Új szériába kezdene a bajnokcsapat kapusa – Interjú

nb1.hu12
Toborzórajáró

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2017.08.11. 16:34

Budapest – Gróf már a válogatott meghívót is szem előtt tartja.

Gróf Dávid továbbra is biztos pont a bajnoki címvédő Budapest Honvéd kapujában, az új idény összes mérkőzésén ő védte a kispestiek kapuját. A kapus csak részben elégedett az eddigiekkel, az Újpest elleni mérkőzés kapcsán pedig az nb1.hu-nak beszélt arról is, milyen lesz ismét találkozni Zsótér Donáttal.

Veretlenül várják az 5. fordulót, négy mérkőzésen 8 pontot gyűjtöttek. Elégedettek?

Azzal elégedettek vagyunk, hogy holtversenyben az élen állunk, ám lehet némi hiányérzetünk is, hiszen azokban a találkozókban is benne lett volna a győzelem lehetősége, amelyeken pontokat veszítettünk. A Diósgyőr ellen a 96. percben kaptuk az egyenlítő gólt, a Balmazújvárossal szembeni meccset pedig gól- és emberelőnyben be kellett volna húzni. Annak mindenesetre örülhetünk, hogy holtversenyben, veretlenül elsők vagyunk.

Presztízsmeccs következik, az Újpest ráadásul szintén veretlen…

A héten kielemeztük a következő ellenfél erősségeit és gyenge pontjait, s annyit elárulhatok, hogy az Újpest ellen is a saját játékunkat fogjuk játszani. Tudjuk, hogy jól erősítettek a nyáron, tőlünk például odament Zsótér Donát. Erős csapatról van szó, de hazai pályán mindenféleképpen három pontot szeretnénk szerezni ellenük. Remek hangulatú meccsre számítok, tisztában vagyok vele, hogy ez a párosítás komoly rangadó.

Ha a kapu előtt szembetalálkozik Zsótér Donáttal, előny lehet az ön számára, hogy ismeri őt?

Mi tavaly nagyon jó kapcsolatban voltunk, Donát az egyik legjobb barátom volt a csapatból, ezért is sajnáltam, hogy nem tudott nálunk maradni. Persze, ismerem, hogy mire képes, ez adott szituációban akár előnyt is jelenthet, ám azt se feledjük el, hogy az Újpestből nem csak ő tud veszélyes lenni.

Heteken belül ismét világbajnoki selejtezőket vív a nemzeti válogatott. Az élvonalbeli mérkőzések közepette eszébe jut, hogy újra meghívót kaphat?

Legutóbb belekóstolhattam, hogy milyen a válogatott keretével készülni, ezt követően nem is lehet más a célom: szeretnék ott megragadni. Egyelőre próbálok csakis a kispesti teljesítményemre koncentrálni, hiszen ha a klubomban nem nyújtok jó teljesítményt, nem fognak számítani rám a válogatottnál sem. Ezt a lehetőséget egyelőre próbálom kizárni, hiszen tudom, ha jó teljesítményt nyújtok, számíthatok a meghívóra. Remélem, hogy a válogatott meccsekig hátralévő fordulókban az összes lehetséges pontot begyűjtjük, s akkor jó eséllyel pályázom az egyik helyre.

A maga eddigi idényét hogyan értékelné?

Egy kicsivel még jobban is érzem magam a kapuban, mint tavaly, hiszen ez már a második évem Kispesten, összeszoktam a társakkal, ráadásul az önbizalmam is megvan. Kissé bosszús vagyok, mert négy meccsen 4 gólt kaptam, miközben tavaly sikerült egy bizonyos átlag zárni. Remélem, szombaton az Újpest ellen egy újabb kapott gól nélküli szériát tudunk kezdeni…

Hatos Szabolcs

Halmosit kitették a Haladás első keretéből - NB1.hu

A nyilatkozata verte ki a biztosítékot.

Vissza: “www.nb1.hu”