Szombati foci: Fradi-Vidi!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75019
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2024.02.25. 19:23

SuperDepor írta:A Mészöly Géza projekt se jön be, olyan mint a többi a körből. Az edző nélküli Diósgyőrt verték nehezen 2:1re

mondtam én, hogy többet érdemelnek ők Gejzafijamnál
Aczéllal jobban jártak volna, igaz őt nem a Váczi út másik oldaláról kellett volna csak átcsábítani
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 46285
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: nyúl » 2024.02.25. 19:32

Az Újpest 9 éve nem fogott egy derbyt, 6 éve egy döntetlent. Ennyi idő alatt akármelyik nyomoronc csapat nyerni tudott az FTC ellen. Ezt semmilyen költségvetési különbség nem indokolja.
Nem tudom, mi lehet ez a görcs, de már csak nem is kínos, inkább hozzászoktunk, mint egy szőrös szemölcshöz.
Felnő egy nemzedék, amelyik a legrangosabb magyar klubmeccsen évtizede nem látta az egyik felet győzni. Ez alighanem világrekord.

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96367
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2024.02.25. 19:50

nyúl írta:Az Újpest 9 éve nem fogott egy derbyt, 6 éve egy döntetlent. Ennyi idő alatt akármelyik nyomoronc csapat nyerni tudott az FTC ellen. Ezt semmilyen költségvetési különbség nem indokolja.
Nem tudom, mi lehet ez a görcs, de már csak nem is kínos, inkább hozzászoktunk, mint egy szőrös szemölcshöz.
Felnő egy nemzedék, amelyik a legrangosabb magyar klubmeccsen évtizede nem látta az egyik felet győzni. Ez alighanem világrekord.

Nekünk is volt nemrég egy bő 7 éves nyeretlenségi sorozatunk a Videoton ellen, persze az más kaliber.

Valami pszichés gát is benne lehet, bár most tényleg igen nagy a különbség a két csapat között, de évek óta zömmel 3-6 gól között kapnak, amit azért okosabb, harcosabb, fegyelmezettebb játékkal el lehetne kerülni. Talán egy valamire való edző sem ártana.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40753
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2024.02.25. 19:58

Savaria1919 írta:https://www.nemzetisport.hu/labdarugo-nb-i/2024/02/iv-vs-ix-czipo-adam-jegyzete
Nofene, egy jól sikerült jegyzet a Nemzeti Sportban.

Miért, a ferencvárosi vipezésért? Értem én, hogy a szerző ftc v Újpest szurker, de egy jobb komment szintjén nem lép túl. Ráadásul sokszazerer futballrajongo olyan izgalommal kell fel az ftc Újpest reggelén mint a Kisvárda Kövesd napján
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Deep Purple
Aranylabdás
Hozzászólások: 35804
Csatlakozott: 2007.01.30. 16:10
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Deep Purple » 2024.02.25. 20:09

Amit leírtunk ősszel ebbe a topikba az FTC-Újpestről, azt kb. be lehetne írni egy az egyben újra. Nem vagyok egy focitudós szakmai zseni, de érzésre azt gondolnám, hogy egy sokkal óvatosabb sündisznó felfogással, a játékot széttördelve jobb eredményeket érnénk el az FTC ellen. Ezt a hozzáállást a két csapat tudása közötti különbség igazolja is. Ugyanakkor várható volt, hogy ha például Vignjevics nem próbálta ezt meg, akkor Mészöly még kevésbé fogja. Egyébként is szakajtó számra kapjuk a gólokat az egész bajnokságban, szóval az esély mindenképp kicsi lenne. Csak ennél valamivel több.

Az első körben 20 pontot szereztünk, a másodikban 4 pontot. Az utóbbi időszakban volt egy csomó teljesen értékelhetetlen forduló, amikor a játékosok ténferegtek a pályán, és látszólag nem is akartak ott lenni. Kisvárdán, Mezőkövesden kaptunk négyeseket, egyebek között. Összességében a bajnokság szempontjából ez szerintem jóval nagyobb probléma, mint a zöldek elleni eredmények. A fennmaradó időszakban elsősorban ezt kell kiküszöbölni, és akkor azért jó esélyünk van a bentmaradásra.

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16518
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2024.02.25. 20:11

SuperDepor írta:
Savaria1919 írta:https://www.nemzetisport.hu/labdarugo-nb-i/2024/02/iv-vs-ix-czipo-adam-jegyzete
Nofene, egy jól sikerült jegyzet a Nemzeti Sportban.

Miért, a ferencvárosi vipezésért? Értem én, hogy a szerző ftc v Újpest szurker, de egy jobb komment szintjén nem lép túl. Ráadásul sokszazerer futballrajongo olyan izgalommal kell fel az ftc Újpest reggelén mint a Kisvárda Kövesd napján

már a vip is előrelépés, legalább ki lett mondva, meg hogy "a legnagyobb baj a kultúra hiánya, az, ami a futballt igazán futballá teszi profi szinten. Az, amit pénzzel nem lehet megvenni, ahogyan azt Szaúd-Arábia példája is mutatja, de a hosszú évek óta élvonalbeli Kisvárdán vagy Mezőkövesden sem."
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
zaggar
Tartalék
Hozzászólások: 1720
Csatlakozott: 2015.04.09. 16:10
Tartózkodási hely: Ország gyöngye-aranya

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: zaggar » 2024.02.25. 20:37

Deep Purple írta:Amit leírtunk ősszel ebbe a topikba az FTC-Újpestről, azt kb. be lehetne írni egy az egyben újra. Nem vagyok egy focitudós szakmai zseni, de érzésre azt gondolnám, hogy egy sokkal óvatosabb sündisznó felfogással, a játékot széttördelve jobb eredményeket érnénk el az FTC ellen. Ezt a hozzáállást a két csapat tudása közötti különbség igazolja is. Ugyanakkor várható volt, hogy ha például Vignjevics nem próbálta ezt meg, akkor Mészöly még kevésbé fogja. Egyébként is szakajtó számra kapjuk a gólokat az egész bajnokságban, szóval az esély mindenképp kicsi lenne. Csak ennél valamivel több.

Az első körben 20 pontot szereztünk, a másodikban 4 pontot. Az utóbbi időszakban volt egy csomó teljesen értékelhetetlen forduló, amikor a játékosok ténferegtek a pályán, és látszólag nem is akartak ott lenni. Kisvárdán, Mezőkövesden kaptunk négyeseket, egyebek között. Összességében a bajnokság szempontjából ez szerintem jóval nagyobb probléma, mint a zöldek elleni eredmények. A fennmaradó időszakban elsősorban ezt kell kiküszöbölni, és akkor azért jó esélyünk van a bentmaradásra.


Csak Gézát sajnáltam, a focistákat már lszrom..asszondja a Móci a meccs után, látja a fényt az alagút végén..hát remélem az nem a mozdony lámpája..Vajon Géza a lelke mélyén tényleg elhitte, h dugós puskával van esélye a tankok ellen?
Újpest-Munkás
Serie A iránt érdekl?d? (Milan és a többiek)

"Az ön parancsa nekem nem parancs. Az én látható f?hatóságom az árkodi püspök meg a vallás- és közoktatásügyi miniszter, a láthatatlan meg, aki ígéreteimet számon tartja, maga a megváltó Krisztus."

Deep Purple
Aranylabdás
Hozzászólások: 35804
Csatlakozott: 2007.01.30. 16:10
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Deep Purple » 2024.02.25. 20:51

zaggar írta:
Deep Purple írta:Amit leírtunk ősszel ebbe a topikba az FTC-Újpestről, azt kb. be lehetne írni egy az egyben újra. Nem vagyok egy focitudós szakmai zseni, de érzésre azt gondolnám, hogy egy sokkal óvatosabb sündisznó felfogással, a játékot széttördelve jobb eredményeket érnénk el az FTC ellen. Ezt a hozzáállást a két csapat tudása közötti különbség igazolja is. Ugyanakkor várható volt, hogy ha például Vignjevics nem próbálta ezt meg, akkor Mészöly még kevésbé fogja. Egyébként is szakajtó számra kapjuk a gólokat az egész bajnokságban, szóval az esély mindenképp kicsi lenne. Csak ennél valamivel több.

Az első körben 20 pontot szereztünk, a másodikban 4 pontot. Az utóbbi időszakban volt egy csomó teljesen értékelhetetlen forduló, amikor a játékosok ténferegtek a pályán, és látszólag nem is akartak ott lenni. Kisvárdán, Mezőkövesden kaptunk négyeseket, egyebek között. Összességében a bajnokság szempontjából ez szerintem jóval nagyobb probléma, mint a zöldek elleni eredmények. A fennmaradó időszakban elsősorban ezt kell kiküszöbölni, és akkor azért jó esélyünk van a bentmaradásra.


Csak Gézát sajnáltam, a focistákat már lszrom..asszondja a Móci a meccs után, látja a fényt az alagút végén..hát remélem az nem a mozdony lámpája..Vajon Géza a lelke mélyén tényleg elhitte, h dugós puskával van esélye a tankok ellen?

Belőlem nem vált ki különösebb érzelmeket Mészöly. Az első időszakában még nem jártam meccsre, nem is igazán voltam képben. A második próbálkozásnál pedig a 6-0 volt kb. az egyetlen emlékezetes eredmény. A kirúgása előtti totál nullázós bajnoki kezdés (pont és rúgott gól nélküli első négy fordulü) élénken él az emlékezetemben. A fenti fő feladatra ettől függetlenül alkalmasnak látom őt. Talán Simon is valami ilyesmire gondolhatott? Nem tudom, a sípszó után otthagytam.

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2840
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2024.02.25. 20:52

banok írta:Csóri lilák XDDDDD

Csütörtökön hiányoltunk. Mindenesetre igazad volt, hála a 12 csapatos bajnokságnak, nincsen 6 gólos különbség a csapatok között
ETO

Avatar
alehndr
Világsztár
Hozzászólások: 13660
Csatlakozott: 2011.08.13. 19:32
Tartózkodási hely: Ibiza

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: alehndr » 2024.02.25. 20:56

banok írta:Csóri lilák XDDDDD

Komoly dicsőség ez xddd

Avatar
banok
Aranylabdás
Hozzászólások: 29067
Csatlakozott: 2005.03.20. 03:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: banok » 2024.02.25. 21:43

alehndr írta:
banok írta:Csóri lilák XDDDDD

Komoly dicsőség ez xddd


Derbit nyerni mindig az!

Mech
Aranylabdás
Hozzászólások: 21423
Csatlakozott: 2009.07.21. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Mech » 2024.02.26. 08:28

banok írta:
alehndr írta:
banok írta:Csóri lilák XDDDDD

Komoly dicsőség ez xddd


Derbit nyerni mindig az!

ez már rég nem derbi

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 35114
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Szarka » 2024.02.26. 10:21

nyúl írta:Az Újpest 9 éve nem fogott egy derbyt, 6 éve egy döntetlent. Ennyi idő alatt akármelyik nyomoronc csapat nyerni tudott az FTC ellen. Ezt semmilyen költségvetési különbség nem indokolja.
Nem tudom, mi lehet ez a görcs, de már csak nem is kínos, inkább hozzászoktunk, mint egy szőrös szemölcshöz.
Felnő egy nemzedék, amelyik a legrangosabb magyar klubmeccsen évtizede nem látta az egyik felet győzni. Ez alighanem világrekord.

Ahogy DP is írta, az Újpest mindig nyíltsisakos harcra készül, ami eleve hátrány egy jobb kepességű csapat ellen.
Másrészt a Fradinál elengednek egy Debrecen, Paks, akármilyen meccset, nem pörögnek rá a zsoldosok, de az Újpest ellen Kubatov tuti mindig kiadja az ukázt, hogy na ezt nyerni KELL! Ott ndm lazsálják el, max visszavesznek 2-0 után, de az se jelldmző, látva a gólkülönbségeket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Szarka 2024.02.26. 10:30-kor.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Mech
Aranylabdás
Hozzászólások: 21423
Csatlakozott: 2009.07.21. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Mech » 2024.02.26. 10:27

Szarka írta:
nyúl írta:Az Újpest 9 éve nem fogott egy derbyt, 6 éve egy döntetlent. Ennyi idő alatt akármelyik nyomoronc csapat nyerni tudott az FTC ellen. Ezt semmilyen költségvetési különbség nem indokolja.
Nem tudom, mi lehet ez a görcs, de már csak nem is kínos, inkább hozzászoktunk, mint egy szőrös szemölcshöz.
Felnő egy nemzedék, amelyik a legrangosabb magyar klubmeccsen évtizede nem látta az egyik felet győzni. Ez alighanem világrekord.

Ahogy DP is írta, az Újpest mindig nyíltaisakos harcra készül, ami eleve hátrány egy jobb kepességű csapat ellen.
Másrészt a Fradinál elengednek egy Debrecen, Paks, akármilyen meccset, nem pörögnek rá a zsoldosok, de az Újpest ellen Kubatov tuti mindig kiadja az ukázt, hogy na ezt nyerni KELL! Ott ndm lazsálják el, max visszavesznek 2-0 után, de az se jelldmző, látva a gólkülönbségeket.

a görögök ellen kellett volna kiadni az ukázt, nem a kiesőjelölt lilák ellen

Olympiakos ellen a két meccsen összesen nem lőttek ötször kapura a zöldek

de gondolom most mindenki happy az a lényeg

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 35114
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Szarka » 2024.02.26. 10:35

Mech írta:
Szarka írta:
nyúl írta:Az Újpest 9 éve nem fogott egy derbyt, 6 éve egy döntetlent. Ennyi idő alatt akármelyik nyomoronc csapat nyerni tudott az FTC ellen. Ezt semmilyen költségvetési különbség nem indokolja.
Nem tudom, mi lehet ez a görcs, de már csak nem is kínos, inkább hozzászoktunk, mint egy szőrös szemölcshöz.
Felnő egy nemzedék, amelyik a legrangosabb magyar klubmeccsen évtizede nem látta az egyik felet győzni. Ez alighanem világrekord.

Ahogy DP is írta, az Újpest mindig nyíltaisakos harcra készül, ami eleve hátrány egy jobb kepességű csapat ellen.
Másrészt a Fradinál elengednek egy Debrecen, Paks, akármilyen meccset, nem pörögnek rá a zsoldosok, de az Újpest ellen Kubatov tuti mindig kiadja az ukázt, hogy na ezt nyerni KELL! Ott ndm lazsálják el, max visszavesznek 2-0 után, de az se jelldmző, látva a gólkülönbségeket.

a görögök ellen kellett volna kiadni az ukázt, nem a kiesőjelölt lilák ellen

Olympiakos ellen a két meccsen összesen nem lőttek ötször kapura a zöldek

de gondolom most mindenki happy az a lényeg

De ott hiába adod ki, ha jobb az ellenfél :)
A Klaksviknál meg mondható, hogy nem jött ki a keret közti tudáskülönbség, ott viszont edzői hibák okozták a gondot.

Az Újpest is esélyes lett volna 1-1 győzelemre, ha nem rangadóként futnak neki, hanem "kiscsapatként" - mélyen védekezni, tördelni a játékot, és kontrákra ráállni. Vignrviccel pár évvel előbb működött volna, de az idei Újpestnek valószínűleg sehogy se sikerült volna nyernie, ahhoz túl gyenge a keret, és rossz a védelem.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Mech
Aranylabdás
Hozzászólások: 21423
Csatlakozott: 2009.07.21. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Mech » 2024.02.26. 11:07

Deep Purple írta:Az első körben 20 pontot szereztünk, a másodikban 4 pontot.

Ez amúgy majdnem rekord, a Gyirmót csinált egyszer 2 pontot egy kör alatt.
MTK, Kaposvárnak volt szintén 4-4 pontos köre, meg most Ti.

Mech
Aranylabdás
Hozzászólások: 21423
Csatlakozott: 2009.07.21. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Mech » 2024.02.26. 11:08

Szarka írta:
Mech írta:
Szarka írta:Ahogy DP is írta, az Újpest mindig nyíltaisakos harcra készül, ami eleve hátrány egy jobb kepességű csapat ellen.
Másrészt a Fradinál elengednek egy Debrecen, Paks, akármilyen meccset, nem pörögnek rá a zsoldosok, de az Újpest ellen Kubatov tuti mindig kiadja az ukázt, hogy na ezt nyerni KELL! Ott ndm lazsálják el, max visszavesznek 2-0 után, de az se jelldmző, látva a gólkülönbségeket.

a görögök ellen kellett volna kiadni az ukázt, nem a kiesőjelölt lilák ellen

Olympiakos ellen a két meccsen összesen nem lőttek ötször kapura a zöldek

de gondolom most mindenki happy az a lényeg

De ott hiába adod ki, ha jobb az ellenfél :)
A Klaksviknál meg mondható, hogy nem jött ki a keret közti tudáskülönbség, ott viszont edzői hibák okozták a gondot.

Az Újpest is esélyes lett volna 1-1 győzelemre, ha nem rangadóként futnak neki, hanem "kiscsapatként" - mélyen védekezni, tördelni a játékot, és kontrákra ráállni. Vignrviccel pár évvel előbb működött volna, de az idei Újpestnek valószínűleg sehogy se sikerült volna nyernie, ahhoz túl gyenge a keret, és rossz a védelem.

Olyan ez az UTE most, mint amikor a Fradinál a Mccabe volt a góré. Vagy még annál is gyengébbek.

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96367
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2024.02.26. 11:43

Mech írta:
Szarka írta:
Mech írta:a görögök ellen kellett volna kiadni az ukázt, nem a kiesőjelölt lilák ellen

Olympiakos ellen a két meccsen összesen nem lőttek ötször kapura a zöldek

de gondolom most mindenki happy az a lényeg

De ott hiába adod ki, ha jobb az ellenfél :)
A Klaksviknál meg mondható, hogy nem jött ki a keret közti tudáskülönbség, ott viszont edzői hibák okozták a gondot.

Az Újpest is esélyes lett volna 1-1 győzelemre, ha nem rangadóként futnak neki, hanem "kiscsapatként" - mélyen védekezni, tördelni a játékot, és kontrákra ráállni. Vignrviccel pár évvel előbb működött volna, de az idei Újpestnek valószínűleg sehogy se sikerült volna nyernie, ahhoz túl gyenge a keret, és rossz a védelem.

Olyan ez az UTE most, mint amikor a Fradinál a Mccabe volt a góré. Vagy még annál is gyengébbek.

Megnéztem most, tavaly a 22. forduló után ugyanígy 24 pontjuk volt, csak akkor a seggükben, 2 pontra volt a Kispest, míg most ugye 7 pontra a kieső pozíció. Vicces, hogy 2 éve ugyanekkor szintén 24 pontja volt a liláknak, akkor pontazonossággal, azonos számú győzelemmel, csak a rosszabb gólkülönbség miatt állt mögöttük a Gyirmi kiesőhelyen. 3 éve 25 pontja volt az Újpestnek, 3 ponttal a 11. Honvéd előtt, 4 éve a 11. ZTE-nek is volt 21 pontja.

Szóval évekre visszamenőleg nem akadt tizenpontos 11. helyezett 22 kör után. Nagy mákja van ezzel a Várda-Kövesd duóval a liláknak, így nagyon nehéznek tűnik kiesni. Kibekkelik valahogy a tavaszt, aztán nyártól jön a kánaán.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16518
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2024.02.26. 11:50

Cselszky írta:
Mech írta:
Szarka írta:De ott hiába adod ki, ha jobb az ellenfél :)
A Klaksviknál meg mondható, hogy nem jött ki a keret közti tudáskülönbség, ott viszont edzői hibák okozták a gondot.

Az Újpest is esélyes lett volna 1-1 győzelemre, ha nem rangadóként futnak neki, hanem "kiscsapatként" - mélyen védekezni, tördelni a játékot, és kontrákra ráállni. Vignrviccel pár évvel előbb működött volna, de az idei Újpestnek valószínűleg sehogy se sikerült volna nyernie, ahhoz túl gyenge a keret, és rossz a védelem.

Olyan ez az UTE most, mint amikor a Fradinál a Mccabe volt a góré. Vagy még annál is gyengébbek.

Megnéztem most, tavaly a 22. forduló után ugyanígy 24 pontjuk volt, csak akkor a seggükben, 2 pontra volt a Kispest, míg most ugye 7 pontra a kieső pozíció. Vicces, hogy 2 éve ugyanekkor szintén 24 pontja volt a liláknak, akkor pontazonossággal, azonos számú győzelemmel, csak a rosszabb gólkülönbség miatt állt mögöttük a Gyirmi kiesőhelyen. 3 éve 25 pontja volt az Újpestnek, 3 ponttal a 11. Honvéd előtt, 4 éve a 11. ZTE-nek is volt 21 pontja.

Szóval évekre visszamenőleg nem akadt tizenpontos 11. helyezett 22 kör után. Nagy mákja van ezzel a Várda-Kövesd duóval a liláknak, így nagyon nehéznek tűnik kiesni. Kibekkelik valahogy a tavaszt, aztán nyártól jön a kánaán.

Kérdés, hogy mennyire lesz az kánaán.
A fehérváriaknál a MOL-éra egy kupagyőzelmet hozott, a végére majdnem kiestek. A kispesti kerítésépítők hatalmasat buktak, pedig az elején arról volt szó, hogy a Fradi-Vidi duó mögé zárkóznak majd. A Nagy-féle Vasasnak egy kudarcos NB I-es szezon jutott, miközben a filléres KTE ezüstérmes lett.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96367
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2024.02.26. 12:05

Savaria1919 írta:
Cselszky írta:
Mech írta:Olyan ez az UTE most, mint amikor a Fradinál a Mccabe volt a góré. Vagy még annál is gyengébbek.

Megnéztem most, tavaly a 22. forduló után ugyanígy 24 pontjuk volt, csak akkor a seggükben, 2 pontra volt a Kispest, míg most ugye 7 pontra a kieső pozíció. Vicces, hogy 2 éve ugyanekkor szintén 24 pontja volt a liláknak, akkor pontazonossággal, azonos számú győzelemmel, csak a rosszabb gólkülönbség miatt állt mögöttük a Gyirmi kiesőhelyen. 3 éve 25 pontja volt az Újpestnek, 3 ponttal a 11. Honvéd előtt, 4 éve a 11. ZTE-nek is volt 21 pontja.

Szóval évekre visszamenőleg nem akadt tizenpontos 11. helyezett 22 kör után. Nagy mákja van ezzel a Várda-Kövesd duóval a liláknak, így nagyon nehéznek tűnik kiesni. Kibekkelik valahogy a tavaszt, aztán nyártól jön a kánaán.

Kérdés, hogy mennyire lesz az kánaán.
A fehérváriaknál a MOL-éra egy kupagyőzelmet hozott, a végére majdnem kiestek. A kispesti kerítésépítők hatalmasat buktak, pedig az elején arról volt szó, hogy a Fradi-Vidi duó mögé zárkóznak majd. A Nagy-féle Vasasnak egy kudarcos NB I-es szezon jutott, miközben a filléres KTE ezüstérmes lett.

Erre azt szokták mondani, hogy a MOL most tulaj lesz, nem szponzor, ami más minőség, és majd odateszik magukat.
Meglátjuk. Mondjuk a MOL tulajként talán nem engedhet meg magának olyan blamát, mint ami ilyen kerítéseseknél belefért.
Feltételezem, hogy a büdzsé jelentősen nő, érdemi játékosokat tudnak hozni, és már jövőre elvárás lesz minimum a stabil top 5-6, ezzel nemigen lőhetek mellé.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 142 vendég