Bőven kellett Botka Endre a volt csapata elleni továbbjutáshoz

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Bőven kellett Botka Endre a volt csapata elleni továbbjutáshoz

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2017.03.01. 22:27

Budapest – Kettős győzelem jutott a legjobb 8 közé a legnagyobb esélyes.

Bőven kellett Botka Endre a volt csapata elleni továbbjutáshoz


 



Bp. Honvéd–Ferencváros 0–2



 



Annak a játékosnak a góljával kellett volna megszereznie a vezetést és ezzel a találattal ledolgoznia az odavágón összeszedett egygólos hátrányát a Honvédnak, akiről a kispesti drukkerek nagyon régóta azt éneklik, hogy mindenki tudja róla, hogy gólkirály lesz. Ikenne-King jobb oldali beadása után azonban Epplel 5 méterről jócskán jobb alsó mellé bólintott a 4. percben. Hasonló szituációból Lanzafame is „hibázott” 16 perccel később, ő Dibusz lábába fejelt, de a teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy sokak szerint meg a Fradi kapusa mentett bravúrosan, mert jól zárta a szöget.



 



Ebből is látszik, hogy a bajnoki listavezetőnek voltak lehetőségei arra, hogy előnybe kerüljön a bajnoki címvédővel szemben, de mielőtt teljesen elbízhatták volna magukat a hazaiak, Gera átlövésből jelezte (Gróf tenyerelte bravúrosan szögletre a zsugát a jobb alsó elől), hogy azért a Fradi is ott van a pályán. És ez olyannyira így volt, hogy Nalepa 8 méterről a kapu bal alsó sarkába helyezte azt a labdát, amely Dilaver fejese után a lécről pattant ki, 0-1! Ezzel már 3-1-re mentek összesítésben a zöld-fehérek, azaz alaposan fel volt adva a lecke a Rossi-csapatnak.



 



A kapott gól után nagyon megnyomta a szünetig a Honvéd, de minden helyzetet elpuskáztak a játékosai, így a felek úgy vonulhattak pihenőre, hogy a rendes játékidőben való továbbjutáshoz három gólt kellett volna rúgniuk a hazaiaknak, annak a Ferencvárosnak, amelyik csapatról Marco Rossi azt nyilatkozta a meccs előtt, hogy egyet is szinte lehetetlen neki meccsenként.



 





 



Fordulás után egyből Moutari lövését védte bravúrral Gróf, majd az 50. percben Lovrencsics beadása után Böde 5 méterről döntötte el a továbbjutást, 0-2!



 



A hátralévő időből az első fele még parázs játékot hozott, majd amikor a hajrá kezdete előtt Botkát és Kinget percekig kellett ápolni, megtört a lendület. Nyugodtabb, visszafogottabb lett a játék, a lelátó is megnyugodott.



 



A Honvéd az első meccsen sokkal jobban játszott, a Ferencváros mindkét mérkőzésen ugyanúgy, ezért jutott tovább megérdemelten és lett a Magyar Kupa sorozatának (egyik) legnagyobb esélyese.



 



További fájdalom a kispestieknek, hogy az egykori kedvencük, a télen a Ferencvárosba igazolt Botka Endre mindkét mérkőzésen a legjobbak szűk elitjének volt a tagja.



 




Minden fontos tudnivaló a Magyar Kupa 2016/2017-es kiírásáról - NB1.hu



 




Magyar Kupa, nyolcaddöntő, visszavágó



 



Bp. Honvéd–Ferencváros 0–2



G.: Nalepa (31.), Böde (51.)



 



Honvéd. Gróf – Ikenne-King, Lovric, Kamber, Baráth – Holender (Zsótér, 66.), Hidi (Gazdag, 54.), Vasziljevics, Nagy G. (Kabangu, 54.) – Lanzafame, Eppel. Vezetőedző: Marco Rossi



 



Ferencváros: Dibusz – Botka, Nalepa (Csukics, 70.), Hüsing, Leandro, Sternberg (Lovrencsics, 46.) – Dilaver – Moutari (Bognár, 73.), Kleinheisler, Gera Z. – Böde. Vezetőedző: Thomas Doll



 



Sárga lap: Holender (58.)


Avatar
RC
Moderátor
Hozzászólások: 36796
Csatlakozott: 2005.07.28. 00:16
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Bőven kellett Botka Endre a volt csapata elleni továbbjutáshoz

HozzászólásSzerző: RC » 2017.03.01. 22:46

Újságíróhoz méltó címadás.
SABARIA 1926

Ferencváros // Man Utd
BL-menõ
Hozzászólások: 7740
Csatlakozott: 2008.10.22. 13:20
Tartózkodási hely: IX - Bajnokok helye

Re: Bőven kellett Botka Endre a volt csapata elleni továbbjutáshoz

HozzászólásSzerző: Ferencváros // Man Utd » 2017.03.01. 22:49

Presztízs szempontjából örülök neki, hogy negyedszerre is megrépáztuk őket, amúgy megy felejthető meccs volt. Ha sikerült tartalékolni hétvégére, és meríteni némi mentális pluszt a maiból, akkor megérte.

Botka meg nagy tanár volt, minden tekintetben :))
29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29

John McClane
Aranylabdás
Hozzászólások: 60308
Csatlakozott: 2009.04.02. 18:29
Tartózkodási hely: Szombat

Re: Bőven kellett Botka Endre a volt csapata elleni továbbjutáshoz

HozzászólásSzerző: John McClane » 2017.03.01. 23:05

Ferencváros // Man Utd írta:Presztízs szempontjából örülök neki, hogy negyedszerre is megrépáztuk őket, amúgy megy felejthető meccs volt. Ha sikerült tartalékolni hétvégére, és meríteni némi mentális pluszt a maiból, akkor megérte.

Botka meg nagy tanár volt, minden tekintetben :))

Sokkal fontosabb volt ez a meccs,mint a hétvégi.
Cech-Ivanovic,Terry,Dragoner,Szkukalek-Lampard,Wedgbury-Kriston,Gera,Hazard-Drogba
Edzo:Jose Mourinho
Dibusz-Stockley,Gyepes,Carvalho,Ashley Cole-Essien,Lipcsei-Seydi,Lisztes,Podolski-Elding
Edzo:Kondas Elemer

Ferencváros // Man Utd
BL-menõ
Hozzászólások: 7740
Csatlakozott: 2008.10.22. 13:20
Tartózkodási hely: IX - Bajnokok helye

Re: Bőven kellett Botka Endre a volt csapata elleni továbbjutáshoz

HozzászólásSzerző: Ferencváros // Man Utd » 2017.03.01. 23:06

John McClane írta:
Ferencváros // Man Utd írta:Presztízs szempontjából örülök neki, hogy negyedszerre is megrépáztuk őket, amúgy megy felejthető meccs volt. Ha sikerült tartalékolni hétvégére, és meríteni némi mentális pluszt a maiból, akkor megérte.

Botka meg nagy tanár volt, minden tekintetben :))

Sokkal fontosabb volt ez a meccs,mint a hétvégi.

Miért?
29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29

John McClane
Aranylabdás
Hozzászólások: 60308
Csatlakozott: 2009.04.02. 18:29
Tartózkodási hely: Szombat

Re: Bőven kellett Botka Endre a volt csapata elleni továbbjutáshoz

HozzászólásSzerző: John McClane » 2017.03.01. 23:24

Ferencváros // Man Utd írta:
John McClane írta:
Ferencváros // Man Utd írta:Presztízs szempontjából örülök neki, hogy negyedszerre is megrépáztuk őket, amúgy megy felejthető meccs volt. Ha sikerült tartalékolni hétvégére, és meríteni némi mentális pluszt a maiból, akkor megérte.

Botka meg nagy tanár volt, minden tekintetben :))

Sokkal fontosabb volt ez a meccs,mint a hétvégi.

Miért?

Mert meg kell nyerni a kupákat,ameddig nálunk lesz a döntő,ráadásul a bajnokságot már szinte biztosan buktuk.
Cech-Ivanovic,Terry,Dragoner,Szkukalek-Lampard,Wedgbury-Kriston,Gera,Hazard-Drogba
Edzo:Jose Mourinho
Dibusz-Stockley,Gyepes,Carvalho,Ashley Cole-Essien,Lipcsei-Seydi,Lisztes,Podolski-Elding
Edzo:Kondas Elemer

Ferencváros // Man Utd
BL-menõ
Hozzászólások: 7740
Csatlakozott: 2008.10.22. 13:20
Tartózkodási hely: IX - Bajnokok helye

Re: Bőven kellett Botka Endre a volt csapata elleni továbbjutáshoz

HozzászólásSzerző: Ferencváros // Man Utd » 2017.03.01. 23:29

John McClane írta:
Ferencváros // Man Utd írta:
John McClane írta:Sokkal fontosabb volt ez a meccs,mint a hétvégi.

Miért?

Mert meg kell nyerni a kupákat,ameddig nálunk lesz a döntő,ráadásul a bajnokságot már szinte biztosan buktuk.

Van benne valami, bár én kupa ügyben kicsit engedékenyebb vagyok, most húztunk be kettőt, egy Vidi k.o.-val, meg egy lilaveréssel. Ha idén nem nyerjük meg, nem fogok a kardomba dőlni. A legfontosabb persze a harmadik csillag lenne, de ha az nem, akkor is egy bajnoki 2. vagy 3. hely elvárható.
29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29

Mrs.Dolcetti
Aranylabdás
Hozzászólások: 31315
Csatlakozott: 2006.08.21. 13:57
Tartózkodási hely: a Bozsik stadiontól 10km-re
Kapcsolat:

Re: Bőven kellett Botka Endre a volt csapata elleni továbbjutáshoz

HozzászólásSzerző: Mrs.Dolcetti » 2017.03.02. 07:37

Bosszantó,hogy az első gólig mindkét meccsen jobbak voltunk. Ha mi találunk be először másképp is lehetett volna.De nézzük a jó oldalát,csak a bajnokságra kell innentől koncentrálni.
"Hihetetlen büszke vagyok, hogy lehetõségem volt ez a gyönyörû országot, Magyarországot, képviselni."-Karl Erik Böhn

extex
Aranylabdás
Hozzászólások: 19502
Csatlakozott: 2011.03.30. 08:11
Tartózkodási hely: IV. ; XIX. ; XXII.

Re: Bőven kellett Botka Endre a volt csapata elleni továbbjutáshoz

HozzászólásSzerző: extex » 2017.03.02. 07:46

Jó kis meccs volt, abszolút benne volt a Kispesti továbbjutás lehetősége. Az x. kihagyott hazai helyzet után már nem is kellett élénk képzelőerő, hogy meghalld a jól ismert Benny Hilles aláfestő zenét. Jókor rúgtuk a gólt, bár akkor sem tűnt irreálisnak, hogy képes lehet a hazai csapat kettőt lőni.

Kleini az elején -és közepén is- nagyon el volt tévedve, sértődős, hisztis kis picsa volt, de nagy robotolásra képes és ügyesen teszi üres helyre a bogyót.

Lovrencsicsen is azt láttam, hogy nagyon akar, de továbbra sem hozza azt, amit válrtam tőle a leigazolásakor. Javul, de messze van a tudása legjavától.

Botkát sajnáltam, drukkoltam neki hogy összejöjjön a gól.

Avatar
Szpari4Life
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2709
Csatlakozott: 2014.07.06. 14:22
Tartózkodási hely: Borsigplatz
Kapcsolat:

Re: Bőven kellett Botka Endre a volt csapata elleni továbbjutáshoz

HozzászólásSzerző: Szpari4Life » 2017.03.02. 09:02

Fasza a cím!
kanoczrobert.hu

Avatar
gw
kávboj
Hozzászólások: 14249
Csatlakozott: 2005.07.29. 13:38

Re: Bőven kellett Botka Endre a volt csapata elleni továbbjutáshoz

HozzászólásSzerző: gw » 2017.03.02. 10:22

extex írta:Jó kis meccs volt, abszolút benne volt a Kispesti továbbjutás lehetősége. Az x. kihagyott hazai helyzet után már nem is kellett élénk képzelőerő, hogy meghalld a jól ismert Benny Hilles aláfestő zenét. Jókor rúgtuk a gólt, bár akkor sem tűnt irreálisnak, hogy képes lehet a hazai csapat kettőt lőni.

Kleini az elején -és közepén is- nagyon el volt tévedve, sértődős, hisztis kis picsa volt, de nagy robotolásra képes és ügyesen teszi üres helyre a bogyót.

Lovrencsicsen is azt láttam, hogy nagyon akar, de továbbra sem hozza azt, amit válrtam tőle a leigazolásakor. Javul, de messze van a tudása legjavától.

Botkát sajnáltam, drukkoltam neki hogy összejöjjön a gól.


nem ertek egyet, nem volt semmifele x. kihagyott hazai helyzet, egyszer talaltak kaput az elso felesben, az is valami himbilimbi rutinlaszti volt fel ora elteltevel. az olyan mozzanatok, hogy a kispesti tamado egy ele pattano labdat testtel kisodor valahol az otos vonalanal, az nem helyzet.
E.E.E.

kávbojnak úgysem tűnsz, csak marhapásztornak

Avatar
Depista
Aranylabdás
Hozzászólások: 28721
Csatlakozott: 2007.04.27. 00:20
Tartózkodási hely: A Nihil közepén

Re: Bőven kellett Botka Endre a volt csapata elleni továbbjutáshoz

HozzászólásSzerző: Depista » 2017.03.02. 10:24

összeségében az első 20 percet leszámítva elég gyatrák voltunk.az első félidő végén még volt egy fellángolás,de az,aztán az öltözőbe is maradt...többen tudásuk alatt játszottak.őszintén szólva ennél azért többre számítottam ezen a meccsen.evvan.lesz mit javítani szombatig.

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Bőven kellett Botka Endre a volt csapata elleni továbbjutáshoz

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2017.03.02. 10:27

RC írta:Újságíróhoz méltó címadás.


Szpari4Life írta:Fasza a cím!


Vállalva, hogy vakon vagyok: mi a gond a címmel?
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

Avatar
RC
Moderátor
Hozzászólások: 36796
Csatlakozott: 2005.07.28. 00:16
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Bőven kellett Botka Endre a volt csapata elleni továbbjutáshoz

HozzászólásSzerző: RC » 2017.03.02. 11:02

Reginald McFreez írta:
RC írta:Újságíróhoz méltó címadás.


Szpari4Life írta:Fasza a cím!


Vállalva, hogy vakon vagyok: mi a gond a címmel?

A "bőven" szó nem igazán illik ide, így eléggé "hasogassa" a szememet a mondat.
SABARIA 1926

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Bőven kellett Botka Endre a volt csapata elleni továbbjutáshoz

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2017.03.02. 11:38

RC írta:
Reginald McFreez írta:
RC írta:Újságíróhoz méltó címadás.


Szpari4Life írta:Fasza a cím!


Vállalva, hogy vakon vagyok: mi a gond a címmel?

A "bőven" szó nem igazán illik ide, így eléggé "hasogassa" a szememet a mondat.

Az, hogy mondjuk "nagyon" lett volna inkább helyénvaló?
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

Avatar
RC
Moderátor
Hozzászólások: 36796
Csatlakozott: 2005.07.28. 00:16
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Bőven kellett Botka Endre a volt csapata elleni továbbjutáshoz

HozzászólásSzerző: RC » 2017.03.02. 11:41

Reginald McFreez írta:
RC írta:
Reginald McFreez írta:


Vállalva, hogy vakon vagyok: mi a gond a címmel?

A "bőven" szó nem igazán illik ide, így eléggé "hasogassa" a szememet a mondat.

Az, hogy mondjuk "nagyon" lett volna inkább helyénvaló?

Gondolatolvasó vagy, pont azt akartam írni.
SABARIA 1926

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Bőven kellett Botka Endre a volt csapata elleni továbbjutáshoz

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2017.03.02. 11:52

RC írta:
Reginald McFreez írta:
RC írta:A "bőven" szó nem igazán illik ide, így eléggé "hasogassa" a szememet a mondat.

Az, hogy mondjuk "nagyon" lett volna inkább helyénvaló?

Gondolatolvasó vagy, pont azt akartam írni.

Után is nézek a TEÁOR számok között, hogy ezt is felvegyem a tevékenységi körömbe. :)
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

Avatar
Sub Pop
Moderátor
Hozzászólások: 27958
Csatlakozott: 2006.07.29. 17:15

Re: Bőven kellett Botka Endre a volt csapata elleni továbbjutáshoz

HozzászólásSzerző: Sub Pop » 2017.03.02. 12:07

Az eredmény mindent elmond.
Gratulálok a Fradinak.
A helyzeteket meg be kell lőni, ilyen egyszerű ez.
Puskás-Kispest-Hungary

inreallife
Sztár
Hozzászólások: 3805
Csatlakozott: 2012.08.04. 23:06
Tartózkodási hely: a 3. csillag kapujaban

Re: Bőven kellett Botka Endre a volt csapata elleni továbbjutáshoz

HozzászólásSzerző: inreallife » 2017.03.02. 16:52

erdeskes meccs volt. a honved sokkal jobb volt az elozo meccsen. dilavert vegre a helyere kerult, marmint tok jol nyomja a vkp-t. dibusz lassan megszunik fradi szint lenni, pontok meg nem mentek el rajta, de rossz nezni neha. olyan, mintha alargias lenne a fure, allondoan a szemet torolgeti es nem mer kimozdulni a vonalrol beadasnal. botka jo volt, kleini felemas. nalepa is szepen jatszott. gera meg 1000* jobb szogleteket es szabadokat rug, mint hajnal. a kis stopszlivel csak a merete miatt rugatjak a labdat, ritkan botlik bele jol...

a meccs felejtheto volt, a honved az elso golig jatszott, a maradek 60 perccel nem tudom hogyan szamolnak majd el. a vedoik magasak, drabalisak, elol van ket veszelyes csataruk, es kozeppalyan is vannak biztato fiataljaik. ez magyarorszagon mar boven eleg egy dobogora vagyo csapatnak, plane ha betliznek a tobbiek...

ja megvalami, kisbogesz bemutatta a tokeletes antifootballt. kvazi egyik labdaerintese sem volt ertekelheto. sokkal sokkal jobb jatekos volt par eve, mintha eveket hagyott volna ki a focibol...
kubatov takarodj!

Avatar
Szpari4Life
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2709
Csatlakozott: 2014.07.06. 14:22
Tartózkodási hely: Borsigplatz
Kapcsolat:

Re: Bőven kellett Botka Endre a volt csapata elleni továbbjutáshoz

HozzászólásSzerző: Szpari4Life » 2017.03.02. 21:31

Reginald McFreez írta:
RC írta:
Reginald McFreez írta:


Vállalva, hogy vakon vagyok: mi a gond a címmel?

A "bőven" szó nem igazán illik ide, így eléggé "hasogassa" a szememet a mondat.

Az, hogy mondjuk "nagyon" lett volna inkább helyénvaló?

Inkább csak simán kellett.
kanoczrobert.hu


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: RC valamint 263 vendég