelekbe teszi és szakmailag értékelhetetlenné az az alapállás, hogy szerinte nekünk egy luxemburgi válogatott nem lehetne ellenfelünk
gyakorlatilag az egész magyar foci hozzáállása benne van ebben az idejétmúlt, gőgös megközelítésben, ameddig a saját erőviszonyainkkal ekkora tévedésben vagyunk esélyünk sincs a kilábalásra


Mert nem mersz nagy lenni. A tények csak arra jók, hogy összezavarják a fejeket. A futball nálunk már régen elveszítette labdarúgás jellegét, és ezt csak súlyosbítja a közpénzek kontra produktív felhasználása.
Nem hiszem, hogy ezt ne látnák a pozícióban lévő emberek, de a többségnek, amíg jól megél a semmiből, nem célja a status quo lebontása. Csak azok óbégatnak, akik valamilyen okból körön kívülre kerültek, a maradék nyilasitibizik. Ráadásul, ha valamibe a Ramszesz beleáll, akkor az úgy van, oszt kész.
Piaci alapokon nyugvó magyar labdarúgást!

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40699
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Urbi et Orbi: Urbán Orbánt is kiosztotta

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2017.11.10. 13:18

Amit mondott azzal mindenki tisztában van, röviden a lényege, h az állam iszonyú pénzt tesz a labdarúgásba ennek ellenére nincs eredmény. Aki az elmúlt években egy hangyafasznyit is követte a magyar futball eseményeit az tisztában ezzel. Kb. akkora felfedezést tett a poszttal, mint amikor nyáron 35 fokban arra figyelmeztetik a lakosságot, h maradjanak a hűvösben és igyanak sok folyadékot. Nekem ez az unalmas. Nagyjából 1990-2000 között szerepelt a válogatottban, meg lehet nézni azoknak az éveknek az eredményeit is.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 46284
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Urbi et Orbi: Urbán Orbánt is kiosztotta

HozzászólásSzerző: nyúl » 2017.11.10. 14:19

SuperDepor írta:Amit mondott azzal mindenki tisztában van, röviden a lényege, h az állam iszonyú pénzt tesz a labdarúgásba ennek ellenére nincs eredmény. Aki az elmúlt években egy hangyafasznyit is követte a magyar futball eseményeit az tisztában ezzel. Kb. akkora felfedezést tett a poszttal, mint amikor nyáron 35 fokban arra figyelmeztetik a lakosságot, h maradjanak a hűvösben és igyanak sok folyadékot. Nekem ez az unalmas. Nagyjából 1990-2000 között szerepelt a válogatottban, meg lehet nézni azoknak az éveknek az eredményeit is.
A Csank- és a Gellei-féle válogatottaknak volt húzóembere. Az egyik pótselejtezőn vérzett el, a másik 2 fordulóval a vége előtt pótselejtezős helyen állt, mielőtt Rigában kapitálisat hibázott.
Szerintem nem volt rossz futballista, pláne a tegnap pályára lépők zöméhez képest.

Minden másban maximálisan igazad van. Közhelypuffogtatás és figyeleméhség, ami mögött frusztráltság áll a mellőzés miatt. Nem rokonszenves a személyeskedés sem.


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Mech valamint 80 vendég