A külföldi edzők is tanuljanak meg magyarul! – Détári

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: A külföldi edzők is tanuljanak meg magyarul! – Détári

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2017.09.21. 07:14

BlancoAgilon38 írta:
kristof98.haladas írta:Nem szeretem,amikor ez brancs kritizálja a külföldi edzőket bármiért is. A délszlávok kivételével pedig híresen megizzasztja a magyar a külföldieket,szóval nem kell ezért senkit se rugdosni.

Még maximálisan egyet is értenék (amúgy jogos valahol a dolog, bár most nem a szakmáról van szó, ugye, és Döme csak magyarul nem tud), ha jók lennének azok a külföldi edzők. De nem jók. Rengeteg pénz kellene a szakmai vonalra, hogy minőséget importálhassunk. Lásd: Törökország futballja és a német vonal.

Szerinem a pénz inkább másodlagos, és nem azt kellene célul kitűzni, hogy minőséget, hanem azt, hogy alkalmazható és oktatható szakértelmet importáljunk. Ez utóbbi elsősorban hozzáállás és csupán másodsorban pénz kérdés. Az a pénz rendelkezésre áll, amellyel ezt el lehetne érni. A tréning és diagnosztikai eszköztár szerintem sok NB1-es csapatnál rendelkezésre áll, csak nem úgy használják, ahogy kellene. Húst sütnek a vasalón.
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74816
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: A külföldi edzők is tanuljanak meg magyarul! – Détári

HozzászólásSzerző: Adamek » 2017.09.21. 07:25

BlancoAgilon38 írta:
HattoriHanzo írta:
BlancoAgilon38 írta:Páran utána még kaptak lehetőséget más kapitánynál is. A több, mint száz az döbbenet.

Persze, erre utaltam, hogy érdekes. A mi szintünkön azért vannak nagy nevek ezen a listán. Juhász, Huszti, Hajnal, Vanczák, Fülöp - ha tippelnem kellett volna, nem biztos, hogy Lothart teszem melléjük, mint első kapitányuk.

Ekkora tömegben jó eséllyel kifog az ember pár nagyobb halat.
2005 során ki volt rá akadva a szakma, mert egész évben mindössze 60 napot töltött munkával. Koeman volt még ilyen lelkesen beleszaró ember, ő sem vitte túlzásba a munkanapok halmozását.

azért azt is érdemes átnézni, hogy ebből 20 játékost behívott más kapitány is később
az utána jövő kapitányoknál debütáltak közt ha megnézzük a következő 45-t szinte koppra ugyan ez jön ki, 13-14 az arány akik legalább a húsz válogatottságot elérték, vagyis nagyjából stabil válogatottak lettek, Matthaus elvégezte 2-3 kapitány munkáját felgyorsítva (ha-ha-ha(
Várhidi ifiválogatottja szerintem nagyjából ugyanaz a gáz kategória mint Loddár menedszerválogatottja
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

BlancoAgilon38

Re: A külföldi edzők is tanuljanak meg magyarul! – Détári

HozzászólásSzerző: BlancoAgilon38 » 2017.09.21. 08:25

Reginald McFreez írta:
BlancoAgilon38 írta:
kristof98.haladas írta:Nem szeretem,amikor ez brancs kritizálja a külföldi edzőket bármiért is. A délszlávok kivételével pedig híresen megizzasztja a magyar a külföldieket,szóval nem kell ezért senkit se rugdosni.

Még maximálisan egyet is értenék (amúgy jogos valahol a dolog, bár most nem a szakmáról van szó, ugye, és Döme csak magyarul nem tud), ha jók lennének azok a külföldi edzők. De nem jók. Rengeteg pénz kellene a szakmai vonalra, hogy minőséget importálhassunk. Lásd: Törökország futballja és a német vonal.

Szerinem a pénz inkább másodlagos, és nem azt kellene célul kitűzni, hogy minőséget, hanem azt, hogy alkalmazható és oktatható szakértelmet importáljunk. Ez utóbbi elsősorban hozzáállás és csupán másodsorban pénz kérdés. Az a pénz rendelkezésre áll, amellyel ezt el lehetne érni. A tréning és diagnosztikai eszköztár szerintem sok NB1-es csapatnál rendelkezésre áll, csak nem úgy használják, ahogy kellene. Húst sütnek a vasalón.

Meglehet. Bár apám mindig azt mondta, hogy olyan Magyarországon a foci, mint az általános munkamorál. Szóval mentálisan megfelelő alanyok nélkül valóban hiába önt bele bárki bármekkora összeget.

BlancoAgilon38

Re: A külföldi edzők is tanuljanak meg magyarul! – Détári

HozzászólásSzerző: BlancoAgilon38 » 2017.09.21. 08:26

Adamek írta:
BlancoAgilon38 írta:
HattoriHanzo írta:Persze, erre utaltam, hogy érdekes. A mi szintünkön azért vannak nagy nevek ezen a listán. Juhász, Huszti, Hajnal, Vanczák, Fülöp - ha tippelnem kellett volna, nem biztos, hogy Lothart teszem melléjük, mint első kapitányuk.

Ekkora tömegben jó eséllyel kifog az ember pár nagyobb halat.
2005 során ki volt rá akadva a szakma, mert egész évben mindössze 60 napot töltött munkával. Koeman volt még ilyen lelkesen beleszaró ember, ő sem vitte túlzásba a munkanapok halmozását.

azért azt is érdemes átnézni, hogy ebből 20 játékost behívott más kapitány is később
az utána jövő kapitányoknál debütáltak közt ha megnézzük a következő 45-t szinte koppra ugyan ez jön ki, 13-14 az arány akik legalább a húsz válogatottságot elérték, vagyis nagyjából stabil válogatottak lettek, Matthaus elvégezte 2-3 kapitány munkáját felgyorsítva (ha-ha-ha(
Várhidi ifiválogatottja szerintem nagyjából ugyanaz a gáz kategória mint Loddár menedszerválogatottja

Kócosnak kiadták a kötelező fiatalítás című parancsot.

Ferencváros // Man Utd
BL-menõ
Hozzászólások: 7740
Csatlakozott: 2008.10.22. 13:20
Tartózkodási hely: IX - Bajnokok helye

Re: A külföldi edzők is tanuljanak meg magyarul! – Détári

HozzászólásSzerző: Ferencváros // Man Utd » 2017.09.21. 08:46

"Détári, aki olaszul, németül, görögül és angolul is beszél"

Ez mit takar a gyakorlatban? Hallotta valaki már beszélni ezeken a nyelveken? Tényleg beszéli őket, vagy elgagyog pár szót meg mondatot ilyen kocsma/utca szleng szinten? Mert az minden, csak kurvára nem nyelvtudás.
29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74816
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: A külföldi edzők is tanuljanak meg magyarul! – Détári

HozzászólásSzerző: Adamek » 2017.09.21. 09:07

BlancoAgilon38 írta:
Adamek írta:
BlancoAgilon38 írta:Ekkora tömegben jó eséllyel kifog az ember pár nagyobb halat.
2005 során ki volt rá akadva a szakma, mert egész évben mindössze 60 napot töltött munkával. Koeman volt még ilyen lelkesen beleszaró ember, ő sem vitte túlzásba a munkanapok halmozását.

azért azt is érdemes átnézni, hogy ebből 20 játékost behívott más kapitány is később
az utána jövő kapitányoknál debütáltak közt ha megnézzük a következő 45-t szinte koppra ugyan ez jön ki, 13-14 az arány akik legalább a húsz válogatottságot elérték, vagyis nagyjából stabil válogatottak lettek, Matthaus elvégezte 2-3 kapitány munkáját felgyorsítva (ha-ha-ha(
Várhidi ifiválogatottja szerintem nagyjából ugyanaz a gáz kategória mint Loddár menedszerválogatottja

Kócosnak kiadták a kötelező fiatalítás című parancsot.

az más, ha pórázon dolgozott akkor az sokkal nagyobb gáz mint Loddár ámokfutása
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
SAW
Aranylabdás
Hozzászólások: 37821
Csatlakozott: 2005.07.27. 09:47
Tartózkodási hely: Tata

Re: A külföldi edzők is tanuljanak meg magyarul! – Détári

HozzászólásSzerző: SAW » 2017.09.21. 09:29

Eléggé tipikus a dolog, nagyon jól meg tudja mondani, hogy másnak miben kéne változnia.
Csak az a kérdés, hogy megvan-e ehhez a szakmai és morális alapja?
Elengedhetnélek... de nem válna javadra.

Avatar
BEARGRYLLS
Sztár
Hozzászólások: 4657
Csatlakozott: 2011.01.02. 19:52
Tartózkodási hely: Mainz

Re: A külföldi edzők is tanuljanak meg magyarul! – Détári

HozzászólásSzerző: BEARGRYLLS » 2017.09.21. 15:25

Ferencváros // Man Utd írta:"Détári, aki olaszul, németül, görögül és angolul is beszél"

Ez mit takar a gyakorlatban? Hallotta valaki már beszélni ezeken a nyelveken? Tényleg beszéli őket, vagy elgagyog pár szót meg mondatot ilyen kocsma/utca szleng szinten? Mert az minden, csak kurvára nem nyelvtudás.


https://www.youtube.com/watch?v=pHJDH4Q55lw

https://www.youtube.com/watch?v=soLqTvx ... E0R2uIbPcE
Szívünk zöld-fehér, mindennél többet ér...
FK Anzsi Mahacskala

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51162
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: A külföldi edzők is tanuljanak meg magyarul! – Détári

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2017.09.21. 19:41

Hip-hop?

Kegyetlen
Világsztár
Hozzászólások: 11326
Csatlakozott: 2005.08.17. 06:48

Re: A külföldi edzők is tanuljanak meg magyarul! – Détári

HozzászólásSzerző: Kegyetlen » 2017.09.21. 20:12

Ferencváros // Man Utd írta:"Détári, aki olaszul, németül, görögül és angolul is beszél"

Ez mit takar a gyakorlatban? Hallotta valaki már beszélni ezeken a nyelveken? Tényleg beszéli őket, vagy elgagyog pár szót meg mondatot ilyen kocsma/utca szleng szinten? Mert az minden, csak kurvára nem nyelvtudás.

A kanaszta nemzetkozi.

Ferencváros // Man Utd
BL-menõ
Hozzászólások: 7740
Csatlakozott: 2008.10.22. 13:20
Tartózkodási hely: IX - Bajnokok helye

Re: A külföldi edzők is tanuljanak meg magyarul! – Détári

HozzászólásSzerző: Ferencváros // Man Utd » 2017.09.21. 23:43

BEARGRYLLS írta:
Ferencváros // Man Utd írta:"Détári, aki olaszul, németül, görögül és angolul is beszél"

Ez mit takar a gyakorlatban? Hallotta valaki már beszélni ezeken a nyelveken? Tényleg beszéli őket, vagy elgagyog pár szót meg mondatot ilyen kocsma/utca szleng szinten? Mert az minden, csak kurvára nem nyelvtudás.


https://www.youtube.com/watch?v=pHJDH4Q55lw

https://www.youtube.com/watch?v=soLqTvx ... E0R2uIbPcE

Hm, egész jól tolja, ki sem néztem volna belőle.
29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 46279
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: A külföldi edzők is tanuljanak meg magyarul! – Détári

HozzászólásSzerző: nyúl » 2017.09.22. 07:03

Kegyetlen írta:
Ferencváros // Man Utd írta:"Détári, aki olaszul, németül, görögül és angolul is beszél"

Ez mit takar a gyakorlatban? Hallotta valaki már beszélni ezeken a nyelveken? Tényleg beszéli őket, vagy elgagyog pár szót meg mondatot ilyen kocsma/utca szleng szinten? Mert az minden, csak kurvára nem nyelvtudás.

A kanaszta nemzetkozi.

A kannás is.


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 89 vendég