Szombati foci: Fradi-Vidi!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75164
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2023.10.09. 06:53

fura volt ez a meccs, 90%-ban a csütörtökön is kezdő mezőnyjátékosokat küldte fel a jugó, nem is sejtem mi volt ezzel a célja, de úgy néz ki ő egy alapcsapatban hisz és nem rotál, nem érdekli az energiaszint meg ilyen idióta 20 éves újítások
viszont ehhez felesleges a harmincas keret, de talán még az ő jelenléte is, csak kiírja júliusban a kezdőt és a cserék sorrendjét aztán hajrá, májusban megnézi mire jutottak
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
zaggar
Tartalék
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2015.04.09. 16:10
Tartózkodási hely: Ország gyöngye-aranya

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: zaggar » 2023.10.09. 09:28

Adamek írta:fura volt ez a meccs, 90%-ban a csütörtökön is kezdő mezőnyjátékosokat küldte fel a jugó, nem is sejtem mi volt ezzel a célja, de úgy néz ki ő egy alapcsapatban hisz és nem rotál, nem érdekli az energiaszint meg ilyen idióta 20 éves újítások
viszont ehhez felesleges a harmincas keret, de talán még az ő jelenléte is, csak kiírja júliusban a kezdőt és a cserék sorrendjét aztán hajrá, májusban megnézi mire jutottak


Ki volt az utolsó FTC-edző, akivel elégedett voltál?
Újpest-Munkás
Serie A iránt érdekl?d? (Milan és a többiek)

"Az ön parancsa nekem nem parancs. Az én látható f?hatóságom az árkodi püspök meg a vallás- és közoktatásügyi miniszter, a láthatatlan meg, aki ígéreteimet számon tartja, maga a megváltó Krisztus."

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75164
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2023.10.09. 09:42

zaggar írta:
Adamek írta:fura volt ez a meccs, 90%-ban a csütörtökön is kezdő mezőnyjátékosokat küldte fel a jugó, nem is sejtem mi volt ezzel a célja, de úgy néz ki ő egy alapcsapatban hisz és nem rotál, nem érdekli az energiaszint meg ilyen idióta 20 éves újítások
viszont ehhez felesleges a harmincas keret, de talán még az ő jelenléte is, csak kiírja júliusban a kezdőt és a cserék sorrendjét aztán hajrá, májusban megnézi mire jutottak


Ki volt az utolsó FTC-edző, akivel elégedett voltál?

nem vagyok még a jelenlegivel se elégedetlen, csak nem értem ezt az anti-rotációs alapelvét még, főleg egy ilyen zúzós hétközi meccs után
aztán simán lehet, hogy az élet őt igazolja és a jövőben elég lesz 60 percnyi erő is a meccsek megnyerésére
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Sanyeey
Világsztár
Hozzászólások: 10383
Csatlakozott: 2009.03.01. 18:16
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Sanyeey » 2023.10.09. 10:50

Cselszky írta:A borzalmas kezdés után tartottam tőle, hogy MTK-szerű kivégzés lesz, de szépen felálltunk. Amúgy jó iramú meccs volt, szvsz megérdemeltük az x-et. A 3-4 fajsúlyos hiányzó ellenére, Bévárdival (aki amúgy magához képest jól tolta), Vajdával és más kiegészítő emberekkel sikerült elérni, és elkerülni a zsinórban 4. vereséget, szóval nagyon kellett ahhoz, hogy ne letargikus hangulat uralja a szünetet.
Más: elengedtük Babunskit és Mancét, helyettük jött Majdevac, aki alig játszik (nyilván, nem véletlenül), de akkor sem meggyőző, Bárány van egyedül, ez így nagyon karcsú.

Korrekt helytállás volt a brigádtól úgy, hogy a fél védelem hiányzott. Én is azt hittem, hogy kivégeznek, de szerencsére egyben voltunk és kellett a Fradi fáradtsága is. Majdevac nem tudom mit tud, de eddig semmit sem mutatott.
Amúgy idén van pár jobb meccs (legalábbis amik így megmaradtak: Diósgyőr-Loki, Újpest-Diósgyőr, Fradi-Loki).
DEBRECENI VSC

Sanyeey
Világsztár
Hozzászólások: 10383
Csatlakozott: 2009.03.01. 18:16
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Sanyeey » 2023.10.09. 10:51

alehndr írta:fradistak mit vergődnek? jogos kiállítás

Kezd elszállni a srác.
DEBRECENI VSC

Mech
Aranylabdás
Hozzászólások: 21471
Csatlakozott: 2009.07.21. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Mech » 2023.10.09. 11:01

Sanyeey írta:
alehndr írta:fradistak mit vergődnek? jogos kiállítás

Kezd elszállni a srác.

a műesés gázabb volt mint utána a falt

Avatar
A Vaskezű
Aranylabdás
Hozzászólások: 15276
Csatlakozott: 2009.08.31. 16:02

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: A Vaskezű » 2023.10.10. 02:46

Cselszky írta:
Adamek írta:
Deep Purple írta:Gólt, büntetőt vagy piros lapot vizsgálnak tudtommal. A szöglethez föl lehet állítani a védelmet, elég nehéz lenne azt állítani, hogy ez a les vezetett közvetlenül Onovo góljához.

Hozzáteszem, rühellem ezt az egész VAR-t. Nem gondoltam volna, hogy visszasírom a korábbi állapotot, de rövid idő alatt eljutottam erre az álláspontra. Volt valami életszerű és szép abban, hogy ami egyszer megtörtént a pályán, azt nem lehet megváltoztatni.

a legnagyobb baj az én szememben (mondjuk úgy, hogy játékosi szemmel), hogy felemásra tervezték már eleve, kiemeltek X eseményt amit vizsgálnak és a szumma -X maradt olyan amilyen régen volt
nonszensz, hogy az azonnali és lehetséges piroslapot nézik a második sárgás pirit nem, lest nézik, szögletet-kirúgást nem, tizenhatoson belül minden mikrolökést néznek (jóval többet engednek még mindig meg a védőknek mint a támadóknak) 17 méterre már lehet kölcsönösen rángatni egymást és birkózni, ha nincs belőle gól, előnyszabálynál még mindig csak és kizárólag a játékvezető emlékezetére van bízva az utólagos sárga, visszafújt eseménysorban visszavont történések vannak csak hát egy sérülést nehéz visszavonni, kirúgásnál az időhúzás még mindig sárgalap a plusz egy perc büntetés helyett, miközben minden másért már mennek a plusz percek, leseket mikrométerre kivonalazzák, de a 8 méterre állított sorfalat nem
a szögletet visszanézni jóval kevesebb idő mint egy lest, az a pár másodperc már igazán nem számítana

Úgy tudom, a második sárgás szituk bevonása a vizsgálati körbe már felmerült, nem lenne hülyeség meggondolni. Az egyebekre az a mondás, hogy még több időt vinne el, még többször szakadna meg a játék, miközben nincs akkora horderejük. Az jogos, hogy pont a szögleteket pillanatok alatt vissza lehetne nézni.

Kérdés, mit érdemes a VAR alá pakolni. Ha túlzottan megszalad, az tényleg átírhatná a kereteket, pl. rosszul megítélt bedobásoknál is szóljanak, téves első sárgáknál is? Valahol húzni kell egy határt.


Annak kellene már végre elejét venni, amikor úgy rúgnak el egy szabadot a mezőnyben, hogy mozog a labda. Az ilyeneket biztosan visszanézetném, sőt ott kötelező erővel a játékvezetőnek kellene döntenie, miután kijött videózni az oldalvonalhoz. Szerencsére vannak még néhányan, akik betartatják a szabályokat.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40783
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2023.10.10. 09:09

Adamek írta:
Maradonapoli írta:
SuperDepor írta:en tudom az egészet

jó, de te hoztad ide őket

ő csak megrázta a fát

https://youtu.be/KrF_P4MnOvs?si=lyUYvjxtjaeeGAbP
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 35208
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Szarka » 2023.10.10. 10:03

Cselszky írta:
Adamek írta:
Szarka írta:
Azért azt se felejtsük már el, hog ez egy új technika, új rendszer, amibe a bíróknak is bele kell tanulni. Ezért is lassú, ezért is fordul elő sok hiba ( nem annyi, mint a VAR előtt, csak most ami hiba, az látványos, és jobban bizonyított ), és ezért sem lehet minden területre bevonni. De életszerűtlen is lenne minden dobás, ráncigálás felülvizsgálata. Idővel biztos kibővül minden lapra és szögletekre is, de előtte legalább képezzünk már ki bírókat akik kezelni is tudják a rendszert. Kezdve egyáltalán egy rendse bírói képzéssel, mert úgy általában azt venni észre, hogy visszaesik a bírók színvonala.
Plusz szabályok egyértelműsítése, és következetes használata kellene, mert ugyanolyan esetekre látni eltérő döntéseket ( főleg kezezéseknél ). Ami amúgy is szubjektív azt valahogy egyszerűsíteni, ami objektív ( mint a les, vagy gólvonal ), azt meg totálisan automatizálni, és nincs apelláta, ha 1 mm-en múlt a bent/kint, hát annyin múlt.


ezzel az az egyetlen probléma, hogy a matek szerinti szabályalkalmazás és a játék szelleme totál egymással szembe halad
aki valaha élt már át lesszituációt biztosan tudja, a többi csak sejti, hogy a milliméteres les nem előny, de még a félméteres se nagyon, a védőnek ezerszer több (szabályos) eszköze van megállítani a támadót mint a támadónak, hogy gólig vigye az akciót, akit egy fél lábfejnyi előnyből megvernek labdát vezetve azt nem a fél lábfej miatt verték meg hanem azért mert a másik jobb spíler
akik öregebbek azok emlékezhetnek rá, hogy az ősi nyolcvanas években még az egyvonal is les volt, amikor ezt megfordították se lett hirtelen egy szakajtónyi plusz gól, mert egyszerűen nem lett nagyobb a támadó előnye pár centitől
egy szimpatikus és focibarát les-módosítás volt eddig, a támadófoci támogatására hozott inkább engedjük tovább a nagyon necces szitukat, sajnos azt is beszari módon kezelte az összes rigó és inkább ellenkezőleg alkalmazták, mert a bírói alapfelfogás mindig is a védőknek kedvezett sajnos
de ez is a foci része volt és ezért nem volt soha a foci egy lábbal játszott kosárlabda, most meg nagyon afelé halad, akármennyire is közelít majd a foci az abszolút, matematikai alapú igazsághoz annyira távolodik el önmagától

Van valami olyan javaslat, hogy csak az legyen les, ha semmilyen testrészük (vagy a gólszerzést tekintve használható testrészük) nincs vonalban, átfedésben. Nem tudom, ez jó ötlet-e, mert ugyanígy méricskéléshez, centizéshez vezet.

Az, hogy kinek milyen előnye származott, az szubjektum, így soha el nem dönthető. A les-szabály olyan szabály, mint a 18 évtől felnőttként kezelés, az 50 km/óra sebességhatár. Valahol kell legyen egy fix, mérhető határ ami szabályozható. Ez lehet az is amit te említesz, és mondhatják, hogy a támadó focit támogatják. Lehet egyvonal, vagy ha már high tec lesz a rendszer, akár mm-re megadott határ is lehet. De határnak kell lennie, nem egy homályos sávnak. Legalább ott ahol lehet. A többinél meg marad a szubjektum, és elfogadni a bíró ítéletét. ( vagyis kurvaanyázás a helyszínen és a médiában is ).
A játék szelleme még nagyobb szubjektum, amiben sose lenne konszenzus, soha nem is volt, mindenki a maga igaza felé hajlította. Eltolható efelé is a szabály, de akkor ez a szubjektum teljesen a bíró ítéletére lenne bízva : pl
"Les az, amikor a támadó jogosulatlan előnyhöz jut az utolsó előtti védekező személyellel szemben. Ennek eldöntése a bíró joga a játék szellemisége alapján." Ennyi, kész a szabály, bíró dönt, és mindenkinek el KELL fogadnia. Így is lehet, csak tudjuk, hogy ezt már tényleg senki se fogadná el.
Ezért nincs jobb módszer, mint egy konkrét határ kijelölése, akárcsak a 16-os vonala.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2869
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2023.10.10. 12:17

Fradi új capoja kiakadt, hogy a debreceniek szidták. mégis mit gondolt, mikor odament? és a bolgár mikor odavitte?
ETO

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51603
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2023.10.10. 18:40

Adamek írta:fura volt ez a meccs, 90%-ban a csütörtökön is kezdő mezőnyjátékosokat küldte fel a jugó, nem is sejtem mi volt ezzel a célja, de úgy néz ki ő egy alapcsapatban hisz és nem rotál, nem érdekli az energiaszint meg ilyen idióta 20 éves újítások
viszont ehhez felesleges a harmincas keret, de talán még az ő jelenléte is, csak kiírja júliusban a kezdőt és a cserék sorrendjét aztán hajrá, májusban megnézi mire jutottak

hééééééé!!! a kovidnak már vége van, nincs távmunka!!! legalábbis ebben a ziparágban...
"Gyémánt alakzatban kezdtünk, ahogy eddig is játszottunk. Nehéz most ezt mondani, de jól játszottunk ebben a rendszerben...' - Vladimir Radenkovics az Újpest elleni 7:0-ás vereség után. :DDDDDDDDDDDDDD

Nersevik bűnözők, takarodjatok Diósgyőrből!!!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75164
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2023.10.10. 22:00

Maradonapoli írta:
Adamek írta:fura volt ez a meccs, 90%-ban a csütörtökön is kezdő mezőnyjátékosokat küldte fel a jugó, nem is sejtem mi volt ezzel a célja, de úgy néz ki ő egy alapcsapatban hisz és nem rotál, nem érdekli az energiaszint meg ilyen idióta 20 éves újítások
viszont ehhez felesleges a harmincas keret, de talán még az ő jelenléte is, csak kiírja júliusban a kezdőt és a cserék sorrendjét aztán hajrá, májusban megnézi mire jutottak

hééééééé!!! a kovidnak már vége van, nincs távmunka!!! legalábbis ebben a ziparágban...

igazad van Becselor, túllőttem Aczélon
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40783
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2023.10.12. 13:47

Dvtk FTC meccsre elfogyott az összes hazai jegy. Kitalálták, hogy az első napokban csak a berletesek (!!!) vasarolhatnak jegyet, ezek meg felvásárolták az összest. az online értékesítés ma nyílt meg, illetve nem, mert nincs jegy
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16601
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2023.10.12. 14:03

SuperDepor írta:Dvtk FTC meccsre elfogyott az összes hazai jegy. Kitalálták, hogy az első napokban csak a berletesek (!!!) vasarolhatnak jegyet, ezek meg felvásárolták az összest. az online értékesítés ma nyílt meg, illetve nem, mert nincs jegy

Bérletes minek vehet jegyet? Neki van bérlete.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40783
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2023.10.12. 14:42

Savaria1919 írta:
SuperDepor írta:Dvtk FTC meccsre elfogyott az összes hazai jegy. Kitalálták, hogy az első napokban csak a berletesek (!!!) vasarolhatnak jegyet, ezek meg felvásárolták az összest. az online értékesítés ma nyílt meg, illetve nem, mert nincs jegy

Bérletes minek vehet jegyet? Neki van bérlete.

Szerintem is. Az volt az alapkoncepció, hogy először a berletesek csaladtagjai, barátai jussanak jegyhez. A szurkolói koordinációs iroda ötlete volt, a klub pedig támogatta. Ritka nagy marhaság, először is ez az egész felhívás a jegyüzérkedésre, másrészt rengeteg ember a munkája miatt nem vesz bérletet, mert nem tud hónapokra tervezni, harmadrészt meg mi a f@szért járjanak jobban a berletesek ismerősei, mint mások. Biztos lesz visszhangja, kíváncsian várom.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16601
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2023.10.12. 14:50

SuperDepor írta:
Savaria1919 írta:
SuperDepor írta:Dvtk FTC meccsre elfogyott az összes hazai jegy. Kitalálták, hogy az első napokban csak a berletesek (!!!) vasarolhatnak jegyet, ezek meg felvásárolták az összest. az online értékesítés ma nyílt meg, illetve nem, mert nincs jegy

Bérletes minek vehet jegyet? Neki van bérlete.

Szerintem is. Az volt az alapkoncepció, hogy először a berletesek csaladtagjai, barátai jussanak jegyhez. A szurkolói koordinációs iroda ötlete volt, a klub pedig támogatta. Ritka nagy marhaság, először is ez az egész felhívás a jegyüzérkedésre, másrészt rengeteg ember a munkája miatt nem vesz bérletet, mert nem tud hónapokra tervezni, harmadrészt meg mi a f@szért járjanak jobban a berletesek ismerősei, mint mások. Biztos lesz visszhangja, kíváncsian várom.

egyetértek, megkérdőjelezi a szurkolói iroda kompetenciáját
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40783
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2023.10.15. 15:51

Eppelt a lengyel elsőosztályba akarják vinni, év vicce
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40783
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2023.10.16. 17:52

Ez a Révész egy fekély a magyar futball testén
https://m4sport.hu/magyar-foci/cikk/202 ... yv2rgor5bo
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75164
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2023.10.26. 06:58

Varga B. idénre off, combizomszakadás
nem jó hír egyik fronton se
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Mech
Aranylabdás
Hozzászólások: 21471
Csatlakozott: 2009.07.21. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Mech » 2023.10.26. 09:24

SuperDepor írta:Eppelt a lengyel elsőosztályba akarják vinni, év vicce

első meccsén kezdőként játszott is 63 percet (sofascore 7.2 rating), nyertek 1-0-ra, úgy hogy utoljára kb. 2 hónapja nyertek meccset a ligában

végén még a lengyelek visszaépítik a 4-5 évvel ezelőtti szintre


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 175 vendég