Szombati foci: Fradi-Vidi!

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40783
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2021.12.14. 10:56

Cselszky írta:
SuperDepor írta:A Debrecen viszi tőlünk Suljicot :). Az az edző még nem született meg aki belőle újra nb1es játékost csinál. Ilyen látványosan beleszarni a futballba ahogy ő teszi ritkán látni. Pedig volt nálunk bőven kutyaütő légiósokból.

Ez komoly? Az egyik probléma pont a primadonnáskodó faszkalapokkal van, akiket Carrillo próbál kiszűrni és/vagy melóra fogni, erre idehoznak valakit, aki a borzalmas mentalitása miatt tart ott, ahol? Nevetséges.

Csakfoci főoldalán van, a hazai átigazolásokkal nem tévednek gyakran.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40783
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2021.12.14. 10:59

SuperDepor írta:
Cselszky írta:
SuperDepor írta:A Debrecen viszi tőlünk Suljicot :). Az az edző még nem született meg aki belőle újra nb1es játékost csinál. Ilyen látványosan beleszarni a futballba ahogy ő teszi ritkán látni. Pedig volt nálunk bőven kutyaütő légiósokból.

Ez komoly? Az egyik probléma pont a primadonnáskodó faszkalapokkal van, akiket Carrillo próbál kiszűrni és/vagy melóra fogni, erre idehoznak valakit, aki a borzalmas mentalitása miatt tart ott, ahol? Nevetséges.

Csakfoci főoldalán van, a hazai átigazolásokkal nem tévednek gyakran.

Szerk. ő nem Carillo idején volt Fehérváron?
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2021.12.14. 11:05

a Nis Csairról ezt írják a polákok:

http://stadiumdb.com/stadiums/ser/stadion_cair_nis
1995-ben, biztonsági okokból lezárták az északi és a keleti oldalt, 2008-ban aztán a déli kanyar is csatlakozott, ezáltal a nyugati oldali szektorok maradtak használatban, amire 2006-ban raktak fel 3 ezer széket. A stadion rekonstrukció 2011-ben kezdődött. De a tetőt nagyrészt lehagyták. Nagyon helyesen, 608 mm évi esőnél, ne legyünk már puhányok.
ETO

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16594
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2021.12.14. 11:09

Adamek írta:
ManBat írta:
Adamek írta:
a mi szemétdombunkra kitérve azért ez jóval több összetevős volt mint azt egy ilyen egyszerűsített barkácsszakkörös félmondat
a tető teljes hiánya egy dolog volt, lényegesen durvább probléma volt, hogy szerkezetileg teljesen fos munka volt, tökéletes keveréke a szűklátókörű magyaros tervezésnek és a szoci munkamorálnak valamint a féktelen kleptomániának, gondolom az oda szánt anyaghalmazból jutott egy maréknyi pár fejes hétvégi villájába is
a tájolása a lehető legszarabb volt, esélytelen lett volna bármilyen nemzetközi előírást teljesíteni ezzel az alappal ha nem lett volna szar eleve a tervezés és kivitelezés is, plusz ott figyelt még az alatta (stadion és edzőpályák) fekvő telkek kusza ügye is ami miatt akkor se lett volna esélye a túlélésre ha egy bővíthető és kiváló alapokon álló akármi lett volna eredetileg

mivel a Grupi amúgy sem a klub sajátja simán bérelhetnénk ezt közösen az MTK-val meg a BKV-Előrével, az új Nándibácsi stadion az igazi pénzkidobás az ablakon, semmi szükség nem volt rá, ott lehetett volna csinálni pár jobbféle edzőpályát vagy még pár kiadhatatlan irodaházat

mondjuk a telekbalhéról nem tudtam
nálatok szerintem nem nyelték volna le a közösködést a Mötökával, de egy Illovszky-Hidegkuti Stadion a Fáyban szerintem is élhető megoldás lett volna

ha saját tulajdon stadionról lenne szó akkor lehet, hogy nem, de így szerintem elfogadta volna a többség ha egyáltalán akárki is megkérdezte volna a népet egy ilyen kérdésben
én (túl azon, hogy az életben nem jártam még bent és nem is tervezem a közeljövőben) egy másodpercig nem éreztem sajátomnak ezt a csudabódét, szerintem nem vagyok ezzel teljesen egyedül

Én is felvetettem még itt (a régi, svéd karakteres fórummotor idején), amikor még csak tervben volt az új Hidegkuti építése, hogy lehetne közös stadionja a Vasas - MTK duónak, de szerintem ez kivitelezhetetlen lett volna, mert az MTK-nak erős lobbiereje van (Deutschtól kezdve), biztos nem mentek volna bele, hogy társbérlőként véglegesen kiköltözzenek Angyalföldre. Inkább a BKV Előrével kooperálhattak volna, szépen felújítva azt a régi időket őrző stadiont, arra a szűk telekre meg mehetett volna más beruházás.

Ami a saját stadionnal kapcsolatos érzéseket illeti, amikor először jártam a Groupamában, úgy éreztem, hogy ez a világon bárhol lehetne, semmi jellegzetesség nincs benne, amitől egyedülálló, különleges lenne, szóval amit száz közül is felismerne az ember, hogy ez a Fradi pályája. Oké, korszerű, meg kulturált körülményeket biztosít (ha nem zár be a büfé a második félidőre), jó magas jegyárak mellett. A Rohonci úti komplexummal is valahogy így vagyok, modern, meg jó, hogy nem ázik be mindenhol, de a régi pályánknak volt egy sajátos, semmivel összetéveszthetelen hangulata. Manapság már a panelok se látszanak a közvetítésben...
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2021.12.14. 11:16

Javier Arizmendi írta:
Adamek írta:
ManBat írta:mondjuk a telekbalhéról nem tudtam
nálatok szerintem nem nyelték volna le a közösködést a Mötökával, de egy Illovszky-Hidegkuti Stadion a Fáyban szerintem is élhető megoldás lett volna

ha saját tulajdon stadionról lenne szó akkor lehet, hogy nem, de így szerintem elfogadta volna a többség ha egyáltalán akárki is megkérdezte volna a népet egy ilyen kérdésben
én (túl azon, hogy az életben nem jártam még bent és nem is tervezem a közeljövőben) egy másodpercig nem éreztem sajátomnak ezt a csudabódét, szerintem nem vagyok ezzel teljesen egyedül

és a fikázott Üllői úti, utóbb Albert stadit a magadénak érezted?

Manbat: örülök, hogy sikerült beraknod mai képeket többek között a CeFeRe stadionról, aminek ugye Tarsoly módra az egyik végén nincs lelátója.
amúgy így nézett ki 2005-ben. bámulatos :)
Kép
a polákoknál találsz több képet is:
http://stadiumdb.com/stadiums/rou/stadi ... _radulescu

ugyanitt megtekintheted a korábban említett plzeni Struncovy Sady-t is a felújítás előtt, kb. ahogy Benesék hátrahagyták. hát tényleg párját ritkító, a különbség a korabeli magyar stadikhoz képest, fergeteges. kellő alázattal kérlek, hogy a 2011 előtti képeket vizsgáld, ne a felújítás utániakat.
http://stadiumdb.com/stadiums/cze/struncovy_sady

Nálunk felhánytolgatod, hogy nem volt tető a komcsi stadikon, erre berakod az eredetileg 1924-es építésű Karadjordjét, aminek a képek tanúsága szerint is kb a 80%-ára Tito szintén nem rakott tetőt, ahol meg van, ott az általad feltöltött képanyag alapján erősen rohad. off a totál offban, de szerintem a mi éghajlati viszonyaink között baromság a tető. még Győrben, Sopronban, Szombathelyen, Zalaegerszegen elmegy, de évi 600 mm alatti csapadékú félsivatagos területeken csak szemfényvesztés, meg arra szolgál, hogy az egyre fogyatkozó létszámú szurkolósereg jobban szóljon, mert beszorul a hang a tető alá.

a Poljud, az Poljud, az valóban kiemelkedő terméke a jugoszláv komcsiknak. de meglepően nemzetietlennek érzem tőled az Üllői úti, az ETO és a többi stadion fikázását, a tolótetős Komjádi el nem ismerését, a BS meg sem említését. nyilván volták hibák, szerintem a legnagyobb, hogy nem költöttek a CSAPATOK, a városok a stadionjaik karbantartására. ha jól követem az eseményeket, ma ugyanez történik.

a Komjádi és a BS mióta labdarúgó-stadion? engem ez az egy sport hoz lázba, a többit tisztelettel pont leszarom
a "mi éghajlatunkon nincs rá szükség" meg egy faszság, egyrészt azért, mert az UEFA-előírások nem éghajlatfüggők, másrészt elképesztően égett az ember pofája, amikor a Szuperkupa-döntőn 1000 ember (se) lézengett az Oláh Gabiban, mert lehullott a júliusi eső
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ManBat 2021.12.14. 11:18-kor.
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2021.12.14. 11:17

Savaria1919 írta:
Adamek írta:
ManBat írta:mondjuk a telekbalhéról nem tudtam
nálatok szerintem nem nyelték volna le a közösködést a Mötökával, de egy Illovszky-Hidegkuti Stadion a Fáyban szerintem is élhető megoldás lett volna

ha saját tulajdon stadionról lenne szó akkor lehet, hogy nem, de így szerintem elfogadta volna a többség ha egyáltalán akárki is megkérdezte volna a népet egy ilyen kérdésben
én (túl azon, hogy az életben nem jártam még bent és nem is tervezem a közeljövőben) egy másodpercig nem éreztem sajátomnak ezt a csudabódét, szerintem nem vagyok ezzel teljesen egyedül

Én is felvetettem még itt (a régi, svéd karakteres fórummotor idején), amikor még csak tervben volt az új Hidegkuti építése, hogy lehetne közös stadionja a Vasas - MTK duónak, de szerintem ez kivitelezhetetlen lett volna, mert az MTK-nak erős lobbiereje van (Deutschtól kezdve), biztos nem mentek volna bele, hogy társbérlőként véglegesen kiköltözzenek Angyalföldre. Inkább a BKV Előrével kooperálhattak volna, szépen felújítva azt a régi időket őrző stadiont, arra a szűk telekre meg mehetett volna más beruházás.

Ami a saját stadionnal kapcsolatos érzéseket illeti, amikor először jártam a Groupamában, úgy éreztem, hogy ez a világon bárhol lehetne, semmi jellegzetesség nincs benne, amitől egyedülálló, különleges lenne, szóval amit száz közül is felismerne az ember, hogy ez a Fradi pályája. Oké, korszerű, meg kulturált körülményeket biztosít (ha nem zár be a büfé a második félidőre), jó magas jegyárak mellett. A Rohonci úti komplexummal is valahogy így vagyok, modern, meg jó, hogy nem ázik be mindenhol, de a régi pályánknak volt egy sajátos, semmivel összetéveszthetelen hangulata. Manapság már a panelok se látszanak a közvetítésben...

az Előre műemléki védett tribünjével nem tudsz mit kezdeni, oda normális stadiont nem tudsz felhúzni
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16594
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2021.12.14. 11:18

ManBat írta:
Javier Arizmendi írta:
ManBat írta:[
hány betonteknőt tudsz felsorolni? Népstadion oké, a borzalmas tervezési munkát jelentő Üllői-ETO kombó mint nagyprojektek, a szintén nem épp mérnöki csúcsteljesítmény Illovszky, a citált DVTK stadion (bár ott ugye a '38 óta tribün-klubház kombóhoz 2006-ban nyúltak hozzá csak), és hirtelen el is fogyunk - MTK, Honvéd, '92-ig a Debrecen, Szeged, ésatöbbi-ésatöbbi miért kellett, hogy a húszas-harmincas évekből örökölt, teljesen elavult és minden komfortot nélkülöző fospermeteiben játsszon, miközben Plzentől Kolozsváron át Nisig mindenhol körülöttünk épültek normális, a kontemporális mérnöki munkát a lehetőségekhez mérten figyelembe vevő, igényes stadionok, amiket a mai napig lehet használni, és nem a földig dózerolásuk az egyetlen lehetőség, hogy a városainkban UEFA 3-4. kategóriás stadionok legyenek
a Mizo Pécset jó, hogy felhozod, hiszen ott 2005-ben, a nyakatekert (hehe) Toller és sleppje nyomására történő PVSK-ból való kiválás indította el a lavinát, aminek köszönhetően előbb a Sopron beelőzte őket erőben, majd eltűntek az adósságban, ami 2012-re realizálódott - ettől függetlenül Iványi Dalmának senki nem nyomott pisztolyt a fejéhez, hogy játsszon bajai-komlói szakadárt, és ássa alá a pécsi női kosárlabdát a PINK-PEAC rivalizálás megszülésével

azóta eltelt 9 év.

teljesség igénye nélkül a stadionok amiket nem említettél: ZTE stadi 1972, Sopron Káposztás 1965, Dac stadion Győr 1980, Pápa 1966, Siófok 1961, Sóstó Vadásztölténygyár 1967, Kohász Stadion Sztálinváros 1952, Paksi ASE 1983, Paks Fehérvári út 1966, Szekszárd 1962, Pamacs 1968, PVSK 1952, Komló 1954, Tarján Tóstrand 1966, Eger Szentmarjay 1954, Ózd 1958, Vác 1967, Nyíregyháza 1958, Debi Oláh Gábor 1950-es, Békéscsaba Kórház utca 1974, Kecsó Széktó 1962, Szolnok Tiszaliget 1974, Hódmező 1958, Pesten Budai II 1959, BVSC 1952. Ez nem érdem, volt 41 évük, Viktorhoz hasonlóan a sportban akartak kitünni, persze, hogy építettek stadiont és sportlétesítményeket (Komjádi, BS, Magvassy). Legalább a tényeket ne vitassuk már el.

Nem vagyok építész, de nekem se az ETO, se a Fradi stadival nem volt semmi bajom, egyáltalán nem értem, minek kell totál elbontani őket.

ZTE: oké, végülis ott volt normális lelátó, elfogadom - bár az időtállóságát jól mutatja, hogy a vasút miatt meghagyott északi lelátó 2008-ra életveszélyessé vált
Káposztás utca: a 2003-as stadionrekonstrukció előtt az emberek olyan fura szerkezeteken ültek? álltak?, mint amik most a siófoki stadiont körbeveszik, ill. a mostani műjégpálya helyén volt pár sor betonlépcső, ami egyszerre volt a hazai-, és vendégszektor, egy putri volt az egész, érdemes róla megnézni videókat még akár az ezredfordulóról is
Nádorváros: ne nevettess már, hogy azt a sportpályát stadionnak nevezed
Pápa: a tribünt 2002-ben adták át, előtte ott sem volt lófasz sem
Siófok: a klubházra tett tribün miatt elfogadom, oké, bár a 3 mobillelátós oldal is mindig a putri szinonimája volt
Sóstó: elfogadom
Dunaúj: szintén egy putri, a Dunaferr bajnoki szezonjában a kerítést állták körbe az emberek lelátó híján
Paks: ott is egy mikronnyi tribün, illetve 2006-ban a feljutás után mobillelátó a túloldalra
...és mehetnénk végig, a lényeg, hogy te mindenféle 1945-1990 között elkészült sportpályát kimásoltál ide, miközben ezek alig-alig nevezhetőek stadionnak - eközben a szomszédos országokban ilyen pályák épültek (szándékosan egyik létesítmény sem fővárosi):
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

hogy mi volt a baj az Üllőivel és az ETO stadionnal? amit korábban is írtam, egész egyszerűen teljességgel tető nélküli stadiont már a hetvenes években is űbergáz volt átadni, a Fradinál pedig bőszen alul is lett méretezve a stadion, illetve az elosztása is borzalmas volt
ha lett volna rá akarat, simán lehetett volna 20-30 ezres, legalább részben fedett stadionokat építeni, és akkor nem a nulláról kellett volna mindent felhúzni, hanem lett volna egy olyan alap, amire lehet építkezni - azért azt nem nehéz belátni, hogy ha az Üllői 129. alatt a Poljud mása lett volna felállítva, jó eséllyel a Groupama soha nem születik meg

A Poljud környékén jártam még évekkel ezelőtt, távolról jól mutat, közelről már kevésbé, lelakott, mondhatni balkáni. És ez kb maradni is fog, ha csak nem találnak valami elsüllyedt kincseshajót a kikötőben, amiből felhúznak egy modern stadiont.
Ha már a csehek szóba kerültek, Brnoban a Lužánkami brutál látványt nyújt élőben. Pont a mi Puskás Stadionunkkal egyidős, csak míg azt a maga módján nagyjából igyekeztek karban tartani, a brnoi kollégája a kétezres évekre használhatatlanná vált.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16594
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2021.12.14. 11:19

ManBat írta:
Savaria1919 írta:
Adamek írta:ha saját tulajdon stadionról lenne szó akkor lehet, hogy nem, de így szerintem elfogadta volna a többség ha egyáltalán akárki is megkérdezte volna a népet egy ilyen kérdésben
én (túl azon, hogy az életben nem jártam még bent és nem is tervezem a közeljövőben) egy másodpercig nem éreztem sajátomnak ezt a csudabódét, szerintem nem vagyok ezzel teljesen egyedül

Én is felvetettem még itt (a régi, svéd karakteres fórummotor idején), amikor még csak tervben volt az új Hidegkuti építése, hogy lehetne közös stadionja a Vasas - MTK duónak, de szerintem ez kivitelezhetetlen lett volna, mert az MTK-nak erős lobbiereje van (Deutschtól kezdve), biztos nem mentek volna bele, hogy társbérlőként véglegesen kiköltözzenek Angyalföldre. Inkább a BKV Előrével kooperálhattak volna, szépen felújítva azt a régi időket őrző stadiont, arra a szűk telekre meg mehetett volna más beruházás.

Ami a saját stadionnal kapcsolatos érzéseket illeti, amikor először jártam a Groupamában, úgy éreztem, hogy ez a világon bárhol lehetne, semmi jellegzetesség nincs benne, amitől egyedülálló, különleges lenne, szóval amit száz közül is felismerne az ember, hogy ez a Fradi pályája. Oké, korszerű, meg kulturált körülményeket biztosít (ha nem zár be a büfé a második félidőre), jó magas jegyárak mellett. A Rohonci úti komplexummal is valahogy így vagyok, modern, meg jó, hogy nem ázik be mindenhol, de a régi pályánknak volt egy sajátos, semmivel összetéveszthetelen hangulata. Manapság már a panelok se látszanak a közvetítésben...

az Előre műemléki védett tribünjével nem tudsz mit kezdeni, oda normális stadiont nem tudsz felhúzni

azt a tribünt meghagytam volna, oda köré, mellé kellett volna néhány sornyi lelátó, stílusban illeszkedve
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2021.12.14. 11:20

Savaria1919 írta:
ManBat írta:
Javier Arizmendi írta:azóta eltelt 9 év.

teljesség igénye nélkül a stadionok amiket nem említettél: ZTE stadi 1972, Sopron Káposztás 1965, Dac stadion Győr 1980, Pápa 1966, Siófok 1961, Sóstó Vadásztölténygyár 1967, Kohász Stadion Sztálinváros 1952, Paksi ASE 1983, Paks Fehérvári út 1966, Szekszárd 1962, Pamacs 1968, PVSK 1952, Komló 1954, Tarján Tóstrand 1966, Eger Szentmarjay 1954, Ózd 1958, Vác 1967, Nyíregyháza 1958, Debi Oláh Gábor 1950-es, Békéscsaba Kórház utca 1974, Kecsó Széktó 1962, Szolnok Tiszaliget 1974, Hódmező 1958, Pesten Budai II 1959, BVSC 1952. Ez nem érdem, volt 41 évük, Viktorhoz hasonlóan a sportban akartak kitünni, persze, hogy építettek stadiont és sportlétesítményeket (Komjádi, BS, Magvassy). Legalább a tényeket ne vitassuk már el.

Nem vagyok építész, de nekem se az ETO, se a Fradi stadival nem volt semmi bajom, egyáltalán nem értem, minek kell totál elbontani őket.

ZTE: oké, végülis ott volt normális lelátó, elfogadom - bár az időtállóságát jól mutatja, hogy a vasút miatt meghagyott északi lelátó 2008-ra életveszélyessé vált
Káposztás utca: a 2003-as stadionrekonstrukció előtt az emberek olyan fura szerkezeteken ültek? álltak?, mint amik most a siófoki stadiont körbeveszik, ill. a mostani műjégpálya helyén volt pár sor betonlépcső, ami egyszerre volt a hazai-, és vendégszektor, egy putri volt az egész, érdemes róla megnézni videókat még akár az ezredfordulóról is
Nádorváros: ne nevettess már, hogy azt a sportpályát stadionnak nevezed
Pápa: a tribünt 2002-ben adták át, előtte ott sem volt lófasz sem
Siófok: a klubházra tett tribün miatt elfogadom, oké, bár a 3 mobillelátós oldal is mindig a putri szinonimája volt
Sóstó: elfogadom
Dunaúj: szintén egy putri, a Dunaferr bajnoki szezonjában a kerítést állták körbe az emberek lelátó híján
Paks: ott is egy mikronnyi tribün, illetve 2006-ban a feljutás után mobillelátó a túloldalra
...és mehetnénk végig, a lényeg, hogy te mindenféle 1945-1990 között elkészült sportpályát kimásoltál ide, miközben ezek alig-alig nevezhetőek stadionnak - eközben a szomszédos országokban ilyen pályák épültek (szándékosan egyik létesítmény sem fővárosi):
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

hogy mi volt a baj az Üllőivel és az ETO stadionnal? amit korábban is írtam, egész egyszerűen teljességgel tető nélküli stadiont már a hetvenes években is űbergáz volt átadni, a Fradinál pedig bőszen alul is lett méretezve a stadion, illetve az elosztása is borzalmas volt
ha lett volna rá akarat, simán lehetett volna 20-30 ezres, legalább részben fedett stadionokat építeni, és akkor nem a nulláról kellett volna mindent felhúzni, hanem lett volna egy olyan alap, amire lehet építkezni - azért azt nem nehéz belátni, hogy ha az Üllői 129. alatt a Poljud mása lett volna felállítva, jó eséllyel a Groupama soha nem születik meg

A Poljud környékén jártam még évekkel ezelőtt, távolról jól mutat, közelről már kevésbé, lelakott, mondhatni balkáni. És ez kb maradni is fog, ha csak nem találnak valami elsüllyedt kincseshajót a kikötőben, amiből felhúznak egy modern stadiont.
Ha már a csehek szóba kerültek, Brnoban a Lužánkami brutál látványt nyújt élőben. Pont a mi Puskás Stadionunkkal egyidős, csak míg azt a maga módján nagyjából igyekeztek karban tartani, a brnoi kollégája a kétezres évekre használhatatlanná vált.

Brno sajnos inkább hokiváros, ezt elsőkézből megtapasztalhattam
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16594
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2021.12.14. 11:26

ManBat írta:
Savaria1919 írta:
ManBat írta:ZTE: oké, végülis ott volt normális lelátó, elfogadom - bár az időtállóságát jól mutatja, hogy a vasút miatt meghagyott északi lelátó 2008-ra életveszélyessé vált
Káposztás utca: a 2003-as stadionrekonstrukció előtt az emberek olyan fura szerkezeteken ültek? álltak?, mint amik most a siófoki stadiont körbeveszik, ill. a mostani műjégpálya helyén volt pár sor betonlépcső, ami egyszerre volt a hazai-, és vendégszektor, egy putri volt az egész, érdemes róla megnézni videókat még akár az ezredfordulóról is
Nádorváros: ne nevettess már, hogy azt a sportpályát stadionnak nevezed
Pápa: a tribünt 2002-ben adták át, előtte ott sem volt lófasz sem
Siófok: a klubházra tett tribün miatt elfogadom, oké, bár a 3 mobillelátós oldal is mindig a putri szinonimája volt
Sóstó: elfogadom
Dunaúj: szintén egy putri, a Dunaferr bajnoki szezonjában a kerítést állták körbe az emberek lelátó híján
Paks: ott is egy mikronnyi tribün, illetve 2006-ban a feljutás után mobillelátó a túloldalra
...és mehetnénk végig, a lényeg, hogy te mindenféle 1945-1990 között elkészült sportpályát kimásoltál ide, miközben ezek alig-alig nevezhetőek stadionnak - eközben a szomszédos országokban ilyen pályák épültek (szándékosan egyik létesítmény sem fővárosi):
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

hogy mi volt a baj az Üllőivel és az ETO stadionnal? amit korábban is írtam, egész egyszerűen teljességgel tető nélküli stadiont már a hetvenes években is űbergáz volt átadni, a Fradinál pedig bőszen alul is lett méretezve a stadion, illetve az elosztása is borzalmas volt
ha lett volna rá akarat, simán lehetett volna 20-30 ezres, legalább részben fedett stadionokat építeni, és akkor nem a nulláról kellett volna mindent felhúzni, hanem lett volna egy olyan alap, amire lehet építkezni - azért azt nem nehéz belátni, hogy ha az Üllői 129. alatt a Poljud mása lett volna felállítva, jó eséllyel a Groupama soha nem születik meg

A Poljud környékén jártam még évekkel ezelőtt, távolról jól mutat, közelről már kevésbé, lelakott, mondhatni balkáni. És ez kb maradni is fog, ha csak nem találnak valami elsüllyedt kincseshajót a kikötőben, amiből felhúznak egy modern stadiont.
Ha már a csehek szóba kerültek, Brnoban a Lužánkami brutál látványt nyújt élőben. Pont a mi Puskás Stadionunkkal egyidős, csak míg azt a maga módján nagyjából igyekeztek karban tartani, a brnoi kollégája a kétezres évekre használhatatlanná vált.

Brno sajnos inkább hokiváros, ezt elsőkézből megtapasztalhattam

Svancar búcsúmeccsére csak kimentek harmincezren, persze az egyszeri alkalom volt, plusz nagyszabású társadalmi akció fűződött hozzá a stadion kigyomlálásával. A hokicsapatuk jóval sikeresebb, mint a Zbrojovka. Talán most feljutnak a másodosztályból.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96405
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2021.12.14. 11:56

SuperDepor írta:
SuperDepor írta:
Cselszky írta:Ez komoly? Az egyik probléma pont a primadonnáskodó faszkalapokkal van, akiket Carrillo próbál kiszűrni és/vagy melóra fogni, erre idehoznak valakit, aki a borzalmas mentalitása miatt tart ott, ahol? Nevetséges.

Csakfoci főoldalán van, a hazai átigazolásokkal nem tévednek gyakran.

Szerk. ő nem Carillo idején volt Fehérváron?

A transfermarkt tanúsága szerint pont elkerülték egymást.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2021.12.14. 12:16

ManBat írta:
Savaria1919 írta:Ami a saját stadionnal kapcsolatos érzéseket illeti, amikor először jártam a Groupamában, úgy éreztem, hogy ez a világon bárhol lehetne, semmi jellegzetesség nincs benne, amitől egyedülálló, különleges lenne, szóval amit száz közül is felismerne az ember, hogy ez a Fradi pályája. Oké, korszerű, meg kulturált körülményeket biztosít (ha nem zár be a büfé a második félidőre), jó magas jegyárak mellett. A Rohonci úti komplexummal is valahogy így vagyok, modern, meg jó, hogy nem ázik be mindenhol, de a régi pályánknak volt egy sajátos, semmivel összetéveszthetelen hangulata. Manapság már a panelok se látszanak a közvetítésben...

az Előre műemléki védett tribünjével nem tudsz mit kezdeni, oda normális stadiont nem tudsz felhúzni

nekem a kedvenc pesti stadionom, vagy pályám, vagy akármi.

Sabaria: egyetértünk. és most még jön valami olyan, hogy alapvetően helyesen, sporólási szándékkal, az Új Bozsikot akarják egy az egyben lemásolni a Mecsekalján.
ETO

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2021.12.14. 12:16

ManBat írta:
Savaria1919 írta:Ami a saját stadionnal kapcsolatos érzéseket illeti, amikor először jártam a Groupamában, úgy éreztem, hogy ez a világon bárhol lehetne, semmi jellegzetesség nincs benne, amitől egyedülálló, különleges lenne, szóval amit száz közül is felismerne az ember, hogy ez a Fradi pályája. Oké, korszerű, meg kulturált körülményeket biztosít (ha nem zár be a büfé a második félidőre), jó magas jegyárak mellett. A Rohonci úti komplexummal is valahogy így vagyok, modern, meg jó, hogy nem ázik be mindenhol, de a régi pályánknak volt egy sajátos, semmivel összetéveszthetelen hangulata. Manapság már a panelok se látszanak a közvetítésben...

az Előre műemléki védett tribünjével nem tudsz mit kezdeni, oda normális stadiont nem tudsz felhúzni

nekem a kedvenc pesti stadionom, vagy pályám, vagy akármi.

Sabaria: egyetértünk. és most még jön valami olyan, hogy alapvetően helyesen, sporólási szándékkal, az Új Bozsikot akarják egy az egyben lemásolni a Mecsekalján.
ETO

Sanyeey
Világsztár
Hozzászólások: 10382
Csatlakozott: 2009.03.01. 18:16
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Sanyeey » 2021.12.14. 12:53

Cselszky írta:
SuperDepor írta:A Debrecen viszi tőlünk Suljicot :). Az az edző még nem született meg aki belőle újra nb1es játékost csinál. Ilyen látványosan beleszarni a futballba ahogy ő teszi ritkán látni. Pedig volt nálunk bőven kutyaütő légiósokból.

Ez komoly? Az egyik probléma pont a primadonnáskodó faszkalapokkal van, akiket Carrillo próbál kiszűrni és/vagy melóra fogni, erre idehoznak valakit, aki a borzalmas mentalitása miatt tart ott, ahol? Nevetséges.

Ez Kondás bosszúja.
DEBRECENI VSC

Sanyeey
Világsztár
Hozzászólások: 10382
Csatlakozott: 2009.03.01. 18:16
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Sanyeey » 2021.12.14. 12:57

Sanyeey írta:
Cselszky írta:
SuperDepor írta:A Debrecen viszi tőlünk Suljicot :). Az az edző még nem született meg aki belőle újra nb1es játékost csinál. Ilyen látványosan beleszarni a futballba ahogy ő teszi ritkán látni. Pedig volt nálunk bőven kutyaütő légiósokból.

Ez komoly? Az egyik probléma pont a primadonnáskodó faszkalapokkal van, akiket Carrillo próbál kiszűrni és/vagy melóra fogni, erre idehoznak valakit, aki a borzalmas mentalitása miatt tart ott, ahol? Nevetséges.

Ez Kondás bosszúja.

Amúgy nincs is rá szükségünk. Ezerszer inkább egy fiatal (pl. Soltész) játsszon azon a poszton.
DEBRECENI VSC

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75151
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2021.12.14. 14:37

Csábos Józsi is szabad mától, bővülnek a lehetőségeink
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96405
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2021.12.14. 14:40

Adamek írta:Csábos Józsi is szabad mától, bővülnek a lehetőségeink

Ott maradt sportigazgatóként, csak leadott egy funkciót Romaneknek.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75151
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2021.12.14. 15:23

Cselszky írta:
Adamek írta:Csábos Józsi is szabad mától, bővülnek a lehetőségeink

Ott maradt sportigazgatóként, csak leadott egy funkciót Romaneknek.

picsábi
na akkor marad Horváth Karibá vagy Pajkos Jani
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 46286
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: nyúl » 2021.12.14. 15:45

Adamek írta:
Cselszky írta:
Adamek írta:Csábos Józsi is szabad mától, bővülnek a lehetőségeink

Ott maradt sportigazgatóként, csak leadott egy funkciót Romaneknek.

picsábi
na akkor marad Horváth Karibá vagy Pajkos Jani

Csercseszovot is rebesgették. Rokonszenves fazon. Szpartak-iskola, vagyis az orosz foci művészeinél tanulta a szagmát. Nekem az a munkás-paraszt szbornaja is tetszett a hazai vb-jükön.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75151
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2021.12.14. 16:17

nyúl írta:
Adamek írta:
Cselszky írta:Ott maradt sportigazgatóként, csak leadott egy funkciót Romaneknek.

picsábi
na akkor marad Horváth Karibá vagy Pajkos Jani

Csercseszovot is rebesgették. Rokonszenves fazon. Szpartak-iskola, vagyis az orosz foci művészeinél tanulta a szagmát. Nekem az a munkás-paraszt szbornaja is tetszett a hazai vb-jükön.

én rühellem ezt a szovjet-jugó vonalat, de úgy néz ki idehaza csak ebben tudnak gondolkodni, mondjuk nálunk szinte mindegy, bármelyik nációból behúzzuk a makkalsót
az igazat megvallva a keret is egy rakat fostaliga, 7+1 jugó, 3 szovjet, 3 arab-afrikai, albán és szlovák nehezékkel - a világ leglustább népeiből ennyi már gyilkos kombó
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 162 vendég