Összeomlás: nem úszta meg a börtönt a válogatott édesapja

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Összeomlás: nem úszta meg a börtönt a válogatott édesapja

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2017.10.14. 13:14

Magyarország – Rablássorozat volt, sok évet kapott!

Összeomlás: nem úszta meg a börtönt a válogatott édesapja


A Blikk írását változtatás nélkül közöljük.



 



„Összeomlott a tárgyaláson a magyar válogatott csatár börtönre ítélt édesapja - így reagált az ítéletre



 



Habár szerette volna, nem úszta meg a fegyházbüntetést Balogh Norbert, az olasz másodosztályú Palermóban futballozó válogatott játékos édesapja. A hajdúböszörményi férfinak péntek délelőtt a Miskolci Törvényszéken kellett bíróság elé állnia a 2012-től 2013-ig tartó rablássorozattal kapcsolatban, amelyben harmadrendű vádlott volt.



 



Balogh nem volt jelen a másodfokú határozathirdetésen, így nem látta, édesapja mennyire megtört. Igaz, a tavaly szeptemberi, első fokon meghozott tizenegy éves ítéletet kilencre enyhítette a bíróság, de a férfi így is könnyeivel küzdött, felmentésben reménykedett.



 



Mint ahogy október 4-én elsőként beszámoltunk róla, az apa és a per elsőrendű vádlottja az ügyészség szerint még 2012 tavaszán állapodott meg abban, hogy idős embereket fognak kirabolni. Előbbi vállalta, hogy szerez olyan címeket, ahová „érdemes” betörni. Összesen heten vettek részt a bűncselekményekben.



 





 



(Balogh apja adta a tippeket, kikhez érdemes betörni. Összesen heten vettek részt a rablásokban /Fotó: Pozsonyi Zita)



 



Egy alkalommal egy egész családra rontottak rá, éjfél körül az első- és a másodrendű vádlott fekete maszkban, fekete öltözetben, fekete kesztyűben, fegyvernek látszó tárggyal érkezett. Berúgták az ajtót, ­rátörtek az ott alvó famí­liára, köztük négy alvó gyermekre. 3,26 millió forintot zsákmányoltak, miközben – a vád szerint – Balogh apja biztosította a terepet. 2013 januárjáig tucatnyinál is több rablást követtek el, többségében idősek ellen.



 



– Ezt nem hiszem el, nem követtem el semmit, a gyermekeimtől veszik el ezt az időt – mondta a férfi, aki kicsit rosszul is lett, de nem akarta elhagyni a tárgyalótermet. Az indoklás alatt hol a szemeit törölgette, hol folyamatosan rázta a fejét vagy kérdőn nézett ügyvédjére. Sóhajtozásai, magában beszélése miatt a bíró figyelmeztette is.



 



– Ha nem bírja a feszültséget, kivezettetem – dorgálta meg dr. Kovács Zoltán, de Balogh édesapja a teremben akart maradni. A feszültség azonban továbbra is tapintható volt, később erélyesebben is rászólt a bíró.



 



Szerettük volna megtudni, hogy bírja lelkileg újabb családi drámáját a focista, de nem sikerült elérni. Korábban már ült börtönben az apja, arról 2015 decemberében akkori klubja, a Debrecen honlapján nyilatkozott.



 



– Nehezen viseltem, hogy ritkán láthattam, és amikor beszélőre mentem, nem érinthettem meg. Fontos ember az életemben, általa kezdtem el focizni. Sokra vitte volna, de elkövetett hibákat az életében – mesélte korábban az évente 218 millió forintnyi eurót kereső játékos.



 



Nagyobb rablásaik



 



- 3,26 millió Ft és egy mobiltelefon



 



- BMW személyautó és 145 ezer forint, összesen 3,3 milliós kár



 



- 800 ezer forint értékben ékszerek és műszaki cikkek




Élő közvetítés és gólok története a 12. forduló meccseiről - NB1.hu



Élő közvetítés a 12. forduló meccseiről




BlancoAgilon38

Re: Összeomlás: nem úszta meg a börtönt a válogatott édesapja

HozzászólásSzerző: BlancoAgilon38 » 2017.10.14. 17:28

Semmit nem követett el...kinézetre is milyen szimpi.

Ennyi jattért meg akár életfogytot is! Nincs szükség az ilyen lényekre.

Avatar
PTi
Tartalék
Hozzászólások: 1053
Csatlakozott: 2016.10.28. 16:08

Re: Összeomlás: nem úszta meg a börtönt a válogatott édesapja

HozzászólásSzerző: PTi » 2017.10.14. 17:59

dikk :(

BlancoAgilon38

Re: Összeomlás: nem úszta meg a börtönt a válogatott édesapja

HozzászólásSzerző: BlancoAgilon38 » 2017.10.14. 18:05

PTi írta:dikk :(

:D

Mrs.Dolcetti
Aranylabdás
Hozzászólások: 31315
Csatlakozott: 2006.08.21. 13:57
Tartózkodási hely: a Bozsik stadiontól 10km-re
Kapcsolat:

Re: Összeomlás: nem úszta meg a börtönt a válogatott édesapja

HozzászólásSzerző: Mrs.Dolcetti » 2017.10.14. 18:33

Ott rohadjon meg. Akik meg direkt idősekre utaznak,azokat duplán büntetném.
"Hihetetlen büszke vagyok, hogy lehetõségem volt ez a gyönyörû országot, Magyarországot, képviselni."-Karl Erik Böhn

Avatar
moti77
Sztár
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2012.02.15. 00:34
Tartózkodási hely: Hóm Offísz

Re: Összeomlás: nem úszta meg a börtönt a válogatott édesapja

HozzászólásSzerző: moti77 » 2017.10.14. 18:39

Jól tette Norbi, hogy nem ment el a másodfokú határozathirdetésre, ne is szégyenkezzen, amit az apja művelt.

k11zoltan
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2699
Csatlakozott: 2007.09.10. 18:00
Tartózkodási hely: Pápa/Budapest

Re: Összeomlás: nem úszta meg a börtönt a válogatott édesapja

HozzászólásSzerző: k11zoltan » 2017.10.15. 01:48

Pfejj.
R.I.P. Lombard Pápa
Élt 11 évet. :)

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Összeomlás: nem úszta meg a börtönt a válogatott édesapja

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2017.10.15. 08:13

Felmentésben reménykedett. Hihetetlen bazdmeg. Gondolta jön a főtesó azt kirántja a szarból?
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!

Avatar
dingo
Sztár
Hozzászólások: 4149
Csatlakozott: 2008.10.05. 04:18
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Összeomlás: nem úszta meg a börtönt a válogatott édesapja

HozzászólásSzerző: dingo » 2017.10.15. 08:22

Mrs.Dolcetti írta:Ott rohadjon meg. Akik meg direkt idősekre utaznak,azokat duplán büntetném.


Az minősítő körülmény. Úgyhogy kapaszkodj meg azzal együtt lett 9 év
ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS! :D

"A fiatal dingó nagyon kedves jószág, ám felnőve bizalmatlanná, harapóssá, rendkívül önállóvá válik, ragadozó természete minduntalan kitör belőle, ezért háziállatként tartása semmiképpen nem ajánlott."

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Összeomlás: nem úszta meg a börtönt a válogatott édesapja

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2017.10.15. 08:23

dingo írta:
Mrs.Dolcetti írta:Ott rohadjon meg. Akik meg direkt idősekre utaznak,azokat duplán büntetném.


Az minősítő körülmény. Úgyhogy kapaszkodj meg azzal együtt lett 9 év
Vicc.
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Összeomlás: nem úszta meg a börtönt a válogatott édesapja

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2017.10.15. 10:26

dingo írta:
Mrs.Dolcetti írta:Ott rohadjon meg. Akik meg direkt idősekre utaznak,azokat duplán büntetném.


Az minősítő körülmény. Úgyhogy kapaszkodj meg azzal együtt lett 9 év

Miért kevés a kilenc amúgy?
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

Gunners
Aranylabdás
Hozzászólások: 21806
Csatlakozott: 2009.02.28. 19:33
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Összeomlás: nem úszta meg a börtönt a válogatott édesapja

HozzászólásSzerző: Gunners » 2017.10.15. 10:41

BC !
Go Gunners Hajrá Videoton

BlancoAgilon38

Re: Összeomlás: nem úszta meg a börtönt a válogatott édesapja

HozzászólásSzerző: BlancoAgilon38 » 2017.10.15. 11:02

Gunners írta:BC !

RN!

:DD

Avatar
dingo
Sztár
Hozzászólások: 4149
Csatlakozott: 2008.10.05. 04:18
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Összeomlás: nem úszta meg a börtönt a válogatott édesapja

HozzászólásSzerző: dingo » 2017.10.15. 12:34

Reginald McFreez írta:
dingo írta:
Mrs.Dolcetti írta:Ott rohadjon meg. Akik meg direkt idősekre utaznak,azokat duplán büntetném.


Az minősítő körülmény. Úgyhogy kapaszkodj meg azzal együtt lett 9 év

Miért kevés a kilenc amúgy?



A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a rablást:
a) fegyveresen,
b) felfegyverkezve,
c) csoportosan,
d) bűnszövetségben,
e) jelentős értékre,
g) a bűncselekmény felismerésére vagy elhárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére
követik el.

Nomármost eme bűncselekményből követtek el "több mint egy tucatot" ehhez képest annyit kapott, visszaesőként mintha egy eset lett volna.
ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS! :D

"A fiatal dingó nagyon kedves jószág, ám felnőve bizalmatlanná, harapóssá, rendkívül önállóvá válik, ragadozó természete minduntalan kitör belőle, ezért háziállatként tartása semmiképpen nem ajánlott."

BlancoAgilon38

Re: Összeomlás: nem úszta meg a börtönt a válogatott édesapja

HozzászólásSzerző: BlancoAgilon38 » 2017.10.15. 13:00

dingo írta:
Reginald McFreez írta:
dingo írta:
Az minősítő körülmény. Úgyhogy kapaszkodj meg azzal együtt lett 9 év

Miért kevés a kilenc amúgy?



A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a rablást:
a) fegyveresen,
b) felfegyverkezve,
c) csoportosan,
d) bűnszövetségben,
e) jelentős értékre,
g) a bűncselekmény felismerésére vagy elhárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére
követik el.

Nomármost eme bűncselekményből követtek el "több mint egy tucatot" ehhez képest annyit kapott, visszaesőként mintha egy eset lett volna.

Mi a különbség az első kettő között?

Kép

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51408
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Összeomlás: nem úszta meg a börtönt a válogatott édesapja

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2017.10.15. 13:03

BlancoAgilon38 írta:
dingo írta:
Reginald McFreez írta:Miért kevés a kilenc amúgy?



A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a rablást:
a) fegyveresen,
b) felfegyverkezve,
c) csoportosan,
d) bűnszövetségben,
e) jelentős értékre,
g) a bűncselekmény felismerésére vagy elhárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére
követik el.

Nomármost eme bűncselekményből követtek el "több mint egy tucatot" ehhez képest annyit kapott, visszaesőként mintha egy eset lett volna.

Mi a különbség az első kettő között?

Kép

a fegyver egyértelmű, a felfegyverkezve meg, ha pl. egy baseballütővel, kaszával, kapával mész neki valakinek, vagyis felfegyverkezel vmilyen eszközzel, még ha az eredendően nem is fegyver funkcióját tekintve

BlancoAgilon38

Re: Összeomlás: nem úszta meg a börtönt a válogatott édesapja

HozzászólásSzerző: BlancoAgilon38 » 2017.10.15. 13:07

Maradonapoli írta:
BlancoAgilon38 írta:
dingo írta:

A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a rablást:
a) fegyveresen,
b) felfegyverkezve,
c) csoportosan,
d) bűnszövetségben,
e) jelentős értékre,
g) a bűncselekmény felismerésére vagy elhárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére
követik el.

Nomármost eme bűncselekményből követtek el "több mint egy tucatot" ehhez képest annyit kapott, visszaesőként mintha egy eset lett volna.

Mi a különbség az első kettő között?

Kép

a fegyver egyértelmű, a felfegyverkezve meg, ha pl. egy baseballütővel, kaszával, kapával mész neki valakinek, vagyis felfegyverkezel vmilyen eszközzel, még ha az eredendően nem is fegyver funkcióját tekintve

Szerintem ez nem ilyen eccerű.

Átvitt értelemben minden, ami képes másban (tárgyban, élőlényben) kárt tenni, akár pszichikailag is, fegyvernek tekinthető. Egy fegyver lehet nagyon egyszerű (mint egy bunkó), vagy nagyon bonyolult is (mint egy interkontinentális ballisztikus rakéta).\

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51408
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Összeomlás: nem úszta meg a börtönt a válogatott édesapja

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2017.10.15. 13:11

BlancoAgilon38 írta:
Maradonapoli írta:
BlancoAgilon38 írta:Mi a különbség az első kettő között?

Kép

a fegyver egyértelmű, a felfegyverkezve meg, ha pl. egy baseballütővel, kaszával, kapával mész neki valakinek, vagyis felfegyverkezel vmilyen eszközzel, még ha az eredendően nem is fegyver funkcióját tekintve

Szerintem ez nem ilyen eccerű.

Átvitt értelemben minden, ami képes másban (tárgyban, élőlényben) kárt tenni, akár pszichikailag is, fegyvernek tekinthető. Egy fegyver lehet nagyon egyszerű (mint egy bunkó), vagy nagyon bonyolult is (mint egy interkontinentális ballisztikus rakéta).\

a fegyver alatt általában a lőfegyvereket értik, azok eléggé precízen körbe vannak határolva, balis rakit azér nem sokan fognak használni személyes ellentétek rendezésére - már a Kedves Vezetőt leszámítva - ha meg egy asztallappal vernének valakit agyon, az elég hülyén is hangzana fegyvernek minősítve, max az elkövetés eszközeként tudom hivatalos leiratban elképzelni

BlancoAgilon38

Re: Összeomlás: nem úszta meg a börtönt a válogatott édesapja

HozzászólásSzerző: BlancoAgilon38 » 2017.10.15. 13:15

Maradonapoli írta:
BlancoAgilon38 írta:
Maradonapoli írta:a fegyver egyértelmű, a felfegyverkezve meg, ha pl. egy baseballütővel, kaszával, kapával mész neki valakinek, vagyis felfegyverkezel vmilyen eszközzel, még ha az eredendően nem is fegyver funkcióját tekintve

Szerintem ez nem ilyen eccerű.

Átvitt értelemben minden, ami képes másban (tárgyban, élőlényben) kárt tenni, akár pszichikailag is, fegyvernek tekinthető. Egy fegyver lehet nagyon egyszerű (mint egy bunkó), vagy nagyon bonyolult is (mint egy interkontinentális ballisztikus rakéta).\

a fegyver alatt általában a lőfegyvereket értik, azok eléggé precízen körbe vannak határolva, balis rakit azér nem sokan fognak használni személyes ellentétek rendezésére - már a Kedves Vezetőt leszámítva - ha meg egy asztallappal vernének valakit agyon, az elég hülyén is hangzana fegyvernek minősítve, max az elkövetés eszközeként tudom hivatalos leiratban elképzelni

Majd egy jogot végzett ember dönt. Szerintem amit írtam, az a helyes, úgyhogy QSS!

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51408
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Összeomlás: nem úszta meg a börtönt a válogatott édesapja

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2017.10.15. 13:21

BlancoAgilon38 írta:
Maradonapoli írta:
BlancoAgilon38 írta:Szerintem ez nem ilyen eccerű.

Átvitt értelemben minden, ami képes másban (tárgyban, élőlényben) kárt tenni, akár pszichikailag is, fegyvernek tekinthető. Egy fegyver lehet nagyon egyszerű (mint egy bunkó), vagy nagyon bonyolult is (mint egy interkontinentális ballisztikus rakéta).\

a fegyver alatt általában a lőfegyvereket értik, azok eléggé precízen körbe vannak határolva, balis rakit azér nem sokan fognak használni személyes ellentétek rendezésére - már a Kedves Vezetőt leszámítva - ha meg egy asztallappal vernének valakit agyon, az elég hülyén is hangzana fegyvernek minősítve, max az elkövetés eszközeként tudom hivatalos leiratban elképzelni

Majd egy jogot végzett ember dönt. Szerintem amit írtam, az a helyes, úgyhogy QSS!

Valamelyik debreceni kollégista Nyilas Misi vagy Nyúl Úr jurátus nem? Ne kussoltassál, mer én voltam az egyetlen, aki kiállt melletted az emigráció sötét óráiban!


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: dingo valamint 199 vendég