Podolski élete góljával búcsúzott a Nationalelftől

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Podolski élete góljával búcsúzott a Nationalelftől

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2017.03.23. 10:27

Dortmund – Többször csak Matthäus és Klose volt válogatott.

Podolski élete góljával búcsúzott a Nationalelftől


 



A német válogatott az utoljára szerephez jutó Lukas Podolski góljával 1-0-ra nyert az angol együttes ellen felkészülési mérkőzésen, Dortmundban.



 



A szerdai találkozó első félidejében az angolok többször is a hazaiak kapujába találhattak volna, a másodikban pedig mindkét oldalon maradtak ki nagy helyzetek, majd Podolski a 69. percben mintegy húsz méterről nagyszerű gólt lőtt a bal felső sarokba. Ezután a közönség a nevének skandálásával többször éltette őt, majd vastapssal búcsúztatta, amikor a 84. percben Joachim Löw szövetségi kapitány lecserélte.



 



„Olyan ez, mint egy nagyszerű film. Egy nullára nyertünk, és én szereztem a gólt. Mindig is számíthattam a bal lábamra, tisztában vagyok vele, hogy Istentől kaptam ajándékba, vagy legalábbis valakitől odafentről. Büszke vagyok az elmúlt tizenhárom évre, elégedetten búcsúzom – mondta Lukas Podolski az ARD-nek, majd azt is elárulta, hogyan reagált az angolok kapusa, Joe Hart a góljára. – Azt mondta, kib.szottul briliáns lövés volt.”



 



A Nationalelftől csapatkapitányként köszönt el a 31 éves, világbajnok Podolski, aki 13 év alatt 130 alkalommal ölthette magára a nemzeti együttes mezét. Nála többször csak Lothar Matthäus (150) és Miroslav Klose (137) volt német válogatott. Podolski a nemzeti együttesben 49 gólt szerzett.



 



A németek vasárnap Azerbajdzsánban, az angolok pedig ugyanaznap Londonban a litvánokkal játszanak világbajnoki selejtezőt.



 




Hamarosan eldől Francesco Totti sorsa - NB1.hu




Németország–Anglia 1–0



Dortmund, Signal Iduna Park



 



Németország: Ter Stegen – Kimmich, Rüdiger, Hummels, Hector – Weigl (Emre Can, 66.), Kroos – Sané, Podolski (Rudy, 84.), Brandt (Schürrle, 59.) – Werner (Th. Müller, 77.). Szövetségi kapitány: Joachim Löw



Anglia: Hart – M. Keane, Cahill, Smalling (Stones, 84.) – Walker, Livermore (Ward-Prowse, 83.), Dier, Bertrand (Shaw, 83.) – Alli (Lingard, 71.), Lallana (N. Redmond, 66.) – Vardy (Rashford, 70.). Szövetségi kapitány: Gareth Southgate



G: Podolski (69.)



 




Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 136 vendég