Életem gólja? Inkább nyertünk volna!

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Életem gólja? Inkább nyertünk volna!

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2017.09.23. 02:03

Székesfehérvár - A Videoton támadója azt hitte már nem lesz válogatott.

Életem gólja? Inkább nyertünk volna!


Pátkai Máté, az éllovas Videoton középpályása élete formájában teljesít az elmúlt időszakban. Bekerült Bernd Storck válogatott keretébe, az OTP Bank Liga elmúlt fordulójában pedig pályafutása legszebb gólját szerezte a Vasas ellen, igaz ezzel kapcsolatban nem felhőtlen az öröme.



„Életem gólja volt ez egyértelmű, de ha hiszed, ha nem, ezt elcseréltem volna egy 1–0-ás győzelemre” – mondta gyönyörű ollózós találatáról a Videotonból kirobbanthatatlan labdarúgó az M4 Sportnak.





A szerény, visszafogott játékos csak a pályán szeret tündökölni, így az utóbbi hetekben hozzá kellett szoknia, hogy a remek teljesítményének köszönhetően a középpontba került: „Őszinte leszek, én nem szeretek a figyelem középpontjában lenni. Természetesen ez most azért történik, mert az utóbbi időben jól teljesítettem a bajnoki mérkőzéseken és a válogatottba is vissza tudtam kerülni és két jó mérkőzést játszani.”



Pátkai Máté formájára Bernd Storck szövetségi kapitány is felfigyelt, három esztendő után kapott újra lehetőséget a válogatottban. A lettek és a portugálok elleni mérkőzésen is végig a pályán volt, pedig fél éve még úgy gondolta: „valószínűleg nekem már nem osztanak lapot a válogatottban és nem valószínű, hogy leszek még válogatott játékos, de erre most sikerült rácáfolni”.



A 29 éves középpályás sikeres időszakában is ugyanúgy megközelíthető, tudatosan kerül mindenféle sztárallűrt: „Nem feltétlen attól függ, hogy akkor néznek fel valakire, ha fut a szekér, hanem milyen ember valójában a játékos. Igyekeztem mindig úgy élni az életemet, hogy adott esetben egy fiatal játékos fel tudjon rám nézni és ne csak úgy nézzen rám, mint futballista, sikeres labdarúgó, hanem mint egy példaértékű ember.”



Pátkai Máté három gyermek édesapja és kifejezetten családcentrikus: „Ha nem lenne mögöttem egy ilyen bázis, egy ilyen támogató család, akkor biztosan nem tartanék itt.”



 




Meglepetés: kétgólos előnyt adott el a Bayern - videó - NB1.hu



München - A második félidőre feléledt a "farkasfalka", és elvitt egy pontot.




Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 76 vendég