Aki megmondja, ha sz.r vagy: Dárdai, az őszinte székely

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Aki megmondja, ha sz.r vagy: Dárdai, az őszinte székely

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2017.05.16. 15:56

Berlin - "Ha a magyar szurkolók boldogok, mi is azok vagyunk."

Aki megmondja, ha sz.r vagy: Dárdai, az őszinte székely


 



Dárdai Pálról sokan, sokfélét mondtak már. Egyénisége, karaktere olyannyira kiemelkedik még a Bundesliga edzői társadalmának tagjai közül is, hogy meg sem lepődünk, amikor a hétvégi forduló után azt mondja: "vagy nyersz a csapatoddal, vagy sz.r vagy. Ha veszítesz, amiatt veszítesz, mert sz.rul játszottál". Ezúttal a Székelyhon beszélgetett a szakvezetővel.



 




Reakciók az U17-es válogatott sajnálatos veresége után - NB1.hu



Reakciók az U17-es válogatott sajnálatos veresége után




 



A részletes, remekre sikeredett interjú kitér arra, hogy Dárdai székely vére által örökölte egyenes, őszinte jellemét, emellett precíz, ugyanakkor makacs és konok is. Talán ez a mentalitás segített azoknál a sikereknél, melyeket előbb játékosként, majd eddig edzőként elért. "Én megpróbálok nem áltatni, ami van, azt mindig kimondom. Romániában sem éreztem azt, amit korábban játékosként is mindig belénk sulykoltak, hogy oda sem értünk, és már tele volt a nadrág. Tudtam, mit jelent a magyarságnak és főleg az erdélyi magyar embereknek egy ilyen mérkőzés. Azzal a mérkőzéssel egy új időszámítás indult el a magyar válogatott életében. A csapat szervezett volt, továbbá mellénk álltak az emberek és a média is. Nagy élményt rejtegettek a mérkőzés utáni pillanatok, ott maradt velünk a teljes székely-magyar „B-közép” is, amely önfeledten ünnepelt velünk" - fogalmazott.  Megjegyezte: nagy örömmel nézte a franciaországi Eb-t, hisz "ha a szurkolók boldogok, akkor maguk az edzők, vezetők is azok". 



 



Berlini felfogásáról is kérdezték. "Hisznek bennem a labdarúgók, mert nem kérek olyat, amit ne tudnának megcsinálni, viszont amit kérek, annak végrehajtását nagyon keményen megkövetelem. Adok és kapok. Az öltözőt szét lehet dobálni tortával, meccs előtt is lehet csevegni a telefonon, csak éppen ne csörögjön. Viszont a pályán, edzéseken fegyelem van, ott nincs apelláta. Voltak komoly megkereséseim Németországból és külföldről is. De én nagyon jól érzem magam a Herthánál."



 




Csányi Sándornak a nézőszámok jelentik a problémát - NB1.hu



Csányi Sándor egyetlen problémája




 



Végül a magyar és német játékfilozófia közötti különbségekről, valamint saját tapasztalatairól beszélt. "Szerintem nagyon nagy a lemaradásunk, de ebbe nem akarok belemenni. Már az iskolarendszerben nagy a különbség, a német gyerekek nyíltabbak, nem gátlásosak, elmondják a véleményüket. Ez pedig nagyon sok előnnyel jár, nemcsak a fociban, de az élet minden területén is. Magyarországon, ha a taktikai dolgokat nézem, nagyon sokat tanultam Mezey Györgytől és Garami Józseftől. A pedagógiát pedig édesapámtól lestem el. A válogatottnál Erwin Koeman holland mentalitása fogott meg, Gellei Imre pedig szintén pedagógia szempontból tudott nekem sokat mutatni."



 



A teljes interjút ajánljuk itt:



 




Csipetnyi székelység a Bundesligában



Ilyés Szabolcs 2017. május 13., 10:14 • utolsó módosítás: 2017. május 13., 13:51 Ha csak edzői karrierjét vesszük alapul, Dárdai Pál a Hertha BSC-nél rövid idő alatt nagy tekintélyre tett szert a futball világában. A korábban kiesés elől menekülő berlini csapatot bent tartotta a német élvonalban, a következő idényben pedig kivezette az európai porondra.



Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 53 vendég